אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנדלבליט לבג"צ: להוציא צו למינוי שר משפטים

ההכרעה על סגאת אי מינוי שר משפטים עברה לבג"צ. מנדלבליט: "אין מנוס ממתן צו מוחלט המורה לממשלת לאייש ללא דיחוי את תפקיד שר המשפטים". נתניהו מבקש עוד 48 שעות למינוי

לאחר הקרב בישיבת הממשלה במהלכה היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פסל את מועמדותו של אופיר אקוניס לתפקיד שר המשפטים, ההכרעה עוברת לבג"צ.

הדיון בעניין החל לפני שעה קלה, היועמ"ש מנדלבליט פנה לבג"צ ואמר כי "אי-מינוי שר משפטים באופן מיידי הוא בלתי סביר באופן קיצוני. בנוסף, לא ניתן פתרון מיידי לסוגיית ההשלכות הבריאותיות מרחיקות הלכת של פקיעת ההכרזה על קיום דיונים בבית המשפט בהשתתפות עצורים ואסירים בדרך של היוועדות חזותית, לנוכח עמדתם הברורה של גורמי הבריאות בדבר הסיכון הבריאותי החמור הטמון בהמשך המצב הקיים".

עוד באותו נושא

אופיר אקוניס מונה לשר המשפטים; מנדלבליט פסל


17

בשל הדברים הללו עמדת היועץ המשפטי לממשלה כפי שהוצגה לבג"צ אומר כי "התגבשה חובה משפטית למינוי שר משפטים לאלתר, ובהתאם לכך ולצו על-תנאי שהוצא ביום 22.4.21, אין מנוס ממתן צו מוחלט המורה לממשלת לאייש ללא דיחוי את תפקיד שר המשפטים בממשלה ה-35".

ראש הממשלה נתניהו הגיב ואמר כי "בהתאם להחלטת בג״צ כינסתי היום את ישיבת הממשלה כדי לדון בבחירת שר משפטים. לפני הישיבה סיכמתי עם בני גנץ שנבקש 48 שעות כדי לנסות ולהגיע למועמד מוסכם. בני חזר בו במהלך הישיבה. אחרי שהוא חזר בו עדיין ניסיתי להגיע לפשרה, כשזו לא הושגה הבאנו את הדברים להצבעה".

הוא פנה לבג"צ בבקשה לקבל עוד 48 שעות כדי לגבש מועמד מוסכם: "מועמד אחד אושר ומועמד אחד לא אושר. גם אחרי זה פניתי לבית המשפט שמתכנס עכשיו ואמרתי מבלי לגרוע מעמדתנו, שהבחירה הייתה כדת וכדין ושהמועמד שלנו זכה ברוב גדול. אני עדיין מבקש עוד 48 שעות כדי לנסות ולהגיע להסכמות בין הצדדים על מועמד מוסכם. אני מקווה מאוד שהבג״צ יענה לבקשתי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
סדרי עדיפויות
נחמיה | 27-04-2021 19:04
מה שקרה היום, הוא לא פחות מאשר הפיכה שלטונית של בגץ ומנדלבליט. לכן, הדבר הדחוף ביותר הוא לעצור את הדיקטוורה השיפוטית הזאת, ולהגן על הדמוקרטיה. יותר חשוב כרגע מכל דבר אחר. גדעון סער, אפילו אם יסכים לבוא לממשלת ימין - והוא לא יסכים - לא יעשה זאת. אבל מנסור עבאס, אם יקבל את התקציבים וכו' שהוא מבקש - כן. לכן, צריך לשים את כל השיקולים האחרים בצד, להקים ממשלה בתמיכתו, להחזיר את הדמוקרטיה, ואחר כך, אם השילוב לא יוכיח את עצמו, תמיד אפשר ללכת שוב לבחירות.
2
מתבייש במדינה שמנדבליט...
חיים | 27-04-2021 19:34
מתבייש במדינה שמנדבליט יועץ זה גורלנו
3
שבג"צ יוציא צו למינוי ראש ממשלה כראות עיניו
אוהב ישראל | 27-04-2021 19:48
בגצ יבחר מי יהיה ראש ממשלה, מי יהיה שר, מי יהיה חבר כנסת, מי יהיה רמטכל, איך יפעל צהל במלחמתו באירן ובמחבלים. במדינה מתוקנת חברי הכנסת מיד היו עוצרים את האנרכיה וההתערבות הבלתי מרוסנת.
4
יועץ משפטי בושה...
Xxxxx | 27-04-2021 23:07
יועץ משפטי בושה גורם לכאוס תמך בגנץ שמתנא רכישת חיסונים רק אם הוא עצמו יתמנה לשר משפטים. שר ביטחון שממנה את עצמו לשר משפטים כוכב על. אין חכ אחר ממפלגתו שמתאים לשר משפטים. הכל רק לא ביבי