אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חול המועד סוכות: מדריך הטיולים והאטרקציות

אחרי החג והשבת, יש לנו שלושה ימים וחצי של ימי חול המועד בהם אפשר לטייל. אם אתם עדיין מתלבטים, אספנו בשבילכם מקבץ של אירועים אטרקציות הופעות וטיולים ברחבי הארץ

חול המועד סוכות: מדריך הטיולים והאטרקציות
  מוזיאון אגד בחולון (יח"צ)

עולים לחברון

בימי ראשון ושני בימים תפתח מערת המכפלה ליהודים בלבד, כולל אולם יצחק.

ביום ב' החל מהשעה 13:00 יתקיים מופע זמר ושמחה ברחבת המערה בהשתתפות הזמר החסידי יעקב שוואקי אשר יופיע לראשונה בעיר האבות, הזמרים יניב בן משיח, מנדי ג'רופי, ישי לפידות ועוד.

בנוסף יתקיימו סיורים מודרכים ללא תשלום והפעלות לילדים. הסעות מרחבי הארץ, לפרטים 02-9965333.

מטיילים ביהודה ושומרון

מועצת יש"ע הפיקה מוסף תיירותי מיוחד לטיולים ואירועים בחול המועד סוכות ברחבי יהודה ושומרון.

התנופה הגדולה בפיתוח התיירות ביש"ע הביאה אתה בשנים האחרונות מאות אלפי מבקרים מידי שנה לאתרים לאורך ההר והבקעה מיער יתיר וסוסיא בדרום הר חברון ועד עמק דותן ויער ריחן שבצפון השומרון. גם השנה בחול המועד סוכות יהיו פתוחים כל אתרי המורשת, נוף, ארכיאולוגיה, טבע, מעיינות יחד עם עשרות אירועים טיולים והופעות.

במוסף הטיולים ניתן למצוא מגוון אתרים ואירועים מתאימים לכל המשפחה ונמצאים בקרבה של חצי שעה נסיעה ממרכזי האוכלוסייה בארץ – מבאר שבע בדרום, דרך גוש דן והשרון ועד לעפולה בצפון.  בסוכות כל עם ישראל יכול להינות מחוויה זמינה ואיכותית.

להורדת מוסף הטיולים לחצו כאן

מוזיאון אגד פתוח בחינם

מוזיאון אגד מציע חוויה ייחודית לכל המשפחה – סיפור ההיסטוריה הארצישראלית דרך התפתחות התחבורה הציבורית. הביקור במוזיאון מתאים למבוגרים וילדים כאחד. המבקרים מוזמנים לעלות לאוטובוסים הישנים, להיזכר בימיה הראשונים של המדינה ולעקוב אחר התפתחותה של התחבורה הציבורית.

למעלה משישים אוטובוסים, משנות ה-30 של המאה הקודמת ועד ימינו, מוצגים במוזיאון הסוקר כ-70 שנות תחבורה ציבורית בארץ ישראל. האוטובוסים שופצו וחודשו, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים, הצבעים המקוריים, האבזור האותנטי וכיו"ב.

המוזיאון מספר על ימיה הראשונים של התחבורה הציבורית בארץ, מהתקופה בה משאיות של הצבא הבריטי הוסבו לרכבי נוסעים ועד לאוטובוסים הממוזגים של ימינו. בתערוכה מוצגים האוטובוסים והאמצעים ששירתו את הנהג העברי במשימותיו, מימי חומה ומגדל ועד עצם היום הזה. סיור במוזיאון חושף את המבקר אל ההיסטוריה של התחבורה הציבורית בארץ, על רקע התקופות השונות.

בחול המועד סוכות יפתח מוזיאון אגד את שעריו וניתן יהיה לבקר בו ללא תשלום וללא צורך בתיאום מראש.

המוזיאון, הממוקם ברח' משה דיין בחולון, יהיה פתוח : ביום א'  עד יום ג' ה- 22,23,24.9.13  בין השעות 9:00-13:00. ובימים ו' ו ד' ה- 20.9.13 וה- 25.9.13 בין השעות 9:00-12:00.

סוכת הנשיא פתוחה לקהלה

נשיא המדינה שמעון פרס מזמין, כבכל שנה, את אזרחי ישראל לבקר בסוכתו במסגרת יום פתוח בבית-הנשיא. השנה ייערך היום בשיתוף משרד הבריאות יחד עם משרד החקלאות במסגרתו תתארח התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים'(שמוביל משרד הבריאות יחד עם משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך) ובשמה החדש: 'אֶפְשָׁרִיבָּרִיא'. המסר המרכזי של הבית הפתוח: לאכול בריא, להיות בתנועה ולהרגיש טוב- זה אֶפְשָׁרִיבָּרִיא!

אזרחי ישראל שיגיעו למשכן יוכלו ליהנות ממגוון פעילויות להורים וילדים ביניהן: סיורים במוקדי העשייה והפגישות המדיניות של הנשיא במשכן הנשיא, במהלכם יוכלו להתרשם מהטרקלין המיועד לפגישות מדיניות, מגינת המשכן השופעת יצירות אומנות היסטוריות וכן מהאולם המשמש לאירוח טקסים ממלכתיים ולאומיים.

ברחבי הבית יוקמו תערוכות ומיצגים רבים שיציגו דרכים לניהול אורח חיים פעיל ובריא הפונים לילדים ומבוגרים כאחד ויכללו : הצגות תיאטרון ומופעי פנטומימה שיסבירו את הסגולות המיוחדות והיתרונות של הפירות והירקות, עמדת שף שיבשל במקום אוכל טרי ויחלוק עם הקהל טיפים והמלצות לבישול בריא וקל להכנה, עמדת אמן שייפסל פסלים מרהיבים באמצעות פירות וירקות, כוכבת הילדים מיכל צפיר המזוהה עם חיים פעילים ובריאים תופיע לאורך כל היום בדגש על פעילות גופנית והרגלי אכילה בריאים. לבסוף יזכו האורחים לשחק "משחקים של פעם" במתחם בו יפרסו שלל משחקי ילדות שכולנו גדלנו עליהם כמו גומי, קלאס, חמש אבנים ועוד.

סוכת הענק שתבנה על מדשאת בית הנשיא תקושט ע"י משרד החקלאות בשפע פירות וירקות מטוב הארץ המייצגים את החקלאות ישראלית במיטבה, חקלאות המצמיחה חברה בריאה. בצאתם מהסוכה יקבלו האורחים מארז צנוע המכיל מיני פירות וירקות.

נשיא המדינה יסתובב בין הביתנים,  יישא דברים ויברך את האושפיזין בסוכתו במהלך היום.

יודגש כי מדובר באטרקציה חינמית המתאימה לכל הגילאים, למשפחות וליחידים המעניקה למשתתפים חוויה חינוכית, תרבותית, ערכית ומהנה.

להלן לוחות הזמנים ופרטים חשובים נוספים:

הסוכה תהיה פתוחה ביום שלישי כ' תשרי ה' דחוה"מ 24.9.2013 בשעות הפתיחה בלבד: 9:00-12:00. הכניסה חופשית  מהשער הראשי, רח' הנשיא 3 ירושלים. מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית. הכניסה תותר לבעלי תעודות זהות/דרכון בלבד, לא תותר הכנסת נשק, יש להימנע להגיע עם תיקים וחבילות

יצהר

ביצהר יקיימו במהלך חג הסוכות אירוע חיזוק לבעז אלברט ומשפחתו. המבקרים ייהנו משלל פעילויות ויסייעו בבציר הענבים שיחול בימי חול המועד. האירוע ייחתם בהופעה מיוחדת של מספר אמנים

ביום שני, ד' חול המועד סוכות, יתקיים ביצהר, הפנינג המוני לחיזוק למשפחת אלברט תחת הכותרת 'בעוז ובשמחה', לציון חודשיים לצו הגירוש המנהלי שקיבל אלברט מרחבי יהודה ושומרון.

תיעוד מעצרו האלים של אלברט בידי שוטרי היס"מ, הציף לדיון ציבורי את הרחקתו ללא משפט של אלברט מביתו ופרנסתו באמצעות צו מנהלי ואת החלטתו של בעז להפר את הצו ולהישאר בביתו חרף החשש שייעצר.

בשבועות האחרונים זכה אלברט לביקורים רבים מצדם של רבנים ואף חברי כנסת, ביניהם הרב ליאור, הרב שמואל אליהו וח"כ משה פייגלין, שהגיעו לתמוך בהחלטתו של בעז להישאר בביתו.

האירוע יחל בשעות הבוקר בפעילויות לילדים, ובבציר ענבים בכרם היין של משפחת אלברט.  כידוע, בציר ענבי יין איכותי, מתקיים בהתאם להחלטת היינן המלווה את הכרם, תוך בחינה מדוקדקת של מצב הענבים ובחירת מזג אוויר מתאים, על מנת להפיק את מירב הפוטנציאל מהענבים. על פי החלטת היינן, הבציר בחלק מהחלקות שבכרם, צפוי להתקיים במהלך ימי חול המועד, כך שהמטיילים והמבקרים יוכלו לסייע בבציר הגפן, תוך חוויה משפחתית מיוחדת בחיק הטבע.

לצד הבציר תתקיים 'סוכה פתוחה' בבית משפחת אלברט בהשתתפות מתוכננת של רבנים ואישי ציבור, טעימות יין, סיורים, הצגות, מתנפחים והפעלות לילדים ללא תשלום.

האירוע ייחתם במופע מיוחד של ירמיהו, סיני תור ואמנים נוספים, שיתקיים בשעה 16:00 אחר הצהרים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אנחנו מתארחים בגליל
טליה | 24-09-2013 7:35
במלון פסטורל בכפר בלום. יש שם המון פעילויות לילדים במסגרת המלון. אתמול היינו בחצור הגלילית ביריד אומנויות שכלל פעילויות יצירה לילדים. הילדים מאוד נהנים!