סמוטריץ' לבנט: "תוכיח שאני טעיתי ואתה צדקת" - סרוגים

סמוטריץ' לבנט: "תוכיח שאני טעיתי ואתה צדקת"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' נשא הצהרה לתקשורת בה הוא מתייחס לפלונטר הפוליטי וקרא לבנט לחדול מהמשחק הפוליטי ולהמליץ רק על נתניהו: "כל המלצה אחרת תקים ממשלת שמאל"

author-image

אחרי ישיבת הסיעה הראשונה של מפלגת 'הציונות הדתית', חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' נושא בשעה זו (שני) הצהרה לתקשורת בה הוא צפוי להתייחס לפלונטר הפוליטי.

את דבריו הפנה סמוטריץ' לנפתלי בנט וקרא לו להצהיר כי הוא יצטרף רק לממשלת ימין: "כל המלצה אחרת שלך שהיא לא על נתניהו, תקרב אותנו לממשלת שמאל. משמעות המלצה על עצמך היא צעד גדול ודרמטי לממשלת שמאל, גם אם תקראו לה בשמות משונים כמו ממשלת שינוי – זו ממשלת שמאל שמסוכנת למה שאנחנו מאמינים בו".

דבריו המלאים של בצלאל סמוטריץ'

התעוררתי הבוקר לכותרות בעיתונים שמאשימות אותי בטרפוד הקמת ממשלת הימין. אני מבקש להבהיר עכשיו גם בקולי. חבל על הזמן שאתם משקיעים בקמפיין הזה.

ממשלת ימין לא תקום באמצעות מנסור עבאס ורעם. לא במשמרת שלי! זו לא תהיה ממשלת ימין והנזקים ארוכי הטווח שהלגיטימציה הזו לתומכי טרור כשותפים לגיטימיים תגרום יהיו עצומים. תורידו את זה מסדר היום.

אני לא אהיה חתום על מתן לגיטימציה לשוללי המדינה היהודית. לא אהיה שותף לשום ממשלה שתאחז בקולות תומכי טרור ומנחמי משפחות מחבלים. סוף פסוק.

חברים, מחר בבית הנשיא, יחל מצעד המלצות הסיעות הנבחרות לראשות הממשלה.

אני כידוע תומך בהקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. בנתניהו בחרו באופן ישיר 30 מנדטים, שהם כמעט פי שניים מהמפלגה הבאה אחריו בשמאל ופי ארבעה וחמישה משאר המפלגות בימין.

בצירוף כל הגוש שהודיע על תמיכה בו, נתניהו נהנה מתמיכה דמוקרטית בשיעור שאין אף אחד במערכת הפוליטית שמתקרב אליה. מסע הרדיפה המשפטי נגדו פסול וגלי השנאה מהשמאל הקיצוני חצו גבולות. כפי שהבטחתי, אעשה ככל שביכולתי כדי שתוקם ממשלת ימין בראשותו.

אני פונה מכאן לחברי נפתלי בנט: כל המלצה אחרת שלך לנשיא שהיא לא בנימין נתניהו – תקרב אותנו להקמת ממשלת שמאל.

משמעות ההמלצה על עצמך, על שבעת המנדטים שהשגת בבחירות, היא אחת – צעד גדול ודרמטי לממשלת שמאל עם לפיד, ליברמן, מרצ, איבתיסאם מראנה ומנור עבס – גם אם יקראו לה בשמות מכובסים כמו ממשלת שינוי. ממשלת ריפוי. זו ממשלת שמאל. מסוכנת לכל מה שאנחנו מאמינים בו.

נפתלי אני חושש שהחיבוק והאיתרוג של השמאל מסנוור אותך – ואני כאן כדי לומר לך בקול ברור: אל תמנע מחר הקמת ממשלת ימין.

כשנפרדנו לפני הבחירות זה היה בדיוק על הרקע הזה. אני דרשתי להבהיר שאצלינו הערכים קודמים לשאיפות הפוליטיות האישיות ואתה סירבת. לכל אורך מערכת הבחירות כשחידדתי את ההבדל הזה וביקשתי שתבהיר שפניך לממשלת ימין – נעלבת, טענתה שאלו "התקפות אישיות" והדפת את הביקורת.

מחר יגיע רגע המבחן. כשתיכנס בשערי בית הנשיא תקרע המסכה מעל המשחק המסוכן של הקמת ממשלת שמאל. אם תמליץ על נתניהו, כפי שמתבקש מתוצאות הבחירות, יהיה ברור שאתה מוריד מעל סדר היום את האפשרות לחבור לשמאל ולערבים. עם רוב כזה גם שאר החברים בימין יעשו מאמץ ויכנסו.

אם תמליץ על עצמך תביא במו ידיך לאובדן שלטון הימין ולהקמת ממשלת שמאל. ברור לכל בר דעת שהאפשרות היחידה שלך להיות ראש ממשלה עם 7 מנטים, בצורה לא דמוקרטית ולא לגיטימית, היא בחבירה לשמאל, ששנאתו לנתניהו מקלקלת את השורה ומביאה אותו לאבסורדים. בהמלצה על עצמך תקטין את גוש הימין, תפגע בסיכוייו של נתניהו לקבל את המנדט מהנשיא, וכל זאת על מנת לנסות ולהקים ממשלת שמאל בתמיכת התנועה האיסלאמית.

אני חוזר, לא ממשלת שינוי, ממשלת שמאל בתמיכת התנועה האיסלאמית. אל תתחבא מאחורי ההתנגדות האידיאולוגית והנחרצת שלי להקמת ממשלה בעזרת התנועה האיסלאמית.

אני קורא לך נפתלי להוכיח מחר שאתה צדקת ואני טעיתי. שלא היה בסיס לטענות שלי שבכוונתך לחבור לשמאל כדי להדיח את נתניהו. שהכל היה קמפיין בחירות מתוחכם שלך.

נפתלי וגדעון,

לא רק בישיבה עם נתניהו תפרו הבטחת בחירות. אלא גם בהליכה לא אחראית עם גוש השמאל. לא גוש השינוי, גוש השמאל. הבטחתם לא להפוך את לפיד לראש ממשלה, גם לא ברוטציה. הבטחתם לא לשבת עם המפלגות הערביות.

אני לא מבקש מכם להצטרף לנתניהו האיש, אני מבקש מכם להצטרף לדרך של ערכים שלמיטב היכרותי איתכם אתם מאמינים בה. החיבוק התקשורתי אותו אתם מקבלים הוא רק בגלל שאתם בדרך להקים חלילה ממשלת שמאל. זו אותה התקשורת שאיתרגה את שרון ושכחה לו את את ההבטחה ״דין נצרים כדין תל אביב״ שמאתרגת עכשיו אתכם. אל תתמסרו לחיבוק הזה. הוא רעיל, מסוכן, וזמני מאוד. זה יתהפך עליכם מהר מאד.

יכולתי לקבל כל תפקיד שרציתי אם רק הייתי מאפשר את הימנעותו של עבאס. לכאורה הפכתי ל"לשון מאזניים" – עוד ביטוי מכובס ולא דמוקרטי שנועד לאפשר לראש מפלגה עם שישה או שבעה מנדטים להיות ראש ממשלה. יכולתי לטהר את השרץ. אבל הערכים קודמים לשאיפות האישיות.

האמת קודמת לאמביציות ולחלומות. ראש ממשלה עם שבעה מנדטים הוא לא לגיטימי ולא נאפשר פגיעה קשה כזו בדמוקרטיה. הבטחתם תקווה אחרת. ואני קורא לכם – בואו נממש אותה עכשיו יחד.

אני מודע היטב לקשיים העומדים בדרך, אבל מאמין בכל ליבי שזה אפשרי. בכוונתי להשקיע את כל זמני ומרצי בשבועות הקרובים כדי להביא להקמת ממשלת ימין אמיתית.

בשלב הראשון נדרשת ירידתו של בנט מהגדר וחבירתו החד משמעית, כבר מחר, לימין, ובהמשך יצירת התנאים שיאפשרו את חבירתם של סער ושותפיו לממשלה לאומית.

אני מבין את הקשיים האמיתיים והצודקים שלהם ומשוכנע שישנם לכך פתרונות. אקריב כל מה שאוכל ואשים על השולחן, את הערכים שלי, את האמינות שלי ואהפוך כל אבן כדי להצליח בעזרת השם.

חברים, אני מאמין שזה אפשרי. איילת, אלון, מתן, גדעון, יפעת, זאב, שרן, יועזאני מכיר אתכם, אני יודע כמה חשובים לכם ההתיישבות,הזהות היהודיתתיקון מערכת המשפטאתם יודעים מה עומד על הפרק – כל יום שעובר נמשכת ההשתלטות על שטחי סי,אתגר האג,מינוי שופטים,ביידן והסכם הגרעין

אל תאבדו את כל זה בגלל חשש מיומיים שיימינג של אמנון אברמוביץ וחבורתו. שימו את טובת המדינה לפני הכל ובואו נשלב ידיים לממשלת ימין אמיתית. זה הרבה יותר חשוב והרבה יותר גורלי מכל הבטחת בחירות כזו או אחרת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
30 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
תותח על, פוליטיקאי...
אברהם כהן | 04-04-2021 19:45
תותח על, פוליטיקאי מבריק ישר וצודק.
2
ארוך!!! דבר קצר...
יאיר | 04-04-2021 19:55
ארוך!!! דבר קצר אחי
3
סמוטריץ זה אח!
שי | 04-04-2021 20:02
כל כך שמח שבחרתי בו וברשימה שלו. איש אמיתי וערכי.
4
אבל בנט חלק...
לא ברור | 04-04-2021 20:18
אבל בנט חלק מגוש השמאל. כך נאמר כל מערכת הבחירות, אז עכשיו פתאום מייללים ומיבבים?
5
צימוטריץ היחפן עוד...
אמיתי ציוני | 04-04-2021 20:21
צימוטריץ היחפן עוד לקקן לביבי תגיד ליברמן זה שמאל סער זה שמאל או גנץ שביבי לקח איתו זה ימין או להציל אותו
אתה כנראה...
שלמה | 05-04-2021 13:48
אתה כנראה גוי!!!צריך לבדוק אחריך.שנאת יהודים כרונית.תחזור לגרמניה.
תחזור לתחת...
יהודי אמיתי | 05-04-2021 8:27
תחזור לתחת שממנו יצאת, גזען מגעיל
לברמן זו...
שלמה | 05-04-2021 2:36
לברמן זו מפלגה של גויים שאייכשהו התפלקו לארץ...הגחע הזמן לשנות את הכללים.
6
מלך ...
שלמה | 04-04-2021 20:34
מלך
7
בנט רוצה להקים ממשלת סב"ל
האריה... | 04-04-2021 20:42
בנט רוצה להקים ממשלת סבל ראשי תיבות סער בנט לפיד/ליברמן
8
אחלה סמוטריץ שבעולם....
פם | 04-04-2021 20:47
אחלה סמוטריץ שבעולם. מדבר לעניין, דבק בערכים. שמח שהצבעתי לו ולעוצמה יהודית. סוף סוף יש לי נציגים בכנסת. (אם אתה עוד ממורמר ממקורבי הרב רפי שמעוניין לספר לנו כמה לדעתך סמוטריץ שחצן, לחץ על כפתור 'הגב' כמו שאתה עושה תמיד).
9
שטויות ודיבורים ריקים
צבי | 04-04-2021 21:07
לא תלוי בבנט. גם עם בנט אין 61.
10
אבחר בו שוב...
אברהם | 04-04-2021 21:34
אבחר בו שוב - רק על המילים האלו.
11
אכן סמוטריץ הוכח...
ציון | 04-04-2021 21:51
אכן סמוטריץ הוכח כאיש אמת ובנט יצא שוב פוליטיקאי קטן...חבל...
12
כרגיל, אצל סמוטריץ...
יהודי פשוט | 04-04-2021 22:41
כרגיל, אצל סמוטריץ הכל שחור ולבן. או שאתה ימין בצד שלו או שאתה שמאל. תתפלא בצלאל, אבל ייתכנו אפשרויות נוספות... ודרך אגב, כשאמרו שהחבירה שלך לעוצמה יהודית היא לא לגיטימית, אמרת שאיתמר בן גביר עומד בקריטריונים להבחר לכנסת על פי חוק ולכן אין מניעה לרוץ איתו. אז לידיעתך, אם נפתלי בנט יצליח להרכיב ממשלה (לא שאני חושב שהוא יצליח...) זה חוקי לחלוטין ובמסגרת כללי הדמוקרטיה הקבועים כיום במדינת ישראל ולכן זה גם לגיטימי ודמוקרטי באותה מידה שלגיטימי ודמוקרטי לרוץ עם עצמה יהודית ונועם...
בן גביר...
שלמה | 05-04-2021 2:34
בן גביר הכי אמיתי והכי צודק.אתה תלך עם הערבים והלהטבים.
13
אין עלייך!!!! אתה...
יואש בן אבויה | 05-04-2021 0:19
אין עלייך!!!! אתה חזק אוהבים אותך!
14
כל מילה בסלע....
נדביה | 05-04-2021 0:36
כל מילה בסלע.
15
סמוטריץ, בנט לא...
חיים | 05-04-2021 1:31
סמוטריץ, בנט לא חייב להוכיח לך כלום . מי שנכנס לכנסת על הקביים של בן גביר ובלי העזרה של ביבי לא היית עובר את אחוז החסימה,אל תטיף מוסר לבנט. בנט השיג את המנדטים שלו למרות שכולם יצאו נגדו בצורה בוטה וגסת רוח ולכן מה שהוא יחליט יהיה מקובל על מי שבחר בו. לא העסקנים והרבנים של סמוטריץ יחליטו מה נכון או לא נכון
אתה שונא...
שלמה | 05-04-2021 13:46
אתה שונא יהודים כרוני, תחזור לגרמניה!!!
ואתה שלמה...
אבו יהוד | 05-04-2021 8:26
ואתה שלמה תומך בשקר, שחיתות ושנאת אחים ורק רוצה לראות בחורבנה של ישראל.
אתה כופר...
שלמה | 05-04-2021 2:32
אתה כופר במדינה היהודית, אתה שמאלני מחבק תומכי טרור ולהטבים.זאת האמת עליך.
16
בצלאל בן גביר...
שלמה | 05-04-2021 2:37
בצלאל בן גביר ונועם זה שילוב אידיאלי!!!
17
אם בנט חושב...
אתה חונן דעת לפוליטיקאים | 05-04-2021 6:41
אם בנט חושב שבבחירות אחר שיגיע כראש ממשלה ישיג קידומת 3 או לפחות 2 טעות ראה ערך אהוד ברק וציפי לבני שהייתה גם פסיעונת מראשות הממשלה, כדאי לבנט להסיק מסקנות מטעויותיהם של אחרים במקום לחזור עליהם בעצמו....
18
צודק !
דוד | 05-04-2021 8:08
כל מילה בסלע
19
סמוטריץ - נודניק
ניסים | 05-04-2021 8:57
תנהל את עצמך ולא מפלגה אחרת שמצביעה לא רצו בך ובחבריך סמוטריץ - תנהל את הציונות הדתית ובנט ינהל את ימינה
20
לא יאמן החוצפה...
עוד חתיכת זבל , סמוטריץ לך תחפש מי ינענע אותך ... נראה לי שתאהב את זה ... | 05-04-2021 9:13
לא יאמן החוצפה סמוטריץ המשתמט מטיף מוסר לבנט מסיירת מטכל ... הגזען שאשתו לא יכולה ללדת בחדר אחד עם יולדת ערביה .. ההומופוב שמדבר על מצעד הבהמות ... הפטריוט שלמד משפטים במקום לשרת בצבא ... במילה אחת זבל אנושי ...
21
זה מה שקורה...
שי | 05-04-2021 9:19
זה מה שקורה כשמצביעים למפלגה שלא כפופה לדעת תורה אלא לדעה של אדם בן ארבעים. סמוטריץ יכול לומר כמה שהוא רוצה שבנט וסער יהיו אחראים לממשלת שמאל אבל האמת שהוא אחראי לה ולכל השלכותיה הרות האסון. לאו עכברא גנב אלא חורה גנב.
מלכתחילה בנט הוליך...
נגה | 05-04-2021 22:42
מלכתחילה בנט הוליך שולל את הציונות הדתית.מלכתחילה הוא דגל באידאולוגיה שמאלית,אבל את המנדט הוא היה צריך לקבל מהציונות הדתית,אותה בקלות אפשר להוליך שולל,ולראייה השטויות שכתבת כאן.
22
אין ספק זה...
לורי | 05-04-2021 23:00
אין ספק זה ראש הממשלה הבא זה ראש הממשלה הבא תזכרו