אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רפ״ק עדן טפט הבטינש: התגייסה למשרה בעקבות רצח דודה בפיגוע ותדליק משואה

ולתפארת מדינת ישראל: רפ״ק עדן טפט הבטינש תשיא את משואת משטרת ישראל בערב יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. בו מדינת ישראל מעלה על נס את "האחווה הישראלית"

משיאת משואת המשטרה: התגייסה בעקבות רצח דודה
  צילום: דוברות המשטרה

רפ״ק עדן טפט הבטינש נבחרה להשיא את משואת משטרת ישראל ביום העצמאות ה-73, בהחלטה משותפת שהתקבלה על ידי השרים הממונים: שרת התחבורה, מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר אישרו השרים את המלצת מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי וקיבלו את המלצות הוועדה הציבורית לבחירת המועמדים להשאת משואה בטקס לציון 73 שנות עצמאות למדינת ישראל

רפ"ק עו"ד הבטינש היא ראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרת ישראל. עדן נולדה באתיופיה ועלתה לישראל בגיל 9.

עוד באותו נושא

שירה איסקוב תדליק משואה עם השכנה שהצילה אותה


18

בשנת 2000, בראשית האינתיפאדה השנייה, נרצח בן-דודה פקד יוסף אסראסה ובעקבות האירוע הטראומטי, החליטה עדן להתגייס למשטרת ישראל לשירות מבצעי במג"ב ולאחר 10 שנים עברה לשרת כקצינת חקירות ושימשה במגוון תפקידים מרכזיים.

במסגרת תפקידה הנוכחי היא אחראית על הקשר בין המשטרה וקהילת יוצאות ויוצאי אתיופיה. תפקיד המחייב היכרות ישירה עם המסורת והתרבות של קהילות יוצאות ויוצאי אתיופיה בישראל. במהלך תקופת הקורונה עסקה רפ"ק הבטינש בפעילות הסברתית בקרב יוצאות ויוצאי אתיופיה, לצורך הנגשת המידע על מחלת הקורונה ועידוד החיסונים. לצד זאת, פעלה להבטחתם של סלי מזון למעוטי יכולת וליוותה צעירים רבים מקרב יוצאי אתיופיה בימים מורכבים אלה.

פעילותה בתקופה זו מייצגת את פעילותם של שוטרים ושוטרות רבים, העושים לילות כימים לשמירה על בטיחותם וביטחונם האישי של אזרחיות ואזרחי ישראל תוך אחריות וערבות הדדית.

בהמשך להחלטת השרים הממונים הוחלט כי ביום העצמאות ה-73 תעלה מדינת ישראל על נס את "האחווה הישראלית" ותצדיע לאזרחים ואזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל ולהעמקת המשותף והמאחד.

טקס המשואות (צילום: הדס פורוש/ פלאש 90)

השרים הממונים שרת התחבורה מירי רגב ושר התרבות והספורט, חילי טרופר:"שמחנו לבשר לרפ"ק עו"ד עדן טפט הבטינש על בחירתנו בה להשיא לראשונה את משואת משטרת ישראל ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. חשוב היה לנו שהשנה תהיה נציגות בטקס של המשטרה, הפועלת ללא לאות לביטחונם האישי של אזרחי ישראל. רפ"ק הבטינש היא שוטרת מצטיינת במשטרת ישראל ומביאה לידי ביטוי את האחווה הישראלית הן בפועלה כראש תחום קהילת יוצאי אתיופיה במשטרה והן בעשייתה החברתית – ערכית, הנעשית הרבה מעבר להגדרת תפקידה.

רפ"ק עו"ד הבטינש בחרה לשרת תחילה במג"ב ואחר כך במשטרת ישראל מתוך תחושת שליחות ודבקות בערכי הנתינה והמצוינות, שקיבלה מבית וממשפחתה.

רפ"ק עו"ד הבטינש פעלה מסביב לשעון בשנה מורכבת וקשה זאת מתוך מודעות לגודל השעה ומתוך רצון לסייע היכן שהיה צריך בין במסגרת העבודה השוטפת כבכירה במשטרת ישראל ובין הרבה מעבר למסגרת זאת. היכרותה עם התרבות, המסורת והמנהגים של יוצאות ויוצאי אתיופיה מסייעת לה במהלך תפקידה לחזק ולהעצים את גשר האחווה הישראלית, על כל חלקיו.

עדן היקרה, בפועלך, המשופע בנתינה לזולת, את מעצימה את תפקידה החשוב הנוסף של משטרת ישראל- חיזוקה של הלכידות החברתית- ערכית בישראל תוך טיפוחם של גשרי תרבות, חינוך, בטיחות ובטחון".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי ציין:"עדן, בחירתך להשיא משואה זהו רגע מרגש עבור כל שוטרת ושוטר בארגון. רגע קטן של גאווה והכרה בפועלם של השוטרות והשוטרים. חיזוק והעמקת הקשר עם הקהילה הוגדר כמטרה מרכזית בארגון ולך עדן יש חלק משמעותי במשימה חשובה זו".

הטקס יערך בערב יום העצמאות, אור ל-ג' באייר התשפ"א, 14 באפריל 2021

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש גם תחום יוצאי טרנסילבניה? פולניה? אנגליה?
מה הגזענות הזו? | 01-04-2021 17:06
למה צריך תחום יוצאי אתיופיה? האם הם זוכים לטיפול סלחני ומיוחד במשטרה ?