אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צאו לבחור ולטייל: מדריך אירועים ליום הבחירות 2021

חוץ מלממש את זכותכם הדמוקרטית ולהשפיע על עתידה של מדינת ישראל, יום הבחירות הוא גם הזדמנות מעולה לבילוי וזמן איכות עם המשפחה. אספנו עבורכם מגוון אירועים ופעילויות ברחבי הארץ בחינם ובתשלום סימלי, לכם נותר רק לבחור ולטייל

צאו לבחור ולטייל: מדריך אירועים ליום הבחירות 2021
  בחירות בצריף בן גוריון (צילום: צביקה שמעיה)

ירושלים

מוזיאון מגדל דוד

מתי: לאורך כל היום

איפה: מוזיאון מגדל דוד, ירושלים

כמה: בתשלום

מה בתכנית? מוזיאון מגדל דוד בירושלים מזמין את הקהל לביקור מיוחד ביום הבחירות במבצע מיוחד של 2+2 על כל הזמנה. תוכלו ליהנות מהתערוכה הקסומה "הבנאים: זאת המנגינה שלנו", משני מסלולים מרתקים: "ירושלים ממעוף הציפור" ו"תעלומת ארמון הורדוס והקישלה" ומאחד ממופעי הלילה המרהיבים.

מגדל דוד (צילום:ריקי רחמן/ פייסבוק)

מוזיאון המדע ירושלים

מתי: 17:00-11:00

איפה: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד קרית המוזיאונים 3, ירושלים

כמה: בתשלום ותיאום מראש

מה בתכנית? מוזיאון המדע מזמין ללכלך קצת את הידיים במגוון הדגמות, סדנאות ומיצבי אמנות, שיחשפו את נפלאות הטבע החבויים באדמה: מטוטלת חול, מבוך אדמה ענקי (כ-80 מ"ר), גבישים מחשמלים, מתחם מנדלה, יצירה בחימר, מעבדה לחקר גבישים, סדנת בנייה – קסם החול והאבנים, מיצג אמנות אדמה ועוד. בנוסף מוצגות במוזיאון 10 תערוכות אינטראקטיביות ייחודיות לטווח גילים רחב. לגילי 11-2.
לפרטים: 02-6544888

הגן הבוטני 

מתי: 17:00-9:00. סיורים בשעות 10:00, 11:00, 12:00, 13:00. החממה: 14:30-10:30

איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם, ירושלים

כמה: 35 שקלים לילד/מבוגר. ילד ירושלמי חינם עם הצגת ת.ז. הסיור מגיל 5

מה בתכנית? הגן הבוטני גבעת רם מזמין אתכם להיות שותפים לקמפיין להחזרת פרחי הבר לגינות, ביניהם גם צמחים בסכנת הכחדה. בגן תוכלו להכיר ולבחור את פרחי הבר האהובים עליכם. במקום ימתינו המתמודדים והקלפי. בנוסף יתקיימו סיורים לחממה הטרופית החדשה. לכל משפחה יחולק משחק בינגו ייחודי אותו ניתן למלא במהלך

הסיור מגיל 5. לפרטים: 02-6794012

הגן הבוטני (צילום: יחצ)

מוזיאון ישראל

איפה ומתי: מוזיאון ישראל בירושלים- שדרות רופין 11, ירושלים ביום ג' ה- 23 במרס, יום הבחירות לכנסת | שעות פעילות המוזיאון:  10:00-17:00

כמה:  חינם לילדים! (54 ₪  עלות כרטיס חד פעמי למבוגר)

מה בתכנית? מוזיאון ישראל פותח את שעריו חינם לילדים ביום הבחירות ומזמין את הציבור הרחב לחגיגה של דמוקרטיה: במקום מרכזי במוזיאון יוצבו קלפיות וציבור המבקרים יוזמן לבחור את היצירה שריגשה אותו במיוחד.

פתקי הצבעה יונחו לצד יצירות נבחרות, והמבקרים שיגיעו אליהן יאספו אותם וישלשלו את פתקי ההצבעה שבחרו בקלפי.

צילום: לורה לכמן / מוזיאון ישראל

לאור הביקוש הוארכו התערוכות שנפתחו ערב משבר הקורונה: "נופי גוף", "אמות וסיפים", "זרות", "ברטה אורדנג" ו"כל אנשי המלך" וכן התערוכה "כיסאות מתבודדים" המשלבת צילומי טבע מרהיבים של כיסאות המשמשים את חסידי ברסלב להתבודדות, העתק של כיסא ההתבודדות המפורסם של רבי נחמן וכיסאות שעיצבו מעצבים עכשוויים מכל רחבי העולם.

ילדים ומשפחותיהם יוכלו ליהנות מן התערוכה "1001 דמויות: מסדנתו של יעקב קאופמן" המאפשרת להתבונן בכאלף(!) דמויות – כל אחת בעלת אישיות משלה – שנוצרו בידיו המיומנות של האמן והמעצב התעשייתי יעקב קאופמן. את הדמויות הוא יוצר מחומרי גלם פשוטים ובאמצעותן הוא עורך דו-שיח עם העולם הקדום ועם תרבויות העולם. בהיכל הספר יזכו הילדים לצפות ב"מנהרת הזמן", סרט אנימציה לכל המשפחה בעקבות המגילות הגנוזות, בלי תשלום נוסף.

פרטים נוספים:  02-6708811 ובאתר המוזיאון

מוזיאון המוזיקה העברי

מתי: 19:00-10:00. הסיורים בתיאום

איפה: מוזיאון המוזיקה העברי, רח' יואל משה סולומון 10, ירושלים

כמה: בתשלום והרשמה מראש

מה בתכנית? מוזיאון המוזיקה העברי נפתח מחדש ומזמין לצאת למסע מוזיקלי מרהיב בעקבות כלי הנגינה המיוחדים שנאספו מן התפוצות השונות. במהלך הסיור יוכלו המבקרים להתנסות בתיפוף, נגינה ויצירה, להכיר סוגי מקצבים שונים וליהנות מהרפתקה חווייתית במיוחד.לפרטים בטלפון 02-5406505

מרכז 

תל אביב 

יום הבחירות בנמל תל אביב

מתי: יום שלישי 23.03.21 בין השעות 8:30 עד 18:00

איפה? נמל תל אביב

כמה? הכניסה חופשית (בהרשמה מראש)

מה בתכנית?  שלל פעילויות וסיורים לכל המשפחה ללא עלות. בשעה 10:30 סיור אורבני "האקלייר מפריז הצמיג מרמלה": מפגש חוצה זמנים בין תל אביב של פעם לסצנה עכשווית של ארכיטקטורה, עיצוב וקולינריה. בשעה 16:45, פעילות לילדים: הממלכה השקופה – הפרחת בועות סבון.

גן העיר 

מתי: בשעות 11:00 ו-17:00

איפה? גן העיר תל אביב

כמה? חינם

מה בתכנית? גן העיר תל אביב יארח מופעי רחוב של הרכבים מוזיקליים בשיתוף "למה כובע" – עמותת נגני הרחוב בישראל. ההרכבים המשתייכים לעמותה מציגים מופעי אווירה שמעבירים את הקסם והאותנטיות של תרבות מופעי הרחוב בעולם, הנחשבת למפותחת ומוערכת מאוד.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

מתי? יום שלישי, ה- 23 במרץ, הסדנה משעה 10:00 עד 11:00

איפה? מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א

כמה? ילד: 45 ש״ח | מבוגר מלווה: 15 ש״ח | הסדנה מיועדת להורים ולילדים מגיל 6 ומעלה.

מה בתכנית? סדנת יצירה המיועדת לכל המשפחה, בהשראת דגל המדינה.

במסגרת הפעילות המשתתפים יודרכו בסיור קצר בתערוכות המוזיאון וילמדו על יצירותיו של נחום גוטמן ועל הדרכים המגוונות בהן בחר לתעד את תקופתו, אישיה, נופיה ותרבותיה.

כמו כן תיערך סדנה במסגרתה  המשתתפים ייצרו דגל דקורטיבי משלהם ולבסוף יצביעו ב'קלפי נחום גוטמן' ויבחרו את היצירה האהובה עליהם מהתערוכה.

מוזיאון נחום גוטמן (צילום: אסף לב)

מוזיאון תל אביב לאמנות

מתי: 23.3.21 בשעות 18:00-12:00

איפה? מוזיאון תל אביב לאומנות

כמה? ילדים ונוער עד גיל 18 וחיילים – חינם! 50 שקלים למבוגר

מה בתכנית? בוחרים את יצירת האמנות האהובה עליכם, בואו להצביע ולהשפיע! הבחירות יתקיימו במוזיאון במשך שבוע, מיום שלישי, 16.3 עד יום שלישי, 23.3. התוצאות יפורסמו ביום רביעי, 24.3.

הרשמה מראש בלבד

 

פארק נאות קדומים

מתי: יום שלישי 23.03.21 בין השעות 8:30-17:00 כניסה אחרונה בשעה 15:00

איפה: פארק נאות קדומים

כמה? 25 ₪ (תשלום מגיל 3)

מה בתכנית: חוזרים אחורה בזמן וצועדים בעקבות נערה מימי קדם שקיבלה משימה לא קלה, לעזור בעבודות היום יום של משפחתה. בכל תחנה המשתתפים יעזרו לה לפתור כתב חידה, לבחור את הבחירות הנכונות עבורה וכך היא תוכל להשלים את המשימה ולסיים את כל המטלות.

המבקרים בפארק יקבלו מפה לטיול עצמאי ויבחרו בין שני מסלולי טיול חווייתיים המלווים בשלטי תוכן והסבר, כתבי חידה לכל המשפחה והפעלות לילדים המשלבות אתגר, ידע והנאה

מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים.

מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשיה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה.

לפרטים נוספים: באתר או בטלפון: 08-9770770

נאות קדומים-צילום: אלדד מאסטרו

בוחרים בטבע

רשות הטבע והגנים מתחדשת עם 4 אתרי טבע ומורשת חדשים למען המטיילים לקראת יום הבחירות: גן לאומי תל דור, עין חניה, חאן שער הגיא, גן לאומי מגדל צדק. ארבעת האתרים החדשים יפתחו לציבור הרחב לראשונה החל מיום הבחירות

שימו לב: בשל הגבלות הקורונה והנחיות התו הסגול, כניסה לאתרים תתאפשר רק בהרשמה מראש באמצעות אתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים

-גן לאומי תל דור: אתר ייחודי בחוף עם נוף עוצר נשימה ובו טבע ומורשת, ים ויבשה, עבר עשיר והווה. ממוקם בסמוך לשמורת טבע חוף הבונים על רכס כורכר בדרום חוף הכרמל ובמערבו מפרצים חוליים.

בטיול בתל דור, עיר הנמל העתיקה, ניתן להתוודע למגוון נושאים מעניינים: לים, לאדם שבוחר לחיות בקרבתו, לחשיבות של שימור העבר והמורשת ולמשימת השמירה על הסביבה הימית והחופית שלנו. ברגל אחת בעבר ואחת בהווה מוזמנים המבקרים לסייר לאורך חוף מפורץ יפהפה, לעלות על רכס הכורכר, לגלות את ההיסטוריה המרתקת של עיר הנמל דור, שבה נמצאו יותר מ־20 ספינות טבועות, ולהכיר  את עושר השמורה הימית היום.

תל דור (צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים)

-עין חניה: עין חניה בנחל רפאים שבגן הלאומי הרי יהודה, הוא פינת חמד המשלבת מעיין ובריכה עתיקה מלאה מים, אתר ארכיאולוגי ונוף תרבות של חקלאות מסורתית. אמות משוחזרות מוליכות את המים לבריכת השקיה עתיקה, המשמשת לרחצה.

האתר נפתח לאחר ביצוע עבודות שימור ופיתוח של רשות הטבע והגנים, הרשות לפיתוח ירושלים ורשות העתיקות. זאת עם חפירות ארכיאולוגיות שערכה רשות העתיקות בהן נחשפו מערכת מים מהמרשימות בישראל, שתי בריכות מים מהתקופה הביזנטית ונימפיאון (מזרקת מים) מהתקופה הרומית. מערכת המים מזינה את הבריכות שבמקום כבימים עברו. בתוך כך שוקמו הטרסות הישנות שבמקום וניטעו בהן עצי בוסתן.

עין חניה (צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים)

-חאן שער הגיא: האתר הלאומי פותח ומנוהל על ידי רשות הטבע והגנים ומנציח את מורשת מבקיעי הדרך ומלווי השיירות לירושלים הנצורה במלחמת העצמאות. מרכז המורשת החדש מאפשר למבקרים בו להיחשף ולהכיר מקרוב ובאופן חוויתי ועוצמתי את הדילמות איתן נאלצו להתמודד מלווי השיירות ואת הערכים שהובילו אותם להמשיך בנחישות ובמסירות למרות התופת, למען אחיהם הנצורים בירושלים ולמען העם היהודי בכלל.

חאן שער הגיא (צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים)

הביקור במרכז נמשך לאורך 5 תחנות מרכזיות בהן: מיצג פתיחה וסרטון עדויות לוחמים, היכרות ראשונית בלתי אמצעית עם הקשיים של מלווי השיירות והנהגים בדרך אל ירושלים בשלוש עמדות אינטראקטיביות: עמדת הקשר בה לומדים על התקשורת בעת מלחמת העצמאות ומפענחים הודעות מוצפנות, עמדת הנהג בה לומדים מה היו הסחורות שנשלחו לירושלים ועם מה התמודדו נהגי השיירות, ועמדת המפקד, בה מתבקשים המבקרים לקבל "תחת אש" החלטות בנוגע להובלת השיירות.

בנוסף, ישנה עמדת תחנה חווייתית המדמה נסיעה ברכב משוריין בדרך לירושלים בתקופת הלחימה, תוך האזנה לסיפורה המרגש של חובשת וגם מיצג סיום בו המבקרים יוכלו לבחור בערכים שמניעים אותם אל מול הערכים שהניעו את מלווי השיירות.

-גן לאומי מגדל צדק (ראש העין): ריאה ירוקה חיונית במרכז הארץ, בה מרחבים של טבע, נוף ומורשת בת אלפי שנים. בראש הגבעה החולשת על "מעבר אפק", ששימש את העוברים בדרך הים הקדומה, נמצאת מצודה עתיקה בה ניתן לבקר ולהתרשם מתצפית נוף מרהיבה לכל עבר.

הגן הלאומי נפתח למבקרים לאחר ביצוע עבודות שיקום, פיתוח ושימור נרחבות שהתפרשו על פני מספר שנים, בהובלת רשות הטבע והגנים, הקרן לשיקום מחצבות ועיריית ראש העין. במסגרת העבודות בוצע שיקום נופי ואקולוגי של המחצבות הנטושות, שפעלו בעבר במקום, ובסביבתן על ידי הקרן לשיקום מחצבות, נבנתה טיילת נוף מרכזית משובצת עצים ופינות ישיבה והוקמה מבואת כניסה לקליטת המבקרים.

(צילום:תומר עופרי רשות הטבע והגנים)

גן לאומי שמואל הנביא

מתי: יום שלישי ה- 23.3 (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.

איפה? פארק (גן לאומי) נבי סמואל

כמה? ללא תשלום | יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

מה בתכנית? סיור מרתק בגן לאומי שמואל הנביא (נבי סמואל) עם מתנדבי נבי סמואל שייקחו אתכם למסע מרתק בעקבות אמונות ומסורות ,כובשים וסיפורי קרבות. נעלה לתצפית הגג המרהיבה הצופה על ירושלים והסביבה , נציץ בגן הארכיאולוגי , נבקר במחצבה הקדומה, נחצה את גן המקלט לצמחים מוגנים ונרד למעיין חנה .
שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.

מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.
עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א-ה בלבד .להזמנת סיורים באתר יש לתאם במרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222

עיינות צוקים

מתי: בשעות: 10:00-15:00 | הסיורים ייצאו כל שעה עגולה ממתחם בריכות מעיין

איפה? שמורת טבע עינות צוקים

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

מה בתכנית? בואו לחגוג עם המשפחה את יום הבחירות בברכה הגדולה שבעיינות צוקים. והצטרפו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

הר גריזים

מתי: יום שלישי ה- 23.3 (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.

איפה? אתר הר גריזים

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים. יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

מה בתכנית? מעניין אתכם לדעת במי השומרונים בוחרים? בואו לסיור באתר הר גריזים המתחדש עם צוות המתנדבים של האתר. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתי המגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני שנמצאו במקום וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה מהאתר לעיר שכם המונחת ככף היד למרגלות ההר ונגלה במה בחרו השומרונים.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

גן לאומי הרודיון

מתי: יום שלישי ה- 23.3 (יום הבחירות) בשעות: 10:00, 12:00 ו-14:00.

איפה? פארק (גן לאומי) הרודיון

כמה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים. (יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר)

מה בתכנית? סיור במקום שבו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו ונתן לו את שמו.
נבקר בתיאטרון נעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי. בדרך לארמון ההר נתרשם משרידי קבר הורדוס ,נציץ לבית המרחץ, נשב בבת הכנסת הקדום ונרד למאגרי המים לצפות בתערוכה המוצבת במקום.

לתשומת לבכם- הסיור בהגבלת נרשמים בהתאם להנחיות "התו הסגול".

אתר לאומי הקסטל

מתי: יום שלישי ה 23/3 יום הבחירות. בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

איפה? אתר לאומי הקסטל

כמה? סיור מודרך ללא תשלום ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויי מטמון

מה בתכנית? האתר הלאומי "הקסטל" מספר את סיפורי קרבות מלחמת העצמאות בדרך לירושלים ובעיקר את הקרב שנחשב כנקודת מפנה חשובה במהלך מלחמת העצמאות. במסלול "דרך הערכים" אתם מוזמנים להכיר את ארבעת הערכים הבולטים שבאו לידי ביטוי בקרב: נחישות, רעות, מנהיגות ואמינות.

ערכים אלו מוגשים למבקר בחוויה מאתגרת של משימות קבוצתיות, והמתנסה בהן מרגיש ומבין את חשיבותם. מדריכי רשות הטבע והגנים יובילו אתכם בדרך המיוחדת בסיור מודרך ללא תשלום. מלבד משימות "דרך הערכים" הסיור מציע תצפיות מרהיבות על הרי ירושלים ועל זירת הקרבות, וכן צפייה בסרט ובמיצג הקרב.
משך הסיור המודרך כשעה ורבע והוא מותאם לילדים מגיל 9 ומעלה.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

דרום

 צריף בן-גוריון

מתי: יום הבחירות 23.03.2021, בשעות 11:00-15:00. האתר יהיה פתוח באותו יום בשעות 10:00-16:00. כניסה אחרונה עד שעה לפני סגירה.

איפה: צריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר

כמה? 15 ₪ לילד (מגיל 5 עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר

מה בתכנית: בצריף בן-גוריון לא מחכים לגיל 16 ומחלקים תעודת זהות ייחודית לכל מי שמעוניין לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית. ביום הבחירות לכנסת ה-23 בכניסה לאתר יצטלמו המבקרים עם מצלמת פולרואיד, את התמונה שהפיקו ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים והילדות בעצמם – שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים. מצוידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של דוד ופולה בן-גוריון, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו.

בחירות בצריף בן גוריון (צילום: צביקה שמעיה)

בסיום הביקור, יגיעו המבקרים לקלפי שהוקם במיוחד במקום ויוכלו להצביע, להשפיע וביחד להחליט מהו החפץ האהוב ביותר בביתם של פולה ודוד בן-גוריון.

לאחר הביקור בצריף בן-גוריון, ניתן להמשיך למכון למורשת בן-גוריון, אשר נמצא במרחק 5 דק' נסיעה וליהנות מפעילויות נוספות: "משפט העם" – מיצג אינטראקטיבי, בו המבקרים הם חבר המושבעים שיכריע בהצבעה דיגיטלית על הכרעות גורליות בתולדות המדינה. מתאים לילדים מגיל 9 ומעלה. משך הפעילות: 30 דק'

לפרטים נוספים: באתר או בטלפון 08-6560469

אילת

מתי: לאורך כל שעות היום, לבדוק באתר.

כמה? כניסה חופשית, הפעילויות מותנות בהרשמה מראש

מה בתכנית? סדנת רישום בפחם, סדנת תיפוף או סדנת ציור בפלסטלינה, סיור אומנות מקומית או סיור עששיות בפארק הצפרות. יוגה מול הים, חתירת סאפ בים האדום, או עיצוב וחיטוב הגוף מול השקיעה ומופע קפוארה בטיילת.

כל אלה מחכים למבקרים במהלך יום הבחירות, במסגרת 101 חוויות בעיר, שמקיימות ללא תשלום, מדי יום עד לסוף חודש אפריל.

החוויות הותאמו במיוחד לימים אלה, כך מצד אחד יתנו תעסוקה לקהל המקומי, שרבים ממנו החלו לנצל את הכישורים שלהם בדרכים שונות ממה שהיו רגילים לפני פרוץ הקורונה, ומן הצד השני יעניק למבקרים מגוון עצום של תוכן, בקבוצות קטנות, בטוחות ומהנות למפגשים אינטימיים של תיירות וקהילה.

יוגה באילת צילום: סטודיו אילת

הערבה הדרומית

מתי: 23 למרץ במהלך כל היום

איפה: אתרים שונים בערבה הדרומית

כמה: 10 שקלים לאדם לפעילות

מה בתכנית? מגוון פעילויות ב-10 שקלים בלבד לאדם. הפעילויות שבמבצע: כניסה לפארק תמנע, גלידת יטבתה, קפה ומאפה בכפות תמרים ושוק איכרים בקיבוץ אילות, חממת 5 החושים בקיבוץ אליפז, סיורים מודרכים בפארק הצפרות, סיורים במטע התמרים של קיבוץ סמר, בילוי באקו כיף בקיבוץ לוטן ועוד

צפון

קריית אתא

 מתי: 23 למרץ. שעות: מחווה ללהקה סירק דה סוליי 10:00-15:00 | רכבים אינטראקטיביים: 10:00-21:30

איפה: קניון שער הצפון, דרך חיפה 30, קרית אתא

כמה: כניסה חופשית

מה בתכנית? מכוניות וינטג', להטוטנים ומופעי מחווה ללהקת סירק דה סוליי

רכבי וינטג' ייחודיים יחלקו לקטנים בלוני צורות משגעים, צילום מגנט לכל המשפחה על מנת שלא תשכחו את החוויה ועל רכב וינטג' היסטרי נוסף נפעיל עמדת די גיי שינגן מוזיקה מטריפה ויזכיר לכל המשפחה שהמסיבה רק התחילה.

המסיבה האמתית תתרחש במהלך כל היום ברחבי הקניון. להקה בת 20 שחקנים תסתובב ותופיע במגוון מופעי רחוב  בהשראת להקת הקרקס האגדית סירק דה סוליי. המופעים עוצרי הנשימה  שכוללים בובות ענק שיזכירו לכם שחו"ל זה כאן. להטוטנים וג'אנגליסטים ישאירו אתכם פעורי פה, קולבים מהלכים ונגנים ירקידו אתכם וליצן אחד מופרע יחזיר את הפרופורציות לחיים.

מבלים ביום הבחירות בשער הצפון (צילום: יוסי כהן)

עכו

בוחרים לצלם: טיול צילום בסמטאות עכו ביום הבחירות

מתי: יום שלישי, ה-23.3 בין השעות 10:00-13:00

איפה: עכו העתיקה

מה בתכנית: טיול צילום חוויתי בסמטאות של עכו העתיקה, במהלכו לומדים לצלם תמונות מדהימות בסמארטפון, בהדרכתו של מורה הדרך וצלם "מסע אחר" אופק רון-כרמל.

עכו היא עיר מרתקת שמשלבת בין דתות ועדות שונות. אם זה בתוך השוק הצבעוני, בין הסמטאות הציוריות או בין הכנסיות למסגדים – הטיול בעכו הוא חוויה של ריחות, צבעים והזדמנויות צילום מעניינות. בטיול מכירים הגדרות שימושיות ומצבי צילום שונים בטלפון, לומדים איך ליצור תמונות מחמיאות של אחרים ושל עצמנו ומתנסים בצילומים בתאורה משתנה בנוף המדהים של עכו. במהלך הסיור משלבים סיפורים היסטוריים, תצפיות נוף ופגישות עם אנשים מעניינים בשוק ובנמל.

לפרטים נוספים ולהרשמה: 072-3971192 יש להירשם מראש, מספר המשתתפים מוגבל

סיור צילום ובחירות בעכו (צילום: אופק רון כרמל)

נתניה

מתי: 23 למרץ | שעות:10:00-18:00

איפה? קניון עיר ימים נתניה

כמה: כניסה חופשית

מה בתכנית? מתחם סתלבט ברחבת הפארק הצמודה לקניון עם מחצלות, פופים, כריות, שולחנות ומוזיקה

 ביום הבחירות הקרוב קניון עיר ימים מסדר לכם בילוי מבלי שתצטרכו לסחוב אתכם כלום מהבית ומזמין אתכם לבילוי בחוץ עם הילדים והמשפחה – הכיסאות, הפופים הכריות והמוזיקה, כל מה שנותר לכם הוא ליהנות מהאווירה הרגועה ולנשום בריזת ים.

פיקניק עלינו ביום הבחירות בקניון עיר ימים (צילום: יוסי מלכה)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו