אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביקורת סדרות: "התאמה מושלמת" • מראה שחורה לעניים

מה היה קורה אם היה אפשר למצוא את הזיווג המושלם באמצעות DNA? הסדרה החדשה של נטפליקס - "התאמה מושלמת" אוחזת כביכול ב'המצאת המאה', אך בפועל מפספסת בענק את הפוטנציאל שבה ומסתכמת בשילוב לא מוצלח של "מראה שחורה" ו"חתונה ממבט ראשון"

התאמה מושלמת: כשנטפליקס פספסה בענק
  (צילום: יחצ נטפליקס)

ביקורת סדרות: "התאמה מושלמת" (נטפליקס) 

"התאמה מושלמת" שעלתה בשבוע שעבר בנטפליקס, מסמלת את הבעייתיות באינפלציית הסדרות והתכנים שמגיעים בתדירות שבועית לספריית הסטרימינג. היא מפוזרת מדי, העלילה המרכזית שלה שטחית למדי, והיא בעיקר לוקחת את עצמה ברצינות מדי וחבל, כי מלוא הפוטנציאל קיים בה.

ההתחלה של הסדרה מבטיחה ובמרכזה עומדת רבקה, יזמית סטארטאפ מצליחה ועשירה מאוד שהקימה טכנולוגיה מדעית מהפכנית, אשר מאפשרת למשתמש בה למצוא את זיווגו המדויק באמצעות שליחת שערה לאפליקציה שעושה עבורו את ההתאמה מושלמת על פי הDNA.

*אזהרת צניעות: הסרטון מכיל קטעים לא צנועים*

התאמה מושלמת (THE ONE)

ציון כללי

מדד
הצניעות

למה תכה
רעך

מי ומי
צופים

על פניו מדובר בהמצאת המאה, אך לאותה רבקה יש סוד אפל (שתוך עשר דק' מתגלה) ושקשור לפרשיית פשע מעברה. הפשע, יש לציין, מאוד לא מעניין והעלילה מתנקזת בפיענוחו ממספר כיוונים שונים על ידי מספר דמויות שונות. לצדה של רבקה (שמחזיקה בכריזמה של לולב) ישנם מספר קווי עלילה נוספים של דמויות משנה שהאפליקציה השפיעה על חייהן בהיבטים שונים.לחלקן של הדמויות יש פוטנציאל של ממש להחזיק לבד את הסדרה (כמו למשל בחורה שמגלה לחרדתה כי לבן זוגה קיימת התאמה לבחורה אחרת והיא פועלת לאתר אותה ולהיפטר ממנה) אך העריכה הרשלנית של הסדרה, פשוט הופכת אותה לסדרה לא מעניינת וממקדת את כובד העלילה שלה לחלקים הכי משעממים שלה, מה שהופך אותה לפספוס אחד גדול.

אותו סוד אפל מעברה של רבקה למשל, מזכיר ברוחו את המסתורין בעונה הראשונה של "שקרים קטנים גדולים", אך בניגוד לסדרה המצליחה ההיא, הכול שקוף וגלוי כאמור כבר מהרגע הראשון ובעיקר נטול מתח, עוקץ והצדקה ממשית להמשך הצפייה.

(צילום: Robert Viglasky/ נטפליקס)

גם הבחירה בדמותה המרכזית של הסדרה מעיד על מלאכת ליהוק גרועה למדי. רבקה (בגילום השחקנית אנה וור) היא דמות שטחית, מעצבנת וחסרת חן אשר קשה מאוד להתחבר אליה. להבדיל ממנה, אפילו "אמילי בפריז", אולי הסדרה הכי מושמצת של השנה החולפת הייתה דמות כריזמתית יותר ממנה.

הפוטנציאל האמתי של הסדרה מגולם כאמור בדמויות המשנה שלה והקונפליקטים שאופפים אותם. אך חרף כל זאת, אין בכך מספיק עוצמה והצדקה כדי להצדיק את המשך הצפייה בה.

(צילום: James Pardon /נטפליקס)

לעיתים זה אפילו מרגיש תוך כדי צפייה שנשארו שאריות בתקציב הפקות המקור של נטפליקס, וקברניטיה החליטו באופן ספונטני להרים סדרה במהירות הבזק. לקחו כף אחת מ"מראה שחורה", קורט של "שקרים קטנים גדולים" ו-2 כפות של "חתונה ממבט ראשון", ערבבו את הכול והגישו לצופה. הטעם, בהתאם, ועל כך ניתן וכדאי לוותר.

כל שנותר לקוות הוא שלפחות נטפליקס ישחררו בהקדם את העונה הבאה של "מראה שחורה" ויפסיקו לשחרר לנו במקום זה סדרות טראש מוזרות בקצב מסחרר. כי גם טראש צריך לעשות כמו שצריך.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו