אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אולפן סרוגים | רביב דרוקר: "אני בעד פסקת ההתגברות"

רביב דרוקר באולפן סרוגים: "מעוניין להשפיע על משפט נתניהו בתיקון פרסומים שקריים" • "אני בעד פסקת ההתגברות, יש לתקן את מערכת המשפט" • "'רק לא ביבי' היה קיים תמיד"

רביב דרוקר באולפן סרוגים: אני בעד פסקת ההתגברות ברוב מסוים

העיתונאי והפרשן הבכיר, רביב דרוקר, הגיע אל אולפן סרוגים לראיון על פוליטיקה ומשפט, במהלכו התייחס להשפעות ההליך הפלילי נגד ראש הממשלה נתניהו על הליך הבחירות הנוכחי והבהיר כי הוא בעד פסקת ההתגברות, התנאים מסוימים.

"באינטואיציה של אצבע ברוח", דרוקר אמר כי הוא יכול לראות את הגוש התומך בראש הממשלה נתניהו מטפס עד 63 מנדטים, תוך שנתניהו "יוריד את בנט עד שהוא בכלל לא יכול לעבור צד". דרוקר הוסיף לאחר מכן כי התחושה שלו היא ש"נתניהו מנצח את מערכת הבחירות הזאת".

עוד באותו נושא

רביב דרוקר: נתניהו לא יכול לתקן את מערכת המשפט


18

"אופתע אם משפט נתניהו יסתיים ללא אף הרשעה"

על משפטו של ראש הממשלה אמר דרוקר כי הוא "יופתע אם הוא יגמר בזיכוי מוחלט, אם לא תהיה הרשעה באף אחת משלוש הפרשיות. תיק 1000 נראה לי התיק הכי חזק והכי יציב, קשה לראות לאן אתה בורח".

"מה שעשה מנדלבליט, בגלל שהיה מאוד הססן ולפעמים קצת פחדן בהחלטותיו, הוא פשוט בכל מקום אימץ את גרסת נתניהו – כלומר הוא אמר 'אוקיי, זה לא שוחד, אתה אומר שמילצ'ן הוא חבר הכי טוב שלך יותר מאח? אז איך אתה מקבל החלטות בעניינו ומקבל ממנו טובות הנאה?' זאת אומרת אין לנתניהו כמעט מה לריב איתו בתיק הזה".

עוד באותו נושא

'מנוול; רשע': עיתונאי הימין במתקפה על רביב דרוקר


102

דרוקר המשיך ואמר: "בדבר אחד אני בטוח, וזה חלק מהחולאים הנוראיים של מערכת המשפט שלנו, שזה לא יסתיים עד לפסק דין חלוט כולל ערכת ערעור, בשלוש ארבע חמש שנים הקרובות. וזו מציאות נוראית, שתיק מתחיל ב2015 ומגיע לסיום ב2025-2026 כאשר בזמן הזה מדינה שלמה משתגעת, לטוב או לרע, זה לא משנה. אי אפשר ככה. די, מה זה?"

ראש הממשלה נתניהו בבית המשפט (צילום: רובי קסטרו/פול)

"רוצה להשפיע על משפט נתניהו, לתקן שקרים"

דרוקר הבהיר: "אני מאוד רוצה להשפיע על משפט נתניהו. אני חושב שהרבה אנשים בתקשורת רוצים להשפיע לכל מיני כיוונים. הכיוון שלי הוא שאני רואה הרבה מאוד שקרים שמתפרסמים על דברים מסוימים במשפט, ואני רוצה לתקן את השקרים האלה ולהגיד את האמת. איפה שזה לא נוח לתביעה, איפה שזה נוח לתביעה".

"היו פה אנשים שעשו עבודה חשובה, הם סיכנו את הקריירה והמוניטין שלהם וזה לא הוגן שיגידו עליהם דברים כמו תיקים תפורים. תיקים תפורים זה אומר שאתה ואני ישבנו ואמרנו 'תשמע בוא נשתול פה שקית סמים ונגיד שהוא עשה עבירה'".

עוד באותו נושא

סקר מנדטים: נתניהו מחליף קדומת; גוש הימין נוסק ל-61


92

"בוא נראה את הלחצים על העדים במשפט נתניהו"

בימים אלה תוכנית המקור ורביב דרוקר מנסים לקבל אישור לשדר תיעוד חזותי של שעיה סגל ז"ל, מי שהיה יועצם של בני הזוג נתניהו, מתוך חדר החקירות במהלך חקירה בה הוא מדבר על בני הזוג. לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את הבקשה, דרוקר והתוכנית הגישו ערעור לבית המשפט העליון.

לגבי תזמון הבקשה לשדר את העדות, דרוקר אומר כי מדובר בתזמון מקרי בהחלט. "אני מפרסם המון דברים על המשפט לאורך השנתיים האלה. חלקם היו בטיימינגים יבשים, כמו קלטות ניר חפץ שהיו שתי תוכניות, וחלקם בא לפני בחירות".

דרוקר התייחס להתנגדות נתניהו לשידור התיעוד של סגל מחדר החקירות: "הליכוד אומר ש'ניתן רק לדמיין איזה לחצים הופעלו על מר סגל כדי שהוא ישקר כך בעדותו'. אז אני אומר 'למה לדמיין? בוא נראה את הלחצים נתניהו כל הזמן טוען לתפירת תיקים ולחץ על עדים, בוא נראה את הלחצים. על חלק מהעדים הפעילו לחצים, אבל על רוב העדים לא הופעלו שום לחצים".

פסקת התגברות | הסדרת יחסים בין בית המשפט לרשות המחוקקת ולרשות המבצעת? (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

"אני בעד פסקת ההתגברות, צריך לשנות את הפרקליטות"

על הרצון בימין לתקן את מערכת המשפט, אמר דרוקר: "אני חושב שצריכה להיות פסקת התגברות, רק ברוב כזה שלא כל קואליציה תוכל לשנות כל דבר. אם היית אומר לי עכשיו 'פסקת התגברות ברוב של 67 חברי כנסת, מהם 5 מהאופוזיציה' – הייתי אומר לך שצריך להעביר חוק כזה מחר בבוקר. צריך להסדיר את היחסים, אני בעד פסקת התגברות".

על תיקון מוסד הפרקליטות אמר: "האם צריך לשנות את הפרקליטות? בענק! אני הייתי בעד נציב ביקורת על הפרקליטות, אמיתי וחזק. צריך תיקון. האם עדיין הפרקליטות ביסודה היא ישרה? לא מצאנו כמעט מקרים מושחתים בפרקליטות. האם ביסודה יש שם אנשים טובים שמנסים לעשות את הטוב בעיניהם? כן. האם הם הרבה פעמים חוטאים ביהירות, בשחצנות, באיטיות? כן"..

"צריך תיקון עמוק, וחבל שנתניהו לא עסק בזה בזמן שהוא היה יכול לעסוק בזה. לפני שהוא נחקר על ידם. לפני שיש לו כמויות של חמאה על הראש כמו מגדל אייפל".

"אסור שנתניהו יהיה זה שיתקן את מערכת המשפט"

דרוקר התייחס לרצון בימין לשינוי במערכת המשפט, ועל הבחירות בנתניהו בשל כך: "רפורמות ומהפכות בתחום הזה צריך שמי שיעשה אותן יהיה בידיים נקיות". בכדי להסביר את דבריו, דרוקר חזר 16 שנים אחורה, אל הקיץ בו תושבי גוש קטיף גורשו מבתיהם.

לדברי דרוקר, "לעולם לא תוסר העננה מעל שיקולי אריאל שרון בבואו לעשות את ההתנתקות, והאם זה היה 'כעומק החקירה – עומק העקירה'. בספר 'בומרנג שכתבתי הבאתי ראיות, לא מספיק חזקות, שתהליכי קבלת ההחלטות של שרון בעניין ההתנתקות הושפעו מהחקירות".

"יבוא אדם לשנות את מערכת היחסים עם בית המשפט העליון, לעצב מעין חוקה, אסור שהוא יהיה בן אדם שכרגע יש לו משפט. שזה יהיה גדעון סער, נפתלי בנט, איילת שקד, בצלאל סמוטריץ'".

דרוקר הוסיף: "בשבילי זה אסון, אבל אני לא אוכל לחלוק על זה שהידיים לפחות נקיות, שהוא מאמין במה שהוא אומר – גם אם אני חושב שזה אסון. אני חושב שגם מי שרוצה תיקון בעולם המשפט צריך להבין שנתניהו הוא האיש האחרון שיכול לעשות את זה כרגע".

ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון ז"ל. החלטתו לגרש את אלפי תושבי גוש קטיף באה על רקע חקירותיו הפליליות? (אוליבר פיטוסי/פלאש 90)

'רק לא ביבי' תמיד היה קיים

דרוקר ניסה להסביר את האנטי נגד נתניהו, וטען כי מדובר בהתנגדות ל"סט ערכים שהוא נהיה מזוהה איתם בשנים האחרונות. אני בחרדה אמיתית מזה שנתניהו מרכיב ממשלת ימין על מלא. האג'נדה של תקיפת בית המשפט העליון, פסקת התגברות ברוב של 61, ביטול זכות העמידה והוועדה למינוי שופטים ועוד שורת דברים שנתניהו לא היה מזוהה איתם בעבר".

"זה לא ביבי, אין לי בעיה עם גדעון סער או נפתלי בנט. אם הם יהיו לא יהיה הסכם שלום עם הפלסטינים, אבל אני מעריך שהיחס שלהם למערכת המשפט יהיה סביר. אני לא מגן גדול של מערכת המשפט, אבל לא צריך לשחוט שם את כולם. אני מאמין שהיחס שלהם לתקשורת יהיה סביר".

ביחס להתנהלות נגד נתניהו בצל המשפט, אמר דרוקר: "הרק לא ביבי לא הומצא ב2019, אלא ב96' ו99', בקדנציה הראשונה שלו. אפשר לראות כמה זה סחף מאז ועד היום. זה תמיד היה קיים, היה רק לא ביבי, אבל הוא היה לגיטימי".

לעמדת דרוקר, המשפט אינו משפיע לרעה על נתניהו מבחינה מספרית. בבחירות 2015 הוא היה בסביבות ה-30 מנדטים, וזהו גם מצבו הנוכחי כך ש"מצבו האישי נשאר פחות או יותר יציב. הוא הצליח לגבש כמויות אדירות של אנשים שאוהבים את בנימין נתניהו האיש, לאו דווקא יו"ר הליכוד".

"'רק לא ביבי קיים משנת 1996". נתניהו בכותל, בשנת 96' בה נבחר לראשונה לראשות הממשלה (פלאש 90)

התאוריה של נתניהו: "מנהיג ימין – הולך ימינה"

דרוקר הסביר כי בחירות 2015 היו "קו פרשת מים עבור נתניהו". לדבריו, לתפיסת נתניהו עד אותה מערכת בחירות הוא ניסה לשמור על קשר עין עם הצד השני של המפה הפוליטית, אך בסוף כולם הלכו על הראש שלו ובסוף הוא ניצח בלעדיהם. "מאז, הכל מתנהג אחרת. הזחיחות, הכל משתנה משם".

נתניהו עבד לשנות את הגישה השלילית כלפיו, מספר דרוקר, ובהצלחה. אך בבחירות 2015, "הוא הבין שהוא לא צריך את זה. מה זה עוזר לו שדרוקר או כספית יחשבו עלי קצת יותר טוב, מה זה משנה? ממילא בשעת האמת הם ילכו לי על הראש והם לא יצביעו עבורי. עדיף להביא את אחרון מצביעי הימין והחרדים".

"הוא פיתח תאוריה פוליטית חדשה. בדרך כלל מנהיג ימין לקראת בחירות הולך למרכז וכן גם מנהיג שמאל. נתניהו עשה משהו אחר – מנהיג ימין, הולך ימינה. לוקח את כל הימין, ושולט רק באמצעותו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
37 תגובות - 22 דיונים מיין לפי
1
רוקד על הדם...
חי | 12-03-2021 10:14
רוקד על הדם של ביבי. מזה הוא מתפרנס. הוא לא מספר מי העביר לידיו את צילום הוידאו של החקירה? הוא אינו מגנה את עצמו שהפר ברגל גסה את שהיה מקובל במשפט - סביודצה. כתב קטן עם דימיון מצומצם שאינו מייצר שום מאמר מפרי כישרונו . הכול זה הלעטה שמקבל מגורמים אינטרסנטים- ומה הוא לא יעשה בשביל השכר , הפרסום וזמן מסך. מ ס כ ן
ביבי כיהודה המכבי וכשמשון הגיבור
ביבי כיהודה המכבי | 14-03-2021 9:56
ביבי כיהודה המכבי וכשמשון הגיבור
נתראה...
אושרת | 12-03-2021 16:07
נתראה למרת הבחירות שמאלן .אתה ליכוד ניק ..שקרן ......
כל פרנסתו של דרקער בנוייה על רמיסת ביבי
ברכתו=קללתו | 12-03-2021 14:47
אכן ''דרקער'ד' [=צואה] . לא נתן לביבי אף פעם תמלוגים למרות שאוכל ושותה ע''ח ביבי. אז ''נברך'' את רביב באריכות ימים מלאי כאבים וצער.
חי יא...
דבוש | 12-03-2021 12:44
חי יא עמה. אתה יודע מה המשעות של רוקד על הדם? ביביסטים תבינו אנחנו ליכודניקים אמיתיים נצביע על אפכם וחמתכם דווקא סער! תחנקו קיצוניים
2
דרוקר אתה מדבר...
מ | 12-03-2021 10:33
דרוקר אתה מדבר סביב סביב בלי תוכן. לך תלמד לנתח תיק משפטי ואז תביע דעתך. איש משעמם שמשתכר מהשמצת האחר.
3
דרוקר שקרן פתולוגי לא להאמין לאף מילה שלו
הנכדה של קסטנר | 12-03-2021 10:45
שקרן פתולוגי שונא יהודים
רק שיעשו...
שרית | 12-03-2021 16:05
רק שיעשו את ננצל
יאיר נתניהו...
יעקב | 12-03-2021 12:43
יאיר נתניהו עלינו עליך בובון:) אם לא הספיק לך חצי מליון קנס על התבלבלות והזחיחות שלך, יש מספיק סיבות לתבוע אותך
דרוקר לאן הגעת??,...
אברהם מרקוביץ | 12-03-2021 11:56
דרוקר לאן הגעת??, זאת אומרת שאם תיווצר סיטואציה מטורפת שבגץ יבטל ורוב החכים יבטלו את החלטת בגץ/בית המשפט העליון. לא תהיה שום סמכות חוקתית למנוע פגיעה אנושה במדינה. לא יהיה מי שיציל אותנו!!!
4
עיתונאי רדוד ושפל,...
עליבבה | 12-03-2021 11:52
עיתונאי רדוד ושפל, מתייהר להיות מוביל התקשורת, עגלה עם חמור לא הייתי נותן לו, פשוט מגעיל לראות אותו עם פה נוטף שנאה. מגעיל ודוחה.
5
אתה השקרן והנוכל...
כל עם ישראל | 12-03-2021 12:00
אתה השקרן והנוכל המוחת הכי גדול בתשקורת מילה אחת שאתה מוציא מפיך היא אינה אמת אז אל תבוא ותנהל לנו את המדינה כי הפרקליטות כולה מושחתת !! וכל התיקים של נתניהו תפורים !!!!! ואין שום אמת בה !! והיועץ הוא העבריין הכי גדול במדינה !! ובגצ הוא אירגון הפשע הגדול במדינה !!
מוסרים דש...
שמיר | 13-03-2021 12:20
מוסרים דש מנצרת שואלים אם נשאר סימן מהבעיטה שביבי קיבל שם חחחח עלק שמאלן רק פולטיקה של שנאה ביבי הביא דוחה
עוד שמאלן...
ליאורה | 12-03-2021 16:04
עוד שמאלן חמוץ ץעשו את וקאקאר וכל הברנזה שלכם חמוצים רק מחל נצביע
מה הקשר...
שמיר | 12-03-2021 12:41
מה הקשר עכשיו. עוד ביביסט אלים ומושפע
6
מראיינים את דרוקר בתקופת בחירות כפוליטיקאי
ג | 12-03-2021 12:24
בתקופת הבחירות, עם כל הראיונות עם פוליטיקאים הבאתם את דרוקר? מתאים כמו כפפה
7
קשקשן בגרוש . ניקח...
אהרון | 12-03-2021 12:40
קשקשן בגרוש . ניקח גרוש אחד ...הוא בעד פסקת התגברות ...כאשר 5 מהאופוזציה תומכת בכך.... ואם למשל יש קואליציה של 90 למול אופוזיציה של 5 לא טוב ? ומה זה בכלל אופוזיציה נניח מחר סמוטריץ עם 5 מנדטים הולך דווקא לאופוזיציה בכדי לאפשר התגברות זה בסדר ? בקיצור האיש מקשקש עצמו לדעת
8
דרוקר כבוד, עשית...
רק סער | 12-03-2021 12:41
דרוקר כבוד, עשית נכון שהתראיינת. אני לגמרי מזדהה עם מה שכתבת על ביבי, בגלל זה בתור ליכודניק אני ומשפחתי מצביעים רק לסער! מדינת ישראל היא החשובה עם כל הכבוד לביבי הגיע הזמן ליישם צניעות
רק סער
רק סער | 14-03-2021 11:02
דש מנצרת שואלים אם נשאר סימן מהבעיטה בתחת שביבי קיבל שם (עלק שמאלנים חחחח) אהה מסרו גם נשיקות מהסיפוח שהבטיח. ביביסטים על עפכם וחמתכם קיצוניים אלימים, נצביע דווקא סער! כפרה עליו!
אתה דרעקניק...
לינוי | 12-03-2021 16:02
אתה דרעקניק שמאלן ..אתנ וכל משפחתך רק שמאלנים משקרים כמוך ..מתי היית ליכודניק ? אתה ליכודניק כמו איימן עודה
9
מה הקשר רדוד...
אלי | 12-03-2021 12:41
מה הקשר רדוד ושפל? הבנאדם ענה על שאלות איפה תפסת אותו בשקר? יאיר נתניהו?
10
דרוקר
א | 12-03-2021 13:33
הארור לא בוחל בשום סיפורים שקריים נגד נתניהו ומנסה לעבוד פסיכולוגית על האנשים תזהרו מהארור הזה
ממש אמין...
אפי | 12-03-2021 14:15
ממש אמין אתה א', תתקדם. עוד סיבה להצביע רק סער!
11
הטיפש הזה דרוקר אמר לאחרונה שנתניהו ישחחר שפן
בני בנקר | 12-03-2021 15:11
לפני הבחירות. איזה טיפש,תסתובב בדיזנגוף,תראה בתי קפה וברים מלאי צעירים מאושרים,עם עשרות בחוץ,מחכים לכסא פנוי. השפן של נתניהו מתרוצץ בכל הארץ,קוראים לו חיסוני קורונה.
זה שפן...
נעמה | 13-03-2021 17:35
זה שפן ששכח לסגור את הדלת משום שרק אתמול בחדשות אמר מנכל פייזר שהיו נותנים חיסונים כאלו לכל מנהיג שישראל תבחר,כולל סמוטריץ ובן גביר.אז מה קרא לכם הא? אפצ'י!
12
התשובה לכל הדרוקרים...
נאוה | 12-03-2021 16:07
התשובה לכל הדרוקרים למינהם להצביע רק מחל
13
מחל, מחל, מחל,...
משה גלילי בית הלוי | 13-03-2021 10:19
מחל, מחל, מחל, פתק אחרי פתק, גשם נדבות של פתקים.
מודעות ממך והלאה
יהודי גאה | 14-03-2021 10:06
דש מנצרת שואלים אם נשאר סימן מהבעיטה בתחת שביבי קיבל שם (עלק שמאלנים חחחח) אהה מסרו גם נשיקות מהסיפוח שהבטיח. ביביסטים על עפכם וחמתכם קיצוניים אלימים, נצביע דווקא סער! כפרה עליו!
14
לא מאמינה דרוקר...
דעת | 13-03-2021 13:33
לא מאמינה דרוקר סוכן זר נגד חרדים ונגד ביבי שנים
15
ללא מאמין...
עמיהוד ישורון | 13-03-2021 14:11
ללא מאמין לדרוקר
16
למה ביבי מפחד...
אלוהים מסתעל עלינו | 13-03-2021 14:57
למה ביבי מפחד אם אין כלום ההפכנו כולנו למושחתים אלוהים מתבונן בנו
17
אני בעד פסקת...
אאא | 13-03-2021 17:16
אני בעד פסקת התגברות של רוב של 80 חברי כנסת. אבל כל הדיון הזה מגוכך, בית המשפט כמעט ולא פסל חוקים על כבוד האדם וחרותו, אפשר לספור על יד אחת את החוקים שנפסלו ב20 שנה האחרונות. רוב הפסיקות שעושות רעש זה נגד החלטות ממשלה שנוגדות את החוק או פרשנות של החוק. בשני המקרים אין צורך בפסקת התגברות וניתן או לשנות את החוק במקרה של החלטת ממשלה שבגץ פסל, או לתקן את החוק כן שלא יהיה ניתן לפרש כמו שבגץ פירש. בכל מקרה לא צריך פסקת התגברות. ודרך אגב הכנסת גם עשתה את זה לא מעט פעמים ומבחינת בגץ זה תקין (לדוגמה פסד ורד פרי, בגץ קבע שלפי החוק צריך להכיר במטפלת כהוצאה מוכרת לאימא, הכנסת תקנה את החוק ועכשיו כתוב במפורש שמטפלת לילדים לא נחשב הוצאה מוכרת) אותו דבר במקרה של גיורים רפורמים (בגץ כתב במפורש שהוא מזמין את הכנסת לחוקק חוק ברור בנושא) או במקרה של חמץ בבתי חולים, (לא צריך פסקת התגברות, אפשר לחוקק שאסור להכניס חמץ לכל מקום ציבורי) העניין הוא שלחוקים כאלו אין רוב בעם, והם לא יעברו והדתיים יודעים את זה.
18
פיסקת התגברות אם...
נעמה | 13-03-2021 17:24
פיסקת התגברות אם היא לא נופלת בידיים הטובות,מה היא שווה?
19
למה לנתניהו אין...
נעמה | 13-03-2021 17:30
למה לנתניהו אין מה לריב עם מנדלבליט? לא הבנתי?!?! הרי יש פה ניגוד אינטרסים וטובות הנאה ברורות,אם הוא חבר בנפש.אבל אולי דרוקר חושב שעצם העובדה שהם חברים צריך לסמוך על נתניהו שהכל בסדר.נו אז בטח שצריך לחסל את בתי המישפט לא רק לשנות. חהחהחה אפילו בשביל זה לא צריך פיסקת התגברות,אלא לשנות את החוקים,אולי אפילו את החוקה ולהגביל את ההתערבות שלהם,אבל תאר לעצמך שנתניהו חבריו למסירת הון השילטון וטובות ההנאה היה בידם גם פיסקת התגברות.רק אלוהים ישמור אותנו,וכידוע ניתן לפרש אותו איך שרוצים.
20
על אפך ועל...
יהושע קופפר,רעננה. | 13-03-2021 19:28
על אפך ועל חמתך. מי אתה שתנכס לך את הזכות להשפיע על המשפט. בוש והיכלם. אינך ראוי שהרי אינך איש רודף צדק אלא רווי כעסים ושנאות. אל תדאג אתה וחבריך. הימין ינצח בגדול עם ביבי בראשו ולא אנשי שלומך או אנשי מרץ שונאי ישראל ליהודים. טוב היה לו שלילית כמה מייציך הארסיים כלפי יאיר גולן למשל או דומיו.
21
דרוקר חוזר בתשובה...
אכפתלי | 14-03-2021 0:11
דרוקר חוזר בתשובה ? מקווה שבן כספית ילך בעקבותיו.
22
אברהם עיתונאי מעולה
ללי סימונוב | 15-03-2021 13:16
מדובר בעיתונאי שעושה עבודה מדהימה ויסודית ! תמשיך לראיין זה בהחלט מעניין ונותן זווית תקשורתית אחרת . יישר כוח אברהם