אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משה איבגי הורשע בכל סעיפי האישום נגדו

השחקן משה איבגי הורשע בכל סעיפי האישום נגדו על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה, לאחר שזוכה מחמת הספק בשניים מהם בבית המשפט השלום בעיר. בשלב הבא, ייגזר עונשו של השחקן בבית משפט השלום בעיר

משה איבגי הורשע בכל סעיפי האישום נגדו
  משה שי/פלאש 90

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום (חמישי) לקבל את ערעור המדינה, והרשיע את השחקן משה איבגי בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום שהוגש נגדו, כך פורסם באתר וואלה.

כזכור, בית משפט השלום בחיפה הרשיע את איבגי בחודש יולי האחרון בביצוע שני מעשים מגונים באישה שעבדה איתו, אך זיכה אותו מחמת הספק בשני אישומים על מעשים מגונים והטרדה מינית בשתי נשים אחרות.

כאמור, המדינה ערערה על כך, ובית המשפט המחוזי הרשיע את איבגי גם בשני האישומים מהם זוכה. כעת התיק יחזור לבית משפט השלום לצורך קציבת עונשו של איבגי.

עוד באותו נושא

החטא ועונשו: משה איבגי לא ישוב לסדרה הישראלית


6

בערעור שהגישה המדינה, נטען כי בית משפט השלום שגה, הן בכך שלא ביסס את הרשעתו של איבגי בהסתמך על מהימנותן של כל אחת מהמתלוננות, והן בכך שבחן בקפדנות כל אישום בפני עצמו, אך נמנע מלבחון את התמונה הכוללת.

המדינה סבורה, כי בחינה כוללת של עדויות הנשים ושל כלל הראיות שהוגשו בתיק, וקביעות בית המשפט לגביהן, חייבה את המסקנה ולפיה יש להרשיע את איבגי באישומים שיוחסו לו בכתב האישום. זאת, ודאי כאשר שלוש המתלוננות בתיק – נשים שהן זרות זו לזו, ממקומות ומתחומים שונים, סיפרו כל אחת על האופן שבו פגשו את איבגי ונפגעו ממנו – בין במגע מיני אסור, ובין בדיבור מבזה ומשפיל.

המעשים שתיארו השלוש מלמדים על שורה של עבירות מין שביצע איבגי כלפי נשים, על ניצול של סיטואציות ועל ניצול מעמדו, הגם שאין מדובר ביחסי מרות או תלות. בנוסף, הראיות שנחשפו בפני בית המשפט לימדו על גישה עקבית ועל התייחסות מינית מבזה ומשפילה של איבגי כלפי נשים, במעשים ובמלל.

הדברים מקבלים משנה תוקף, למקרא התייחסותו של בית המשפט השלום לעדותו של איבגי. ביחס לאישום השלישי ממנו זוכה איבגי, נכתב בהכרעת הדין: "שוב ושוב נמנע הנאשם מלהתחייב על גרסה, תוך שהוא משבץ את עדותו בטענות ובגרסאות – חלקן כבושות, חלקן תמוהות, וחלקן נותרו כטענות בעלמא, ללא כל ביסוס או תמיכה… עדותו של הנאשם הייתה מתחמקת, כבושה בחלקה, ובלתי מהימנה ברובה. היא אינה ראויה לאמון בעיניי…". לטענת המדינה, חוסר מהימנות גרסתו של איבגי, על התחמקויותיו והתפתלויותיו, משליכה על המסד הראייתי כנגדו בכל האישומים.

ביחס לאישום הרביעי, בו זוכה איבגי מהטרדה מינית, קבע בית משפט השלום: "הבטן מתהפכת והבשר נעשה חידודין חידודין למקרא אמרותיו של הנאשם ל- ד'… לא כך ראוי לבן תרבות אחד לפנות לבן שיחו, ודאי לא כאשר בן השיח מספר אודות פגיעה מינית שעבר בילדותו. שפת הביבים הזו, המתארת אקטים מיניים בלשון בוטה ומכנה איברי מין בכינויי רחוב- שמורה לאחרון גסי הרוח ויושבי הקרנות, ולא לאחד מבין בכירי שחקני הקולנוע והתיאטרון בישראל".

הפרקליטות טוענת, כי הגם שהדברים מדברים בעד עצמם, שגה בית המשפט השלום כשקבע כי האמירות אינן עולות כדי הטרדה מינית לפי החוק.

לעמדת הפרקליטות, הקביעות האמורות לצד מכלול האירועים והראיות שהובאו בפני בית משפט השלום, היו צריכים להוביל להרשעתו של איבגי באישומים מהם זוכה.

ביחס לעונש שנגזר על איבגי טענה הפרקליטות, כי הוא אינו נותן את הביטוי הראוי למעשיו הבוטים והנלוזים של איבגי, המחייבים אמירה ברורה וחד-משמעית, לפיה גופן של נשים איננו הפקר וכי עבירות מעין אלה ייענו בענישה חמורה ומרתיעה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שוב ישראל השנייה...
נמאס כבר | 12-03-2021 12:26
שוב ישראל השנייה אונסת את ישראל הראשונה
2
כל המרוקאים למרוקו...
שוקה | 13-03-2021 8:37
כל המרוקאים למרוקו ואפשר לסגור את שירות בתי הסוהר.