אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועצת הרבנות הראשית קוראת לבטל את 'חוק צהר'

בכינוסה הראשון מאז נבחרו שני הרבנים הראשיים לישראל החדשים, קראה מועצת הרבנות הראשית לבטל את חוק פתיחת אזורי הרישום לנישואין המכונה 'חוק צהר'

מועצת הרבנות הראשית קוראת לבטל את 'חוק צהר'
  הרבנים הראשיים לישראל (דף הפייסבוק של הרב לאו)

בכינוסה הראשון מאז נבחרו שני הרבנים הראשיים לישראל החדשים, הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, קראה מועצת הרבנות הראשית לבטל את חוק פתיחת אזורי הרישום המכונה 'חוק צהר'.

בישיבה החגיגית אליה הוזמנו גם סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן ומנכ"ל משרדו, אלחנן גלט, קראו חברי מועצת הרבנות לחברי הכנסת לשקול מחדש את המשך חקיקת החוק לפתיחת אזורי הרישום בנישואין, הממתין להצבעה בקריאה שניה ושלישית במושב הקרוב של הכנסת.

המועצה החליטה כי מערך רישום הנישואין חייב להתיישב עם דרישות ההלכה בשאלות העולות מחוק זה, וזאת תוך התחשבות מרבית בנגישות הרישום לזוגות הנישואין.

במהלך הישיבה הציג סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, מערכת מחשוב לניהול מערך רישום הנישואין. הרבנים חברי המועצה בירכו על שדרוג המערכת והצביעו על כך שהמערכת החדשה מותאמת להלכה,  ותסייע לרבנים הרושמים לייעל את השירות הניתן לזוגות הנישאים, כאשר כל הנתונים מצויים בידי הרב רושם הנישואין.

הרב ישראל מאיר לאו, רב העיר תל אביב ולשעבר הרב הראשי לישראל, ציין כי בניגוד לדעה הרווחת, ברוב מוחלט של המקומות רבני הערים חותמים בעצמם על כל תעודות הרווקות, לאחר בקרה ובדיקה – שפעמים רבות חושפת בעיות אצל בני הזוג ומונעת נישואי תערובת ונישואין כפולים.

יצוין כי גם מועצת הרבנות הראשית לישראל הקודמת, התנגדה לחוק צהר, כשבדיון בועדת הפנים של הכנסת על הצעת החוק כינה הרב אשר זמל רב ישובי לב השרון את החוק "זוהי שריפת נשמתה של הרבנות. הצעת החוק גונזת את המושג מרא דאתרא". הרב יוסף שלוש רב המועצה האזורית דרום השרון אמר "הרב עובדיה יוסף פסק שהצעת החוק מהווה גזירת שמד. החוק יוביל להקמת ספרי יוחסין"

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף בירך בישיבה את כל העוסקים בזיכוי הרבים ובהרבצת תורה: "בחודש אלול ולקראת ראש השנה רבנים בכל מקום, גם כאלה שאינם נושאים משרה, עסוקים בזיכוי הרבים. אין דבר גדול יותר מזיכוי הרבים".

את הישיבה חתם הרב הראשי הרב לאו באיחולים לכבוד השנה החדשה: "אנחנו קוראים לכל הרבנים, לכל רבני בתיה"כ, לכל הגבאים, להאיר פנים ולקבל את כל המתפללים, את כל התושבים, גם אלו שאינם מתפללים יום יום. לקבל אותם בצורה ראויה, להסדיר מקומות לחיילים וכוחות הביטחון. אנו מאחלים כתיבה וחתימה טובה לכל בית ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
שיגידו את האמת הם רוצים שליטה חרדים גם בחופות - כסף
צבועים | 28-08-2013 19:08
בושה וחרפה, לצערינו יש עדיין שליטה חרדית במועצת הרבנות, אלו הפירות של השליטה של שס ב 20 השנים האחרונות. קשה להם לראות את רבני הציונות הדתית מחתנים חמור מאוד
2
השם המפורש הלטאי מדבר מגרונם של שפוטי הלטאים כרבני ראש
הגלמים של הליטאים | 28-08-2013 21:15
3
בנט הימר רע, ואנחנו אוכלים את הפירות ....
נאמן הרב אריאל | 29-08-2013 0:41
4
על כל התנכלות של רבני הצעצוע צריך לגבות תג מחיר שיאולפו
רבנים שפוטים בהרצה | 29-08-2013 10:05
5
תורה ושואה קרדומות לחפור בהן ,מתק שפתים וחנופה לליטאים.
מורשת לאו בפעולה | 29-08-2013 10:07
6
אני לא ליטאי! ועדין אינני מבין...
שי | 29-08-2013 13:20
עדיין אינני מבין מדוע ארגון צוהר הכפיש את הרב שלי שאיננו מאיר פנים. נכון שהרב שבעיר שלי איננו חובש כיפה סרוגה ולא נועל סנדלים תנכיי"ם, הרב שלי, אויי וויי, במפורש חרדי גאה, אבל גם החילונים אוהבים אותו, ורוצים להירשם אצלו לנישואין. נשגב מבינתי, באיזה עזות פנים השחיר צוהר את פניהם של רבני ישראל, במגמת לקדם את עצמו ולייחצן את עצמו???!!!
7
6 הרב שלך חי בזהות כפולה כאנוס חרדי וחופות זו הכנסה קלה
הצד האפל של רבך גובר | 29-08-2013 23:12