אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הערבות ההדדית – מוטיב מרכזי מאוד בעירנו"

תושבי שכונת כרמי הנדיב בקריית מלאכי קיימו סדנת הכשרת מתנדבים בקהילה שהעבירה עמותת יד תמר. הסדנה נערכה בהשתתפות תושבי השכונה שאליהם הצטרפו אנשי הגרעין התורני, מרכז נריה ובית חב"ד שביקשו לקבל כלי סיוע למשפחות בקהילה שנקלעו למשבר

"הערבות ההדדית - מוטיב מרכזי מאוד בעירנו"
  (צילום: כרמי הנדיב)

השבוע קיימה עמותת יד תמר סדנת הכשרת מתנדבים בקהילה בהשתתפות תושבי הגרעין התורני בקריית מלאכי, ונציגים ממרכז נריה ובית חב"ד- "כרמי הנדיב". הסדנה נערכה בהדרכת אנשי מקצוע מטעם העמותה שמעניקה מעטפת סיוע למשפחות לחולי סרטן ומשפחות שנקלעו למצבי חולי ומשבר.

במסגרת הסדנה, קיבלו המשתתפים כלים מעשיים לניהול יעיל של מערך התמיכה על מנת לאפשר לאנשי הקהילה להירתם בדקת קריאה לטובת משפחות שנקלעו למצוקה. זאת תוך ניצול אופטימלי של משאבי הזמן שעומדים לרשות הקהילה, ועל מנת שתעניק את מעטפת הסיוע המדויקת ביותר לה זקוקה המשפחה. במסגרת הסדנה קיבלו התושבים כלים מקצועיים עד לרולוזציות הקטנות ביותר שלא ניתן לקבל מצד גורמים רשמיים.

הסדנה שמה דגש על אלמנטים הנוגעים לחוסן חברתי וחיזוק תחושת הבטחון האישי בקרב החולה ושאר בני המשפחה, וחיזוק הלכידות החברתית והירתמות לעזרה מצד חברי הקהילה במקרה שחלילה אחת המשפחות נקלעת למשבר.

"בהכשרה הושם דגש על דרכי הפעולה שיאפשרו להגדיל את מעגלי התמיכה והעזרה למשפחות הזקוקות לסיוע, ובכך להרחיב את מערך הסיוע בשעת צורך" מסביר עופר אלון, מדריך ומלווה קהילות ביד תמר. "בנוסף, הענקנו כלים מעשיים לשימוש נכון ואפקטיבי במעגלי התמיכה של הקהילה, על מנת להפחית ככל שניתן את הפגיעה בתא המשפחתי שצריך להמשיך בחיי השגרה ובניהול משק הבית בצל המחלה. משפחה שמסוגלת להתרומם מעל ההישרדות היומיומית, תוכל לתת את המענה והליווי הרגשי והחיזוק להם החולה זקוק כל כך משאר בני הבית".

(צילום: כרמי הנדיב)

שלום וסרטייל יו"ר חברת הנדל"ן צפחה האמונה על הקמת שכונת כרמי הנדיב, הוסיף כי "בשכונת 'כרמי הנדיב' קיימת קהילה לתפארת, בזכות הגרעין התורני הפועל בקריית מלאכי מזה שנים רבות, ובזכות הפעילות המתקיימת ב'כרמי הנדיב' בסיוע התושבים והחברה היזמית ששמה לה את הקהילתיות כאתגר ראשון במעלה. מפגשי ההכשרה של 'יד תמר' מגבירים את קירוב הלבבות בין התושבים וממילא להעמקת קהילתיות מבורכת".

"אנחנו כיזמי השכונה רואים בכך ערך מוסף גבוה, המתווסף לפעילות הענפה הקיימת כבר ב'כרמי הנדיב' לקליטת תושבים חדשים, קליטת עולים, עזרה ליולדות, עזרה לקשיי יום, חלוקת סלי מזון ועוד" הוסיף. "פעילות המקרינה אור על העיר כולה. אין ספק שהשידוך עם 'כרמי הנדיב' כמוהו ככפפה ליד, יד תמר, המשרה אווירה חמה, שלווה וסיפוק מבורך בקרב כל תושבי 'כרמי הנדיב' , שכונה  המתעתדת  לגדול עוד באלפי משפחות בשנים הקרובות."

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו (ללו) זוהר מברך על היוזמה ומציין: "קריית מלאכי היא עיר משפחתית וחמה שניחנה בערכי סולידריות ורעות בלתי רגילים, כאשר לאורך ימי השגרה וכמובן סביב מועדי השנה, מופעלות בעיר תוכניות ופעילויות חברתיות רבות עם הפנים לקהילה. אני מברך את הארגון על הכשרת תוכנית ההתנדבות הקהילתית עבור שכונת כרמי הנדיב, וסמוך ובטוח כי מדובר בסנונית ראשונה אליה יבקשו להצטרף קהילות נוספות שיבקשו להתנדב ולתרום מזמנם ומרצם לטובת משפחות שנקלעו למצוקה במסגרת הקהילה. הערבות ההדדית היא מוטיב בולט מאוד מאוד בעירנו ולשמחתי גם במיזם הזה הוא בא לידי ביטוי במלוא הדרו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו