אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית הדין של הבית היהודי ביטל את הבחירות ברעננה

הבחירות בהם נקבע כי חיים גולדמן יעמוד בראש הרשימה למועצת העיר בוטלו בעקבות עתירה של אריה פרידמן וחברים נוספים בסניף. בחירות חדשות יתקיימו בקרוב

בית הדין של הבית היהודי ביטל את הבחירות ברעננה
  בדרך לבחירות חדשות, סניף רעננה

הבחירות לרשימת המועמדים לבחירות המוניציפאליות של 'הבית היהודי' ברעננה בוטלו על ידי בית הדין של התנועה שקבע כי ישיבת מועצת הסניף התקיימה שלא כדין. החלטת בית הדין ניתנה בעקבות עתירה של קבוצת החברים בראשות אריה פרידמן.

"לאחר ששמענו את טענות הצדדים, החלטנו כי, על פניו, יש מקום לקיים הצבעה חוזרת על שיטת הבחירות להרכבת רשימת הבית היהודי בבחירות המוניציפאליות, והצבעה על מועמדי הסניף… אנו מבטלים את החלטות מועצת הסניף בישיבתה מיום ה- 17.8.13 , ואנו מורים ליו"ר הסניף לכנס ישיבה חדשה בהתראה של  5 ימים מראש לפחות", כתב הדיינים.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

העתירה הוגשה בעקבות זימון ישיבת הבחירות בצורה הנראית כמחטף. ביום חמישי שלח יו"ר הסניף חיים גולדמן הזמנה לחברי הסניף לקיים את הבחירות במוצאי שבת,  בית הדין קבע כי "ההתראה שניתנה הייתה קצרה באופן בלתי סביר".

בית הדין התייחס גם למכתב ששיגר מזכ"ל המפלגה, ניר אורבך, שכתב לחברי הסניף: "כל בחירה או ביצוע הליך שכזה לא יהיה מוכר ע"י המפלגה ובאי כוחה". כמחצית  מחברי מועצת הסניף לא הגיעו לישיבה האמורה ולא השתתפו בהצבעה מתוך ציות להוראות מנכ"ל 'הבית היהודי'.

בית הדין קבע כי על הסניף להתכנס לבחירות חדשות תוך מתן התראה של חמישה ימים לפחות לפני קיומן. התאריך החדש לבחירות טרם נקבע.

נזכיר כי בסוגיה דומה קבע ביום ראשון בית המשפט המחוזי בתל אביב, כי  הבחירות בסניף ירושלים של הבית היהודי הנמצאות במחלוקת בין הסניף ובין מזכירות המפלגה, יוכרעו רק לאחר דיון של שני הצדדים בבית המשפט, כשבינתיים אסר בית המשפט על בית הדין של המפלגה להתכנס ולדון בנושא.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תושבי רעננה מקוים שמשהו חדש יתחיל גם כאן
שלמה | 28-08-2013 21:04
יש יו"ר סניף חדש, מקווים שינהיג גם את הרשימה למועצת העיר. את אנשי אורלב אפשר לשלוח לפרישה מוקדמת.