אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ויהי בימי נתניהו: מגילת הבחירות

מגילת הבחירות נמצאה גנוזה בכד מוזנח באחת ממערות באזור נס ציונה, במערה נמצאו בקבוקונים של חיסוני קורונה רקים, חלקם שבורים ובאחד מהם נמצאה מגילה העוסקת בתקופה מטלטלת בישראל, והרי היא לפניכם:

ויהי בימי נתניהו: מגילת הבחירות
  ויהי בימי נתניהו עיבוד סרוגים

ויהי בימי נתניהו הוא המולך ממעבר טאבה ועד גבול הלבנון, מהים הגדול עד לבוא הערבה, בשנת ארבע לסבבי הבחירות הגדולים, הלכו העם לבחור להם מנהיג. ויאיר הלפידי, וגדעון הסערי התנשאו למלוך ולומר: "לך" יחד עם הבלפוריים עושי ההפגנות בשער המלך.

ויקם איש אחד. נפתלי שמו, איש ימיני, ולא יאמר ולא יוסף על מי ימליץ, ויאמר: "לא פרנסה, לא מעניין". ויצא איש אחד ממחנה בצלאל שמו ויאמר לאנשיו: "לא נלך עם האיש כי פניו אינם אל בנימין". וינצו האנשים במחנה והם רבים על המנדטים אשר למגזר אשר נגזר פעמים רבות. וילכו והתמהמהו ימים רבים עד אשר חגית אשר למשה לא מצאה היכן תלך. וילך עוד בצלאל ויאסוף אליו את איתמר בן גביר ואת אבי המעוזי איש נעם ולחגית לא הפנו פניהם.

עוד באותו נושא

צפו: הסטורי של שושן 2021 | פורים בסרוגים

ותלך חגית ותחבור אל נפתלי הוא הבנטי איש ימינה. והוא הבטיח לאנשי הפמליה שר ומגדנות לכל אנשי הפרזים המצויים בשער המגזר. וימשך המאבק.

ובימים ההם ימי המגפה היו. המגפה אשר הפילה חללים ומרפא לא מצאו לה, ויבואו אנשים עד לנס ציונה ויבקשו תרופה למחלה וישבו אנשים יודעי רפואה ומדענים ממדענים שונים וישבו על המדוכה. וילך בנימין ויפנה ימה וקדמה וימצא איש עברי מעבר לים אשר הביא חיסון לקורונה ושם האיש אלברט בורלא- איש יהודי, אשר הוגלה אל תורגמא ואיי יוון ויקם חברה אשר הביאה מזור ומרפא למגפה בכנפייו וינס אותה אל יהודה.

וילך עוד ויבוא מודרנה וימצא שם חיסונים, והעם בישראל עייף ויגע, כי סגר אחר סגר הוטל עליהם ולא יכלו למצוא מרפא, ותהו ובהו היו כל הימים, כי לא ידעו אנא יבואו ואנא יצאו ואיש לא יצא ממקומו ימים רבים כי המגפה פשטה בעיר ובשדה, מקצה אל קצה.

ויאמרון איש אל אחיו, "לא כי אין מגפה בישראל". ויאמרון מנגד כן, כי גדול הגל השלישי מהגל הראשון. וילכו יתחסנו וימשיכו להסתגר מחג פורים אחד למשנהו. מסגר אחד לרעהו, ומבחירות אלה לבחירות הבאות עלינו לרעה ועל כל עם ישראל והם אבלים וחפויי ראש.

והאיש מנדלבליט יושב בשער המלך, אשר שם שמו בנימין להיות לו לשר ויועץ כל הימים ויקם וילך ויגש את מגילת כתב האישום אל הפרקליטין והיא חתומה בטבעת אשר המלך הביא לו. והשרים והפרתמים וכל אשר בחצר הביתן, ודוד ביטן והאמיר אשר לאוחנה, הולכים הלוך ובכה ויאמרון לא כי כאשר יתפור איש את אחיו, כן יתפור מנדלבליט את נתניהו במחט אשר בידו: בגדי שש וארגמן אשר מתאימים לאסורים אשר בבור.

והעם בישראל נחלק: אלו באים והולכים ואומרים כי קרבו ימי בנימין לקיצם, כי פלג יפלג את העם, ויסובבם בכחש ובמרמה ולא יממש ריבונות כאשר דיבר, ואלו באים ואומרים כי שר וגדול ומגדול בישראל ובארצות הים ושמעו יוצא מסוף העולם ועוד סופו, ויקרא שלום לכל אויביו, ויבא חיסונים רבים והפרתמים והיועצים וכל מבקשי רעתו הם שחרשו ועצתם עליו רעה.

ונושא הלפיד- יאיר שמו, לא הכריז כי יחליף את בנימין כי חשש שמה אם השמאל ואימנה ואם הימין ואשמאילה. ונפתלי וגדעון לא שמו ליבם לומר זה האיש נלכה אחריו, ובנימין יאשימם כי חלוף אחליפם. וילך ויחתם את ראשי הסיעות אשר בבלוק על הקלף, ולא אווה בצלאל לחתום עימם.

ותקום מרב ותגד לעם לא עוד ינשאו האנשים על הנשים לאמור להם.ן ותוסף עוד ותדבר ותגיד קומי שמעי עמית ישראלית, צאי ומצאי לך מי תנהיג אותך, כי הנשים והגברים כולם יכולות לבחור להן שינוי.

ויקרבו ימי הבחירות. וישבו הסוקרים ויפילו פור הוא הגורל לפני נחש המנחשים את התוצאות, וימצאו כי אין לכל צד מספיק מנדטאות בכדי למשול בישראל, ויתבהלו בהלה רבה, כי לא ידעון האם ישיבו מערכות הבחירות לפעום בישראל כפעם לפעם וכי אין לדבר סוף.

הערת המערכת: המגילה נמצאה שלא בשלמותה, ואת המשך המגילה לא מצאנו ואין לנו דרך לדעת כיצד הסתיים הסיפור. יש מחלוקת ענקית בין האסכולה של חוקרי האוניברסיטה העברית לבין חוקרי האסכולה של אוניברסיטת תל אביב. חלקם טוענים שהסתיים כך וחבריהם טוענים אחרת, אך כמובן שבשל העובדה שהמגילה נקרעה – אין הכרעה בנושא.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
חחח בצלאל שלום...
דני | 26-02-2021 11:02
חחח בצלאל שלום עכשיו בתמונה
2
יפה ישרכוח ...
הילן | 26-02-2021 15:21
יפה ישרכוח
3
אין אל בינימין...
שושי | 27-02-2021 11:31
אין אל בינימין נתניהו ראש הממשלה לעולמים תפנמוי ותתפוצצוי לא לפיד לא סער לא בנט לא נולד כוכב חכם מנהיג אמיתי שדואג לאזרחי המדינה תפנימו למוח פוליטיקאים אתם ילדים של ביבי המלך קודם תלמדוי את החיים הפוליטיים הדיפלומטים קודם תלמדו להיות פוליטיקאים בלי דבורים אין קבלות בלי פקה פקה ושקרים בוגדים אוסף של סיפורים
4
בינימין נתניהו אוהבים...
שושי | 27-02-2021 11:34
בינימין נתניהו אוהבים אותך את משפחתך וגאים שיש מנהיג אמיתי שיודע את העבודה להנהיג צריכים להולד חוכמה לא קונים ברחוב נסיון לא קונים ברחוב ולא בסקרים אזרחי המדינה לא טיפשים יודעים ורואים
5
המלך לעולמים בינימין...
שושי | 27-02-2021 13:24
המלך לעולמים בינימין נתניהו ראש הממשלה לעולמים תפנמוי למוח הקטן שלכם כולם ילדים קטנים בגן