אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אליהו: נפגשתי עם הרב יובל אשרוב וזה מה שהחלטתי

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, נשאל מה דעתו על החיסונים נגד קורונה ועל דבריו של הרב יובל אשרוב: "אני לא נביא לדעת מה יהיה בעתיד"

הרב אליהו: נפגשתי עם הרב יובל אשרוב וזה מה שהחלטתי
  הרב שמואל אליהו (צילום: איגוד רבני קהילות)

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, נשאל מה דעתו על החיסונים נגד קורונה ועל דבריו של הרב יובל אשרוב: "אני לא נביא לדעת מה יהיה בעתיד".

שאלה:

שלום הרב, הבנתי שהרב אומר שהדבר הנכון הוא להתחסן. ברור לי שהעולם לא מופקר והקב"ה משגיח, אבל איך יודעים שזה מה שהוא רוצה שנעשה? יכול להיות שזה עוד ניסיון בתוך כל התקופה הזאת?

עוד באותו נושא

עמית סגל תוקף: החיסונים – פרשת המן של ימינו


30

איך אפשר להיות בטוחים שזאת הרפואה, יכול להיות שזה עוד מכה? איך אנחנו יודעים שאנחנו עושים את הדבר הנכון? ברור לי שהרב חקר את הדברים ואני אשמח אם הרב יוכל להסביר לי איך אפשר לעשות חיסון עם החששות שיש סביבו.

אולי יהיו תופעות לוואי לטווח הרחוק? אולי החיסון יעשה בעיות בפוריות? איך הרבנים לוקחים אחריות ואומרים לאנשים להתחסן אחרי כל החששות שהעלה הרב אשרוב? אני אשמח לשמוע מה הרב חושב.

אני לא רגוע ולא הולך להתחסן. הייתי מבקש שהרב יכניס אותנו קצת בשיקולים שלו ושל פוסקי ההלכה האחרים, אולי אני אראה את התמונה באופן שונה ואלך להתחסן.

אדלשטיין על החיסונים בוועדת חוקה (באדיבות: דוברות הכנסת)

תשובה:

כמו כל הרבנים, גם אני שמעתי את כל החששות. ישבתי עם הרב אשרוב החשוב ואעפ"כ אני חושב שצריך להתחסן. אני לא נביא לדעת מה יהיה בעתיד. אבל יש כללים הלכתיים איך להתנהג בספק או בחוסר ודאות.

אם אדם לא יודע אם יש באוכל או בפרי או בלחם שלו תולעים. הוא לא צריך להימנע מאכילתו או לפרר אותו לפרורים. הוא צריך לשקול אם לסמוך על עדות, על רוב, או על חזקה, או על דבר שעתיד להתגלות. בהרבה מקרים אנחנו סומכים גם על נכרים ולא רק על יהודים.

אלו כללים מורכבים שעל פיהם אנחנו קובעים הלכות בכשרות או בכל נושא אחר, גם שאלות שקשורות לחיים, לנישואין וכד'. במקרה של לחם שאיננו יודעים אם יש בו חרקים, אם יש עדות שהקמח נופה, אנחנו סומכים על העדות. אלא אם יש סימנים שהמעיד שקרן, אם לא – אנחנו סומכים עליו ולא מעלים חשש שהמעיד שקרן בלי שיש לנו ביסוס להעלות ספקות על מהימנות העד.

עוד באותו נושא

בעקבות הסערה | הרב יובל אשרוב בהודעה דרמטית


264

יש לנו גם כללי חזקה. יש חסה שמוחזקת בחרקים ויש עגבניות שלא מוחזקות בחרקים. יש קמח שבקירור לא מתליע, אבל בלי קרור הוא מתליע אחרי מספר ימים.

יש לנו גם כללים של רוב ומיעוט, יש כללים למיעוט מצוי ולמיעוט שאינו מצוי. כל אחד יודע כי מיעוט בטל ברוב. ולפעמים בטל בשישים, לפעמים במאה ולפעמים באלף. ויש דברים שלא בטלים גם באלף.

על פי הכללים הללו אנחנו בוחנים את המצב. ומצאנו שבוודאי הוא שהמגיפה הורגת, אנחנו גם יודעים שמגיפות בדורות הקודמים הרגו מאות מיליונים. ויודעים שצריך להיזהר, ואם לא נזהרים בהם הם יכולות להרוג הרבה יותר. אנחנו גם רואים שמדינות שבהם לא שמרו על כללי בטיחות יש הרבה יותר מתים. יש על זה עדויות מאנשים שנאמנים עלינו.

עוד באותו נושא

סערת החיסונים | "הרב יובל אשרוב איש ענק"


145

אנחנו גם יודעים שבעולם בדרך כלל חיסונים הצילו חיים של מאות מיליוני בני אדם. אנחנו גם יודעים שיש מיעוט של אנשים שנפגעים מחיסונים. על פי כללי רוב ומיעוט, הרוב הגדול הוא מכריע ולא המיעוט שאינו מצוי.

אנו גם יודעים שהיו בעולם רופאים ששיקרו, ויודעים גם שחזקתו של רופא שאינו משקר, לפעמים אנחנו שואלים כמה רופאים. אנחנו בדרך כלל סומכים עליהם בשאלות אחרות של חיים – אנחנו לא חושדים בהם בשקר, לא לעניין שבת ולא לעניין יום כיפור, אלא אם כן יש ריעותא בחזקת הכשרות שלהם.

אנחנו גם יודעים שיש כלל של "מילתא דעבידא לאגלויי", דהיינו שיש דבר שעתיד להתגלות – הוא דבר שלא משקרים בו בדרך כלל.

אלה הכללים שחכמינו מסרו לנו לקבוע על פיהם את חיינו, כך קיבלו רבנים החלטות לאורך כל הדורות. ועל פי הכללים הללו קיבלו הרבנים בדורנו את ההחלטה שצריך ללכת להתחסן.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
125 תגובות - 59 דיונים מיין לפי
1
מי שמתייעץ עם...
מיותר | 22-02-2021 12:24
מי שמתייעץ עם רבנים הענייני רפואה שקול למי שמתייעץ עם חזיר בענייני כשרות
אין לחיסון שום 'חזקת וודאי'. מעולם לא ניסו
רבני ישראל חיקרו נא! | 24-02-2021 10:03
אדרבא, אלפי איש ברחבי העולם שחוסנו, מתו או הופיע אצלם תסמינים שלילים
בגלל זה...
יהודי | 23-02-2021 1:25
בגלל זה לא מתייעצים אתך בעניני כשרות..!
תתבייש
אודי | 22-02-2021 13:25
גם בעינייני רפואה יש שיקולים הלכתיים כפי שהרב מפרט.
2
הפתעה,דוקא הרב אליהו מדבר לעניין ואשרוב הצדיק
יונה | 22-02-2021 13:00
הפתעה,דוקא הרב אליהו מדבר לעניין ואשרוב הצדיק הוא הטועה והמטעה. בשבילי זו הפתעה לגבי שניהם
נכון!אשרוב מקרב ואליהו מרחיק, חבל על הרב יובל
אפרת | 24-02-2021 9:45
קילקל
מחאה נגד ביזוי הרב אליהו!
מד | 23-02-2021 14:36
.
3
הרבנים החרד״לים התחרפנו
די כבר | 22-02-2021 13:13
מה איכפת לי מה חושב הרב אליהו על הקורונה? מה,הוא רופא? מספיק עם חילול ה׳ הזה.
זה בדיוק מה שאמר הרב אליהו
לא חשוב בכלל | 23-02-2021 18:36
הרופאים קובעים. או שאתה לא קורא או שאתה לא מבין.
חבל שלא קראת מה כתב-בדיוק מה שאמרת
עדי | 22-02-2021 15:58
ץץ
4
דווקא בארץ הממשלה...
חבל | 22-02-2021 13:54
דווקא בארץ הממשלה שלנו וגם משרד הבריאות בחזקת שקרן על בסיס ניסיון עבר. טרחת לראות מה קורה בעולם? טרחת לראות מי הנפשות הפועלות? חבל מאוד שאתה מעודד הפקרת חירות של אנשים. חבל מאוד.
5
ומה עם הרב...
לבטוח בהשם | 22-02-2021 13:58
ומה עם הרב פירר מה דבריו בנושא?
אין שאלה...
צפניהו | 23-02-2021 14:14
אין שאלה בכלל..להתחסן ! רק ההזויים והמלחשים אומרים לא.
והרב אשרוב...
פפ | 23-02-2021 5:26
והרב אשרוב חולק עליו בגדול.
, הרב...
אין כל שאלה | 22-02-2021 14:28
, הרב פירר וכל המומחים קוראים : לכו להתחסן. אין בכלל שאלה.
הוא התבטא...
יגור | 22-02-2021 14:24
הוא התבטא בעניין בדק . דעתו ממש ברורה
6
אז רופאים לא...
צורבא | 22-02-2021 14:09
אז רופאים לא בודקין את בטיחות החיסון - כי הם לא חוקרים. החוקרים בודקים את בטיחות החיסון- אבללהם יש מידע רק שלחצישנה- כי זה חיסון בן חצי שנה. והרבנים לא בוקדים את בטיחות החיסון- כי הם לא חוקרים. אבל סומכים על עדות החוקרים- שאין להם מידע מעבר לחצי שנה, ואומרים להתחסן -- בלי שיש מידע. מעולה, שיטה מצויינת לכוווולם
, החוקרים...
רבנן | 22-02-2021 14:26
, החוקרים יודעים מה התהליך ומנסיון העבר גם יודעים מה ההשפעה הצפויה. מעבר לכך : תופעות לוואי לחיסונים מופיעות בתוך ימים עד גג שבועות מרגע החיסון, ולא לאחר שנים ( איך בכלל אפשר לקשר תופעה לחיסון שניתן לפני שנים ??? ). גם בחלוף חודשים רבים, לא היו שום תופעות לוואי משמעותיות לחיסונים בהם מדובר. הרופאים, המדענים והחוקרים מאוחדים בדיעה שיש להתחסן. הם מודעים לכל הטענות הנגדיות ושוללים אותן. אז מה הבעיה בעניין ? המצאות הזויות של פייק מביני עניין עדיפות על דברי המומחים ?
7
הרופאים חושבים שהם...
מישהי | 22-02-2021 16:16
הרופאים חושבים שהם יודעים מצטערת אני לא סומכת עליהם רואה מקרוב שהחיסון כלל לא בטוח
האם בכל העניינים...
יהודי | 22-02-2021 23:35
האם בכל העניינים את נוהגת כך????? לא סומכת על הרופאים???
8
כל הכבוד לרב אליהו! כל מה שהוא אמר זה נכון!
אמת | 22-02-2021 18:20
אנשים לא מבינים את החומרה של המחלה! אדם שפוי ירצה לקבל את החיסון פי אלף יותר מאשר ירצה להחשף למחלה! לא רק מתים מהמחלה הזאת אלא גם למי שמחלים יש תופעות לוואי איומות שממשיכות גם לאחר ההחלמה, כמו חרדות, איבוד קואורדינציה, איבוד חוש הטעם והריח, ועוד ועוד. אדם נבון ילך להתחסן כמה שיותר מוקדם! הסיכוי לתופעות לוואי בעתיד הוא קלוש (בד''כ תופעות הלוואי הן ב 15-30 הדקות הראשונות אחרי החיסון ואפשר לטפל בתופעות לוואי במקום). הרבה אנשים שקיבלו יעוץ לא להתחסן וחלו בקורונה גם הם וגם המשפחות שלהם מצטערים מאוד שלא קיבלו את החיסון. אל תשמעו לעצות תופל, תשמרו על עצמיכם ועל המשפחות שלכם ולכו להתחסן כמה שיותר מוקדם! היעילות של החיסון היא בהגנה של יותר מ 99% לאחר הזריקה השניה של החיסון. יותר מוקדם יותר טוב!
זו מכת...
צ | 23-02-2021 22:05
זו מכת חושך. אדם נבון ילך להתחסן? למה? כי בדקו אותו כבר שנים וראו את ההשפעות שלו? כי זה חיסון כמו שאר החיסונים? כמו נגיף מת או מוחלש? אדם נבון מפעיל שכל שהשם יתברך נתן לו ומחבר בין הנקודות. שואל שאלות ולא שומע לאנשים שמקבלים משכורת ממשליתית וחייבים לשיר את השירה הממשלתית אחרת יפוטרו מעבודתם. כל מי שלא יישר קו עם הממשלה קרי מתאמי הקורונה וכו' כבר לא בתפקיד. אדם נבון ישאל אם לא הייתי מחובר בורידים לתקשורת והייתי לא שומע תקשורת האם הייתי מבין שיש כאן מגיפה? הבנת אותי מקווה - אדם נבון לא ילך כעיוור כמו בשואה למה שמכרו לו אלא יפקח את עינייו ויראה בעצמו עם השכל הישר שיש לו.
9
שלום וברכה מאת יוסף...
יוסף בן אליה | 22-02-2021 21:31
שלום וברכה מאת יוסף בן אליה האלוהים החדש של השנאת חינם בנימין נתניהו , ראש ממשלת ישראל וחבריו (החרטומים והכהנים , רבנים לדת החדשה) אומרים , לא פחות , מי שלא מתחסן חייב מיתה כי הוא לא עבד נאמן לחוק , לעבודה זרה שקבע האלוהים החדש , הרי הוא בנימין נתניהו , ולא התחסן , אני עבד להשם יתברך ותורתו , ואני יודע שמתו לפחות שישה מיליון אוושביצרים , כי לא שמרו שבת , כי ניאפו איש את אשת רעהו , כי שכבו משכב זכר (לסביות זה מותר בתורה) , כי עשקו איש את אחיו , והמרצחים ועוד.... , מתו רבבות גם בזמן הזה בארץ ישראל ובעולם וזה לא נגמר , ונהרסו משפחות כי לא שמרו את תורת משה , אם בחוקותיי תלכו ומצוותי תשמורו , אצל האלוהים החדש בנימין נתניהו והכהן הגדול שלו ,שר המשפטים והמשטרה הרי הוא אמיר אוחנה המשכב זכרים ( ולפי הסטטיסטיקה של משכבי הזכר גם נערים וילדים) , והשרים , והחרטומים ואפילו הרבנים אוכלי לחמו מריעים יחי בינימין נתניהו , יחי הכהן הגדול שלו אמיר אוחנה , האומרים ברכה למרצחים , לנואפים , למחללי שבת ,ברכה למשכבי הזכר , ברכה למגדפי השם ביד רמה , ומוות לעובדי השם ושומרי תורתו , מוות למנדלבליט , מוות לרוני אלשיך מוות לבגץ ולפרקליטות שלא מוכנים לכרוע ולהשתחוות לאלוהים החדש בנימין נתניהו והכהן הגדול שלו אמיר אוחנה וחרטומיו וכהניו הרבנים אוכלי לחמו בואו נראה מהשם יציל הפעם , בסיבוב הקודם אנחנו נאמני השם בצפון אפריקה וצפון אמריקה ניצחנו וניצלנו ועובדי העבודה זרה האוושבצרים וחלק מזרעם נספו , גם הפעם השם יציל את עבדיו הנאמנים , ויעניש את מגדפיו ושונאי תורתו משפטיו וחוקותיו , ביבי ואמיר ועבדיו תבחרו בחיים ושובו אל השם כי הוא אל חפץ חיים , ויסלח לכם חלק שני בתגובה , ואם לא מבטיח לכם , שהחיסון, חוק העבודה זרה שלכם לא יציל אתכם כי רק השם יתברך יציל אתכם למען יתקדש שמו בעמו ובעולם מקריסה כלכלית , קריסת משפחות , אסונות והכי חשוב יציל אתכם מולדימיר פוטין וחבריו מכל העולם (עם מטוסיו מפציצי פצצות גרעיניות שבאו להתמקם בסוריה ביום שהחזיר את הנערה) שבונה בשביל איראן מפעלי פצצות גרעיניות , ( אם כבר חיסון גנטי מתקדם , mrna הייתי עובד לראות כבר היום איך לשכלל אותו ולשמור עליו לעת הצורך , בשביל לרפאות קרינה גרעינית , לא לעשות ממנו חוק לעבודה זרה ונכס אלקטוראלי ) שמע ישראל י. אלוהינו , י. אחד רק הוא , לא אתה , התבלבלתה ,
10
אתם חסרי אחריות...
איש של אמת | 22-02-2021 22:20
אתם חסרי אחריות ומעודדים אנשים בריאים להתחסן.. הדם שלהם יהיה על הידיים שלכם. אין רופא בעולם שיודע מה ההשלכות של החיסון מהסיבה הפשוטה שהוא יצא רק מלפני כמה חודשים בודדים, אז מספיק עם השקרים וההטעיות. אנחנו רוצים חיים נורמלים בישראל, לא חיים בהם אנו חייבים להיות שפני ניסיונות של חיסון ניסיוני שלא יהיו ידועות תופעות הלוואי שלו בשנים הקרובות. שוב, אם אתם מעודדים אנשים בריאים להתחסן, הדם של המחוסנים בידיים שלכם. תזכרו את זה ותזכרו ש99.7% מהציבור לא מושפע מהקורונה, למה צריך לסכן מיליוני ישראלים בריאים שיחלימו מהקורונה, בחיסון ניסיוני שעלול לסכן את בריאותם של אותם מיליונים? הדם שלהם יהיה על הידיים שלכם.
איפה מלך...
דנה | 23-02-2021 22:43
איפה מלך מלכי המלכים בכל הסיפור הזה? למה לרוץ להתחסן????? צריך לסמוך על המלך....די עם הכפירה...
אדוני היקר.אסנת זל...
דנה | 23-02-2021 22:41
אדוני היקר.אסנת זל כן התחסנה ולאחר החיסון נדבקה בקורונה.גם בעלה אמר את זה.שניהם תתחסנו ולאחר מכן נדבקו בקורונה.תעשה שיעורי בית לפני שאתה מדבר.
הדם של...
נו באמת | 23-02-2021 7:55
הדם של האנשים על הידיים של אנשים שאומרים לא להתחסן. מחקרית הוכח שתשעים ותשעה אחוזים ממי שהתחסן לא מת. לעומת זאת ישנם לפחות חמשת אלפים אנשים שמתו, כיוון שלא לקחו את החיסון. ועוד, תראה מה קורה עכשיו, האנשים שלכאורה היו הכי בריאים, כגון בני ה14-30, או אפילו יותר מבוגרים ללא מחלות רקע מתחילים לחלות, וקשה מאוד. חבל שאנשים יקראו את התגובה הזאת ויחליטו לא להתחסן, הדם על הידיים שלך.
אכן כן...
ההגיון הבריא | 23-02-2021 7:08
אכן כן , מחזק ידיך דיברת אמת וכך צריך , מה כבר אבד ההגיון הבריא שרצים להתחסן ?! נדמה שהרצון לחזור לשגרה חזק מכל שיקול נכון והגיוני.
11
אני לא מזלזל...
@@@@ | 22-02-2021 23:03
אני לא מזלזל ברב אבל אם המגמה של מישהו זה שאנשים יתחסנו אז הוא לא יספר דברים רעים על החיסון לכן לא יכולה להיות פה דעת תורה לדעתי כי יכולים להגיד לרבנים שהחיסונים בטוחים ולספר רק קצת מתופעות הלוואי של החיסון אלא הלא גרועות כל כך ואז הוא יגיד להיתחסן וכולם יתחסנו תופעות לוואי אמיתיות של חיסון רואים רק לאחר כמה שנים....
ומי שנפטר...
תמר | 23-02-2021 13:14
ומי שנפטר בגלל השטויות והשקרים האלה - כבר באמת לא יהיו לו תופעות לוואי .
דברי הבל קודם תלמד...
אורית | 23-02-2021 10:25
דברי הבל קודם תלמד על חיסונים ואז תצא בהכרזות תופעות לוואי מחיסונים באות לידי ביטוי גם שנים אחרי קבלת החיסון
, ממש...
המחוסן האולטימטיבי | 23-02-2021 6:49
, ממש לא נכון. תופעות לוואי של חיסון רואים תוך שעות או ימים. בכל מקרה, אי אפשר לקשור תופעה כזו או אחרת לחיסון שניתן לפני שנים....לחיסונים האלה אין כל תופעת לוואי משמעותית והם מצילי חיים. לכו להתחסן !
למה שתהיה...
יהודי | 23-02-2021 1:24
למה שתהיה למישהו מגמה שכולם יתחסנו? את תופעות הלוואי של הקורונה רואים כבר היום הרבה מתים!!! לגבי החיסונים גם אם יש ספק יש פה מצב של ודאי וספק. במקרה כזה הולכים אחרי הודאי.
12
יישר כח גדול...
יהודי. | 22-02-2021 23:06
יישר כח גדול הרב.
13
חמור ביותר. התורה...
יהודי | 22-02-2021 23:08
חמור ביותר. התורה היא בעל הבית על כל ענייני העולם.
14
שפתיים יישר, הרב...
יהודי | 22-02-2021 23:27
שפתיים יישר, הרב שמואל אליהו. מילתא בטעמא. איני יודע אם (הרב) יובל אשרוב הוא בעל סמיכה לרבנות, אבל גם אם כן, הוא אינו רב פוסק הלכות בחיי היום יום. הרב שמואל אליהו שליטא הביא פסק הלכה מנומק. על זה נאמר: והשם עמו - שהלכה כמותו. ושוב יישר כח גדול.
(הרב)אליהו הביא...
הרב אשרוב הצדיק | 23-02-2021 11:13
(הרב)אליהו הביא תשובה מנומקת?תולעים זה מנומק? זאת ההשוואה? ההשוואה זה רעל לא תולעים בושה לעדר שרועים אותו תולעים
15
אשרוב יודע מה...
תלמידה ותיקה | 22-02-2021 23:28
אשרוב יודע מה הוא מדבר
16
הרב אליהו עונה...
שי | 22-02-2021 23:48
הרב אליהו עונה בחוכמה למי שלא קלט שזה פסק לרבים ולא ליחידים. נושא החיסון הוא תחום אפור ולכל אדם צריך לשקול ולהכריע. לדעתי אסור להתחסן אם אתה לא מוכן לספוג את הסכנות גם אם הן בסבירות נמוכה.
17
כבוד הרב למה צריך...
זהרה כהן אלורו. | 23-02-2021 0:29
כבוד הרב למה צריך פסק הלכה בעיניינים כאלה של חיסונים. אדם יחליט על גופו. יש שאלות שלכ שואלים רב. ויש רבנים שאיפשרו לנו להחליט באופן עצמי וזאת הגדולה ולא כל דבר לשאול רב. כנחנו בתקופה של ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם.
מי והיכן...
זקלין כריסטופר | 28-02-2021 16:05
מי והיכן קבע שזה פסק הלכה?!
אשרוב לא...
הלכה-רצון השם | 23-02-2021 8:07
אשרוב לא רב פוסק הלכה, פשוט..
הרב לא אומר...
רפי | 23-02-2021 8:00
הרב לא אומר שצריך פסק הלכה. הוא אומר שיש ביהדות כללים איך מתנהגים במצב של ספק. מי שיודע להפעיל את שיקול דעתו בהתאם למה שנמסר מחכמי ישראל יעשה זאת, מי שלא שלא יודע, ישאל את מי שיודע שזה בדכ רב
הרב אשרוב...
אייל | 23-02-2021 5:24
הרב אשרוב לא מכיר את ההלכה ? לפחות כמו כבוד הרב? אז למה אני צריך דווקא להקשיב לרב ולא לרבנאשרוב? לא מובן ! הדבר דומה למשל יש הרבה רבנים שמחמירים ולא אוכלים בשר בכלל!!! כי לא סומכים על הכשרות ,אז ?! הם לא נוהגים נכון? זאת זכותם! כך גם פה!
אם זה...
יהודי | 23-02-2021 1:20
אם זה היה נוגע רק אליך.אבל זה נוגע לכל העולם סביבך.
18
יש השתקה מאד...
יוסף גולדברג | 23-02-2021 3:57
יש השתקה מאד חזקה . זה מספיק כדי להחשיד כל אדם עם טיפה שכל. שכל אחד יחקור ויבדוק האם הלחץ על להתחסן זה בגלל איזה הסכם או בגלל שבאמת איכפת למערכת הבריאות ממנו באופן אישי ( כמו למשל שגילו לנו רק אחרי שלושה חודשים מתחילת הניסוי שיש איזה הסכם בין פייזר לישראל ) תנו לחכם ויחכים עוד
בדיוק!! החשש...
אייל | 23-02-2021 5:20
בדיוק!! החשש הוא ההשתקה הזאת וההשחרה של הרבה משפטים בהסכם שלא רוצים שנדע,מילא אם הייתה שקיפות מלאה!! והיינו יוצרים אמון. אולי הייתי שוקל אחרת אבל ככה? ממש לא
19
אתם ממש לא...
ערן | 23-02-2021 7:12
אתם ממש לא עושים טובה לעצמכם אם אתם מתחסנים או לא. במקום להיות אגואיסטים תחשבו על אסנת שנפטרה מהמחלה, לא התחסנה מחשש לעובר ובסוף השאירה 4 ילדים יתומים.החיסון זה עניין של פיקוח נפש, לא פחות.אדם ללא הסמכה לרפואה וללא הסמכה לרבנות שמייעץ בנושא הזה מבלי להתכוונן ספציפית למישהו, הוא נוכל ויש צורך להשמר לנפשותיכם
אדוני היקר.אסנת...
דנה | 23-02-2021 22:39
אדוני היקר.אסנת זל כן התחסנה ולאחר החיסון נדבקה בקורונה.גם בעלה אמר את זה.שניהם תתחסנו ולאחר מכן נדבקו בקורונה.תעשה שיעורי בית לפני שאתה מדבר.
נדבקתי והחלמתי...
מאיר | 23-02-2021 11:18
נדבקתי והחלמתי אחרי 3 ימים
מאחל לך...
יניב | 23-02-2021 9:08
מאחל לך להידבק בקורונה.
???? ...
אליהו | 23-02-2021 8:36
????
לא לבלבל...
רובי | 23-02-2021 8:28
לא לבלבל אותנו! אסנת ז''ל נפטרה מדלקת ריאות! בזה נגמר הסיפור.
20
אשרוב לא רב!...
צחי | 23-02-2021 7:41
אשרוב לא רב! סך הכל איש עסקים עם זקן
21
הרב אליהו לא...
ליאורה לוי | 23-02-2021 8:00
הרב אליהו לא יאמן כמה רבני שקר שמבקשים שנתחסן, קשורים לממסד, משכורות מהממסד, רבני שקר שכתוב עליהם במקורותינו
חולת נפש...
אני | 23-02-2021 13:12
חולת נפש
תתביישי ...
עמוס | 23-02-2021 8:39
תתביישי
❤???? ...
אליהו | 23-02-2021 8:35
❤????
22
ואתה לא חכם,...
לילאור | 23-02-2021 8:02
ואתה לא חכם, סהכ איש עם מקלדת
23
אכן אתה לא...
יהודי ער | 23-02-2021 8:24
אכן אתה לא נביא, לא הייתי לוקח כזו אחריות על כתפי הצרות, גם עם הייתי רב, הדוגמאות ברובן שעל פיהן ביססת את החלטתך לצרוך את התכשיר הניסיוני שיכות לעידן עתיק ושפוי מעט יותר. בעידן הנוכחי יש עיסוק ברור של מגמות שכולן עוסקות בצמצום ודילול אוכלוסיה. כפי שציינת אין ספק שלאור כמות האדירה של העדויות שנפגעו כתוצאה מההזרקה הזריקה הנל מסוכנת מאוד לאדם. בריאות מעולם לא מומשה בעזרת כפייה, סגרים, כפייה, ניסוי, נידוי. אין כאן מגפה, יש כאן וירוס שיצרו במעבדה וכרגע הוא משמש ליצירת כסף, הינדוס תודעת פחד ומצע למהלכי איבוד צלם אנוש עתידי מצד המשטר שמשסע את הציבור זה בזה. דווקא הקהילה שלכם צריכה להתעוררת לאור התמונות שראינו המוני חסידים צמודים זה לזה בהלוויה כולם בריאים ושלמים. הם אומרים לכם שאתם מפיצי מחלות, הם אלה הגופים עליכם להזריק זריקה ניסיונית לג'ון הם מפיצי השקרים והמחלות
אתה בעצם...
דני | 27-02-2021 20:57
אתה בעצם אומר שהתורה השתנתה
????❤ ...
אליהו | 23-02-2021 8:35
????❤
24
רק לדייק את...
אמיר | 23-02-2021 8:36
רק לדייק את הדברים שאשרוב אמר ומנסים להוציא דברים מהקשרם...‼️ אשרוב לא אמר שלא להתחסן, רק ציין מספר ספקות לגבי החיסון שהוא בגדר ניסיונות וישראל היא המדינה הראשונה שמשתתפת בחיסון. סהכ ציין שיש להתחסן אבל לא ברגעים הראשונים שהחיסון בשלבי נסיון. הוא ציין לתת עוד קצת זמן למחקרים לרוץ ולא עלינו ואז לקבל החלטות. חבל שמנסים להשתיק מישהו שסהכ חושב קצת. יכול להיות שחלק מהלא מחוסנים ימותו כחלק מהסטטיסטיקה אבל זה נכון גם לגבי שפעת, תאונות דרכים ועוד. החשד הכי גדול הינו ההפרכה למה מנכל פייזר לא התחסן? כי הוא מחכה לתורו ???? מעניין אם היה חולה במחלה סופנית היה ממתין גם לפי תורו לקבל צילומים וחוות דעת רפואיות... הרוקח לא טועם מהאוכל זה מדאיג!
כל הספקות...
צפניהו | 23-02-2021 14:07
כל הספקות שלו הופרכו לחלוטין. ויותר מזה..רק הוכיחו שאין לו שום הבנה ברפואה קונבנציונלית.
לא כשמגפה...
ברוך | 23-02-2021 9:54
לא כשמגפה משתוללת בחוץ וגובה אלפי קורבנות. רוץ להתחסן.
25
סרוגים אתר של...
אבו כריסטו | 23-02-2021 8:41
סרוגים אתר של משוגעים. שאיתמרמוטריץ. בחזקת ישו כוכב עליון
26
זה לא גומה...
דני | 23-02-2021 8:52
זה לא גומה ללחם עם תולעים אלא ללחם עם ספק רעל. ואז מה ההלכה אומרת?
לא הבנתי.בבית...
צ | 23-02-2021 21:55
לא הבנתי.בבית ספר לרפואה מלמדים קורסון קצר על חיסונים? את כל ההבנה שלהם במרכאות או לא, לומדים מסוכני התרפות / החיסונים, כלומר מנציגי חברות הפרמה. אין חיסון שיצא פחות מחמש שנים לפחות לאחר מחקר. החיסון לא קיבל אישור ה fda אלא אישור זמני. אישור זמני משמעו שלא עבר מחקר. מי שרותה להיות שפן ניסויים מוזמן.
רעל זה...
צפניהו | 23-02-2021 14:05
רעל זה מה שאתם מפיצים ! מקשקשים בלי סוף עם תיאוריות הזויות בלי טיפת הבנה ברפואה. למי להקשיב לך ??? מתי סיימת לימודי רפואה ? הזויים ! אתה רוצה למות ? בחירה שלך אל תפיץ קישקושים !
27
ונשמרתם מאוד מאוד...
אברהם מאיר | 23-02-2021 9:23
ונשמרתם מאוד מאוד לנפשותכם ולעניות דעתי מי שלא מתחסן עובר על לא תעמוד על דם רעייך נקודה
מה עם...
מצ׳וגע | 23-02-2021 18:53
מה עם הילדים שלא מתחסנים??? שימותו?
מה קשור...
שאלה פשוטה | 23-02-2021 13:44
מה קשור ללא תעמוד על דם רעך?? אם אתה מפחד ומחוסן שידביקו אותך אז למה אתה מתחסן? מה ההבדל בין מחוסן ללא מחוסן ?? חוץ מזה שהמחוסן הפך גם להיות שפן ניסיונות
28
לא נכון
מנחם | 23-02-2021 9:24
מעניין לציין כי הרב אשרוב מושתק אך הרב אליהו יכול להמשיך לדבר בחופשיות. פייזר הוא ארגון פשיעה והיה מעורב בהונאות ושוחד. מעניין לדעת שמנכל פייזר לא לוקח את החיסון. הוא אמר שהוא בריא ואינו זקוק לכך. זה לא חיסון רגיל. לחיסון זה לא היו מחקרי בטיחות. מספר מקרי המוות של נגיף הכורון מנופח כדי להיכנס לפאניקה של האנשים. ישנן תרופות בטוחות יותר לשימוש כמו Ivermectin.
אחרי רבים...
מאנה | 24-02-2021 23:26
אחרי רבים להטות וגו'. לא צריך רבנים ופרשנים. זה כתוב בתורה באופן הכי גלוי וברור
. כל המצוטט...
דייויד | 23-02-2021 15:04
. כל המצוטט דברי הפלא יועץ באיסור והיתר דממש לא קשור לסוגיה הנל. צא ולמד.
.גם אתה...
יעקב | 23-02-2021 14:16
.גם אתה תשלם
תשקול את המילים...
יעקב | 23-02-2021 14:15
תשקול את המילים שלך ..זה שאתה בת יענה זה לא אומר שכולם צריכים להיות כמוך....בקשר לדברים הנאמרים ...מצטער הם לא הוכחות .נקודה.מה גם לגבי מספר הנרצחים במגפה הוא קטן בהרבה ממספר כמות למגפה שאמור להיות..ותשובות הלכתיות אין כאן..כי הפלא יועץ בערך זהירות כותב גם עם 99 רופאים אומרים לך שאין סכנה מהתרופה ורק רופא 1 אומר לך תזהר יש סכנה ..אתה צריך להשמע לרופא שמזהיר אותך.
אתם ממשיכים...
ברוך | 23-02-2021 9:53
אתם ממשיכים לברבר שטויות בל גבולות. ולנסות לזרוע פחד. השקר שלכם כבר התגלה להרבה אנשים, והם הבינו שכן כדאי ללכת להתחסן. על הרע הזה שאתם עושים, תשלמו ביוקר.
29
שימו לב שהרב לא המליץ להתחסן
א | 23-02-2021 10:51
הוא רק פרס אפשרויות בזהירות רבה - המבין יבין
30
כו הוא אמר...
יי | 23-02-2021 10:56
כו הוא אמר תראה ציטוט מקורות רב סרן שמועתי מלא דיסאינפורמציה ושקרים שקרן אתה אשרוד נגד חיסונים לפעולות גם אבל אישתו כן מחסל ילדיהמטומטמת ליאורה
31
ממש ככה אחד...
ורד | 23-02-2021 12:36
ממש ככה אחד נפטר 800 חיים אני בהריון חליתי בקורונה וגיליתי זאת רק בבדיקה סרולוגית לאחר שכל בני משפחתי חלו ולא הבנו איך יכול להיות שיצאתי 4 פעמים שלילי לנגיף אז זה משתנה ואני בדעה חזקה לא להתחסן הילד שלי הרבה יותר חשוב לי מהרעיונות של המדינה הזו
, אם...
מחוסן ומאושר | 23-02-2021 13:25
, אם את בהריון וחלית והחלמת - היה לך מזל. יש רבות אחרות שאושפזו במצב קשה ונאבקות על חייהן וחיי העוברים שברחמן. לא מסיקים מסקנה ממקרה פרטי בודד אלא מפילוח סטטיסטי של מקרים רבים. החיסון מציל חיים. כל הטענות נגדו נטענות על ידי מי שלא בקיא בתורת החיסונים, ועל ידי כאלה שממציאים עובדות שלא היו ולא נבראו.
32
תגובה מפורטת לטענות השקריות:
אחד שחקר היטב | 23-02-2021 13:19
כללי ההכרעה בספקות שהוא כותב נכונים. ההשלכה שלהם על המציאות הנוכחית מלאה בשקרים. מצאנו שבוודאי הוא שהמגיפה הורגת - שקר. אנחנו מאמינים לאותם שקרנים שאומרים לנו שהמגיפה הורגת. אנחנו גם יודעים שמגיפות בדורות הקודמים הרגו מאות מיליונים - נכון. מה הקשר??? ויודעים שצריך להיזהר, ואם לא נזהרים בהם הם יכולות להרוג הרבה יותר. - מחקרים גדולים שנעשו דווקא לא מצאו מתאם בין שמירה על הכללים לתחלואה בקורונה. אנחנו גם רואים שמדינות שבהם לא שמרו על כללי בטיחות יש הרבה יותר מתים. - שקר גס. יש על זה עדויות מאנשים שנאמנים עלינו. - אוקיי, כאן יוצא המרצע מהשק. בזה מתחיל ונגמר הכל... אנחנו גם יודעים שבעולם בדרך כלל חיסונים הצילו חיים של מאות מיליוני בני אדם - שקר. רוב מוחלט של התמותה מהמחלות שכנגדן מחסנים - ירדה לפני שהתחילו לחסן, ומגמת הירידה המשיכה גם בארצות בהם החיסון נכנס מאוחר יותר. אנחנו גם יודעים שיש מיעוט של אנשים שנפגעים מחיסונים. על פי כללי רוב ומיעוט, הרוב הגדול הוא מכריע ולא המיעוט שאינו מצוי. - המיעוט הזה הרבה יותר גדול ממה שמספרים לנו הגורמים הרשמיים. הממסד גם מנפח את הצורך בחיסונים עי הפחדה מהמחלות שכבר אינן מסוכנות בכלל, גם מנפח ומסלף את נתוני היעילות, וגם מעלים ומשקר בכל עניין הבטיחות. בסופו של דבר, שאלת הנזק מול התועלת ממש ממש לא פשוטה כמו שהוא מציג אותה. אנו גם יודעים שהיו בעולם רופאים ששיקרו, ויודעים גם שחזקתו של רופא שאינו משקר, לפעמים אנחנו שואלים כמה רופאים. אנחנו בדרך כלל סומכים עליהם בשאלות אחרות של חיים – אנחנו לא חושדים בהם בשקר, לא לעניין שבת ולא לעניין יום כיפור, אלא אם כן יש ריעותא בחזקת הכשרות שלהם. - זו התייחסות כאילו כל רופא נמצא בבועה מבודדת בעולם, אינו חלק ממערכת גדולה שדרכה הוא הוכשר ובה הוא עובד, ממנה פרנסתו, שמו ותהילתו, ויש לה ריעותות גדולות מאוד, וחזקה שהיא משקרת ושיש לה אינטרסים זרים, והיא פועלת בדורסנות כדי לממש אותם. אנחנו גם יודעים שיש כלל של מילתא דעבידא לאגלויי, דהיינו שיש דבר שעתיד להתגלות – הוא דבר שלא משקרים בו בדרך כלל. - מליארדים מושקעים גם בהסתרה, כחלק מהמנגנון המשומן. ועם זאת, המידע קיים ונגיש למי שבאמת רוצה לדעת. ממליץ על 2 ספרים בתחום, שחושפים הרבה משיטות העבודה של תעשיית השקר: צבים כל הדרך למטה – חיסונים: מדע ומיתוסים, ורפואת יתר מאת דר מלקלום קנדריק.
, בקיצור...
מאז חרב בית המקדש - ניתנה נבואה לשוטים, או לסתם טמבלים.... | 23-02-2021 20:27
, בקיצור : בעיניך כולם שקרנים ( חוץ ממתנגדי החיסונים ) ולמרות שהנתונים הנכונים על החיסונים, ועל מידת הפגיעה של הקורונה, מוסתרים היטב ואינם מתפרסמים - אתה, כמובן, יודע את הנתונים האמיתיים....מעניין מאיפה....
לא הבנתי. מותר...
אלי | 23-02-2021 13:54
לא הבנתי. מותר להתחסן נגד שפעת ? כל שנה אני מתחסן.תודה .
33
אני לוקח כל...
ראובן | 23-02-2021 14:00
אני לוקח כל יום ויטמין די , ויטמין סי , אבץ , אוכל פירות וירקות. ויש גם בבית אספירין ולבונה לצורך מניעה.
תשים שרשרת...
דני | 27-02-2021 20:53
תשים שרשרת של שום, זה גם עוזר
מה עם...
מצ׳וגע | 23-02-2021 18:50
מה עם הפסל מברונזה? יש לך?
34
צר לי אבל ע"פ כללי הלכה רבה שלהעיר צפת טועה !
אייל להב | 23-02-2021 15:24
הכלל בהלכה במצב של פיקוח נפש זה שאפילו יש דיעה אחת שסבורה שאסור או מסוכן לקחת תרופה נסיונית כזאת או אחרת - לא לוקחים ! לא צריך רוב. מספיק אפילו אחד שסבור שלא - בסיטואציה של פיקוח נפש. לך תלמד את ההלכה אדוני היקר !!!!
נראה שלא...
ישראל | 24-02-2021 0:15
נראה שלא קרית ואם קרית לא שנית ולא שילשת. המגפה ודאי הורגת כך שאחד שאומר שהחיסון הורג הוא מיעוט דמיעוט וכנל
35
קודם כל יפה...
משה כהן | 23-02-2021 15:27
קודם כל יפה לראות שנותנים מקום לתגובות ולא מסננים. א. מעניין מאוד שהרבה צדיקים נסתרים אומרים תזהרו מהחיסון. ב. התמותה במחלה הזאת, ואני אומר מחלה כי לפי ההלכה מגפה הגדרתה 600 איש מתים ביום בעיר! אז התמותה עומדת על אפס נקודה חמש אחוז זאת אומרת יש למי שמדבר סיכוי של 99.7 אחוז תמותה. אז מה נסגר מה הלחץ של החיסונים? להעשיר כמה מדינות, ביל גייטס לחבריו על חשבון תופעות לוואי ונזק עתידי אולי? איזה שיקול אפסורד. ולעשות את החשבון לבד נניח שלפחות כנראה יותר מחצי מדינה כבר נדבקה. שווה כ4 מליון איש מתוכם מתו רק 5000 זהו אחוז אפסי של תמותה!! גם אם תגידו נניח רק 2 מיליון נדבקו עדיין 5000 זה אחוז אפסי של תמותה. יותר מפחיד ויותר סיכוי למות מלהיכנס לרכב ולנסוע. תתחילו להרגע. אנחנו העם. אנחנו נחליט על הגוף שלנו הלחץ שלהם רק נותן לנו סיבה יותר טובה לאמר לא. לא ביבי לא תתאפשר על חשבוננו. לא תרצה כמה אנשי עושר המעורבים בזה. יום מקסים לכולם ללא מסכות. ללא חיסונים!
0.5 אחוז...
איתן | 01-03-2021 11:06
0.5 אחוז אומר אחד ממאתיים נפטרים. בכל רחוב בעיר לפחות נפטר, זה קל בעיניך????
36
סוף סוף דברי...
דודו ק | 23-02-2021 15:40
סוף סוף דברי חוכמה והגיון בריא
37
ברוך השם אנחנו...
פנחס | 23-02-2021 15:44
ברוך השם אנחנו האנשים סובלי הנשימה האסמטים מודים לבורא עולם על הזכות בשנה הזאת שהרבה פחות סבלנו מהתקפי נשימה . לא בזכות אמנון יצחק .ולא אשרוב.ולא הליצן שאמר שהחיסון גורם לנטיות הפוכות (דרך אגב הוא גילה תרופה להפוך נטיות) .רפואה שלימה לכל החולים בכל המחלות .
38
תשובת רב ברורה,מנומקת...
אליהו חיים | 23-02-2021 15:55
תשובת רב ברורה,מנומקת ומונגשת! כך צריכה פסיקת רב לציבור! תודה ויישר כוח!!!
הגיון?תמימות אולי הוא...
משה אמת ותורתו אמת | 25-02-2021 12:26
הגיון?תמימות אולי הוא אומר שדבר שסופו להתגלה לא משקרים בו לכן לא סביר ששיקרו כאן אז בוודאי שסופו כאן לא להתגלות כי יש חיסיון לשלושים שנה על דיוני פרטוקולים והחלטות הקרונה חחח מה יש להם להסתיר?איך השקר יתגלה בדיוק אם מחביאים הכול??תעני לי כבוד הרב הצדיק שאני באמת מעריך מאוד אבל קדושה כזאת של רב לא יכולה להבין רשעות כזאת של המנהיגים שלנו שמכרו אותנו
39
ברור וחשוב - יש כללי הלכה וכך פוסקים
לא חשוב בכלל | 23-02-2021 18:35
אין מה להוסיף. כל מי שמצוי מעט שבמעט בתורה יודע שאלו הכללים. תודה לכבוד הרב
40
אין קורונה ...
דינה | 23-02-2021 19:45
אין קורונה
ואין דינה...
שש | 24-02-2021 19:27
ואין דינה
כי אשרוב הוא...
יצחק ברנשטיין | 24-02-2021 11:31
כי אשרוב הוא לא רב מוסמך כלל. בטח לא פוסק הלכה. דעתו מסתמכת על הבנתו הרפואית המאוד מועטה (הוא לא רופא כלל ובקושי עשה איזה תואר בפיזיותרפיה, גם אותו לא ברור אם סיים בהצלחה). דעתו של אשרוב לפי כל שיקול הלכתי פשוט לא רלוונטית. זכותו להביע אותה וזכות כל אחד לשקול את דבריו, אבל בגדר רעיונות אישיים שלו ולא בתור שום סמכות - לא הלכתית ובוודאי שלא רפואית
41
אם כך.מדוע דעתו...
שלומי בן מימון | 23-02-2021 21:32
אם כך.מדוע דעתו של הרב אשרוב שונה מודעת הרב אליהו?
כי הציונות קודמת...
ישורון | 24-02-2021 0:47
כי הציונות קודמת להלכה. הציונות היא ההלכה. הלאומיות היא ההלכה. מחוייבים למדינה קודם ההלכה. להחניף לציונות זו דרך הציונות הדתית
42
תשובה ראויה ומנומקת...
שלומי | 23-02-2021 21:56
תשובה ראויה ומנומקת יישר כח לרב
43
יישר כח וחזק...
שלומי בן יצחק | 23-02-2021 21:58
יישר כח וחזק וברוך
44
הציונות הדתית מחניפה...
ישורון | 24-02-2021 0:49
הציונות הדתית מחניפה לציונות החילונית. הכי פופולרי היום לתמוך בחיסון ואז לומר שאנחנו לא אשמים , כך רצה בורא עולם. עוד תירוצים מהשרוול
45
חביבי, השפן מת...
חביבי | 24-02-2021 8:17
חביבי, השפן מת מקורונה כי לא התחסן
46
סכנה
Ishaia | 24-02-2021 11:33
מה? הרב שכח את הכלל שחמירא סכנתא מאיסורא?
...
שש | 24-02-2021 19:26
הסכנה היא בלא להתחסן
כנרא שהשטן ...
שש | 24-02-2021 19:25
כנרא שהשטן זאת את . חוצפנית וטיפשה מי את בכלל . לא תגיע לציפורן רגלו של הרב. השטן זאת את .הסכנה היא בלא ל
47
הטוב שברופאים לגיהינום
יוליה | 24-02-2021 13:09
הרב אליהו מזמן לא ראוי להתייחסות על מה שהתבטא על הרב אליעזר ברלנד שליטא.. נ.ב ברור שלא תעלו את התגובה הזו כי אתם חיילים של השטן. מי שימחק את התגובה הוא נותן חלק לשקר של התקשורת הרפורמית הסרוגה בישראל נגד צדיקים ענקים שאין לו מושג גודלם הענק. ועל זה להסתכן במשפט שמים? לא חבל בשביל עוד 8 אלף בסוף החודש?
עכשיו אני מבין שהרב אליהו צדק גם בקשר לרב-רבן
הצופה The Observer | 01-03-2021 18:25
ברלנד העבריין
48
המלצה
דוד | 24-02-2021 22:26
הריני ממליץ להבין עצות של הרופא דר גיל יוסף שחר: מספר הטלפון: 03-7207791 מספר הפקס: 077-3282774 כתובת המייל: info@rambam-medicine.org.il בעיקר חשוב כדי שאנשי ציבור לא יתירו דמם של אנשים שמסרבים לזריקות או מעדיפים לחכות. בעה שיופיעו ישועות! העצה הראשונה של הרופא דר גיל יוסף שחר לגבי הקורונה היא לצאת ליערות כמה שיותר כל עוד זה חוקי לפי הנחיות של משרד הבריאות. אפשר לשאול רופאים כדי להבין כיצד להתמודד עם תופעה ADE. המלצה של הרופא דר יוסף ווסק שהופיע בראיון ברוסית בערוץ TELE COLA: חיטוי אף וגרון. למרוח לנחיריים מיץ לימון באמצעות מקל אוזניים. בעדינות ובנדיבות. לשתות לאט כף שולחן אחת מיץ לימון. בפעולה אחת החיטוי נמשך כגון שלושה או ארבעה ימים. הדגירה של הכוביד 19 נמשכת כגון ארבעה או חמישה ימים. אם עושים את הפעולה יום, יומיים, שלושה ימים הוירוס בטל. הוירוס באף ובגרון (בשלב הראשון). לא בדם. הרופא ממליץ לעשות בכל תסמין של הכוביד 19 (לא משנה איזה תסמין).
49
פעם ראשונה בהיסטוריה...
שמש | 24-02-2021 22:47
פעם ראשונה בהיסטוריה שהרב אליהו אומר דברי טעם שקולים ומנומקים. הדיאלוג הזה ראוי לציטוט
50
ישר כח לרב!...
דני | 27-02-2021 20:51
ישר כח לרב! דברי טעם ודעת! שירבו ציטוטים של רבנים גדולים בתקשורת ולא של אנשים עם זקן שמדברים בדברים שאינם מבינים
מעדיף לאכול תולעת...
יוסי עובדיה | 28-02-2021 15:14
מעדיף לאכול תולעת ולא להתחסן איך זה רבנו.
51
הרב יובל אשרוב...
זקלין כריסטופר | 28-02-2021 16:10
הרב יובל אשרוב לא אמר שלא להתחסן. הוא הראשון שהעלה את סוגיית היתכנות תופעת ADE ושאף לא אחד אחר דיבר עליה. הוא בסהכ העלה שאלה מדוע למהר מבלי להמתין בסבלנות עד שיצטבר מספיק מידע וניסיון בקרב הנחפזים ולראות את התוצאות והמשמעויות ורק אז להחליט האם ומה לעשות. ועד אז להמשיך לשמור על כללי הזהירות. רוב מוחלט של הרופאים פועלים למען הציבור, אך המציאות שבנסיבות לא תמיד הם יודעים ואין להם אלא להסתמך על המידע שמתקבל מיצרן החומר.
52
כל אלו המתנגדים...
מלאך המוות | 28-02-2021 18:12
כל אלו המתנגדים לחיסון, זכותם לא להתחסן, כי עד עתה לא פגשו חולה קורונה ולא נדבקו, נראה אותם גיבורים גדולים איך יצאו ממפגש כזה , לא האם ולא העובר.
53
העובדה היא שהרב...
א | 01-03-2021 2:28
העובדה היא שהרב אשרוב חיסן את הילדים שלו. שזו קצת חוצפה. לקרוא לכולם שלא להתחסן אבל לחסן את המשפחה שלך עצמך.
לא קרראת את הכתבה עד הסוף
הצופה The Observer | 01-03-2021 18:23
בתגובה נפרדת הערתי למערכת שכותרת המשנה סותרת את התוכן בסוף הכתבה
54
את האמת שלא...
איתן | 01-03-2021 11:08
את האמת שלא הבנתי את הקטע של הכתבות האלה יש אלפי נפטרים מקורונה, ויש חיסונים שנבדקו מדעית ועובד על רוב מוחלט, כלומר שהוכח כבר כי החיסונים יצילו אלפים רק בישראל. למה לדון בפלפולים על ידי כאלה שאינם מבינים בסטטיסטיקה או ברפואה?
55
כותרת המשנה היא ההיפך ממה שאומר הרב של צפת
הצופה The Observer | 01-03-2021 18:21
כותרת המשנה רומזת שהרב שמואל אליהו ניטראלי אבל בגוף המאמר נאמר שאם אין עדות שהמעיד על הלחם (החיסונים) הוא שקרן אז סומכים עליו והלחם כשר! אחכ הוא ממשיך ואומר שהרבנים פסקו שסומכים על הרופאים. אני מקווה שתתקנו
56
מנכל פייזר אמר...
יוסף | 02-03-2021 5:29
מנכל פייזר אמר שישראל היא המעבדה של כל העולם , ושהוא לא מתחסן כי הוא אדם בריא אז מה אני יותר חכם ממנכל פייזר . מהמתבונן
57
יש גבול! הוא רופא?...
מישהי | 02-03-2021 13:11
יש גבול! הוא רופא? מה מעניינת דעתו? לאן הגעתם??.?
58
וואלה יפה אמר...
מאי | 02-03-2021 14:31
וואלה יפה אמר הרב במדויק לא צריך יותר מזה אנחנו סומכים כמו שכתוב חכמה בגויים תאמין אבל אם יש סימנים שהמעידים/מציעים הם שקרנים אזלא מאמינים וכשרואים בעיניים שמשקרים לא רק סימנים יש יותר מזה?
59
הרב אשרוב ממצא...
טימוטי | 02-03-2021 15:37
הרב אשרוב ממצא בדרגה שכנראה הוא לא צריך חיסון, באיזו דרגה רוחנית נמצאים אלה שהם נגד החיסון. אם רבה של צפת אמר להתחסן לכו להתחבן.