אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הם יורקים עלינו בבוז ואתם מחפשים את קרבתם?

כצל'ה והרב אליקים לבנון קראו בשבוע שעבר לחבור אל החרדים. ואבי פרל שואל: עוד לא השתחררתם מרגשי הנחיתות כלפי הציבור החרדי? שכחתם "עמלק" שכחתם "בית של גויים"?

הם יורקים עלינו בבוז ואתם מחפשים את קרבתם?
  שכח את 'בית של גויים'? הרב לבנון (פלאש90)

הם יורקים עלינו בבוז ואתם מחפשים את קרבתם?

ח"כ לשעבר יעקב כץ (כצל'ה) רב הפעלים והרב אליקים לבנון תקפו את ה"בית היהודי" ובנט בראשם, שבהתנהלותם העכירו את מערכת היחסים בין הציבור הדת"ל לציבור החרדי.

עוד לא השתחררתם מרגשי הנחיתות כלפי הציבור החרדי? האם עד להצלחה בבחירות היחסים היו תקינים? שכחתם שזה דורות ועד לזמן הזה ממש, הם מחנכים את תלמידיהם שאנו כופרים? [עבודה זרה..] שאנו שונאי תורה בזויים? שרבנינו עמי ארצות ותלמידי הישיבות שלנו פשרנים ואינם יודעים ללמוד? שכחתם "עמלק" שכחתם "בית של גויים"? שכחתם דלי"ם? יורקים עליכם בבוז כל השנים ואתם עדיין רואים בזה גשמי ברכה!

הם פוחדים פחד קיומי מכל מפגש של בני התורה שלהם עם בני התורה שלנו והם יודעים למה.  באוסף גידופים הקבוע שמתלווה לכל שם של רב או עסקן שלנו הם מוצאים שיטה לגיטימית להגביה את החומות שיחצצו ויאטמו כל חשש של השפעה מעולם התורה המפואר שלנו.

במה בדיוק אתם מקנאים? בערכים שהם משדרים? הם מכרו את גוש קטיף עבור תקציב הישיבות. גם כיום בשאלה הקיומית האם פינוי יישובים יביא לשפיכות דם או אולי להיפך דווקא פינוי יביא שלום והפסקת הקטל, הפרמטרים היחידים לדיון והכרעה בנושא רווי הדם, האם כך או כך נשיג יותר תקציבים.

עצוב כל כך לשמוע איך מראיינים את חברי הכנסת שלנו בתקשורת החרדית המראיינים תוקפים מעליבים במילים בוטות ואילו המרואיינים שלנו עונים בנמיכות רוח ודיבורים מחמיאים מי התיר לכם כך לבזות את הציבור שאתם מייצגים? ואם עדינות נפשכם אינה מסוגלת להשיב לחורפים כאיוולתם אל תתראיינו אל תתנו להם את ההזדמנות להשליך עלינו חרפה ובוז דרככם.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

באיזה עולם תורה אתם מקנאים? בעולם תורה שישיבת הדגל שלהם נגועה שנים רבות באלימות קשה ומטופשת הסוחפת גם אלפי אברכים למחלוקת ושנאה פנימית?  בעולם תורה שהצליח להשניא את התורה על כל מי שנחשף לאמירותיהם ולאידאולוגיות שלהם?

גם אם תשיגו לחרדים הישגים רבים ותצילו אותם מתוצאות שיח השנאה שהביאו על עצמם ביהירות מקוממת, הם ימשיכו לבזות אתכם ולעולם לא יאמרו לכם תודה.

בשם כבודנו הנרמס מן הראוי לקרוא לנציגינו בכנסת קריאה רמה, ולדרוש מהם!  גם אם  בהגינותכם תראו לנכון להשתדל ולהביא הישגים לציבור החרדי תתנו זאת מראש בהפסקת ההסתה המרושעת נגד הציבור הדתי לאומי, ובאם כצפוי לא יסכימו לתנאי זה תנו להם לאכול לבד את פירות הבאושים שהביאו על עצמם.

הם יורקים עלינו יום יום שעה שעה ואתם מחפשים את קרבתם, די לנמיכות הרוח שמעליבה ומקוממת את הציבור שאתם מנהיגיו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
61 תגובות - 61 דיונים מיין לפי
1
כנסו
חרדי | 25-08-2013 14:53
מכרנו את גוש קטיף אחרי שאתם עשיתם שותפות עם טומי לפיד, וננתתם יד אז כמו היום לעקירת התורה, וכמובן שמכור את גוש קטיף תמורת החזרת התקציבים לישיבות, כי אתם בגדתם בנו, וגם עעכשיו אחרי שלא למדתם לקח, יגיע היום שנתמוך בעקירת ישובים מבודדים שלכם, ובמשאל עם נצביע בעד פינוי, ואחרי שהצלחתם לגייס את החרדים לצה"ל, נפנה אותכם בשמחה,
2
אז בוא נהיה סמרטוטים של לפיד , ונפגע בישיבות ובהתיישבות
יהודי | 25-08-2013 15:06
זה יותר הגיוני?? **בנט מסכים בשתיקה להחרבת הישובים "מחוץ לגושים" באזור שכם {אלון מורה, איתמר , יצהר..} ...הגירוש הבא בדרך... ו"הבית היהודי" ישב באותו הזמן בממשלה ו"ישפיע מבפנים"
3
בביחרה בין שני אחים כאלה עדיף חרדים על עפרשלח
אבי | 25-08-2013 15:10
4
צודק!
| 25-08-2013 15:20
5
הבית היהודי נכשל בכל הפרמטרים
משה | 25-08-2013 15:21
לפיד השתמש בנו וחוגג בכל התחומים. יש שיחות עם הפלשתינים, יש קיצוץ עמוק בישיבות, יש שיון בנטל, יש פגיעה קשה במשפחות גדולות אפ' ברבנות הבית היהודי נכשל. נראה לי שהבית זקוק דחוף לשיפוצניק מנוסה.
6
כל מילה בסלע!!
מוטי | 25-08-2013 15:33
אל תשכחו שאם סופרים אתכם בכלל ומעלים אתכם לשידור שם זה רק בזכות בנט ו-12 המנדטים שהביא... אל תהיו כפויי טובה!
7
גם משה הלך לדבר עם דתן ואבירם
למה להרבות במחלוקת | 25-08-2013 15:42
וַיִּשְׁלַח מֹשֶׁה לִקְרֹא לְדָתָן וְלַאֲבִירָם בְּנֵי אֱלִיאָב וַיֹּאמְרוּ לֹא נַעֲלֶה
8
אויי הבורות
איזה טיפש | 25-08-2013 16:09
וכי בשביל החרדים אנו דואגים? וכי עולם התורה שייך לחרדים? וכי אנו לא מאמינים במה שנכתב "אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי"? בגללך ובגלל עמי ארצות שכמותך החרדים לועגים לנו!! התורה לא שייכת לחרדים הישיבות לא שייכות לחרדים והדת לא שייכת לחרדים אותם אלו שנזעקים לא נזעקים בגלל החרדים אלא בגלל שמה לעשות ופגעו בעולם התורה..... אני חרדי שהצביע לבנט רק בגלל המיאוס מהמפלגות החרדיות אבל לא חלמתי לרגע שהצבעתי לבית היהודי הצבעתי ללפיד ושלח וכו'...
9
צודק! אין שלום לרשעים (=חרדים שדואגים רק לישיבות)
בן תורה | 25-08-2013 16:11
אותם חרדים, לא מעניין אותם אף יהודי חוץ מעצמם. הם חיים פה כמו בגלות פולניה וליטא. בשבילם, כל מי שלא חושב כמוהם הרי הוא גוי לכל דבריו, וזה לא משנה אם הוא מתנחל או רב גדול מתימן או עיראק. כל מי שלא נראה כמוהם הוא גוי, אז עלינו להתייחס אליהם במידה שהם מתייחסים אלינו ורומסים את כבודינו כבר 80 שנה מאז הרב קוק זצוק"ל שסבל מהם סבל מוות!!! שנאת הדת בארץ ישראל נגרמה אך ורק בגלל החרדים האשכנזים שהצליחו לקלקל במוני ספרדים כדוגמת ראש ישיבת פורת יוסף שקרא למגזר שלם "עמלק". עפרא לפומיה!!!
10
הכותב צודק בכל מלה ומלה, והיה עדין מדי. הרימו ראשיכם!
יעקב הראל | 25-08-2013 16:49
הזמינו את ראשי הישיבות הציוניות אל האדמו"רים בחשכת הליל. האם הם העיזו להחזיר ביקור? התורה האמיתית נמצאת רק בישיבות הציוניות, והיא תורה את הדרך לכל עם ישראל, בגאון!
11
החרדים שונאים את הדתיים בכל לבבם ובכל נפשם!
בן תורה | 25-08-2013 17:29
הם מייצרים בישיבותיהם, שנאה עזה אלינו ואל רבנינו ואל הרב קוק ותלמידיו שמבחינתם יותר גרועים מיאיר לפיד. הצבועים האלה ישבו בממשלה עם שולמית אלוני בזמן ממשלת רבין. והיא הייתה יותר גרועה מיאיר לפיד. ובגלל הממשלה הארורה הזו נשחטו 1600 יהודים תמימים, בשביל כסף לישיבת "פורת יוסף" ודומיה ששונאים אותנו כפי שחינכו אותם האשכנזים הליטאים לשנוא אותנו, כדי שיתקבלו לקהל "החרדים". הם מייצרים בישיבותיהם גזענות כנגד עדות המזרח. והספרדים של ש"ס משפילים את כל עדות המזרח בהשתכנזות האומללה שלהם. בקיצור, הם לא "עולם התורה", הם "מחריבי התורה" כי בגללם יש שנאה לדת בארצנו. מתנהגים כמו קוזקים נגזלים. בעולם האמת הם בגיהינם בלי ספק! הם ממש "עלמא דשיקרא", הם ועסקניהם. כל הכבוד ללפיד.
12
איזה קישקושים
יהונתן | 25-08-2013 17:35
איזה שטויות אתה מדבר? מה קשר בין מה שאתה אומר לבין זה שהבית היהודי שתמכנו בו שותק למרות הקיצוץ המטורף לכל הישיבות גם הציוניות וגם החרדיות. אף אחד לא אומר להתחנף לחרדים. אלא שהבית היהודי יעמדו בהתחייבות כלפנו (!!!) שהיא תדאג לעולם התורה. ואם במשלה הזו היא לא מסוגלת לעשות זאת אז שתחשוב מחדש על מקומה בממשלה.
13
התורה שייכת
ישראל | 25-08-2013 17:50
ליהיודים שלא מעבירים ביקורת על הרבנים שלה כיאילו מדובר בפוליטקאים סרוחים. תתביישו לכם תראו איך אתם נראים.
14
החרדים תמיד יהיו נגד גדולי התורה שלנו ונגד רבנינו
אלי | 25-08-2013 18:18
כל הכבוד לכותב, סוף סוף מישהו אומר את האמת. החרדים בונים חומות, לא מוכנים להכיר בספרי החידושים על הש"ס ובחידושי הלכה שו"תים וספרי עומק שיוצאים מבית מדרשינו, הם מפחדים שבניהם יראו שאצלנו יש תורה אמיתית, תורת חיים שיודעת להשתלב ביצירה ועשייה במדינה שמתפתחת על פי חזון הנביאים. הם מקטינים ומצמצמים את רבותינו כאילו אצלם נמצאת התורה. לכן הם הדירו אותנו מתפקידי רבנות ודיינות, אך האמת תורה דרכה וסופה להיגלות
15
החרדים מכירים בנו לצורכי תרומות בלבד
ארז גבעת שמואל | 25-08-2013 18:22
את כל בתי הכנסת של גבעת שמואל פוקדים רבנים אברכים ועמך, חרדים מבני ברק שמבקשים תרומות, בכל בית כנסת בכל מניין תמיד יגיעו חרדים לבקש תרומות. אבל הם לא יכירו ברבנים שלנו, הם ילחמו נגד מינויים של דיינים ורבנים ת"ח לתפקידים שונים. הם יחרימו את הספרים של גדולי התורה שלנו. כולם שכחו ששס ישבו עם מרץ כששולמית אלוני שרת חינוך.... הצביעות חוגגת
16
בבקשה תמשיכו ללקק ללפיד. ואל תבכו אחר כך לרב קנייבסקי
| 25-08-2013 21:05
החרדים תמיד נגד מי שלא בדיוק כמוהם. גם נגד פלגים שונים בתוכם וכך היה תמיד. אבל מבחינה ציבורית פוליטית ותקציבית, החכי"ם החרדיים תמיד עמדו לצידנו. הבגידה בהם עכשיו, תעלה לנו ביוקר
17
דברי אמת
| 25-08-2013 21:51
בהמה קונים במשיכה,דתי לאומי קורא לה והיא באה,מצמוץ של חילוני שאוהב אותו והוא כבר שבוי בידיו,חרדי נקנה בכסף, לא משנה אם יפגע גם בהתיישבות (מסכת החיים מלמדים)
18
בלהט הרצון לפגוע בחרדים, פגענו בעצמנו!
שני הרדוף | 25-08-2013 22:23
האם לנו אין ישיבות שתקציביהן קוצצו בלי פרופורציה? האם לנו אין ילדים שנגזלה מהם הזכות לגדול, בגלל הקיצוץ האכזרי בקיצבאות? האם הכל הכל רק נקמה על מילים כאלה אוו אחרות??? הרב לבנון וחכ"י הבית היהודי צודקים לגמרי שהמפלגה עשתה טעות איומה בחבירתה ללפיד. את המחיר אנחנו כבר משלמים היום, ולא צריכים להמתין לנקמת החרדים...
19
בנט גרר את הבית היהודי למקומות הזוייים
עמי נתניה | 25-08-2013 22:27
לא היינו אמורים להסכים לקיצוץ קיצבאות הילדים, ולא לקיצוץ בתקציבי הישיבות. בפרוס הימים הנוראים, מותר לחכינ"ו לעשות חשבון נפש עם עצמם ועם הציבור ששלח אותם.
20
בתור בוגר בית אל אני נגעל מההתרפסות וההתבטות שלכם -כנסו
חיים | 25-08-2013 22:30
מספיק לקרא מספר עיתונים של יתד נאמן ותראו איזה בוז ןתיעוב יש לחרדים עלינו אך רבנינו ממשיכים לומר שזה גשם -בושה
21
כצלה התמים כנס
גדי | 25-08-2013 22:38
פעם אמר לי בחור ישיבה חרדים מבית מתיתיהו בשיא הרצינות שכל בחור ישיבה הכי ממוצע נחשב גדול יותר מהרב צבי יהודה אז תחשוב מה דעתם על הרבנים של ימנו הם תמיד מורידים את התואר רב -והעיקר שאתם ממשיכים להתבטל
22
עצוב כמה שהוא צודק
חיים | 25-08-2013 22:55
23
הבעיה בנו אנו משניאים את עצמנו
כואב לי | 25-08-2013 23:07
שכחתם בזמן אלי ישי היתה עשייה משותפת, שכחתם את דמעותיו בפינת רחוב בגוש קטיף, ובכ''ז אנו מעדיפים חבר חילוני ע''פ חרדי, אפי' שיש מח' זה לא שווה את זה.
24
הם תמיד שנאו אותנו והשמיצו בלי קשר למה שנעשה
צבועים | 26-08-2013 0:04
הצביעות של החרדים פשוט מדהימה אותי. הם תמיד השמיצו ולא הכירו ברבנים שלנו. זילזלו בהם, לדוגמא, העדיפו את מצגר על פוסק גאון וחשוב כמו הרב אריאל. כך גם במינוי דיינים ורבני עיר. וכ'. קראו לרב הצדיק שמלא ביראת שמים וענווה הרב דרוקמן בשמות גנאי, והדוגמאות רבות. עכשיו הם מרמים את הציבור שלהם כאילו א"א ללכת לצבא ולגדול בתורה, כאילו זה סותר. אני מכיר רבנים חשובים וגדולים שכל כולם תורה, שירתו בצבא והמשיכו ללמוד תורה. אז ההגזמה של חורבן עולם התורה זה פשוט שקר
25
את אותם הדברים בדיוק צריך לומר למזרחים שלכם
סליחה, ל"מזרוחניקים" | 26-08-2013 0:11
26
מה הקשר? בגלל זה נשפוך את האמבטיה עם התינוק?!
חיים לוי | 26-08-2013 1:05
בגלל כעס רגעי ניתן שיקצצו את תקציבי עולם התורה והישיבות תוך הזדהות אידיאולוגית עם הורסי התורה?!
27
מאמר אידיוטי בגלל קורטוב כבוד נמכור את תורת חיינו?!
דוד הלוי | 26-08-2013 1:08
בגלל כבוד השפלות ניתן שיעקרו את תקציבי עולם התורה והישיבות? השתגענו? וכי התורה והישיבות שייכת לחרדים. כולנו מחוייבים לתורה ולישיבות במידה שווה! התורה היא מקור חיינו ובלעדיה איננו אומה!!
28
עליונות הציונות הדתית על החרד כדרך הנבחרת לחיים יהודים
ליבשו עוז וגבורה | 26-08-2013 1:52
זו תמצית התובנה לפיה יש לנהל שיח עם החרדים , לפיה יש לצאת במסע הסברה וחזרה בתשובה לציונות הדתית, גם של חרדים וחרדלים, כשמשנת תורה ועבודה המהפכה המתבקשת אחרי החסידות לקיום חיים יהודיים שלמים ומושלמים בארץ ישראל העצמאית בשילוב בין דמות הרמבם לרב קוק בפן התורני מדעי חובק זרועות עולם ובמודע לא חרדי ולא גלותי . הרב לבנון וכל רבני הציונות הדתית חייבים לבנות משנה סדורה לפיה להצביע לשס ויהדות התורה היא המרת דת .
29
"לתתך עליון התכוון משה רבנו לציוני הדתי החרדי עפר לרגלו
על החרדי זעמו גויים! | 26-08-2013 1:56
30
3 עופר שלח עדיף ,שירת ואדם מוסרי ,על כל חרדי עלוב לידו
ברית בנט לפיד קדושה | 26-08-2013 2:01
31
9 כשעם ישראל ופיק לקחים על היהודי המתגרה החרדים יבהלו !
כשיתמו השילומים | 26-08-2013 2:04
32
1 מסכן רק תעיזו מעל 40000 רשימות חרדים מעלימים יטופלו !
חרדי קטן ראה הוזהרת | 26-08-2013 2:07
33
כשהאמוציות משתוללות,והשכל בורח,שני הצדדים מתאבדים
| 26-08-2013 8:51
והפיקחים (לפיד וחבורתו שונאי החרדים והימין) צוחקים צחוק גדול גדול
34
האמת כשקראתי את הכותרת חשבתי שאתה מתכוון ללפיד
חרדי גאה | 26-08-2013 12:36
שהוא יורק על המזרוחניקים ועל הבית היהודי בראשות האח בנט בבוז ואתם בכל זאת מתחנפים אליו ונותנים לו כל מה שהוא רוצה, מוותרים על האידאולוגיה הראשית שלכם, עושים שיחות עם הפלסטינים, ותיכף גם יחזירו יישובים. שלא נדבר על הרוצחים עם הדם על הידיים ששוחררו בראשות בנט, אני רק מנסה לדמיין אם ש"ס היתה בממשלה הזו שהיתה משחררת מחבלים מה הייתם עושים לה, צבועים שכמותכם, פתאום כשבנט משחרר זה עובר אצלכם בשתיקה, תראו לאיזו רמה של צביעות הגעתם. מה אתם מקבלים בתמורה, כלום, שום דבר, קצצו לכם בישיבות, הורידו לכם קצבאות, ותיכף גם יקחו לכם התנחלויות, אז בא תגיד לי עכשיו מי ירק עליכם באמת ולמי אתם מתחנפים אחרי שירק עליכם בבוז? קצת שכל והבנת הנקרא לא יזיק לך.
35
מאמר אומלל - הסתכלו על החיוב שבחרדים
דוד | 26-08-2013 13:06
ולנו אין חסרונות לדוגמא כמה אחוזים בתוכנו עובדי ה באמת ולא משועבדים לעולם הזה!!
36
הציליני נא מיד "אחי? - מיד עשיו
ד"ל | 26-08-2013 13:37
37
האמת שהם כועסים עלינו בבוז. ישנם משקעים רבים מ-2 הצדדים
לא חרדית בעליל. | 26-08-2013 14:36
והגיע הזמן לישר הדורים, ישנם חילוקי דעות בין 2 הצדדים, והגיע הזמן להכיל אותם לטובת 2 הצדדים. יש הרבה משותף בינינו. חבל על האנרגיה שכולנו מבזבזים להלחם זה בזה. אם צעקתם לפני הבחירות איחוד איחוד זה אחד האיחודים החשובים.
38
אין לך אידיאולוגיה ?הכל אופורטוניזם?
סמרטוט חסר עמוד שדרה | 26-08-2013 15:44
39
שגדולי התורה הזמינו את הרבנים הציוניים
גיל | 26-08-2013 18:03
לדון בגורל הישיבות הרב לבנון הגיע אבל היה רב אחד מבית אל שלא היה נראה לו מספיק מכובד להגיע לביתם של גדולי התורה והוא חשב ברוב עוותנותו שמן הראוי שגדולי התורה יבוא אליו? אז למה אתם מצפים ?
40
בנט פודל של שינוי ולפיד. מאוכזבים ממך!!!
דוד כהנא | 26-08-2013 19:36
41
מתבייש בבנט!! בחרנו בך בכדי שתחבור להרס הישיבות והתורה?
משה אהרונוב | 26-08-2013 19:39
בנט מוביל את הבית היהודי לאבדון רוחני על גבינו!!
42
12 מנדטים שווים אפס - גרורה של יש עתיד
עידו | 26-08-2013 22:40
כדי להפוך להיות גרורה של יש עתיד ולבצע את מדיניות ההרס והחורבן של לפיד אין צורך ב - 12 מנדטים. הציבור הדתי מתחרט על בחירתו בבנט !
43
האם בגלל החרדים ניתן יד לחורבן עולם התורה??
יעקב לוי, מודיעין | 26-08-2013 23:03
מתוך שיקולי כבוד, נהרוס את עולם התורה וניתן יד להרס הרוחניות בכלל ישראל?? ייאמר ברורות ללא עולם הישיבות, עם ישראל בסכנה רוחנית. מקווה שבנט יתעשת ויפסיק את מחול השדים ה'לפיד'י הזה.
44
מחרחרי ריב
משה | 26-08-2013 23:15
מדוע לזרוע מחלוקת ושנאה בין ציבורים?? אבי פרל: כחרדי אני לא רואה את אנשי הציונות הדתית ככופרים או בזויים. נהפוך הוא קיימת הערכה גדולה לכך שנאחזים בעוז בארץ ישראל. על רעיון הציונות הייתי מתווכח, אבל זה לא גורע מהערכה כלפיהם. די לזרוע פירוד. דבר טוב לא יצא מזה.
45
41 שקרן מוג לב בנט לא הרס עולם שקרי המגן על לא לומדים !
ראשי ישיבות נוכלים ! | 27-08-2013 1:31
46
בנט שותף של לפיד בהרס עולם התורה
דוד איצקוביץ | 27-08-2013 8:55
לא לכך נבחרת! חודש הרחמים והסליחות, חזור בתשובה!
47
אם נכבד את הרבנים שלנו, נוכל לדרוש זאת מהם...
ניר | 27-08-2013 11:42
הנציגים שלנו בכנסת מזלזלים ברבנים. באותם רבנים שבזכות "המלצתם" בחרנו בהם! נציגינו לא מייצגים אותנו כראוי אם הם מוכנים "להתחשב" בדעות הרבנים. מפלגה דתית לא יכולה להיות אנטי דתית. אני מודה שיש גם נציגים צנועים שהשתן לא עלה להם לראש ומלכתחילה לא זלזלו ברבנים. אבל הם לא נמצאים בקדמת הבמה ולכן קולם לא נשמע.
48
שמירת הקשר עם החרדים היא אינטרס שלנו ולא מחווה להם.
ניר | 27-08-2013 11:50
יש הרבה מן המשותף לנו ולהם בענייני דת ומדינה וצביון. למרות ההבדלים בענייני שרות בצבא, אנחנו שופכים את המים ביחד עם התינוק. גם תלמידינו בישיבות הגבוהות נמצאים תחת איום והשפלה. אם ייקטן מספר הלומדים בישיבות, הדבר יפגע באופי העם בדור הבא. ההישג המופלא של לפיד הוא ביצירת הקרע ביננו לבין החרדים דבר שהביא לנטרול הכוחות שלנו מול שלהם. החרדים "יסתדרו" לבסוף וזה יהיה בלעדינו. חבל שהמנהיגים שלנו רוצים לחיות את הרגע שלהם על חשבון העתיד שלנו...
49
בנט, תקן את מעשיך. יש קונה עולמו בשעה אחת
דוידזון | 27-08-2013 11:59
50
צודק ב-100%. כנסו
אברהם רוזנר | 27-08-2013 23:28
אווווו, סוף-סוף מישהו שאומר דברי טעם! שכוייעך גדול אבי פרל! ולטוקבעקיסטים החביבים: ממליץ מאוד על תגובותיהם של "בן תורה"(9,11) וגם על תגובות 10, 14, 15. ויש עוד כמה כוכבים. כל הכבוד למי שלא נכנע לתעמולה החרדית הבזוייה והנואלת!
51
70% ממאגר מצביעי הבית היהודי/המפד"ל מאוכזבים מבנט
אז אתה מה-30% | 28-08-2013 6:42
הרב אליקים לבנון מייצג את רוב הדתיים הלאומים השפויים. איך אמר פעם(כמדומני) הרב שפירא ז"ל: ישראל שחטא ישראל הוא - ואם הוא לא חטא כל שכן ישראל הוא
52
שלום רב לאוהבי תורתך...
| 28-08-2013 17:40
חייבים להתאחד עם החרדים ולסלק את המחיצות.
53
יישר כח לאבי פרל-מייצג עוד שחשים כך..והתבטא גם בשבילנו.
| 29-08-2013 0:56
יישר כח!
54
כמה ש-1- צודק..חכו.....
ימני קיצוני,לשעבר!!! | 29-08-2013 1:19
55
אבי פרל יצא מדעתו
אביתר | 29-08-2013 1:25
החרדים יורקים עליכם, אז מהו הפתרון? לחבור לחילונים הנהתנים מחללי השבתות ובועלי נדות כדמות לפיד וחבירו, לסגור את עולם הישיבות, להחיל רפורמה בדת ישראל, תחבורה בשבת ועוד שאר ירקות שבנט וסגנו לפיד מבשלים לנו. היצאת מדעתך?
56
חרדי הלהוט לבצע ,פטור , שחור ושנור הוא כופר בעיקר פסול.
כל חרדי בחזקת כופר | 29-08-2013 10:13
57
לחרדים הייתה עוד מעט סימפטיה כלפינו
עכשיו זה נגמר | 29-08-2013 10:32
לחרדים הייתה עוד מעט סימפטיה כלפינו, הם לא ששו להחריב את גוש קטיף ולחלוטין לא היתה שמחה לאיד, הם לא היו המובילים של הגירוש, לא היוזמים שלו ולא המבצעים שלו. היה לנו צבור אחד במדינה הזאת שיחסית היה בכיס שלנו, אבדנו אותו בטפשותנו. על מי נישען עכשיו , על יש עתיד? על מי?!!! בגלל משחקי אגו וכבוד של פוליטיקאי טירון אנו הולכים לאבד בידיים מה שעמלנו עליו במשך שנים ולא נוכל לבוא לאף אחד בטענות רק אל עצמנו.
58
והצפונים של יש עתיד לא יורקים עלינו?
עוד בעלי ברית.... | 29-08-2013 10:38
חפש את המכנה המשותף המהותי, לא את זה הזמני והרגעי, סולידריות עם נהנתנים לא יכולה להחזיק יותר משנתיים. בטווח הארוך עשינו טעות אסטרטגית מטופשת ואיומה. העולם הוא עגול, החרדים מחכים לנו בסיבוב וכשהם ינקמו בנו בנט ובן דהאן יעלמו לוילות שלהם ואנו נשלם את המחיר. בינתיים חוץ מלהכות בחרדים ולהעלות את מפלס השנאה לרמות שאינן ברי תיקון לא הרווחנו שום דבר. אם זו אינה טפשות איני יודע מה כן.
59
בנט מוביל אותנו לאבדן דרך עם 'אחיו' לפיד
חיים פרידמן | 29-08-2013 12:38
60
39 צודק יודע את זה ממקור ראשון, אכן מבייש
בית אל | 29-08-2013 13:34
61
הברית הייתה נכונה לשעתה. כיום אינה נכונה
שאול | 07-09-2013 21:24
הברית עם "יש עתיד" הייתה הדרך היחידה להיכנס לממשלת נתניהו ולהשפיע באמת. כיום היא לא ראויה, לא מבחינה פוליטית ולא מבחינה ערכית. זה הזמן להודות: דרכינו נפרדות. לציונות הדתית יש אינטרסים משותפים גם עם החרדים וגם עם לפיד. הבית היהודי צריך להפסיק להשתמש במושג "ברית" (גם אם היא רק פוליטית), ולעבור ל"שותפות". יש לשתף פעולה עם החרדים במלחמה על שלמותה של הארץ וכנגד מדינה פלסטינית (אם הם רוצים, מה שלא בטוח), ובו בזמן לשתף פעולה עם לפיד במאבק על נשיאה בנטל של כולם. בנט, תתחיל להיות פוליטיקאי. הא'-ב' של פוליטיקה זה שאין בריתות קדושות.