אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ועדת הבחירות חסמה סופרי קלפיות של 'אם תרצו'

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי תחסום את העסקתם בכל תפקיד שהוא בוועדה, של מועמדים שנרשמו לתפקיד ספירת קולות המצביעים במעטפות חיצוניות באמצעות קישורית שהופצה ע"י תנועת "אם תרצו"

ועדת הבחירות חסמה סופרי קלפיות של 'אם תרצו'
  פעילי אם תרצו בהפגנה (ארכיון, מרים אלסטר/פלאש90)

בגלל חשד להדלפת קישור, ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24 הודיעה כי תחסום את העסקתם בכל תפקיד שהוא בוועדה, של מועמדים שנרשמו רישום מוקדם לתפקיד ספירת קולות המצביעים במעטפות חיצוניות באמצעות הקישורית שהופצה ע"י תנועת "אם תרצו".

הקישורית דלפה המועמדים נרשמו ראשונים

חברת "תיגבור", חברת השמה וכוח אדם, זכתה במכרז לגיוס עובדים לתפקידים שונים למבצע ספירת קולות המצביעים במעטפות החיצוניות, המתקיים במוצאי יום הבחירות בכנסת. הרישום לתפקיד הוא רישום ממוחשב, המתבצע באמצעות האינטרנט. קישורית הרישום, דלפה טרם תחילת הרישום הפומבי לתנועת "אם תרצו", אשר הפיצה אותו בין תומכיה וקראה להם להירשם לתפקיד.

עם היוודע האירוע לוועדת הבחירות המרכזית, הורתה מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, על עצירה מוחלטת של כל תהליכי הרישום עד לבירור האירוע.

עוד באותו נושא

ועדת הבחירות פסלה את מועמדתה של מרעאנה


9

הבירור מול חברת "תיגבור" העלה, כי החברה ערכה ניסוי (פיילוט) למערכת הרישום האינטרנטי אותו פיתחה. בניסוי היו אמורים להשתתף אך ורק עובדי החברה. קישורית הרישום דלפה בין היתר גם לתנועת "אם תרצו" אשר קראה לפעיליה להירשם לתפקיד. במהלך הניסוי נרשמו כמאה מועמדים.

הרשמה לסופרי קלפיות מחדש

מנכ"לית הוועדה, עו"ד אורלי עדס, הדגישה בפני הנהלת החברה, כי הוועדה רואה בחומרה רבה את התפתחות האירוע וזליגת קישורית הרישום אל מחוץ לחברה במהלך הניסוי, ואת כך שאנשי החברה הציגו את עצמם בעובדי ועדת הבחירות המרכזית.

הוחלט כי קובץ הנרשמים יועבר לידי ועדת הבחירות, והנרשמים שנרשמו בפיילוט המוקדם יחסמו לעבודה בכל תפקיד שהוא בוועדת הבחירות המרכזית. כמו כן, החברה נדרשה לשנות את דף הרישום האינטרנטי ואת קישורית הרישום.

בוועדת הבחירות אומרים כי גיוס העובדים לתפקיד סופרי הקולות במעטפות החיצוניות יחל היום לאחר שהשינויים הנדרשים הוטמעו כנדרש במערכת, ונבדקו ע"י הוועדה.

תגובת חברת תיגבור: "מדובר בפיילוט בלבד וממילא ועדת הבחירות היא המאשרת כל עובד שגויס לתפקיד. חברת תיגבור מבצעת תפקידה ללא דופי ופועלת בהתאם להנחיות וועדת הבחירות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אם תרצו היא...
ובר אבי | 21-02-2021 18:33
אם תרצו היא לא גוף פוליטי אלא גוף רעיוני. האםם לא מקבלים גם את הצדיקים מגופי שמאל שונים? משתמע כאילו ועדת הבחירות המרכזית הופכת למכשיר פוליטי של צד אחד.