אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סמוטריץ': נפחית את שכר הלימוד בחינוך הדתי ב-30-50%

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, הציג את עקרונות תוכניות מאה הימים לפעולה בשלל נושאי הליבה אותם תדרוש המפלגה בממשלה הבאה. סמוטריץ' הציג את תכניתו לחינוך הדתי

סמוטריץ': נפחית את שכ"ל בחינוך הדתי ב-30-50%
  צילום מסך

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הציג היום את עקרונות תוכניות מאה הימים לפעולה בשלל נושאי הליבה אותם תדרוש המפלגה כחלק מקווי היסוד בהקמת ממשלת ימין אליה הם חותרים להקים.

בין הנושאים שיוצגו בהרחבה בשבועות הקרובים הרווחה, זהות יהודית, משפט ומשילות, התיישבות וכלכלה. הפרק הראשון שהוצג הוא נושא החינוך בו התחייבו לפעול להנחה משמעותית של לפחות 30% ועד 50% בשכר הלימוד בחינוך הדתי.

עוד באותו נושא

סמוטריץ' תוקף: נתניהו עדיין לא פיתח עמוד שדרה


4

לדברי סמוטריץ', החינוך הוא אחד מהנושאים המרכזים הציונות הדתית ויש חשיבות רבה בחיזוקו והעצמתו לצד הוזלה משמעותית בתשלומי ההורים. בשל היעדר תקציב מדינה, בשנה האחרונה סבלו רשתות החינוך מבעיה תזרימית שגרמה לפיטורם והוצאתם לחל״ת של מורים רבים. כחלק מהפקת הלקחים, הדרישה של הציונות הדתית להכניס את תקציבי החמ״ד לבסיס התקציב כולל הכרה בהוצאות הייחודיות בחינוך הדתי.

אחד היעדים המרכזים בתוכנית הוא הפחתה משמעותית של לפחות 30% משכר הלימודים להורים כחלק משינוי בסיס תקצוב החמ״ד והקמת קרן מלגות בשיטת מאצ׳ינג. יעד מרכזי נוסף הוא, תיקון חוק החמ"ד  לעיגון עצמאותו הפדגוגית ותקצובו של החינוך הדתי ותכניות למניעת נשירה בחמ"ד.

בין הנושאים שהוצגו בתוכנית:-עיגון בבסיס התקציב של הישיבות הגבוהות, הסדר, מדרשות ומכינות-טיפול בנוער הגבעות-השקעה מסיבית בתנועות הנוער כולל תוכנית חומ״ש לשיפוץ מבני תנועות נוער-רפורמה בתנאי השירות של בנות השירות הלאומי

סמוטריץ' התייחס לעיסוק בנושאים המגזריים ואמר: "בחמ"ד לומדים גם תלמידים שאינם מבתים של ציונות דתית, והשקעה בהם היא ערך".עוד הוסיף:" אני חושב שהשקעה בחינוך הדתית הוא פיתוח החממות של החיילים שלנו גם בצבא אבל גם בהמשך של כל מיש לוקח אחריות על המדינה שלנו כמו שעושים רבים מבני ובנות הציונות הדתית בגלל החינוך בבית ובגלל החינוך במוסדות".

"בימים הקרובים רוב הרבנים יוציאו הודעות תמיכה בנו. מכבד רבנים שגם לא תומכים בנו", אמר סמוטריץ ,"ימינה מפלגה כללית כמו הליכוד, הציב הרבה דתיים מקדימה כי חשש שנאתגר אותו. נפתלי נגד מפלגה מגזרית. יש אנשים ימניים אך הם כנראה חותרים לממשלה אחרת או מסרבים לומר באיזה צד הם״.

כמו כן, הדגיש סמוטריץ' בהצגת התכנית: ״כחבר ועדת הכספים בשש השנים האחרונות עסקתי לא מעט בתקציבי החינוך הדתי והמטרה שהצבתי לעצמי זה שצריך להפסיק לחכות לטובות פוליטיות בשביל התקצוב אלא לעגן אותו בחוק לצד הוזלה משמעותית לשכר הלימוד שההורים משלמים. תלמיד בחינוך הדתי לא מקבל יותר מתלמיד חילוני, הדרישה שלנו היא הכרה בייחודיותו של החינוך הדתית אך לצד זה אנחנו מציעים חלופות תקציביות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
שקרן ורמאי לא יעשה...
שלומי רוזנטל | 18-02-2021 13:42
שקרן ורמאי לא יעשה כלום כמו שעד עכשיו לא עשה כלום
2
ואחר כך אתם מתפלאים למה מתעבים אתכם
סרקופג | 18-02-2021 13:53
הנה לכם סיבה למה אנחנו מתעבים את המגזר הדתי-חרדי. בא פוליטיקאי חלאתי ונלוז ומבטיח הבטחות על גבינו לסקטור שלא לומד לימודי ליבה ועתיד להתעלק עלינו לנצח.
3
למה מגיעה לחינוך...
די לעושק !!! | 18-02-2021 14:21
למה מגיעה לחינוך הדתי העדפה בתיקצוב ? למה לא בירוחם, קרית מלאכי, שלומי וקרית שמונה ? שוב צריך הציבור החילוני לממן חינוך שמבדל אותו מכלל העם ? חינוך שרואה בחילונים ערב רב נחות ? מניין החוצפה לחשוב שציבור אחד זכאי ורשאי לחיות על חשבון ציבור אחר ?
4
עכשיו זה אפשרי בגלל חברי מרכז
מצביע ט | 18-02-2021 14:34
מה שכן עכשיו שהציונות הדתית לא תלויה בחברי מרכז של המפדל אולי יש לכך יותר סיכוי אמיתי ואולי הורדת תקציבים ושקיפות יותר גדולים מצד שני אולי בגלל זה לחצו על חגית משה לא להתאחד עם הציונות הדתית.
5
הרבה חכים דתיים...
טוב שיש גם לסרוגים גב אמיתי | 18-02-2021 15:25
הרבה חכים דתיים אבל רק מפלגה אחת שדואגת באמת למכלול סל הערכים ומוסדות החינוך של הציונות הדתית
הרבה נוכלים במפלגת סמוטי
טוב שיש ימינה | 18-02-2021 23:05
מי שמאמין להבטחות של סמוטי שיברר מה קורה עם חגית משה הרב רפי ואורי אריאל
6
נושא חשוב מאוד
כל הכבוד | 18-02-2021 17:52
כל משפחה מוציאה עשרות אלפי שקלים בשנה בחינוך, חברים חילוניים לא מוציאים ככ הרבה, הגיע הזמן לטיפול שורש וסיוע אמיתי להורים ולא על חשבון החינוך.
, אם...
שלם מכיסך. לא מכיסי. | 18-02-2021 20:21
, אם אתה רוצה חינוך פרטי וייחודי - תשלם מכיסך הפרטי. אם אתה רוצה לא להסתפק בחינוך ממלכתי אלא בתת וישיבות שהם בעצם חינוך פרטי - למה אני צריך לשלם על כך ???גם חילונים שרוצים חוגים ומסגרות פרטיות - משלמים מכיסם.
7
סמוטריץ תותח של...
שמואלי | 19-02-2021 0:24
סמוטריץ תותח של עשיה
8
מילים זה בחינם
ניסים | 20-02-2021 23:42
סמוטריץ ידאג לחרדלים סמוטריץ ידאג לאריאל סמואיץ ידאג לישיבת הרעיון היהודי הגזענית