מנדלבליט: היה מקום לשקול את פסילת בל"ד כמפלגה בודדת

מנדלבליט: היה מקום לשקול את פסילת בל"ד כמפלגה בודדת

היועמ"ש הגיש לוועדת הבחירות עמדה בה נאמר כי אין לפסול את הרשימה המשותפת ואת מפלגת רע"מ מלרוץ בבחירות., וכי היה מקום לשקול לפסול את מפלגת בל"ד במידה והייתה רצה לכנסת לבדה

author-image
מנדלבליט: היה מקום לפסול את בל"ד כמפלגה בודדת
  אוליבר פיטוסי/פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיש היום (שלישי) לוועדת הבחירות את עמדתו, בה נאמר כי אין לפסול את הרשימה המשותפת ואת מפלגת רע"מ מלרוץ בבחירות לכנסת ה-24. מנדלבליט הוסיף כי היה מקום לשקול לפסול את מפלגת בל"ד אם היא הייתה רצה לכנסת לבד.

עמדת מנדלבליט בנוגע לפסילת רע"מ היא, כי "אין בראיות אשר הובאו כדי לבסס את העמידה בתנאים אשר נקבעו בפסיקה. מדובר בחומר ראייתי המבוסס ברובו על התבטאויות של מועמדים ספורים המוזכרים בבקשה, אשר אינו עולה כדי קריאה ברורה וחד-משמעית".

עוד באותו נושא

מנדלבליט מתנגד לפסילת אבתיסאם מראענה


10

בהתייחס לגוף הראיות נגד רע"מ, מנדלבליט אומר כי "אלה אינן מהוות מסה ראייתית קריטית של ראיות משכנעות ברורות וחד-משמעיות אשר יש בהן כדי להלום את אמות המידה הקפדניות והמחמירות, שנקבעו בפסיקה, לשם הוכחת התקיימותה של אחת או יותר מעילות הפסילה".

מנדלבליט התייחס לעניין פרסומים של חברי רע"מ בעניין מחבלים, וטען כי "חלקם מעוררים קושי ועלולים להביע באופן כזה או אחר מסר של הזדהות עם אסירים שביצעו עבירות ביטחון חמורות", אך אין בהם "משום ראיה חד-משמעית משכנעת וברורה לתמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור נגד מדינת ישראל".

"לא מקל ראש בפרסומים עם מחבלים"

במהלך התגובה הודגש כי מנדלבליט "אינו מקל ראש בפרסומים אלה, וסבור שלפחות ביחס לחלקם מדובר במסרים מטרידים מאד לנוכח הזדהות עם מי שביצע עבירות חמורות, לרבות כחלק ממאבק מזוין במדינת ישראל. אלא, שבמסגרת פרסומים אלה, המפרסמים אינם מזדהים באופן ישיר עם ביצוע המעשים של האנשים המופיעים בפוסטים, אינם קוראים לביצוע עבירות כלשהן כנגד מדינת ישראל, ואף אינם מזכירים את המעשים של האנשים מושא הפרסומים"

"לכן, אף שמדובר בראיות מטרידות, נראה כי לא ניתן לראות בהן, באופן חד-משמעי, משכנע וברור, משום תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור כנגד מדינת ישראל".

בעניין פסילת הרשימה המשותפת, מנדלבליט הציג עמדה לפיה יש לדחות את בקשת הפסילה כיוון ש"חומר הראיות המובא בבקשת הפסילה אינו מצדיק את קבלתה, וזאת הן מכיוון שלא הוצגה "מסה ראייתית קריטית" של ראיות, המתחייבת לפי המבחן שנקבע בפסיקה לשם פסילת רשימת מועמדים מלהתמודד בבחירות לכנסת".

"מצע לביטול חוק יסוד הלאום – לא עילה לפסילת מפלגה"

מנדלבליט הוסיף כי עמדתו בעבר הייתה כי "לו הייתה מתמודדת מפלגת בל"ד בבחירות לכנסת לבדה, ללא יתר המפלגות, ברשימה נפרדת ועצמאית, ייתכן שהיה מקום לשקול בכובד ראש את פסילתה", והדגיש כי "עמדה זו תקפה גם היום".

"אולם משעה שבל"ד מתמודדת עם מפלגות אחרות, ומשעה שלא ניתן לפסול "חלקי רשימה", ומשעה שלא עלו טענות משמעותיות כלפי יתר המפלגות המרכיבות את הרשימה, ולאור הגישה המעוגנת עמוק בפסיקה, המצמצמת מאד בפסילת רשימות, ודאי שאין מקום לפסול את הרשימה המשותפת".

מנדלבליט הוסיף כי סעיפי המצע של מפלגת חד"ש בנוגע לביטול חוק יסוד הלאום לא מספיקה בכדי להכריז עליה כמפלגה השוללת את אופייה היהודי והדמוקרטי של המדינה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אם הייתי לידו הייתי יורק 2 ס''מ מפרצופו הגעלי
אביחי צואת אדם | 16-02-2021 16:58
אביחי צואת אדם אם הייתי לידו הייתי יורק 2 ס''מ מפרצופו הגועלי
אבי אומר כי פרצוף מנדלבליט מזכיר שומר המחנות
איש צר ואוייב אביחי | 17-02-2021 0:30
יש למנדלבליט פרצוף של תליין רוסי מהמאה שעברה. רשע ורוע ואכזריות. אכזריות ורוע רשע ורוע. דומה להמן הרשע בתמונות
2
למה עם ישראל...
מלאך ממונה | 16-02-2021 20:24
למה עם ישראל לא יכול להקיא מתוכו את העמלקי הזה? למה הוא ממשיך להיתעמר בעם היהודי בארצו כאשר אנחנו לא נתנו לו לו את הרשות לכך? למה הוא נושם? עמלק בקרוב מאוד מחו נימחה את זכר עמלק המנדלבליט,וזיכרונך יהיה לדראון עולם,
3
המנדלבליט היום של...
מנדי | 17-02-2021 9:03
המנדלבליט היום של העמלקי הזה מיתקרב בשבת הקרובה ניקרא את פרשת זכור,ניזכור ולא נישכח פרשת מישפטים בושה,איך אישה תמימה ויראת שמים שאמרה לעברך פרשת מישפטים בושה, דאגתה ימח שימך שיקחו אותה ברכב בשבת מול ילדיה לחלל שבת, אתה עלוב ומתועב ובעזרת השם נימחה אותך עמלקי המנדל ארור אתה וכל הצאצאים בקרוב הגאולה בלעדך ,