אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבחירות בסניף הבית היהודי בירושלים בעיצומן; נאמני בנט לא יבואו להצביע

הקרע בין סניף ירושלים ובין מזכירות הבית היהודי מגיע לשיא. בשעה 14:00 נפתחו הבחירות הפנימיות שמקיים הסניף לקביעת הרשימה למועצת העיר. זבולון אורלב צפוי להבחר במקום הראשון, בעיקר לאור העובדה שנאמני בנט יחרימו את הבחירות בהוראת מזכירות המפלגה. בינתיים דב קלמנוביץ' שנבחר על ידי בנט ואריאל פתח את מסע הבחירות בשוק מחנה יהודה

הבחירות בסניף הבית היהודי בירושלים בעיצומן; נאמני בנט לא יבואו להצביע
  סיבוב נוסף בין אורלב לבנט (גלי ישראל)

הקרע בין סניף ירושלים ובין מזכירות הבית היהודי מגיע לשיא. בשעה 14:00 נפתחו הקלפיות בבחירות הפנימיות לקביעת רשימת המפלגה לבחירות למועצת העיר, שנעשות בניגוד להוראתו המפורשת של מזכ"ל הבית היהודי ניר אורבך.

כזכור לפני למעלה מחודש קיימו בסניף הצבעה על שיטת הבחירות, אך זו פוצצה כשעה לאחר פתיחתה בעקבות הוראה של היועץ המשפטי של המפלגה, שטען כי ההצבעה אינה חוקית. בסניף התעלמו מהוראה והמשיכו את ההצבעה בסופה נקבע כי הבחירות יתקיימו בנפרד לראש הרשימה ולשאר חברי הרשימה.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

בינתיים בגלל עתירה לבית הדין של התנועה, הוקפאו הבחירות ובשבוע שעבר, כפי שדיווחנו ב'סרוגים' הסכימו יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט והשר אורי אריאל כי דב קלמנוביץ' יעמוד כמועמד מוסכם בראשות הרשימה. בנוסף קבעו השניים כי בהמשך הרשימה יעמדו ככל הנראה עו"ד הרצל יחזקאל, חגית משה במקום המשוריין לאישה ורז קיל במקום המיועד לצעיר.

אלא שבסניף סרבו לקבל את מה שהם כינו 'הנחתה' של מזכירות המפלגה והחליטו לקיים את הבחירות. יו"ר הסניף, איציק משה שלח הזמנה לחברי הסניף לפיה יתקיימו הבחירות לרשימה, כולל לראשות הרשימה, היום (ה'). אלא שבתגובה שיגר מזכ"ל המפלגה ניר אורבך מכתב ליו"ר הסניף ולחברי המועצה בו הוא מודיע להם כי הם מתבקשים שלא לקיים את הבחירות.

נאמני בנט יחרימו את הבחירות

כאמור בשעה 14:00 נפתחו הקלפיות עבור 213 חברי הסניף שצפויים לבחור במקום הראשון את זבולון אורלב, בעיקר לאור העובדה שנאמני בנט לא מתכוונים להגיע להצבעה, משום שהם אינם מכירים בחוקיותה.

בבית היהודי אמרו ל'סרוגים' כי לבחירות האלה אין משקל ובאותה מידה יכלו בסניף ירושלים להכריז על בחירות לנשיאות ארה"ב. בסניף עקצו מצדם ואמרו כי אם בנט ועוזריו היו משקיעים בבחירות לרבנות הראשית חצי ממה שהם פעלו כדי לבטל את הבחירות בסניף ירושלים, היום היו שני רבנים ראשיים ציונים דתיים.

קלמנוביץ' במחנה יהודה

בעוד בסניף ירושלים בוחרים את ראש הרשימה מטעמם, ערך היום ראש הרשימה שנבחר על ידי בנט ואריאל, דב קלמנוביץ', סיור בשוק מחנה יהודה בעיר.

לאחר התקהלות קהל סביבו, ציבור הקונים והרוכלים דרשו ממנו לטפל בבעיות שעלו בעיר. הבעיות שהועלו הגיעו מכיוונים שונים. כך, אחד מעוברי האורח טען כי בשכונה בה הוא מתגורר קיים קושי להורים בהורדת ילדיהם בבית הספר. "תדאג שילדינו יוכלו להגיע לבית הספר בלי לסכן את עצמם", ביקש.

קלמנוביץ' במחנה יהודה (מנדי הכטמן)

חובשי כיפה סרוגה, כמו גם חילוניים וחרדיים, טענו ליוקר מחיה בלתי אפשרי ולבריחת כוחות צעירים מהעיר. לדבריהם, "לדור הממשיך אין שום סיכוי להמשיך לגור בעיר, עם עלות מחירי השכירות של הדירות. בדרך הזאת, הזדקנות של העיר היא רק עניין של זמן". קלמנוביץ' רשם בפניו את הדברים והבטיח לפעול בנושאים הללו לאחר שיגדיל את כוחה של הבית היהודי בירושלים בבחירות שייערכו ב- 22/10. התלונות הגיעו גם כלפי קהלים שונים, מזעם על התחרדות העיר, כלשון מספר אנשים, ועד זעם על חוק הגיוס, שהגיע מצד זוג חרדים.

ולא רק סיורים גם מטה הבחירות של הבית היהודי בירושלים הושק השבוע רשמית. לניהול הקמפיין נבחר משרד "ביידר-ברלב" המתמחה בייעוץ תקשורת וניהול קמפיינים. מנהל הקמפיין הוא עקיבא ברון. כמו כן הוקם מטה שטח ומטה מתנדבים.

"אני קורא לציבור הירושלמי לקחת חלק בבחירות ולבוא ולהתנדב", אמר קלמנוביץ' בעת הקמת המטה. "לבחירות בירושלים יש משמעות לאומית ויהודית ובכוחנו להוביל לחיזוקה של ירושלים בהתאם לערכנו, ערכי הבית היהודי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
מה הבעיה? שימו איזה חילוני בראש הרשימה
משה | 22-08-2013 15:00
2
אוללב הפסדת אז תשחרר את לבנט להנהיג -אתה מבזה את עצמך
חיים | 22-08-2013 15:49
3
הגיע לשוק
משה | 22-08-2013 15:56
סוף סוף הגיע הצפוני לשוק חבל שלא שאלו אותו היכן עד היום עשה קניות לשבבת
4
אלה עסקנים ואלה עסקנים! רק אריה קינג!!!
יהודי | 22-08-2013 16:12
5
מציע שבנט יצניח את אלי כהן מב לראשות הרשימה גם בירושלים
דני | 22-08-2013 17:17
6
דב תצטרף לאריה
מזרח ירושלים | 22-08-2013 17:37
7
אריה קינג, ישי פליישר, כפיר רחמים, מנחם פולבר ועוד ...
פעיל בשכונות התפר | 22-08-2013 17:44
איזו רשימה נפלאה שמעתי שתתמודד לעיריית ירושלים: אריה קינג- כל מילה מיותרת כדי לתאר את האיש ופועלו, מוריד את הכובע בפני גואל ארץ ישראל. מנחם פולבר- תושב הגבעה הצרפתית כפיר רחמים -תושב פסגת זאב יואב מזרחי- תושב גילה,שאר לפני 4 שנים רדף אחר מחבל ותפסו תוך שימוש בידיו בלבד. אלה הם מועמדים 1 ו 4-7. מה קורה עם 2 ו3? מועמדים נוספים שיחדיו מהווים רשימה מרשימה וראויה לייצג את הציבור הדתי, הייתי במפגש של רשימת שכונות התפר לפני שבועיים ושמעתי שיש עוד שני מועמדים במקומות 2 ו 3 שהם "תותחים" כל אחד הוא דמות שתסחוף אחריה מצביעים רבים, כך בונים עיר, בוחרים בנבחרי ציבור עם היסטוריה של עשייה.
8
רק אריה קינג!!
נדב | 23-08-2013 1:33
9
בנט נכשל עם הרבנים וכעת ברשוויות המקומיות...
עצוב | 23-08-2013 11:02