תכנית סער למערכת החינוך: קיצור שבוע הלימודים ורק חמש בגרויות

תכנית סער למערכת החינוך: קיצור שבוע הלימודים ורק חמש בגרויות

מפלגת תקווה חדשה הציגה היום את תכנית העבודה שלה למערכת החינוך, כאשר על הפרק רפורמות מקיפות: הענקת עצמאות למנהלים, צמצום מספר הבגרויות והעברת גיל הרך לאחריות משרד החינוך

author-image
תכנית סער: קיצור שבוע הלימודים ורק חמש בגרויות
  צילום: קמפיין המפלגה

היום (ב) הציגו יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער ויו"ר ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא-ביטון, את מצע המפלגה תחום החינוך.

תכנית העבודה תתמקד בשש רפורמות מרכזיות. לפי הודעת המפלגה: "המטרה – להפוך את מערכת החינוך הישראלית לאחת המובילות בעולם".

צעד ראשון הוא מה שהן מכנים "רפורמת דגל במעמד המורה" :העלאת איכות המורים הנכנסים להוראה באמצעות תנאי סף וקידום רפורמה בשכר המורים המתחילים ורפורמה מקיפה בהכשרה שלהם. כמו כן, יחוקק "חוק מעמד המורה" אשר יסדיר בין היתר, את תנאי הסף והכשירות להוראה כמו הצבת תואר שני כתנאי סף לכל מורה בעתיד.

יחד עם זאת יש רצון להביא לשינוי מבנה מערכת החינוך אשר תכלול הענקת אוטונומיה גדולה יותר למנהלי בתי הספר ותגמול הולם למנהלים, מינוי לקדנציות של 8 שנים בלבד וגיוס של מנהלים איכותיים למערכת על ידי הסרת חסמים.

צעד נוסף הוא התאמת לוח החופשות לשוק העבודה. בתקווה חדשה מבטיחים לפעול לצמצום הפער בין לוח החופשות של מערכת החינוך ללוח החופשות של שוק העבודה של ההורים שעומד לדבריהם על 76 ימים.

לפי תכנית המפלגה, שבוע הלימודים יקוצר לחמישה ימים בלבד. לפי נתוני המפלגה שהוצגו, ישראל היא המדינה היחידה במערב שבה לומדים שישה ימים בשבוע, בעוד ההורים עובדים רק חמישה ימים בשבוע. בה בעת נפעל לקיום תוכניות חברתיות וחוגים בימי שישי בבתי הספר היסודיים.

רפורמות במערך הבגרויות: רק חמש קבועות

לגבי רפורמה בגיל הרך, שוב מובטח העברת מעונות היום והפעוטונים (גילאי 0-3) לאחריות משרד החינוך, כדי להבטיח רצף חינוכי ופדגוגי בגיל הרך.

מיקוד נוסף בתכנית העבודה של תקווה חדשה הוא "התלמיד במרכז". הם יפעלו להעצמת החוסן הרגשי והחברתי של התלמידים, תוך הגדלת שעות הייעוץ ומתן מענה רגשי. כמו כן, יבוצע רפורמות במערך הבגרויות, שיביאו לצמצום מספרן לחמש קבועות: אנגלית, מתמטיקה, מדעים ומקצוע הומני.

עוד באותו נושא

סער: "בנט עשה כל השנה קמפיין, הוא לא דרך בכנסת"


6

יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער: "לא הגיוני שלממשלה אין עדיין תכנית ואופק לחצי ממערכת החינוך, תלמידי כתות ה'-י'. מה צריך לקרות כדי שהממשלה הרעה הזאת תתעשת ותתיחס לילדים שלנו? האם הממשלה מחכה ששנת הלימודים תסתיים כדי שהנושא הזה ירד מהפרק?״

ח"כ יפעת שאשא-ביטון, ומי שמועמדת מטעמה להיות שרת החינוך: "דורשים שהממשלה תתן סמכויות לראשי רשויות שיכולים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם ניטור התחלואה והשבת מערכת החינוך. לצערנו גם בנקודת הזמן הזו, למרות שכבר התחילו להחזיר תלמידים למערכת, עדיין אין תכנית מסודרת. גם בנקודת הזמן הזו אין פתרונות לכתות ה-י."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
חינוך
עדן | 15-02-2021 20:17
סוף סוף יש מישהו שבאמת ידאג לחינוך ילדנו. מקווה לראות אותך בבלפור אחרי הבחירות (בלי רוטציה כמובן)
2
אנגלית, מתמטיקה, מדעים...
הוד | 16-02-2021 0:26
אנגלית, מתמטיקה, מדעים ומקצוע הומני. ממש יופי שזה יותר חשוב מתנ''ך (בכל המגזרים)
3
זו לא תכנית...אלו...
מוטי | 16-02-2021 12:27
זו לא תכנית...אלו דיבורים בעלמא... זה תלוי בהרבה גורמים...ארגוני המורים,האוניברסיטאות,החברים בקואליציה...ועוד... להפריח מילים סתם,כל אחד יכול... תכנית,זה משהו שיש לו היתכנות ! בינתיים,עדיין אין היתכנות שהוא בכלל יהיה בממשלה כלשהי...
4
חלומות באספמיה סער...
Xxxxx | 17-02-2021 22:41
חלומות באספמיה סער רהמ עם פחות מ 10 מנדטים. למה הוא לא ביצע את השינויים כשהיה שר חינוך. מקצר שעות לימוד במקום להאריך את שעות הלימודים. במצב של היום עם 6 ימי לימודים ההורים נאלצים לממן שעורים פרטיים. תפסיקו לחשוב שההורים טמבלים. לא שווא להתייחס למצעי אסופה של פורשים שעוברים ממפלגה למפלגה.