אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יו"ר נעם לפעילים: "התחייבו שניכנס בחוק הנורבגי"

במתכב לפעילים מדגיש יו"ר מפלגת נועם אבי מעוז כי אין זה איחוד מפלגות אלא בלוק טכני, "אין בַּריצה ברשימה אחת כדי לעמעם את המסר הייחודי של כל מפלגה"

יו"ר נעם לפעילים: "התחייבו שניכנס בחוק הנורבגי"
  אבי מעוז (תמונה באדיבות: מפלגת נעם)

לאחר הסכם האיחוד שנחתם בשבוע שעבר בין עוצמה יהודית ונועם יחד עם מפלגת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ', יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז במכתב לפעילי התנועה.

"ניתן לומר ששמחתנו על האחדות הבין-מפלגתית מהולה בצער על אי השתתפותה של מפלגת הבית היהודי באחדות זו. אנו מצידנו השתדלנו לעשות את המיטב כדי שהאחדות בציבור הדתי-לאומי תהיה שלמה, ועמדנו לצורך כך בקשר רצוף עם כל הנוגעים בדבר, אולם לצערנו לא הסתייע הדבר", מצר מעוז על החיבור שלא צלח עם הבית היהודי.

עוד באותו נושא

נעם יכנסו לכנסת? סמוטריץ' התחייב בהסכם לחוק נורבגי


18

"אמנם למרות זאת – דבר גדול נפל בישראל: הופיע בשדה המערכה הפוליטי כח משמעותי המייצג את סיסמתה הוותיקה של תנועת "המזרחי" – "ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל". כך שבסופו של דבר, גם אם בכלים פוליטיים אחרים, יוסיף ויישמע מעל בימת הכנסת הקול המאחד את יסודות הקודש של האומה ולוקח אחריות על החתירה להופעתם השלמה בחיינו הציבוריים. לאור המצב הפוליטי הנוכחי הולך ומסתמן תרחיש ולפיו חיבור פוליטי-אמוני זה הוא אשר יכריע את הכף בע"ה בבחירות הקרובות להקמת ממשלה שתנהיג את העם בצורה בריאה יותר, היונקת משורשינו הנצחיים".

בלוק טכני

"עם כל הערכתנו לשותפינו למהלך – יודגש כי אין המדובר באיחוד המפלגות אלא בריצה משותפת לכנסת במסגרת מה שקרוי "בלוק טכני" המאגד מפלגות שונות לרשימה אחת באופן שימקסם את הכח הפוליטי של כל מפלגה מִבֵּין מרכיבות הרשימה ויאפשר לכל אחת מהן לקדם את השקפת עולמה ואת סדר-היום הציבורי בו היא מאמינה", מדגיש מעוז.

"אין בַּריצה ברשימה אחת כדי לעמעם את המסר הייחודי של כל מפלגה, הן במהלך קמפיין הבחירות והן במשא-ומתן ובתהליך הרכבת הממשלה והכנסת שלאחריהן".

"נעם תשמיע ברמה את קולה הקורא לשמירה על זהותה היהודית של המדינה לא כהצהרת-כוונות כוללנית אלא באופן שיתבטא בשמירה על פרהסיה יהודית באמצעות הסברה וחקיקה מתאימות. בד בבד תמשיך נעם להיאבק בניסיונם של ארגונים שונים להטמיע בציבוריות הישראלית מאחורי הקלעים השקפות עולם הזרות לרוח ישראל. ניסיון שפרי הבאושים שלו מתפרץ בבלבול, בניכור, ובהרס-העצמי ההולך וניכר במערכות החינוך והמשפט, בערעור יסודות המשפחה הישראלית ובשנים האחרונות אף במערכת הביטחון".

התחייבות לחוק הנורבגי

מעוז מסביר לפעילים כי "מקומו של נציג נעם ברשימה הוא כידוע המקום השישי. בשלב מוקדם זה של המערכה האתגר עדיין גדול, אם כי אנחנו מאמינים כי מתוך עבודה מאומצת, ובמקרה הצורך גם על בסיס התחייבות שותפותינו ליישם את החוק הנורבגי – נוכל לעמוד במשימה לא-פשוטה זו ולהכניס לבית המחוקקים הישראלי אמירה מקורית ורעננה של תורת חיים החותרת להתממש בכל מרחבי החיים".

"כבר בתקופה הקרובה יידרש ויסייע כל מאמץ של כל המזדהים עם דרכנו, דרך יחודית בה ההתמודדות עם כל אתגרי השעה של שמירת הארץ וביטחון יושביה, תיקון מערכת המשפט ועוד, נובעת מראִיה תורנית הפועלת לקדם את ראשית צמיחת גאולתנו מתוך החיבור לשורשיה להיות עץ חיים איתן ופורח", חותם מעוז את מכתבו.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
סוף סוך פוליטיקאי אמיתי ערכי ולא שקרן !
נעמה | 10-02-2021 11:32
אין ספק שמעוז מייצג מפלגה שהרבה קרובה לליבם של הציונים החרדלים כאשר גם מתבטא באופן חיובית ומשמשת דוגמא אישית לדבריו ולא דברים בעלמא מדוקלמים כשבצד ובפועל מתנהגים אחרים באופן מושחת ולא ישר. לפחות מעוז משמש דוגמא אישת בין שהוא אומר לבין אישיותו הפרטית. קצת אור ברשימה חשוכה ....
2
אמן שיכנסו לכנסת...
יהודי | 10-02-2021 11:43
אמן שיכנסו לכנסת יוכיחו ללייטים ומיינסטרים יש עוד דעות בציונות הדתית והלייטים והמיינסטרים יבינו שהעולם זה לא רק הם
3
מצוין. הגיע הזמן להתחדשות התנועה הדתית-לאומית
מד | 10-02-2021 11:58
ת
4
הגיע הזמן למלחמה ב'דיפ סטייט'!
דח | 10-02-2021 11:59
'ממשלת העומק' של הקרן הידועה
5
המסר האמיתי של מלגת נעם היא ריב ומדון
יניב | 10-02-2021 12:16
אסור לתת להם לגיטימציה
6
וואלה מרשים עוצמתי...
גיא | 10-02-2021 12:24
וואלה מרשים עוצמתי וחזק ממש. יישר כוח לנועם ממש שמחה עצומה לראות את האור שיוצא מהם את הנעם שבדברי היור בכבוד ואהבת ישראל. עלו והצליחו!
7
העם איתכם!
עלו והצליחו! | 10-02-2021 12:43
אנשים שפועלים לשם שמים וממקום נקי. מרענן!
8
רק לחשוב שהר...
בהההההה | 10-02-2021 15:48
רק לחשוב שהר המור יהיו בכנסת עושה לי בחילה....
נו ואז...
ברחנו להר חומה | 10-02-2021 18:15
נו ואז מה??? אתה כל כך שקוע בקונספירציות של הר המור שאתה לא שם לב לנזקים הרבים שהם יוצרים בציבור. ובפרט בחינוך.
רק לחשוב...
אתה גורם לבחילה כי אתה חושב שרק אתה ולא מקבל אחרים | 10-02-2021 16:58
רק לחשוב שאנשים שחושבים שרק הם ולא מקבלים מישהו ששונה מהם בדעות/השקפה למרות שהמכנה המשותף יהודים-עם ישראל-ציונות דתית עושה לי תחושה מגעילה
9
לא הבנתי מה...
חיים נפתלי | 10-02-2021 16:22
לא הבנתי מה המסר שלכם במה אתם שונים . חשוב לדעת
10
כל הכבוד! אנחנו אתכם!
ישראל | 10-02-2021 22:10
בעזה תכנסו לכנסת ותוסיפו הרבה טוב לעמי!