אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מסתמן: ההוכחות במשפט נתניהו – אחרי הבחירות

בתוך שבוע הפרקליטות תעביר לידי ההגנה במשפט נתניהו את רשימת החוקרים שיעידו בקבוצה הראשונה של העדים, וכן את המסמכים שיוצגו לעד התביעה הראשון נגד נתניהו, אילן ישועה

מסתמן: ההוכחות במשפט נתניהו - אחרי הבחירות
  נתניהו בדיון היום (צילום: רובי קסטרו)

הרכב השופטים במשפט נתניהו קבע בהמשך לדיון שהתקיים היום (שני) כי הפרקליטות תעביר לסנגורים את כל המסמכים אותם יציגו לעד התביעה הראשון, אילן ישועה, בתוך שבוע ימים.

בנוסף קבעו העדים כי לגבי יתר העדים שבקבוצה הראשונה של הפרקליטות, יוגשו מסמכים דומים עד לתחילת חודש מרץ – וכן כי בתוך שבוע תודיע הפרקליטות לסנגורים מי החוקרים שיעידו במסגרת הקבוצה הראשונה של העדים.

עוד באותו נושא

נתניהו כפר בכתב האישום ועזב את הדיון בבית המשפט


5

דיון בעניין הסכמה על המוצגים שהועברו יקבע בהמשך, לפי סעיף 144 לחוק סדר הדין הפלילי המסדיר את האפשרות של בית המשפט לזמן את הנאשמים וסנגוריהם כדי לברר את הסכמתם לעובדות המוצגות ולקבילות מסמכים ומוצגים.

בנוגע לתחילת שלב ההוכחות, החליטו השופטים כי ההחלטה תינתן רק לאחר שיחליטו בעניין קבילות אישורי היועמ"ש המושחרים – וההשלכות על המשך הדיון בתיק.

מוקדם יותר פרסמנו כי בכיר במערכת המשפט אמר היום בשיחה עם מערכת סרוגים כי כפי הנראה, כתוצאה מהדיון המקדמי שהתקיים מוקדם יותר כחלק ממשפט נתניהו, השופטים יחליטו על דחיית שלב ההוכחות במשפט ללא התחשבות בזמני המערכת הפוליטית.

השופטים מביטים בעין לא טובה על מצב "בשלותו של התיק", אשר אינו נמצא במצב של פתיחת שלב ההוכחות. אחת האינדיקציות לכך הייתה כי התובעת בתיק 4000, יהודית תירוש, הצהירה בבית המשפט כי אינה יכולה להרכיב בתוך שבוע קלסר מסמכים שיוצגו לעד התביעה הראשון, אילן ישועה.

הבכיר הוסיף כי בהתחשב במצב התיק, קביעת דיון ראשון להוכחות בתוך פחות מחודשיים היא בלתי סבירה באופן קיצוני ועל כן שלב ההוכחות יתחיל רק לאחר מכן.

לדבריו, השופטים בתיק לא מתחשבים באירועים פוליטיים כחלק מהחלטותיהם השיפוטיות – ועל כן הלחצים הפוליטיים לפתוח את שלב ההוכחות בזמן כזה אור אחר לא משפיעות על החלטותיהם.

דחיית פתיחת שלב ההוכחות כך שיתקיים רק לאחר הבחירות, תהיה אמנם פועל יוצא של החלטת השופטים – אך השיקול הפוליטי לא הנחה ולא ינחה את השופטים בהחלטה כזאת או אחרת במהלך המשפט, וכך גם בהחלטה זו. כך לדברי הבכיר.

(צילום: משרד המשפטים)

הערכתו האישית של כותב שורות אלה (אברהם בלוך) בנוגע להחלטת בית המשפט כתוצאה מהדיון המקדמי שהתקיים היום בבית המשפט המחוזי בירושלים היא כי בית המשפט יתן תוקף למסמכים המושחרים שהעבירה הפרקליטות כאישורי היועמ"ש לחקירת ראש הממשלה. קיים סיכוי גבוה כי האישור ינתן ללא חשיפת האישורים במלואם לפני הסנגורים.

בנוגע לבקשה למחיקת אירועי סיקור מכתב האישום, הסנגורים צפויים להסכים לכך שהכרעה לא תינתן כעת אלא רק בסוף המשפט. יתכן וגם ההחלטה בנוגע לאישורים תידחה לזמן דומה.

עם זאת נראה כי בית המשפט אכן יתן ארכה עד תחילת שלב ההוכחות כך שהוא יתקיים לאחר הבחירות. כאמור, כפי שהוערך, בית המשפט הורה לפרקליטות כי טרם תחילת שלב ההוכחות היא תציג את קלסר המוצגים שיובאו לפני העדים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מי שבטוח בצדקתו...
צא ולמד | 08-02-2021 18:11
מי שבטוח בצדקתו רוצה לזרז את התהליכים . מי שיודע שהוא אשם, מנסה לדחות את הקץ.
2
מה התיקים עוד...
למה ממשיכים בכלל | 08-02-2021 18:14
מה התיקים עוד לא קרסו?
3
מה ......
אין שני לנתניהו ... במושחתות , שקרים , טריקים ושטיקים .... | 09-02-2021 10:00
מה ... הייתי בטוח שנתניהו מעוניין שיגיע שלב ההוכחות , כדי להפריכן אחת לאחת ... מסתבר שהוא מעדיף שלא נשמע אותן לפני הבחירות .... חחח ... איזה שקרן נכלולי בחרנו לנו כראש ממשלה ...
4
אוראל
נועם | 09-02-2021 10:56
אוראל איתן צליל אריה איתי אורלי יהודה
5
ארצות
נועם | 09-02-2021 11:27
ארצות הברית VS ישראל וושינגטון די סי VS ירושלים
6
הרבי
נועם | 09-02-2021 11:28
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף
7
סטטיק
נועם | 09-02-2021 11:28
אן דאבז סטטיק נאנסי עג'רם מוחמד עסאף שריף
8
הליכוד
נועם | 09-02-2021 11:28
הליכוד שס העבודה