אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התקשורת זקוקה לך, עובדה!

רוצה ללמוד משהו משמעותי, שיחולל שינוי, שישאיר חותם וכמובן שיהיה מעניין?. בית הספר לתקשורת מעשית ברוח לאומית "עובדה", פונה לאלה שעולם התקשורת קוסם להם

התקשורת זקוקה לך, עובדה!

בתקופה זו של השנה מתלבטים רבים מה ללמוד בשנה הבאה, הרצון של כולם משותף, ללמוד משהו משמעותי, משהו שיחולל שינוי, שישאיר חותם וכמובן שיהיה מעניין.

בית הספר לתקשורת מעשית ברוח לאומית "עובדה", נותן מענה לכל הצרכים הללו, ופונה לאלו שעולם התקשורת קוסם להם.

בית הספר הוקם לפני 3 שנים על ידי נחי אייל ומוטי עובדיה ועוסק בהכשרת תלמידיו להיות אנשי תקשורת ישרים, אשר יחקרו וידבקו באמת, על מנת ליצור איזון בתקשורת ותיקון הנזק הנגרם לנו מדיווחים מגמתיים, פרשנויות מוגזמות ועיוות המציאות ולהשיב את הגאווה הלאומית שאבדה לנו אי שם בדרך.

שנה חדשה בפתח, אנו יכולים לתת לה להישנות ולחזור על אותן טעויות של השנה הקודמת ולחילופין אנו יכולים ליצור בה שינוי שיהיה לטובה, לא צריך ליצור משהו חדש על מנת לייצר את השינוי , להיפך- ניתן ליישם אותו במקום הקיים צעד אחר צעד. ובהקבלה לא צריך להקים מערכת תקשורתית חדשה על מנת להשיב לתוכה את הערכים היהודיים והלאומיים, ניתן לעשות זאת על ידי כניסתם של אנשי תקשורת חדשים שזוהי אמונתם.

הלימודים בבית הספר מתקיימים על פני שנת לימודים אקדמאית, כאשר השנה מתחלקת לשני סמסטרים, בכל סמסטר נלמדים קורסים שונים מעולם התקשורת, את הקורסים מלמדים אנשי תקשורת בכירים אשר מועסקים במערכות תקשורת שונות, כגון: מוריה קור לפיד -אחראית המחלקה למורשת ישראל בערוץ הראשון ומגישת תכניות, בני טייטלבוים – עורך ומגיש בקול ישראל, קובי נחשוני כתב באתר החדשות ynet , סופיה רון מוריה- כתבת פוליטית במקור ראשון, ניסן שטראוכלר, הדובר ואיש היח"צ מוטי עובדיה ועוד.

בנוסף להרצאות הקבועות מגיעים להרצות בפני התלמידים גם אנשי תקשורת בכירים נוספים למתן הרצאות אורח ביניהם: אבשלום קור, איתמר בן-גביר, אמוץ אייל מנכ"ל סוכנות ידיעות 'תצפית', אשר הראה לתלמידים דוגמאות לדיווחים מגמתיים ושקריים אשר מראים חצאי תמונה על מנת לאשש את כתבתם, שימוש בתמונות מכתבות חדשותיות ישנות לכתבה עכשווית ועוד רבים וטובים.

תכנית הלימודים בבית הספר מתמקדת בהיבט מעשי של התקשורת, כך שהמטלות הניתנות לסטודנטים מדמות את עבודתם בשטח, לדוגמא בשנה החולפת סיירו התלמידים בכנסת וראיינו בזמן אמת חברי כנסת שונים. בנוסף לסיור בכנסת מתקיימים סיורים נוספים בערוצי התקשורת השונים, רדיו טלוויזיה, מערכת עיתון ואינטרנט.

הלימודים מתקיימים במכללת ליפשיץ בירושלים, פעם בשבוע בשעות אחה"צ, על מנת לאפשר לתלמידים לשלב עיסוקים נוספים במהלך שנת הלימודים. מספר הלומדים בכתות מוגבל ומאפשר יחס אישי וליווי צמוד לכל תלמיד ותלמיד, במהלך שנת הלימודים וגם אחריה. הנהלת בית הספר עושה את מירב המאמצים על מנת לסייע לתלמידים החפצים בכך להשתלב בעבודה תקשורתית, חלקם התקדמו לעמדות בכירות במקומות העבודה- מפיקה באולפן רדיו, כתב בעיתון יומי גדול, דובר של אישיות בכירה ועוד…

הלימודים מיועדים למי שבאמת מעוניין ומאמין בגודל השליחות ובצורך בשינוי מערכתי בעולם התקשורת.

==

לפרטים נוספים ניתן לפנות ישירות לדפנה, רכזת בית הספר בטלפון- 073-2262508

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
באמת?
יוסי | 25-08-2013 12:59
האם יש עיתונאי א' שהוא הר המורניק האם קלמן ליפסקינד נותן כבוד לרבנים האם יש הבדל בין גל"צ לגלי ישראל בנושא הרבנות ודומיו אשמח לשמוע תגובות