אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפרקליטות נגד הסנגורים: "אותה גברת בשינוי אדרת"

מלחמת ההתשה בין הסנגורים והפרקליטות לקראת הדיון הבא במשפט נתניהו ממשיכה. הפרקליטות טוענת כי הסנגורים ממחזרים בקשות: "אותה הגברת בשינוי האדרת"

הפרקליטות נגד הסנגורים: "אותה גברת בשינוי אדרת"
  יונתן זינדל/פלאש 90
עו"ד עמית חדד: מאשימים את ראש הממשלה בדברים עליהם לא נחקר

לקראת הדיון במשפט נתניהו שיתקיים ביום שני הבא, מלחמת ההתשה בין צוות הסנגורים והפרקליטות ממשיכה – כאשר היא כוללת בעיקר מיחזור של 'בקשות טרום משפט'.

כך, הפרקליטות הגיבה היום פעם נוספת לבקשה מצד הסנגורים כי ההתכתבויות בין השופטת פוזננסקי-כ"ץ לבין עו"ד שחם-שביט, יחשפו בפניהם. מדובר בהתכתבויות בין השופטת שהאריכה מעצר חשודים בפרשת בזק ובין עורך הדין שייצג את רשות ניירות ערך אשר חקרה את הפרשה.

עוד באותו נושא

בית המשפט ידון בבקשה לבטל אישומים נגד נתניהו


7

הבקשה המדוברת נדחתה בעבר במסגרת בקשה לפי סעיף 74 לסדר הדין הפלילי, במסגרתו ניתן לקבל חומרי חקירה שלא נחשפו. הקביעה כי התכתובות אינן חומרי חקירה נקבעה על ידי בית המשפט המחוזי, ולאחר מכן גם בבית המשפט העליון, במסגרת ערעור שהגישו הסנגורים.

כעת הסנגורים ביקשו לחשוף את אותן התכתבויות במסגרת סעיף 108 לחוק, שמאפשר לבית המשפט להורות על חשיפת מסמכים. לעמדת הפרקליטות, "אין מקום לבקשה זו ולדיון בה בשלב זה".

"אותה הגברת בשינוי האדרת"

הפרקליטות פרטה כי "דחיית בקשה לקבלת 'חומר חקירה' במסגרת סעיף 74 לחסד"פ משמעה, כי החומר המבוקש לא נערך או נאסף במסגרת החקירה לבירורו של האישום, ואף לא היה צריך להיערך או להיאסף לצורך בירור זה".

"אכן, אפשר שיהיה מקום לשוב ולשקול את הבקשה לאותו החומר עצמו במסגרת סעיף 108 לחסד"פ, אך זאת רק לאחר שינוי נסיבות הולם, שיעלה במהלך המשפט תוך כדי שמיעת הראיות והטיעונים, ושיצדיק עיון בחומר המבוקש".

בפרקליטות עקצו את הסנגורים על מחזור הבקשה: "אין צורך לומר, כי בענייננו לא חל בינתיים כל שינוי נסיבות, שיש בו כדי להצדיק דיון נוסף באותה הבקשה עצמה. בשלב זה המדובר ב'אותה הגברת בשינוי האדרת'".

"טענות לא ישנו את המציאות"

כך גם בנוגע לבקשות לקבל תמלילי חקירות מתוקנים, הפרקליטות הזכירה כי בית המשפט העליון קבע כי עליה להעביר את התמלילים המתוקנים שבידה, אך "המאשימה אינה יכולה להמציא יש מאין תמלילי חקירות מתוקנים שאינם מצויים ברשותה".

הפרקליטות הוסיפה כי הסנגורים "בחרו לפקפק, מטעמיהם, בנכונות או בהיתכנות הדברים ולהעלות בעניין זה טענות שונות ומשונות. לא יהיה בכך כדי לשנות מהעובדה שזהו מצב הדברים לאשורו".

עוד נכתב כי למעט תמליל מתוקן מחקירתו של שלדון אדלסון ז"ל, אשר כבר הועבר לידי הסנגורים, "אין בידי המאשימה תמלילי חקירות מתוקנים מעבר לתמליל זה", וכי "ככל שיהיו תמלילים כאלה – הם יועברו לידי ההגנה".

הפרקליטות גם השיבה לבקשה לקבל את התכתובות המקוריות בין החוקרים לנחקרים ולא רק את התמציות, כאשר לעמדתה "בקשה זו עומדת בניגוד גמור להחלטת בית המשפט העליון ולמתווה שנקבע על ידו".

ביום רביעי הפרקליטות תגיש את אישורי היועמ"ש המקוריים לפתיחה בחקירה נגד נתניהו, המושחרים והלא מושחרים, לצורך השוואה. ביום חמישי, הפרקליטות תגיב לבקשה למסור סדר עדים ומסמכים שימסרו להם לצורך עדותם, וכן בנוגע לבקשה לקבל את החומר בנוגע לעדויות העיתונאי בן כספית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
פרקליטים ארורים בכל...
שלומצי | 01-02-2021 13:41
פרקליטים ארורים בכל מחיר הם רוצים את ראשו של נתניהו כמו שאמרה השמאלנית רות גביזון,אלה צמאי דם ומחפשים דם איכותי אבל ביום פקודה הדם שלכם יהיה הפקר לכ החיות בעולם, כל הקללות שיש ביקום יחולו על ראשכם ארורים עמלק זהו זרע של ארורים ואתם חלק בלתי ניפרד,
2
שהפרקליטות תעשה פרצופים...
אחד | 01-02-2021 15:17
שהפרקליטות תעשה פרצופים של מופתעים
3
דיווח מסולף מגמתי ושקרי
מ. | 01-02-2021 19:52
בושה בושה בושה - שאתם מחניפים ומלקקים לשקרי ומושחתי הפרקליטות שרשמו 335 סעיפי אישום וחקרו רק על 15. אתה חלק משרשרת הרמאות התקשורתית. תתביישו.
ומאיפה אתה...
יפתח | 02-02-2021 7:59
ומאיפה אתה יודע על מה חקרו ומה לא, אני מניח שאתה לא מצוות החקירה , מצוות ההגנה? , כנראה מפיץ שמועות למען דעת הקהל או משאלות לב. יתחיל המשפט ונראה.
4
הבושה האמתית היא...
הבזיון האמתי ... נאשם בפלילים שכל החלטותיו מוטות בגלל משפטו ... מנסה לנהל את המדינה ... והתוצאה ... נו , טוב כולנו אוכלים אותה ... | 01-02-2021 22:43
הבושה האמתית היא שיש לנו ראש ממשלה שמשקר מבוקר עד ערב ... לכולם ... וכל הזמן ...
, אתה...
יפתח | 02-02-2021 7:55
, אתה מדבר על תפירת תיקים כעובדה אבל האמת שאין לך מושג מה באמת יש בתיק הזה ואתה סתם מפיץ שמועות שלא מבוססות. בוא שיתחיל המשפט ואז נראה מה באמת יש שם.
בושה שתופרים...
אנטיגלובליסט | 02-02-2021 7:24
בושה שתופרים תיק לראש ממשלה מכהן . האישומים לא מחזיקים מים בבית המשפט זהוא ניסיון הפיכה ברור לכל בר דעת
5
בסוף הפרקליטות ושאר...
אזרח | 02-02-2021 1:51
בסוף הפרקליטות ושאר הנוכלים שמתחבאים מאחורי צווי איסור פירסום כמו עכברושים ישלמו תמחיר והוא יהיה כואב
יפתח, אז...
יפתח | 02-02-2021 7:50
יפתח, אז זהו שיתחיל את המשפט סוףסוף ואז אפשר יהיה לדבר על סוף הפרשה
6
אני לא חסיד...
צדוק | 02-02-2021 2:25
אני לא חסיד של ביבי, אבל מה אם הוא חף מפשע? תארו לכם. כל אדם בר דעת יודע, שבמדינת ישראל אין משפטי צדק, ומהרגע שבו כף רגלך דרכה בבית המשפט, אתה אשם. גם אם אתה חף מפשע, אתה תפסיד. ביבי יודע את זה, ולכן אני לא מאשים אותו במלחמה שהוא מנהל נגד בית המשפט. אולי מתוך זה ייצא משהו טוב.
, ברגע שאמרת...
גבי דולב | 02-02-2021 13:40
, ברגע שאמרת שאולי ראש הממשלה בנימין נתניהו, חף מפשע... אתה מסומן אצל אדוני הארץ... ראה דוגמא. אברי גלעד, די גולדן....ועוד
על פניו...
מ | 02-02-2021 10:47
על פניו ניראה שאינך מבין דבר. איך יפתח משפט ואין ברשות הנאשם כול החומר כדי שיגן על עצמו. החוסרים הם מהותיים. ואני מקווה שכול אזרח במדינה אם יגיע שיזכה למשפט צדק. אישית איבדתי אמונתי . כתבת אשם או פושע. כלומר הרשעת אותו מראש. או שהתכוונת לכתוב אשם או זכאי.
, הדרך...
יפתח | 02-02-2021 7:49
, הדרך היחידה לדעת אם הוא אשם או פושע היא לקיים משפט שהוא לא מפסיק לדחות.
7
סניגורי נתניהו עושים...
ללא מורא | 02-02-2021 4:51
סניגורי נתניהו עושים מלאכתם נאמנה ומי שמצוי במצוקה זו הפרקליטות שניסתה להעלים חומרי חקירה , להצהיר שאינם קיימים כלל ועתה להמעיט בחשיבותם . מנדלבליט וחבר מרעיו מצויים במצוקה קשה ומזימתם להפליל את נתניהו בכל מחיר לא תצלח .
החזקת לו...
רחל | 02-02-2021 11:43
החזקת לו את היד שרעדה? הזוי שכמותך
הפוך ביבי...
אליהו זילברג | 02-02-2021 8:13
הפוך ביבי רועד מפחד ומשגע את הפרקליטים שלו יום ולילה מסכנים לא תיארו לעצמם מה הולך לקרות להם עם משפחת בלפוריה
8
כשאותי ושכמותי שפטו...
דוד | 02-02-2021 5:17
כשאותי ושכמותי שפטו עיגלו פינות חופשי חופשי..אבל כשמדובר בעלית ..יש תרגילי..חמקנות.וחוצפנות..מעניין מה הייתי אני מקבל על אישומים כאלה
... היית...
. | 02-02-2021 5:47
... היית מקבל מאסר עולם על בגידה ...
9
תיראי מופתעת. אין...
מולי ברגר | 02-02-2021 7:59
תיראי מופתעת. אין ספק שמדובר בחומר חשוב שהסניגורים זקוקים להגנת הנאשמים. בושה שהפרקליטות מתנגדת כל הזמן לכל בקשה. מה יש להם להסתיר?? ואיך אפשר להתחיל לנהל משפט כאשר הפרקליטות מסתירה חומרים חיוניים להגנה, מנהלת במקביל השלמות חקירה ומטפטפת חומרים בהפתעה. בושה שכל מתנהגת רשות מרשויות המדינה.
10
מה לא יעשה...
מושחתים נמאסתם | 02-02-2021 9:35
מה לא יעשה הנאשם כדי להמשיך ולא לשרת את הציבור אלא את עצמו. שיצא לנבצרות ויטפל בענייניו. מספיק נסחטה הקופה הציבורית עי ארבעת בני משפחת הנוכלים. אבטחת מסעות יאיר ואבנר בעולם במליוני שקלים, וסחטנות הקופה הציבורית עי דרישות להחזרי מיסים , נקיונות הבתים המרובים, דרישות מזון באלפי שקלים ועוד ועוד ועוד. ישעיהו א, כא אֵיכָה הָיְתָה לְזוֹנָה, קִרְיָה נֶאֱמָנָה; מְלֵאֲתִי מִשְׁפָּט, צֶדֶק יָלִין בָּהּ--וְעַתָּה מְרַצְּחִים.  כב כַּסְפֵּךְ, הָיָה לְסִיגִים; סָבְאֵךְ, מָהוּל בַּמָּיִם.  כג שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים, וְחַבְרֵי גַּנָּבִים--כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד, וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים; יָתוֹם לֹא יִשְׁפֹּטוּ, וְרִיב אַלְמָנָה לֹא-יָבוֹא אֲלֵיהֶם   תהילים לד, יג מִי-הָאִישׁ, הֶחָפֵץ חַיִּים;    אֹהֵב יָמִים, לִרְאוֹת טוֹב. יד  נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע;    וּשְׂפָתֶיךָ, מִדַּבֵּר מִרְמָה. טו  סוּר מֵרָע, וַעֲשֵׂה-טוֹב;    בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ. טז  עֵינֵי יְהוָה, אֶל-צַדִּיקִים;    וְאָזְנָיו, אֶל-שַׁוְעָתָם.
אֵיכָה הָיְתָה...
גבי דולב | 02-02-2021 13:37
אֵיכָה הָיְתָה לְזוֹנָה קִרְיָה נֶאֱמָנָה מְלֵאֲתִי מִשְׁפָּט צֶדֶק יָלִין בָּהּ וְעַתָּה מְרַצְּחִים. בדיוק על זה בוכה המשורר. קח/י אותך לדוגמא...על סמך מה קבעת שראש הממשלה בנימין נתניהו? את/ה מעל לחוק!!?? הן ידוע לכל שהתיק הנל מחורר... בנוסף... אדם חף מפשע עד שלא יוכח אחרת בבית המשפט. אהה...שכחתי, אתם אדוני הארץ, אתם מעל לחוק ומעל כל נורמה סבירה במדינה שלנו!
11
ככאשר אין הוכחות...
פקיד טיפש | 02-02-2021 10:23
ככאשר אין הוכחות ויש רדיפה..
12
השמאלנים בהסטרייה ...
מוטי | 02-02-2021 12:09
השמאלנים בהסטרייה החלאות