אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

טו" בשבט: 100 עצים נטעו לזכרה של רנה שנרב

ט"ו בשבט בשומרון: 100 עצים בעינב ומתחם לזכרה של רנה שנרב. ראש המועצה יוסי דגן: "הספידו את צפון השומרון בגירוש, היום הכפלנו את כמות התושבים". הרב איתן שנרב: "התשובה שלנו לטרור"

טו" בשבט: 100 עצים נטעו לזכרה של רנה שנרב
  (צילום: רועי חדי)

ביישוב עינב מתכוננים לחגיגות 40 שנים לייסוד היישוב והחלו היום בצעד קטן כשהניחו אבן פינה למתחם מיוחד לנוער לזכרה של רנה שנרב שנרצחה במעיין סמוך ליישוב דולב לפני שנתיים וחצי.

המתחם שנבנה על ידי בני הנוער של היישוב עינב יופעל על ידם, במהלך האירוע ניטעו 100 עצי פרי גם לזכרה של סבתא צלחה עמר יקירת ההתיישבות שמשפחתה הענפה תרמה רבות לשומרון. האירוע התקיים בקפסולות ובמספרים המותרים כל פי הנחיות משרד הבריאות, כל קפסולה הגיעה בתורה נטעה את העצים ופינתה את המקום לקפסולה הבאה.

עוד באותו נושא

ט"ו בשבט ירושלמי: כמה עצים יש בעיר הבירה?


3

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודה למשפחת שנרב שהגיעה לטקס חניכת המתחם ואמר כי מדובר במתחם שנמצא מחוץ לשטח הבנוי של היישוב ובעצם מרחיב אותו.

"סיפר לי מוטי פלדמן יושב ראש ועד היישוב עינב שהיום לפני 25 שנה בדיוק בט"ו בשבט נטעו את חורשת העצים שנמצאת ממש לידנו, אלו היו ימי אוסלו והיה חשש שהיישוב ייעקר, והנה לא רק שלא פונה אלא גם צמח וגדל ואנחנו מרחיבים ומתרחבים, והנה ליד החורשה הזו נטענו עוד חורשה", אמר דגן והוסיף כי גם לפני 15 שנה בעת הגירוש מצפון השומרון כולם הספידו את המקום.

"גם בקיץ הארור ההוא אמרו שכולנו ניעקר ונגורש מהמקום והנה אנחנו מתרחבים ומכפילים את כמות התושבים, זהו מעמד מאוד מרגש. לצד הדור הותיק גדל כאן דור צעיר שמנהיג את האזור, מלא בערכים מלא במרץ שיוביל את מדינת ישראל קדימה"

הרב איתן שנרב אביה של רינה שנרב ז"ל אמר כי זו התשובה שלנו לטרוריסטים "כל נטיעה, כל חורשה, זה ניצחון ענק וגאולה ולמעשה התשובה שלנו לטרור, אנחנו יודעים את זה בפועל. זה מונע מהם לעשות את הפיגועים"

מעגלי שיח שיהיו במתחם אומר הרב שנרב יקרבו בין בני נוער מהמרכז ומיהודה ושומרון "זה הגאולה, שיח של אחדות, שיח של חיבורים שיח של שלום בנינו, מאוד התרגשנו מהמחווה"

מוטי פלדמן יושב ראש מזכירות עינב אמר כי הישוב עינב בתנופה מדהימה. "מרגש לראות את נוער הישוב נרתם להתפתחות הזו יוצא מהזום ומתחבר לקרקע. לאדמת ארץ ישראל. מישב במו ידיו את הארץ. זוהי הדרך להנציח את הנשים היקרות רינה שנרב, וסבתא צלחה. נמשיך בדרכן נמשיך במשימה"

נריה חריף והדר יואלמן בני נוער מהיישוב עינב אמרו כי בחודשים האחרונים הנוער עבד במסירות בשעות לא שעות למען הקמת החורשה שמיועדת לכל הקהילה. "היום התרגשנו מאוד, יחד עם משפחת שנרב בהנחת אבן הפינה ל"עיגול"- מקום שיהיה למפגש ושיח לנוער מכל הארץ. יש לנו עוד הרבה חלומות לפיתוח המקום, ואנחנו נמשיך הכל הכח"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו