אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מיקי זוהר לח"כ אשר: "תהרוג את הקמפיין של כחול לבן"

אחרי יומיים של דיונים בוועדת החוקה ללא הצלחה, ניסיון נוסף הערב (ד') לאשר את החוק. ח"כ אשר: "ניסיון כן ואמיתי לנסות להגיע להסכמה", ח"כ מיקי זוהר: "כחול לבן לא יסכימו לשום פשרה"

זוהר לאשר: "תהרוג את הקמפיין של כחול לבן"
  (צילום: דוברות הכנסת)

ניסיון פשרה נוסף להעביר את חוק הקנסות בכנסת, אחרי יום שלם של דיונים שנתקעו בשל מחלוקת בין החרדים לכחול לבן כשל. ‏יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר פתח את דיוני הוועדה אמר: "בואו נצביע על החוק". כחול לבן התעקשו לקיים דיון בועדת הכנסת על טענת 'נושא חדש' על כל התיקונים שהוצעו. הישיבה ננעלה ללא הסכמות.

מוקדם יותר, יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) הודיע: "נותן צ'אנס נוסף להגיע להסכמות, הייתי מאוד רוצה להצביע נגד החוק הזה בגלל שאני מרגיש שנעשה לנו לינצ' כאילו אנחנו לא דואגים לבריאות"

ח"כ יעקב אשר פתח את דיון הוועדה מחדש בניסיון להגיע להסכמות על חוק הקנסות ואמר: "כינסתי את הישיבה בניסיון כן ואמיתי לנסות להגיע להסכמה. קשה לי לומר הסכמה כי אני לא מסכים לכל החוק הזה, לא בגלל מהותו אלא בגלל התפירה שלו כמשהו שנועד לציבורים מסוימים חלשים והניסיון לתייג, אבל זו מערכת בחירות שבה דבר כזה בוודאי יקרה."

ח"כ יעקב אשר (צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת)

אני עושה ניסיון כן להתקדם על אף מחאתי האישית, מתוך אחריות, בגלל האיומים שהופנו לממשלה ולרה"מ שאם החוק לא יעבור לא יהיה סגר ויהיה תוהו ובוהו. נעתרנו לרה"מ בעניין הזה תחת מחאה גדולה.

יכולתי כיו"ר לא לקדם את החקיקה אבל כינסתי מספר ישיבות ושינינו דברים מסוימים הגיוניים כפי שעשינו גם בדברים אחרים. אני מקבל את הרושם מבלי לפגוע, שאתם לא רוצים שהחוק הזה יעבור. יש לי תחושה שיקוב הדין את ההר על כל חצי מילה זה למען כותרות. גם אם לא היה מדובר במוסדות חינוך אלא באצטדיוני כדורגל הייתי מתקן את אותם תיקונים. לא השתניתי בגלל שמישהו תפר חוק ותייג אותו על קבוצה מסוימת. אני הייתי מאוד רוצה להצביע נגד החוק הזה בגלל שאני מרגיש שנעשה לנו לינצ' כאילו אנחנו לא דואגים לבריאות.

"תהרוג את הקמפיין של כחול לבן נגד החרדים"

בדיון המחודש על חוק הקנסות, פנה יו"ר הקואליציה ח"כ זוהר ליו"ר ועדת החוקה ח"כ אשר: "רד מהדרישות. תהיה מבוגר אחראי ותהרוג את הקמפיין של כחול לבן נגד החרדים"

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד): "הגעתי עם שני סקופים- לא משנה כמה תבוא לקראת כחול לבן הם לא יסכימו לשום פשרה גם אם תגיד שאתה מסכים לדרישות של 48 שעות ומספר ילדים- כחול לבן יפילו את זה. אני מציע לאדוני להסכים לדרישות ולראות שכחול לבן מפילים את זה, כי הם רוצים שלא יהיו קנסות ואכיפה – וזה הסקופ השני."

"אם התקנות האלו לא יעברו אי אפשר יהיה לאכוף אף אחד, ולהפסיק את הבעיה של פתיחת מוסדות החינוך בזמן הקורונה. אני גיליתי שבמחנה השמאל יש גם אנשים אחראים, לא כולם הם כחול לבן, לכן אם תוריד את מספר הילדים ותביא תיקון ל-24 שעות יימצאו אנשים אחראים שיצביעו בעד, החוק יעבור ונוכל לעשות לבעיה הזו סוף. כחול לבן משרתים קמפיין פופוליסטי במקום לדאוג לבריאות של אזרחי ישראל, ואני קורא לך כיו"ר הרב אשר, בוא נהיה המבוגר האחראי ונעשה את הדבר הנכון למדינת ישראל וניתן לכחול לבן עץ אחר להיתלות עליו. אני פונה אליך יעקב – רד מהדרישות. תהיה מבוגר אחראי ותהרוג את הקמפיין של כחול לבן נגד החרדים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו