אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב סתיו: הציונות הדתית חבה לרב עמיטל חוב גדול

הרב דוד סתיו: "הרב עמיטל גילה לכולנו את ההבחנה המדהימה שהוא עשה בין דת לתורה, ואת משמעות המושגים הללו. דת היא מערכת חוקית זרה לנו, חיצונית לנו, ואילו התורה היא דרך חיים טבעית, מלאה, מעוררת לשמחה ולזרימה."

הרב סתיו: הציונות הדתית חבה לרב עמיטל חוב גדול

הרב דוד סתיו, רבה של היישוב שוהם וממייסדי ישיבת ההסדר פתח-תקווה, אומר לסרוגים כי ייחודו הגדול של הרב עמיטל היה בשאיפה ל"נורמליות הדתית".

"אני חושב שכל הציונות הדתית חבה לרב עמיטל חוב גדול. הרב עמיטל גילה לכולנו את ההבחנה המדהימה שהוא עשה בין דת לתורה, ואת משמעות המושגים הללו. דת היא מערכת חוקית זרה לנו, חיצונית לנו, ואילו התורה היא דרך חיים טבעית, מלאה, מעוררת לשמחה ולזרימה", אומר הרב סתיו.

"הנורמליות הדתית" של הרב עמיטל, אליבא דהרב סתיו, היא לא פשרנות, חלילה, אלא רצון עמוק לחבר את עולם התורה לעומק החיים הטבעיים והפשוטים.

"הרב עמיטל מסמל את הנורמליות הדתית שאיננה", מסביר הרב סתיו, "והיא כל כך חסרה לדור שלנו שהולך לכל מיני כיוונים. הרב עמיטל היה אדם שרצה נורמלי, לא לנטות לשני הקצוות, אלא ללכת בדרך האמצע. תורתו של הרב עמיטל הייתה גם חסידית וגם ליטאית, הוא היה אדם שהייתה לו דרך בעבודת השם יחד עם מחוייבות ללא פשרות לעולמה של הלכה, והוא מסמל את הנורמליות של המסורת ההלכתית של עם ישראל."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אוי ואבוי לדור ש'להיות נורמלי '
שפת אמת | 09-07-2010 12:02
זה הספד לרב גדול בתורה. על המצבה של הרב עמיטל זצ"ל יהיה רשום "יהודי נורמלי" ממש מרומם רוח . הרב עמיטל היה 'לא נורמלי', הרב ידע להתרחק מהציבור הקיצוני מהחזון המשיחי לאומי החולה .
2
אם למדת שמונה פרקים לרמב"ם
ש | 09-07-2010 15:35
אני חושב שהיית מבין מה הכוונה להיות נורמלי.
3
ל - 2 אל תלמד אותי את שמונה פרקים לרמב"ם
שפת אמת | 10-07-2010 22:23
אני יודע הייטב מה זה אמצע ומה זה שוליים ...
4
הרב דוד חברי
חבר של דוד | 10-07-2010 22:59
מרוב מוטיבציה להגיב על כל דבר אתה נכנס להגד של תפסת מרובה... זה מה שיש לך להגיד על הרב עמיטל ... רבותיך במרכז הרב היו נהנים מהגדרותיך?
5
סתיו מי שמך להספיד גדול שכזה??
שי | 03-10-2011 9:29
סתיו הוא איש תקשורת המשתמש בתורה כקרדום לחפור בו על מנת להשיג פירסום תקשורתי ומעמד.עדיף שהרב סתיו יתעסק בבעיות הקשות (ללא רייטינג..) שיש בישוב שוהם.שם הוא מכהן כ"רב "שנוי במחלוקת....