אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אם תרצו לשר לפיד: קצץ בתקציב מוזיאון ארץ ישראל

בעקבות כנס שעתיד להתקיים במוזיאון ארץ ישראל בנושא שיבת הפליטים הפלסטינים, כשבהזמנה נכתב כי כתובת המוזיאון היא 'שייח מוניס', דורשים ב'אם תרצו' משר האוצר לקצץ בתקציב המוזיאון

אם תרצו לשר לפיד: קצץ בתקציב מוזיאון ארץ ישראל
  מוזיאון ארץ ישראל בת"א (ויקימדיה)

יו"ר תנועת "אם תרצו" רונן שובל שלח לפני מספר ימים מכתב לשר האוצר יאיר לפיד בו הוא מבקש ממנו להפעיל את סמכותו בהתאם לחוק יסודות התקציב ולקצץ מתקציב מוזיאון ארץ-ישראל בשל "פעילות נגד עקרונות המדינה".

הדברים באים על רקע הידיעה כי בעוד כחודש וחצי עתיד להתקיים במוזיאון ארץ-ישראל בתל-אביב כנס תחת השם: "מאמת לתיקון: שיבת הפליטים הפלסטינים" מטעם עמותת השמאל הקיצונית האנטי-ישראלית 'זוכרות'.

באתר זוכרות נכתב בהסבר לכנס כי: "מטרת הכנס איננה להתווכח האם יש זכות שיבה, אלא לבחון איך תתרחש השיבה בפועל". כל בר דעת מבין כי מימוש טענת השיבה יגרום לשלילת קיומה של מדינה ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, כותב שובל.

מן הראוי לשים לב כיצד מכנים אנשי "זוכרות" במודעת הכנס את מוזיאון ארץ-ישראל: מקום: אלשיח' מונס – מוזיאון ארץ ישראל, אולם רוטשילד, רח' חיים לבנון 2, רמת אביב, תל אביב.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

במכתב כותב עוד שובל: "קיומה של מדינת ישאל כמדינה יהודית ודמוקרטית מקובל בקרב כל ציוני והינו קונצזנוס בציבור הישראלי. אולם אל לנו לעצום את העיניים ולהתעלם ממקרים קיצוניים כאלו החוזרים פעם אחר פעם ומכרסמים בחוסננו לאט ובעקשנות ומציגים בעולם את קיומה של מדינת ישראל כחטא, דבר המשמש כחומר בערה לדה לגיטימציה ולחרמות והאשמות שונות ושקריות נגד מדינת ישראל ואזרחיה.

לא בכדי בחרה מפלגתך להכניס להסכם הקואליציוני אותו חתמה לאחר הבחירות את סעיף מס 29. הקובע בהאי לישנא: "הממשלה תפעל בחריפות כנגד כל תופעה של החרמה או סנקציות כלפי המדינה ו/או מוסדותיה, בארץ או בחו"ל".

עליך כשר האוצר מוטלת האחריות למנוע את האירוע המביש ואת הפגיעה באזרחי ישראל השפויים. ולכן מן הראוי כי תפעיל את סמכותך הדמוקרטית בהתאם לחוק יסודות התקציב  (תיקון מס' 40) התשע"א 2011 "הפחתת תקציב או תמיכה בשל פעילות נגד עקרונות המדינה" ותקצץ בתקציב מוזיאון ארץ-ישראל בשל קיום אירוע בשטחו של מוסד ציבורי זה שיש בו כדי להצביע ולקדם את שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, כמופיע באחד סעיפי החוק".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ווי
| 14-08-2013 13:10
א-ל-ו-ל הגיע!!! אין זמן לחשוב הזמן הוא לשמור ולעשות ולקיים את כל דברי תלמוד תורתך "באהבה" תראו מה שקרא טרגדיה קשה בירושלים: ראש הכולל נפטר חצי שעה לאחר שבנו סגר 'ווארט'!!! האם זה לא צריך לעוררר אותנו? תעשו חשבון פשוט מה הואיל השר המדבר הרבה "בנט" בשנה האחורנה??? חוץ מהכסא שלו כלום ... קיצוץ בכל מקום, לא רבנות ראשית ציונית, חרדים במשאל עם נגדנו , שחרור מחבלים כן, בניה אולי אולי. בקיצור בנט אפס מאופס צריך כבר לזרוק אותו , לא לשכוח ששס בהתנתקות היו לצידנו והחרדים השפיעו מבנים כמו אורלב , עכשיו הם מכחים לנו בפינה והפסדנו הכל בגלל בנט, צריך להעיף אותו לתמיד, הוא לא עשה כלום לטובה. אם אנחנו לא משפרים הצניעות מה אנחנו רוצים מהשם יתברך שמו? צריך לקיים ובערת הרע מקרבך. הפסוק גם אומר: וַהֲלַכְתֶּם עִמִּי, קֶרִי. כו,כד וְהָלַכְתִּי אַף-אֲנִי עִמָּכֶם, בְּקֶרִי; וְהִכֵּיתִי אֶתְכֶם גַּם-אָנִי, שֶׁבַע עַל-חַטֹּאתֵיכֶם (ויקרא) השם שמו תפילה ראשי תיבות תרופת פלא ליהודי המאמין. וכשעושים מצות רואים ישועות ישתבח שמו אין עוד מלבדו!!! אפילו הגראי"ל שטיינמן שליט"א אמר בדרשה: "לכוון בעמלק - על יאיר לפיד" "עמלק שבדורינו - שיש לכוין עליו - זה יאיר לפיד" הצרה הגדולה שלנו היא שהצניעות יורדת מטה מטה זה פלאי פלאים ואין מי שיעורר על זה אין קול צפצוף על זה לא שומעים כלום, הצניעות יורדת מטה מטה עד התהום שלא היה כזה מדור המבול ואין מוחים, היום זה כ"כ גלוי לעינים עד איזה עומק זה ירד זה נורא ואיום. מצחיק האם הוא הוא עמלק היחידי? לכל אחד יש קצת עמלק בפנים!!! האיראנים, אל-קעידה, החמאס, האנטישמים באירופה, השיעים המטורפים, אוונגליסטים אמריקאים שרוצים מלחמת גוג-ומגוג כדי שהיהודים יתנצרו, קסאמים וסיני, מטורללים אחרים. כל אלה - אינם עמלק. מי הוא עמלק? יהודי שרוצה להקטין את תקצוב הישיבות. אלה הפרופורציות? למעשה, התשובה היא, שלפיד רוצה להכרית את נשמתנו לנצח נצחים ואירן רוצה להכרית את גופנו רצח נשמה גרועה יותר מרצח גוף . חז"ל אומרים: גדול המחטיאו יותר מההורגו אני מכוון גם עליו וגם על תומכיו הבית היהודי. מובא בתיקוני זהר ש"ערב רב" ישלטו לפני ביאת משיח, ממילא צריכים לכוון בברכת המינים על החשוך יאיר הבוער כלפיד נגד המגזר החרדי.נגד השרים הסוררים.החכי"ם שהם חוכא וטלולא.על הבג"צ הסדומי,התקשור-תנים,והדומים להם. תזכרו מה שאני אומר לכם עכשיו: כל הרשעים בכנסת עובדים עלינו כך, בהתחלה הם ילכו אתכם ברכות, ולאט לאט הם ישעבדו אותכם ולא תוכלו לדבר מלה כי אתם ברשותם, לא תוכלו לעשות מה שאתם רוצים עד שימאס לכם. אבל זה יהיה כבר מאוחר מדי עבורכם ח"ו, פשוט כבר חודש א-ל-ו-ל וכולנו חייבים לשפר משהוא בצניעות שלנו, משהוא קטן או גדול ואם כן אז נצליח בס"ד. האסירים הפלסטינים הגיעו למעברי הגבול בעזה ורמאללה 26 המחבלים הראשונים שישוחררו במסגרת המחווה הישראלית, יצאו מכלא איילון בדרכם אל החופש, ואנחנו עוד תחת הרשעים האלו, שומו שמים גגייוווואלד!!!!!!