אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"שוויון, פתיחות ורוחב דעת עם מחוייבות לתורת ישראל"

ארגוני הציונות הדתית אבלים על פטירתו של הרב יהודה עמיטל. הרב חיים דרוקמן: "דמותו הכריזמטית והאהובה של הרב עמיטל תיזכר תמיד על ידי תלמידיו וידידיו הרבים." נאמני תורה ועבודה: "חסרונו של הרב עמיטל יורגש בעומק ובכאב."

"שוויון, פתיחות ורוחב דעת עם מחוייבות לתורת ישראל"
  הרב עמיטל זצ"ל

בתוך הציונות הדתית מתקשים לעכל את הליכתו של נציג הזרם המתון בתוך הציונות הדתית, הרב יהודה עמיטל.

הרב חיים דרוקמן,חבר הנהלת איגוד ישיבות ההסדר וראש ישיבת אור-עציון אמר: "איגוד ישיבות ההסדר מבכה את פטירתו של זקן ראשי ישיבות ההסדר הרב יהודה עמיטל. הרב עמיטל הקים את ישיבת הר עציון בגוש עציון לאחר מלחמת ששת הימים וגידל אלפים רבים של תלמידים. עוד בהיותו רב צעיר בישיבה ברחובות הגה יחד עם חותנו הרב צבי יהודה מלצר את הרעיון של שילוב תלמידי ישיבה בצה"ל במסגרת המשלבת תקופת לימודים בישיבה ותקופת שירות צבאי בצה"ל. דמותו הכריזמטית והאהובה של הרב עמיטל תיזכר תמיד על ידי תלמידיו וידידיו הרבים."

אנשי תנועת נאמני תורה ועבודה אמרו שהרב עמיטל היה בין הבודדים ששילבו מחויבות עמוקה לעם ישראל ולתורתו עם חתירה ללא פשרות אל עבר ערכים של פתיחות ושוויון בין בני אדם. "תורתו, השקפתו והליכותיו של הרב עמיטל עוצבו ע"פ ההבנה שהתורה ניתנה לבני אדם והוא פעל רבות למציאת האיזונים הנכונים בין ערכים אמונות ודעות שונות.

"בימים שבהם מעטים המנהיגים אשר מוכנים לשלב השקפות דתיות ומחויבות לתורת ישראל יחד עם שיוויון פתיחות ורוחב דעת, חסרונו של הרב עמיטל יורגש בעומק ובכאב.", נמסר מטעם התנועה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו