משרד החינוך מאפשר למחוק את אבא ואמא מהטפסים

משרד החינוך מאפשר למחוק את אבא ואמא מהטפסים

לסרוגים נודע כי שורת רשויות שינו את טפסי הרישום לגנים ולבתי הספר, והחליפו את הקטגוריות אב ואם להורה 1 והורה 2. במשרד החינוך אומרים כי מדובר במדיניות ישנה מ - 2016

משרד החינוך מאפשר למחוק את אבא ואמא
  צילום מסך

על רקע ההרשמה לגנים ולבתי הספר שנפתחה בימים אלה, לסרוגים נודע כי בטפסי הרישום ברשויות מקומיות רבות, ביניהם מקומות עם ריכוז דתי גבוה כגון ירושלים וגבעת שמואל, הוחלפו קטגוריות האם והאב להורה 1 והורה 2.

כזכור, לפני כחודשיים הכנסת הפילה ברוב גדול הצעת חוק להט"בית מהאופוזיציה, לפיה טפסי מדינה רשמיים לא יתייחסו למינם של הורים, אלא במקום רובריקות אב ואם ייכתב הורה 1 והורה 2.

אך למרות הפלת החוק בכנסת, מנתונים שהגיעו לידי סרוגים נראה כי בטפסי ההרשמה של הרשויות המקומיות הושמטו הקטגוריות אב ואם והם הוחלפו בהורה 1 והורה 2. בין הרשויות ששינו את טפסי הרישום ניתן למצוא את: עמק חפר, מגדל העמק, רמת השרון, ירושלים, גבעת שמואל, חיפה.

לטענת משרד החינוך, כבר בשנת 2016 מדיניות המשרד אפשרה להחליף את קטגוריות ההורים מאב ואם לרובריקות של "הורה" ו"הורה". אולם, למרות טענותיהם של משרד החינוך, במענה לתושב גבעת שמואל אשר התלונן על פגיעה ברגשותיהם של הדתיים בעקבות השינוי בטפסים, אגף החינוך טען כי הוא פועל על פי הנחיית משרד החינוך.

בעקבות שינוי טפסים אלה, כתב הרב אליהו זיני מחיפה כי יש איסור מוחלט לחתום על טפסים כאלה. "כל בני הקהילה ה' עליכם וחיו מתברר שעיריית חיפה – כמו בערים נוספות – שלחה טופסי הרשמה לגנים ולבתי ספר בהם במקום אבא ואמא מצויין 'הורה 1 ' ו'הורה 2'. כפי שהודעתי בקהילה לפני יותר מחודש יש איסור מוחלט לחתום על מסכמים כאלה".

עוד הוסיף הרב זיני: "לכן אני מבקש מכל הורה לשלוח לעירייה מברק מחאה או כדו'. ביקשתי מכמה חברים להחתים עצומה הקוראת לבני הקהילה ולכל מי ששותף אתנו בנקודה זו להשתתף בעצומה זו שתדרוש מהעירייה להחליף את המסמכים האלה בשביל כל אדם ישר והגון (דתי או חרדי וחילוני). לכן אני קורא לכל מי שיכול להצטרף למחאתנו".

טפסים בחיפה

ירושלים

ממשרד החינוך נמסר: "מתכונת חוברת הרישום לגני הילדים נקבעה על ידי המשרד לפני ארבע שנים לפחות, בשנת 2016. אין מדובר בנוהל חדש".

מתוך חוברת הרשמה של משרד החינוך בה שינו את טפסי ההרשמה להורה והורה כבר ב2016.

מארגון בצלמו שפנה לראשי הרשויות בנושא נמסר: "רוב אזרחי ישראל נגד דבר זה עובדה שרק לאחרונה נפל בכנסת חוק שקובע להחליף את הטפסים הממשלתיים. לא ניתן לקומץ קיצוני לפגוע בערכי המשפחה .לא ייתכן ששוב ושוב רוב אזרחי ישראל ייפגעו רגשותיהם בשל קומץ קטן שאינו מייצג את עמדת אזרחי ישראל . וממומן בעיקר מחו"ל וממדינת זרות והקרן לישראל חדשה. הרוב השפוי יילחם וינצח. נפעל לחיזוק ערכי המשפחה בהתאם לרצון אזרחי ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
למה הורה?שירשמו מטפל 1 מטפל 2
ירון | 24-01-2021 15:44
אבל מי זה ה1 ומי 2
2
גועל נפש לא...
דניאל | 24-01-2021 16:02
גועל נפש לא יאומן לאן הגענו הרוב השפוי צריך לשנות סדרי בראשית בגלל קבוצה של מיעוט הפועלים בניגוד למדריך האיכות של היצרן.
3
מתועבים שנישארו ממהפכת...
חוקר | 24-01-2021 16:14
מתועבים שנישארו ממהפכת סדום,חייהם כמו חיות ללא כל משמעות בחיים,מיסכנים הילדים שאומצו על ידי המתועבים ומגעילים הללו,טיפולים פסיכולוגים,ופסכיאטרים עד שהם עוזבים את הפלנטה,לא מקנא בהם וגם לא מקנא בבחורה שתצא עים מאומץ של מתועבים, חייה לא חיים ומיסכנה,והכל ביגלל חולים ששרדו את סדום ועמורה,
4
על שנאת חינם...
רחל | 25-01-2021 7:09
על שנאת חינם נרחב בית המקדש. למה זה כל-כך קריטי הניסוח ?! חבל ש'סרוגים' נכנסים למקומות כאלה, במקום לדון בסוגיות בוערות כמו הפילוג החברתי המזעזע, כמו שנאת האחים היוקדות בין כל קצוות העם, כמו על הצורך לאחות את נקרעים ולתפוס יוזמות יצירתיות בנושא ! דווקא כי חובשי כיפות מודעים לסכנה האמונה בשנת חינם (גלות וחורבן).
5
גם באריאל שונתה ההגדרה להורה 1 והורה 2...
תושב שומרון | 25-01-2021 8:35
מוזר ולא ברור.
6
תתביישו לכם סרוגים
אני | 25-01-2021 9:44
אתם צריכים לשנות את השם לחשוכים. העיסוק הזה בטפל פשוט מביש.
לך תגיב באתר הארס - מה לך
אוראל זר | 15-02-2021 14:40
ו ל פ ה בכלל?????????????
7
חשוכים. בגלל פגיעה...
רוני | 25-01-2021 17:34
חשוכים. בגלל פגיעה ברגשות שלכם שסהכ כוללת שינוי של שתי מילים בטופס, שינוי שמאפשר לאלפי הורים ברחבי הארץ למלא טפסים באופן שווה, אתם רוצים למנוע מהם זכויות. תתביישו. ואהבת לרעך כמוך