אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גלנט החליט: אלה ההקלות לתלמידים בבגרויות חורף

משרד החינוך מפרסם את ההקלות החדשות לבגרויות לשנת תשפ"א. התלמידים ייבחנו רק ב-5 מבחנים. לכל התלמידים תינתן תוספת זמן של 25% ואפשרות לבגרויות פנימיות. כל הפרטים

גלנט החליט: אלה ההקלות לתלמידים בבגרויות חורף
  (צילום: יוסי זליגר/פלאש90)

בשורה לתלמידים הנבחנים בבגרויות חורף, שר החינוך יואב גלנט הודיע היום (ה') על השינויים, ההתאמות וההקלות הנוספות אותן החליט להחיל על הבגרויות שככל הנראה ייושמו גם בבגרויות קיץ

במשרד החינוך אומרים כי ההקלות וההתאמות נועדו, בין היתר, לתת מענה לפערים שצברו התלמידים בשל הסגרים הממושכים עקב התפרצות נגיף הקורונה, ומהווים חלק מתהליך הפקת לקחים שקיים המשרד על בגרויות תש"פ.

לאור זאת, מוציא היום המשרד מסמך הנחייה לבתי הספר אודות השינויים, ההקלות וההתאמות הנוספות.

עוד באותו נושא

תתבגרו | משבר הקורונה הזדמנות לשינוי הבגרויות

ההקלות במבחני בגרות תשפ"א

1. תוספת זמן בכל המבחנים. התלמידים הנבחנים בכל המקצועות יקבלו תוספת זמן של 25%.

2. מועד חורף אפריל יהיה גם מועד לשיפור הציון התלמידים יוכלו להבחן בשני מועדי החורף באותו השאלון, כך שמועד פברואר יהווה מועד א' ומועד אפריל יהווה מועד ב' לשיפור ציון. הציון הגבוה מבין השניים הוא זה שיובא בחשבון. אפשרות זו פתוחה לבחירה לכל בתי הספר והתלמידים.

3. יינתנו מועדים נוספים לבחינה בעל פה באנגלית חורף תשפ"א לצד המועד המקורי של הבחינה, הצפוי להתקיים בין התאריכים ה- 24.1.2021 עד ה-28.1.2021, יעמדו לרשות בתי הספר מועדים נוספים. המועדים הנוספים: מה- 15.2.2021 ועד לתאריך ה- 18.2.2021 (ימים ב'-ה'). מה- 14.3.2020 ועד ה- 18.3.2021 (ימים א'-ה')

4. אפשרות לבגרויות פנימיות והאפשרות לבית הספר לדווח ציוני הערכה בית ספריים ממירי בגרות חיצונית. ציוני התלמידים צריכים לשקף את הישגיהם בבחינות ובמטלות לאורך השנה ואת רמת הידע שלהם.

5. גם בשנת הלימודים הבאה, תשפ"ב, תלמידי כיתות יא' היום, ייבחנו ב- 5 מקצועות חיצוניים בהתאם למתווה בגרויות תשפ"א.

6. הקלות במבחנים בעברית. בפרק הבעה והבנה- התלמיד יידרש למזג שני טקסטים במקום שלושה. בפרק תחביר או תורת הצורות – תתאפשר צבירה של נקודות והגדלת הניקוד של הפרק.

7. החרגת בחינות מתכונת ובגרות של תלמידי כיתות יא-יב בתקנות הסגר כדי לאפשר את קיומן של הבחינות, הוחרגו מבחני המתכונת והבגרות בתקנות הסגר – התלמידים הנבחנים יוכלו להגיע אל בתי הספר כדי להבחן.

8. מתמטיקה, המקצועות המדעיים והטכנולוגיים – בגרות קיץ תשפ"א אשר לבחינות הבגרות בקיץ במקצועות המתמטיקה והמדעים (בהם: פיסיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב) והמקצועות הטכנולוגיים, המשרד יוציא עדכון אודות ההתאמות עם חזרתם של בתי הספר ללימודים פיזיים.

9. צמצום היקף המעורבות החברתית בשל המגבלות שהוטלו בעקבות נגיף הקורונה יידרשו 90 שעות מעורבות חברתית במקום 146 שעות לצורך זכאות לתעודת בגרות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו