אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יאיר רביבו לסרוגים: מתחייב שיהיה רב עיר סרוג בלוד

לאחר ניצחון מועמד ראש העיר לוד במירוץ לתפקיד רב העיר הספרדי, ראש העיר, יאיר רביבו, מדגיש כי הוא עומד מתחייב למנות רב אשכנזי לעיר, שיבוא משורות הציונות הדתית

יאיר רביבו לסרוגים: מתחייב שיהיה רב עיר סרוג בלוד
  ראש עיריית לוד יאיר רביבו, והרב הספרדי של העיר שמעון ביטון (דוברות העיר לוד)

ראש עיריית לוד מטעם מפלגת הליכוד, יאיר רביבו, חוזר על ההתחייבות שלו למנות רב עיר מהציונות הדתית. רביבו חזר על התחייבותו למינוי הסרוג, לאחר ניצחון המועמד שלו בבחירות לרב העיר הספרדי, הרב שמעון ביטון. רב העיר השני, האשכנזי, יהיה מועמד של הציונות הדתית.

בעת האחרונה היה מתח רב בין רביבו וחברי מועצת העיר מטעם הבית היהודי, לאחר שאלה יצאו נגדו והודיעו כי יתמכו במועמד מפלגת ש"ס לתפקיד הרב הראשי הספרדי.

עוד באותו נושא

כך מונעים בבית היהודי מינוי רב עיר סרוג בלוד


29

כזכור, רביבו התחייב כי במידה והציונות הדתית תתמוך בו, הוא ידאג כי לתפקיד הרב האשכנזי של העיר יתמנה נציג הציונות הדתית. עם זאת, חברי מועצת הבית היהודי החליטו להילחם ברביבו מסיבה לא ברורה, והצביעו בעד מועמד מפלגת ש"ס.

לרביבו הייתה אפשרות לקבל תמיכה מהציבור הליטאי או החרדי לצורך ניצחון המועמד שלו, אך הוא היה מעוניין למנות רב עיר סרוג. לאחר מאמצים רבים מצד רביבו, בבתי הכנסת של הציונות הדתית  בעיר לוד החליטו לתמוך במעומד של רביבו ובכך להבטיח כי רב העיר הנוסף שימונה יהיה מהציונות הדתית.

לציונות הדתית בעיר לוד היו ארבעה קולות בגוף הבוחר, כאשר שניים היו שייכים לנציגי הבית היהודי בעיר ושניים היו שייכים לבתי הכנסת של הציונות הדתית. בשל הכרזת הבית היהודי בעיר על כריתת הברית עם מפלגת ש"ס, נציגי בתי הכנסת פעלו בניגוד לעמדתם ותמכו במועמד של רביבו.

הרב האשכנזי של לוד יהיה מהציונות הדתית

החלטת נציגי בתי הכנסת לתמוך במועמד של רביבו, הצילה את תפקיד הרב האשכנזי של העיר לטובת המגזר הסרוג. אלמלא היו נוהגים כך, רביבו היה נאלץ בעל כורחו לחתום על הסכם עם הליטאים או החב"דניקים בעיר ולהעניק להם את תפקיד רב העיר.

בזכות החלטת נציגי בתי הכנסת ימונה רב עיר סרוג ללוד, דבר המהווה אירוע מיוחד גם ברמה הכלל ארצית. רביבו מתכנן למנות את רב העיר האשכנזי בשנה הקרובה, דבר שיביא למינוי רב עיר סרוג לאחר שנים ארוכות בהן לא מונה רב עיר מהציונות הדתית. רב העיר הסרוג האחרון שמונה, הוא הרב אריה שטרן שמונה כרבה האשכנזי של ירושלים בשנת 2014.

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, מסר לסרוגים: "אני שמח שהערב בחרנו רב לעיר אחרי 6 שנים מורטות עצבים. אני רוצה להודות ל- 2 נציגי הציבור הדתי לאומי בעיר שתמכו במועמד מטעמי הרב ביטון ועשו זאת באומץ רב וכנגד עמדת סיעת הבית היהודי במועצת העיר".

למרות שהבחירות לרבנות העיר כבר מאחוריו ואין לו עוד צורך בקולות הציונות הדתית, לרביבו היה חשוב להדגיש: "אני עומד מאחורי ההתחייבות שלי למנות לעיר בהקדם רב שני, דתי לאומי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בושה. בשביל מה צריך 2 רבנים לעיר קטנה?
רם | 17-01-2021 19:58
הכל כסף...
2
מרוקאי שעוזר למרוקאי...
בוזג? לא!! | 18-01-2021 8:19
מרוקאי שעוזר למרוקאי כדי לקחת עוד ועוד ועוד מהקופה הציבורית ככה זה המרוקאים לא מסתפקים בכלום ושום דבר, כל הזמן רוצים עוד ועוד ועוד. אין בהם תועלת. יש בהם רק אלימות ובסהכ ממלאים לנו את בתי הסוהר. שומר נפשו ירחק.
3
אפליה ! למה אין רב עיר אתיופי ?
חייבים גם רב אתיופי | 18-01-2021 9:38
לא יאומן ישראל 2021 אין רב אתיופי בכל עיר !