אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מתן כהנא לרב עופרן: הכיפה לא קובעת, אבל הערכים כן

מתן כהנא מגיב לבקורת של הרב אילעאי עופרן על ההבטחה של מפלגת 'ימינה' לפעול למינויו של רב ראשי סרוג: "סוג הכיפה הוא לא קריטריון מחייב, אבל בסוף כל רב הוא תבנית נוף מולדתו"

מתן כהנא לרב עופרן: הכיפה לא קובעת, אבל הערכים כן
  (צילום: יוסי זליגר/ פלאש90)

חבר הכנסת מתן כהנא, מגיב לדבריו של הרב אילעאי עופרן שהובאו מוקדם יותר (ראשון) בסרוגים, לפיהם ההבטחה של מפלגת 'ימינה' לפעול למינויו של רב ראשי מהציונות הדתית, היא רעיון גרוע.

מוקדם יותר התייחס הרב עופרן להבטחה של ימינה, וכתב: "חלק מהמועמדים ששמם כבר נזרק לבורסת השמות, מעמידים סכנה גדולה של חילול השם אם ייבחרו. למרות שחלקם משתייכים סוציולוגית לציונות הדתית, אבוי לנו אם ייבחרו לתפקיד עתיר הכוח הזה".

עוד באותו נושא

הרב עופרן: 'ההבטחה למנות רב ראשי סרוג – רעיון גרוע'


32

כעת כהנא מגיב לדבריו וכותב כי "ערכי הציונות הדתית הם העיקר".

במכתב פתוח שכתה לרב עופרן הוסיף כהנא: "רבנות ציונות-דתית זו אהבה לחיילי צה"ל ללא תנאים מתוך שירות צבאי או לאומי לכתחילה. זו הכרה, לימוד ואימוץ של פסיקות כלל חכמי ישראל לאורך הדורות- ממזרח ומערב. זו אהבה למדינת ישראל- למוסדותיה וערכיה. זו אהבה לכל איש ואישה מישראל- יהיו מי שיהיו, ללא שום סייג. זו אהבה ומסירות תמידית לעם, לארץ ולתורה".

"רבנות ציונות-דתית תוביל פתרונות לאתגרי השעה: גיור, עגונות, כשרות, מועצות דתיות ועוד. כי ציונות דתית פירושה מבט קבוע על המציאות ומתן מענה הלכתי ועמוק לכל הסוגיות הללו. זו אמירת הלל ביום עצמאות, לכתחילה ובריש גלי כפי שתיקנה הרבנות הראשית. זו רבנות שמסתכלת על מדינת ישראל ומכריזה: זו היא אתחלתא דגאולה".

עוד באותו נושא

כהנא לנתניהו: "הכרה בגיור רפורמי תהיה רשומה עלייך"


8

"נכון, סוג הכיפה הוא לא קריטריון מחייב, אבל בסוף כל רב הוא תבנית נוף מולדתו, תבנית מוסדות החינוך בהם למד וגדל, תבנית הסביבה בה גדל והמקומות בהם פעל ועשה. ימינה מאמינה כי רב ציוני דתי מביא איתו עולם ערכים של ציבור שלם אשר מבקש לראות אותו לא רק בצבא, באקדמיה, בפוליטיקה או במשפט – אלא גם בהנהגה הרוחנית והרבנית של עם ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
איזה יופי שצינזרתם...
עילאי | 17-01-2021 16:36
איזה יופי שצינזרתם את דברי הרב עופרן עיתונאים קטנים שכמותכם רק את דברי החכ כהנא הבאתם במלואם
כהנא מסוכן לדת ישראל. כמו מורו בנט הרפורמי
כהנא מסוכן לדת ישראל | 17-01-2021 20:50
כהנא מסוכן לדת ישראל. כמו מורו בנט הרפורמי
ימינה, שמאלה ב''תפארתה''. רק ראביי רפורמי
רפורם גרמניזם | 17-01-2021 20:49
ימינה - חזירים שנועצים טלפיים בכותל קדשנו
לא נכון, הם לא צנזרו את דבריו...
אהרנסון | 17-01-2021 18:27
תלחץ על הקישור שיש בתחילת הכתבה, ותגיע לכתבה הקודמת שבה מובאים דבריו בשלימות.
2
השמועה אומרת שבנט...
משה | 17-01-2021 16:42
השמועה אומרת שבנט מתכוון למנות לרב ראשי את אחת מנשות הכותל, בדגש על נציגת הקהילה הלהטבית. מבנט נמסר שהיא קוראת לעצמה רבה ואפילו חובשת כיפה, ושהוא לא ישמע לקולות חשוכים (ושאפילו מרב מיכאלי אומרת שהם כאלו).
אזהרה: מגיב בתשלום
ארץ | 18-01-2021 21:48
אותה הודעה, ללא מקור, בכת האתרים הדתיים. סמוטריץ משלם על רכילות פחות טוב ממה שהקבה משלם על שמירת הלשון?
עשית העתק/הדבק...
חיים | 17-01-2021 17:45
עשית העתק/הדבק להודעה הזאת בכל האתרים?
3
מצחיקים ימינה פתאום...
יגור | 17-01-2021 16:48
מצחיקים ימינה פתאום יש ערכים הערך שלהם זה. בנט בנט
4
מי שאומר שאינו...
רחמים ציון | 17-01-2021 17:29
מי שאומר שאינו שואל רבנים לא יקבע מי יהיה רב
5
מתן כהנא אתה...
המעורר | 17-01-2021 19:42
מתן כהנא אתה לוקח לבנט את הפרסום לא יפה, לפני כן היה בנט מצטלם בכל מקום אפשרי, עכשיו אתה עושה את זה
6
בסד חכ מתן כהנא...
יהודי ציוני דתי | 17-01-2021 22:28
בסד חכ מתן כהנא יקר: על מה אתה מדבר?! אימוץ דברי חכמינו לדורותיהם בימינה?! א. למה בנט ושקד פרשו מהבית היהודי והקימו את הימין החדש? האם לא בגלל סירובם להישמע לרבני הציונות הדתית, רבנים לא יחליטו לנו! כלשון בנט?! ב. בנט נותן אמפתיה ללהטבים, האם זה לא בניגוד לפסיקות חזל לדורותיהם?! ויותר מזה,זה צו איסור תורה מפורש?! ג. בנט נתן הסכמתו לשידור ראיון שלו בערב שבת, כדי לפנות למצבעים חילוניים, להגדיל את סיכוייו להיות ראש ממשלה. האם זה לא צו איסור תורה מפורש?! ודברי חזל לדורותיהם?! ד. למה בנט וחבריו שינו את שם המפלגה לבית היהודי במקום המפד'ל( מפלגה דתית לאומית). מחקו את המונח דתית,ואתה רוצה גם למחוק את ערך סממן הכיפה המזהה את החובש אותה כדתי?! ומדבר על ערכים רוחניים?! ראה נא את הכיפה בגודל כפתור המונחת כמעט על עורפו של בנט! שחלילה לא יבחינו בה מלפנים! איזו הזדהות יש לכם עם ערכי יהדות?! ה. שקד- התבטאותה המחפירה בלשון המבישה בשידור ישיר מוועדת הכנסת שמשמעותה שיהיו גברים(מפאת כבוד העוקבים לא אחזור על לשון ההתבטאות שלה האומללה). כך אמורה להתבטא חברת כנסת המייצגת את ערכי חכמינו לדורותיהם כלשונך?! אין באוצר לשון אומתנו העברית מילים יפות יותר, לבטא את המסר שלה?! מצטער,צר לי: לדבריך /גלויי הלב לרב עופרן, אין בהם שום אחיזה במציאות/התנהלות ראשי ימינה, והם נאמרים רק לצורך תעמולת בחירות, כדי להשפיע על יהודים תמימים, שהזיכרון שלהם קצר. היה שלום. יהודי ציוני דתי.
7
למה אינכם מפרסמים...
יהודי ציוני דתי | 17-01-2021 22:35
למה אינכם מפרסמים את המודעה שלי, קשה לכם לשמוע את האמת?!
8
למה?! ...
יהודי ציוני דתי | 17-01-2021 22:37
למה?!
9
בסד למערכת שלום. האמת !...
יהודי ציוני דתי | 17-01-2021 22:51
בסד למערכת שלום. האמת ! אתם מקבלים רק מודעות רדודות, ואינכם מסוגלים לראות מודעות שמתייחסות לגופו של עניין, אומנם,יש בדברי בקורת לדברי בעל הכתבה- במקרה הזה חכ מתן כהנא,שאין להם שום אחיזה במציאות,אך הם נאמרו בלשון מכובדת. ודבריו הינם רק תעמולה לצורך בחירות. בכבוד רב יהודי ציוני דתי.
10
אהבה לכל איש...
יואב ק. | 18-01-2021 6:51
אהבה לכל איש מישראל? גם לאנסים ורוצחים? מה זה מישראל? מדינת ישראל? עם ישראל? רחוב ישראל הזרחי? איזה שטויות פולט איזשהו פוליטיקאי קטן
11
אפס אפסי האפסים...
נהג מונית | 18-01-2021 8:16
אפס אפסי האפסים הגמד הזה.זהירות לכל המפלגות, לא לחבור אליו, כמו שבגד בבנט יבגוד בכולם .שלא תגידו שלא אמרתי.
12
פתאום. בוקר אחד....
חיים | 18-01-2021 13:09
פתאום. בוקר אחד. נזכרים בימינה שיש ע ר כ י ם . כל הזמן דיברו קורונה . מה קרה בנט שלך אותך.
13
חבר הכנסת מתן...
אליהו1 | 21-01-2021 17:24
חבר הכנסת מתן כהנא. באופן אישי מאוד מעריך אותך, חבל שאתה לא חובר לבצלאל ולחגית משה. אבל ערכים ללא עוגן של מחויבות זה מתמוסס בשיני הזמן והקשים. ראה את אריק שרון, בגין, נתניהו, וכל הציונות החילונית ששרפה מזמן את כל הדגלים שלה. לכן מחויבות לקב'ה, לתורה, היא עוגן שלא נשחק