אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: רישום ילדים למוסדות חינוך מכל בית כנסת

עיריית ירושלים מודיע כי החל מהשבוע ניתן יהיה לבצע רישום לגני ילדים מעמדות השירות הדיגיטליות "נדרים פלוס" ו"קשר – קהילות" בבתי כנסת. מדובר במיזם משותף של עיריית ירושלים והמיזם "ישראל דיגיטלית" של משרד הדיגיטל הלאומי, שצמח על רקע משבר הקורונה, שמקשה על הגעה פיזית למקומות ציבוריים

לראשונה: רישום ילדים למוסדות חינוך מכל בית כנסת

במסגרת המיזם, החל מיום חמישי הקרוב, ר"ח שבט, ניתן יהיה להירשם בעמדות הדיגיטליות "נדרים פלוס" ו"קשר-קהילות" לגני ילדים בירושלים באופן מהיר, זריז ונוח וללא צורך במסירת מסמכים פיזית.

ההרשמה הדיגיטלית לגני הילדים בעמדות "נדרים פלוס" ו"קשר-קהילות" היא מהלך ראשון כחלק מצעדים נוספים שיאפשרו הנגשה של שירותי העירייה לכלל התושבים בעזרת מיזם קהילות דיגיטליות בירושלים, של עיריית ירושלים ו"ישראל דיגיטלית". בשלב הבא מתוכנן להנגיש שירותים במערכת החינוך, לבנות מערכות מותאמות לצורכי עבודה ולפרסם קורסים וסדנאות שונים.

השימוש בפלטפורמות של "נדרים פלוס" ו"קהילות" הוא חדשני וצפוי להשתכלל ולהשתפר על מנת לאפשר לכל תושב לקבל את מלוא השירות בדרך הטכנולוגית והנוחה ביותר.

לדברי ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מדובר במהפכה שמטרתה הנגשת השירותים למגזר החרדי וצמצום בהגעה מיותרת לעירייה. "אנחנו מובילים מהפכה אדירה של דיגיטזציה. עיריית ירושלים מובילה היום טכנולוגית גם ביחס לעולם המערבי ועוברת בהדרגה לטכנולוגיות מתקדמות בכל הקשור לנגישות למוקדי ידע, קבלת שירות, פניה לעירייה ועוד. אני בטוח שהתושבים ייהנו מהשירות, ובמידה והפיילוט יצליח נשקול להרחיב אותנו. זהו תוצר של מהפכה בכל הקשור להנגשת השירות לתושבי ירושלים שבאה לידי ביטוי בשתי רפורמות משמעותיות: הרפורמה הראשונה הוא מערכת 'מבט לתושב', שנועדה לשפר את השירותים מנקודת המבט של התושבים, והשני – 'פורטל רווחה', שכולל אזור אישי לתושבים שמסתייעים בשירותי הרווחה והקהילה של העירייה".

שר הדיגיטל הלאומי, חה"כ דודי אמסלם, מוסיף ואומר שהאמצעים הדיגיטליים מאפשרים לתושבים לקבל שירות מהיר וטוב יותר. "אנחנו פועלים כדי לאפשר לכולם ליהנות מכך, במיוחד בתקופה זו של מגפת הקורונה בה נגזר עלינו ריחוק חברתי ולהישאר בבתים. מטרת המהלך הוא לאפשר לאזרחים מהאוכלוסייה החרדית לצרוך שירותי מרכזי ומהותי לחיי היום – רישום לגנים, בצורה נוחה ויעילה, תוף ליווי דיילים שינחו התושבים ברישום הדיגטלי בעמדות הייעודיות, בשכונות ובמקומות בהם נמצאים האנשים – במתנ"סים, מרכזים קהילתיים, בתי כנסת ובישיבות".

לדברי הגברת מרים סלע, שמובילה את מיזם קהילות דיגיטליות בירושלים, המהלך עשוי לשנות לחלוטין את הדרך שבה תושבי העיר צורכים שירותים עירוניים. "לאחר הצלחת הפיילוט הזה נמשיך לחשוב בצורה חדשנית על דרכים נוספות, להקל ולקצר את ההליכים עבור האוכלוסייה החרדית בעיר שתוכל ליהנות משירותים דיגיטליים ברמה גבוהה. הפרויקט לא היה יוצא לדרך ללא תמיכתם והכוונתם של הרב ישראל קלרמן, מחזיק תיק משאבי חינוך והרב אברהם בצלאל מחזיק תיק חינוך חרדי בסיוע הרב שמואל גרינברג, מנהל אגף החינוך".

השירות יפעל במהלך ימי הרישום לגני הילדים (ד עד טז בשבט) ובשכונות ניידות הרשמה מונגשות, פרטים נוספים יפורסמו במקומונים ובלוחות המודעות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו