אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנציב רוזן בוחן: מדוע ראש מח"ש לא זימנה לחקירה את השוטרים המעורבים בהרג סנדק באופן מידי?

הנציב דוד רוזן בוחן טענות לפיהן ראש מח"ש לא זימנה לחקירה באופן מיידי את השוטרים המעורבים בהרג אהוביה סנדק ז"ל, ובכך פעלה שלא כדין

הנציב רוזן בוחן: מדוע ראש מח"ש לא חקרה שוטרים?
  יונתן זינדל/ פלאש 90

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט דוד רוזן, הודיע כי הוא בוחן תלונות שהוגשו נגד ראש מח"ש, קרן בר מנחם, בעניין התנהלותה בחקירת האירוע בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל.

התלונה שהוגשה על ידי ארגון בצלמו מתייחסת לטענה כי בר מנחם לא זימנה לחקירה את השוטרים המעורבים בתאונה בה נהרג סנדק, כאשר יש חשד כי האחריות להרג רובצת על כתפיהם, תוך טענה כי הנערים שהיו באירוע, אשר כזכור היו עצורים באותה עת, לא התלוננו בפני מח"ש.

עוד באותו נושא

יותר משבועיים אחרי ההרג – מח"ש לא חקרו את הנערים


4

עוד נטען כי עמדתה של בר מנחם באה לאחר פניות של ח"כ משה ארבל מש"ס וח"כ בצלאל סמוטריץ' מהאיחוד הלאומי – כאשר בסופו של דבר החקירות נגד השוטרים נפתחו רק לאחר לחץ ציבורי כבד.

ארגון בצלמו כתב לנציב רוזן: "התנהלות מח"ש בתיק כה חמור של מוות מיותר, עם חשדות ותהיות כלפי השוטרים המעורבים, יש בה כדי להביא לחוסר אמון הציבור. נראה כי מדובר בהתנהלות שאינה ראויה ושאינה מתאימה לעובדי ציבור".

"לא ייתכן כי ראש מח"ש תסרב לפתוח בחקירה בעקבות הטענה האומללה כי הנערים הפצועים והעצורים טרם הגישו תלונה".

המפגינים על הרג סנדק בירושלים (חיים גולדברג/סרוגים)

מומי למברגר: דוחה את הטענות כי בר-מנחם סיכלה את החקירה

כזכור, ביום שלישי האחרון המשנה לפרקליט המדינה, שלמה מומי למברגר, לדרישת הוריו של אהוביה סנדק ז"ל כי ראש מח"ש, קרן בר מנחם, תורחק מחקירת מות בנם בטענה כי היא סיכלה את החקירה. פניית המשפחה נעשתה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו.

למברגר כתב: "בראש ובראשונה, אני דוחה מכול וכל את האמור במכתבך, ולפיו עו"ד בר-מנחם סיכלה את החקירה המתנהלת תוך שימוש לרעה בסמכויותיה. החלטותיה של עו"ד בר-מנחם הנן החלטות מקצועיות וענייניות, אשר התקבלו לאחר שקילת מלוא הנתונים והשיקולים הנדרשים לעניין, ויש לי אמון מלא ובלתי מסויג בה, ובכל אנשי מח"ש, העושים עבודתם במקצועיות ובמסירות".

עוד הוסיף כי "חקירת האירוע, המנוהלת על ידי צח"מ משותף למשטרה ולמח"ש, מנוהלת בליווי צמוד של פרקליטות מחוז ירושלים ופרקליטי המחלקה לחקירות שוטרים, ודיווחים ועדכונים על אודותיה נמסרים לי באופן שוטף".

"החקירה מתנהלת בדרך מקצועית ואיכותית, ללא פשרות, וללא משוא פנים, כאשר כלל כיווני החקירה נבדקים. משכך, אין כל שחר לאמור במכתבך, ולפיו "חקירת האירוע לכל אורכה נגוע בגישה סניגוריאלית הגובלת בשערוריה ביחס לשוטרים"."

המשנה לפרקליט המדינה להורי סנדק: צר לי להשיב על טענות סרק

למברגר ציין כי "ההחלטה על הקמת צוות החקירה המשותף למשטרה ולמח"ש התקבלה על ידי, לאור צורכי החקירה והרצון להגיע לחקר האמת באירוע טרגי ומורכב זה, ועל מנת לאפשר קיום חקירה איכותית ומקצועית שתבחן את מכלול היבטי האירוע, והכל תוך שמירה על זכויות החשודים כולם, ומתוך הבנה, כי קיים הכרח לראות את התמונה בכללותה, מתחילתו של האירוע ועד סופו".

עוד הדגיש כי "גם שהוקם צח"מ כאמור, הרי שחקירת השוטרים המעורבים מתבצעת אך ורק על ידי חוקרי מח"ש, ובנוסף, השוטרים החוקרים את האירוע בנוגע אזרחים שהיו מעורבים באירוע, אינם משתייכים לאותו מחוז בו משרתים השוטרים המעורבים באירוע".

לסיום ביקש למברגר "להבהיר את המובן מאליו, ולפיו אנו נמשיך לבצע את מלאכתנו ביושר ובנאמנות, ואין בכוונתנו להיגרר לניהול חקירת האירוע באמצעי התקשורת. צר לי מאוד על כך, שבמקום להתרכז בחקירה, אנו נאלצים להשיב, שוב ושוב, לטענות סרק, אשר חלקן אף עולות כדי הוצאת דיבה של ממש".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הפסקנו להאמין במשטרה מימי אוסלו
דוד | 08-01-2021 7:39
אל תנסו לשכנע את עצמיכם
מיסטר רוזן פרצופך המרושע מראה כי אתה שקרן
צא טמא | 08-01-2021 10:30
איזה שופט אתה שכל פסקי דינך מלאים סיבוכים. מי מאמין לך?????????????????????
2
מומי למבקר לראשות...
גל | 08-01-2021 7:48
מומי למבקר לראשות הרשימה המשותפת
3
הפרקליטות ומשטרה ומח"ש מחפים זה על זה. פושעים
אוריאל לוי | 08-01-2021 11:08
כולם מבינים שמדובר בארגוני פשע. השמאל תומך בהם כי הם מטייחים פרשיות כמו המימד החמישי והחקירות נגד ניסנקורן ורודפים ותופרים תיקים לימין. פשע מאורגן ומושחת עד העצם.
, אתה...
טראמפיסט אוהב קונספירציות ? | 08-01-2021 11:39
, אתה יכול להצטרף לתומכי טראמפ בגיבעת הקפיטול. מוח מעוות שרואה קונספירציה על כל גיבעה ותחת כל עץ רענן. בנוסף גם משקר : מי שאמר שאין ממש בפרשת המימד החמישי הוא מבקר המדינה שמונה על ידי אהובך ביבי, ונגד ניסנקורן כלל לא נפתחה שום חקירה.
4
חייבים במקרה מצער...
עוזי | 09-01-2021 3:07
חייבים במקרה מצער זה למנות חקירה חיצונית לגמרי של אנשי מקצוע בתחום. אחרת אף פעם לא נדע את אמת