אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

העירייה תשלם על סירובה לאשר מודעה נגד ראש העיר

בעקבות סירובה לאשר פרסום מודעת ביקורת נגד ראש העיר, עיריית ביתר עילית תאלץ לשלם עשרות אלפי שקלים. עו"ד בן גביר: "לבסוף, גם מאיר רובינשטיין ילמד שהוא כפוף לחובות וחוקים"

העירייה תשלם על סירובה לאשר מודעה נגד ראש העיר
  דוד כהן/פלאש 90

עיריית ביתר עילית תאלץ לשלם 15,000 ש"ח בהסכם פשרה לאחר שסירבה לאשר פרסום מודעת ביקורת נגד ראש העיר מאיר רובינשטיין.

תושב ביתר עילית יקבל 25,000 ש"ח מעיריית ביתר עילית וצד נוסף, בשל סירובה של העירייה לאשר לזכיין הדבקת מודעות בעיר, לפרסם מודעת רחוב נגד ראש העיר מאיר רובינשטיין.

עוד באותו נושא

מרצ עתרה לוועדת הבחירות נגד חברת פרסום סרוגה


4

מדובר במודעת רחוב ובה ראיון עם עו"ד בועז פייל ממשרד עו"ד יגאל ארנון, בו תוקף המרואיין את ראש העיר מאיר רובינשטיין ואת עיריית ביתר עילית, בטענות ליחס פוגעני ומפלה כלפי ילדי החינוך המיוחד בעיר.

לטענת התובע, בתחילה הייתה אמורה הכתבה להתפרסם בעיתון החרדי 'בקהילה' והכתבה אף כבר עוצבה על יד העיתון והוכנה בתוך מוסף החדשות של העיתון, אך לבסוף ברגע האחרון הכתבה הוסרה ולא פורסמה בעקבות לחצים פוליטיים שקיבלו גורמים בכירים בעיתון.

בית המשפט הורה להדביק את המודעות נגד ראש העיר

כתוצאה מכך פנה תושב העיר ויו"ר ועד ההורים במוסד החינוכי, אלי זלמנוביץ, לזכיין הדבקת המודעות בעיר בבקשה לפרסם את הכתבה כמודעה בתשלום בלוחות המודעות בעיר. הזכיין פנה לעירייה בבקשה לאשר את הדבקת המודעה ואולם העירייה סירבה לאשר את הדבקתה.

כתוצאה מכך הגיש התובע עתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מקומיים במעלה אדומים באמצעות עו"ד איתמר בן גביר. במהלך הדיון הודה דובר העירייה דאז כי העירייה אכן הזהירה את המדביק בפני הדבקת המודעה והתריעה בו כי הוא עלול להיחשף לתביעת דיבה. התובע טוען כי השופט דחה את טענותיו של דובר העירייה ואת טענותיהם של עורכי הדין של העירייה והורה לנתבעים להדביק באופן מידי את המודעה והיא אכן הודבקה בפועל חרף התנגדות העירייה והעומד בראשה.

"גם מאיר רובינשטיין ילמד שהוא כפוף לחובות וחוקים"

לאחר סיום ההליך המנהלי פנה התובע להליך נוסף באמצעות תביעה אזרחית שהגיש עו"ד איתמר בן גביר בבית משפט השלום בירושלים נגד העירייה ונגד ראש העיר מאיר רובינשטיין. במהלך התביעה הציעו נציגי עיריית ביתר עילית לעו"ד איתמר בן גביר לנסות ולהגיע להבנות בין הצדדים ולקבל על ההסכמות תוקף של פסק דין.

לאחר משא ומתן שהתקיים בין הצדדים נקבע כי העירייה תשלם לתובע באופן ישיר סך של 15,000 שקלים ועוד 10,000 שקל נוספים יקבל התובע באמצעות צד שלישי מחוץ לפסק הדין וכך אכן בוצע. הצדדים הסכימו להסדר והגישו לבית המשפט את הסכמות הצדדים ובית המשפט אישר אותן תוך מתן תוקף של פסק דין.

עו"ד איתמר בן גביר מסר: "המדובר בהתנהגות פסולה ושערורייתית של סתימת פיות, מניעת מחאה לגיטימית באופן בלתי חוקי ובריוני מצד עיריית ביתר עילית והעומדים בראשה. בסופו של יום התוצאה שביקשנו הושגה ואולם העירייה למדה זאת בדרך הקשה. בסופו של דבר המודעה הודבקה והתובע גם זכה בסכום מצטבר של 35,750 שקל, בגין סירוב הדבקת המודעה שעלותה כ-1500 שקל".

"לבסוף, גם מאיר רובינשטיין ילמד שהוא חי במדינת ישראל וכפוף לחובות וחוקים ושלתושבי ביתר עילית יש גם זכויות ובהם גם הדבקת מודעות שאינן נעימות או נוחות לו. הנחישות והעקביות של התובע ראויות להערכה שכן רק באמצעים אלו מצליחים אזרחים לפרוץ דרך ולחולל שינויים מול רשויות כוחניות וחזקות", הוסיף עו"ד בן גביר.

מעיריית ביתר עילית לא נמסרה תגובה והיא תצורף לכשתתקבל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו