אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גם בסגר: הישיבות ימשיכו לפעול במתווה קפסולות מחמיר

למרות כניסת הסגר השלישי הישיבות ימשיכו לפעול במתכונת מהודקת יותר של קפסולות, ויהפכו ל'בועה' מנותקת כדי לשמור על לימוד התורה. "מי שיוצא לא יוכל להיכנס"

הישיבות ימשיכו לפעול במתווה קפסולות מחמיר
  (צילום: חיים גולדברג/סרוגים)

הסגר השלישי ייכנס לתוקף ביום חמישי בחצות, ובסגר המהודק ייסגרו גם מוסדות החינוך בכל המסגרות. אך לסרוגים נודע כי הישיבות, ישיבות ההסדר, המכינות והמדרשות יוכלו להמשיך לפעול במתכונת מחמירה של קפסולות.

נזכיר כי עד כה פעלו הישיבות במתכונת של קפסולות בתחילת 'זמן חורף'. התלמידים שהגיעו מהבית עברו בדיקת קורונה ועד אז שהו בבידוד בחדרים, לאחר תשובה שלילית הם נכנסו לתוך קמפוס הישיבה שפעל בצורה מחלוקת. בתוך הישיבה התלמידים נצטוו למעט ביציאות מתוך מבני הישיבה, לחתונות, אירועים משפחתיים ואפילו לחופשות בבית.

עוד באותו נושא

מחמישי למשך שבועיים: כל הפרטים על הסגר הקרוב


97

המתווה החדש של משרד הבריאות לישיבה מדבר על כניסה ל'בועה' של 30 יום (למרות שהסגר המהודק מתוכנן ל-14 בלבד), בהם תיאסר יציאה מהישיבה. "מי שיוצא – לא חוזר עד לסוף הסגר". המטרה היא להישאר במתכונת מנותקת לשבועיים הקרובים.

"מדובר באירוע לא קל", אומר מנהל ישיבה לסרוגים, "הבחורים נמצאים בישיבה כבר שלושה שבועות ועכשיו לסגור עוד שבועיים בלי לצאת בכלל, זה יוצר בעיות לוגיסטיות. אבל אנחנו מתמודדים".

שיעור תחלואה נמוך; התפרצויות נקודתיות

נקודת התורפה של הקפסולות הייתה היציאה הביתה. מכיוון שהנגיף נקלט בגוף לאחר 4 ימים, גם בדיקת קורונה מתקשה לאתר נשאים, שיצאו הביתה לחופשה של שלושה ימים וחזרו ביום ראשון. בנוסף, עם העלייה בגל התחלואה בציבור, התמעטו ההקצאות לבדיקת קורונה בישיבות, כך יצא שגם המכשיר לאיתור מהיר של מאומתים, נלקח מהישיבות.

למרות כל זאת, שיעור החיוביים בישיבות ההסדר ובישיבות הגבוהות לא גבוה יותר מהשיעור בארץ למעט התפרצויות נקודתיות. כך למשל השבוע התגלו בישיבת 'מרכז הרב' כמה עשרות מאומתים, מה שהוביל לסגירת הישיבה ומעבר למתכונת של למידה מרחוק. אך למעט מקרים כאלה, שיעור החולים בישיבות כאמור, נמוך.

פינסקי: בדיקות הקורונה בישיבות, קוצץ באופן משמעותי ופוגע בבריאות התלמידים.

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי מסר לסרוגים: "הגל הנוכחי הוא הקשה ביותר איתו מדינת ישראל מתמודדת, ואנו מרגישים את זה גם בקרב הישיבות. לצערנו הרב, הכלי המשמעותי ביותר בשליטה על התחלואה, בדיקות הקורונה בישיבות, קוצץ באופן משמעותי ופוגע בבריאות התלמידים.

אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם איגוד הישיבות הגבוהות ונציגי משרד הבריאות ונערכים להמשך לימוד התורה בישיבות במסגרת המתווה המחמיר המאושר. על אף הקושי של סגר ארוך בישיבה, אנו שותפים למאמץ הלאומי. נמשיך את לימוד התורה בעוז ונשמור על הוראות משרד הבריאות בתפילה לרפואה שלמה לכל עם ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו