אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחלוקת באשקלון: ישיבת הרב ערן טמיר השתלטה על חלקים בסניף בני עקיבא

ההורים בסניף בנ"ע באשקלון הקימו ועד פעולה שמטרתו להילחם בישיבתו של הרב ערן טמיר, עקב טענות להשתלטות על שטחי הסניף. הישיבה: "הטענות אינן נכונות לא התבצעה שום פלישה"

ישיבת הרב טמיר השתלטה על סניף בני עקיבא באשקלון
  באדיבות המצלמ/ת

בחודשים האחרונים המגזר הדתי באשקלון סוער סביב שאלת זכויות השימוש במבנה של סניף בני עקיבא הממוקם בשכונת אפרידר שבעיר.

האירועים החלו לאחר שהרב ערן טמיר עזב את מכון מאיר בירושלים ועבר לעיר אשקלון בכדי להקים בה ישיבה גבוהה. הישיבה החלה לפעול בתוך המבנה בו קיים גם סניף אפרידר של בני עקיבא.

עוד באותו נושא

בני עקיבא VS אריאל: מי ניצח במשאית הסרוגה?


4

עוד קודם לכן, בתחילת דרכו של הסניף, המבנה כולו היה מיועד לתנועה – אך בהמשך הגרעין התורני במקום דחק את רגלי הסניף, והמבנה חולק בין הצדדים. לאחר הגעת הרב ערן טמיר לעיר, הישיבה השתלטה על מקלט מסוים שבעיקרון הוקצה לסניף במשך שנים.

חברי הסניף גילו כי המקלט המדובר, חלק נוסף בסניף, עבר השתלטות של הישיבה במהלך פגישה בעירייה, שם עבר המקום שינוי הקצאה. הזעם של החניכים על דחיקת רגליהם מחצי המבנה הוצת פעם נוספת, כאשר התחושה היא כי הישיבה משתלטת לאט לאט על כלל המבנה – עד דחיקת הסניף באופן כליל משטחו.

בשל פעולות הישיבה, הורי החניכים הנזעמים פנו לעיריית אשקלון ולתנועת בני עקיבא בדרישה להוציא את תלמידי הישיבה מהמבנה לאלתר, ולהשיב את המבנה לשימוש חניכי הסניף.

הורי הסניף הקימו ועד פעולה נגד הישיבה של הרב ערן טמיר

יש לציין כי פעילותה של הישיבה במבנה, למרות היותה שנויה במחלוקת משפטית, מתקיימת באופן ברור ומוחלט ללא הסכמת תנועת בני עקיבא. לדברי גורמים בתנועה, בשנה האחרונה היה משא ומתן מתמשך סביב השתלטות הישיבה על המבנה, כאשר לאחרונה הישיבה בנתה פרגולה ושירותים על שטח הפעילות של חניכי התנועה – תוך התנגדות חריפה מצד הסניף.

בנוסף, נודע לסרוגים כי הישיבה מתכננת לבנות שתי קומות נוספות על הסניף, זאת ללא כל תיאום מול משפחות הסניף המקומי או תנועת בני עקיבא.

לסרוגים נודע כי הורי החניכים בסניף הקימו ועד פעולה ומתכוונים לצאת למאבק בישיבה של הרב ערן טמיר בכדי להשיב את כל שטחי הסניף לטובת החניכים.

מתוך קמפיין ההורים נגד ישיבתו של הרב ערן טמיר (צילום מסך)

הישיבה: "הטענות אינן נכונות"; בני עקיבא: "קוראים להנהלת הישיבה להתעשת"

מטעם הישיבה נמסר: "הטענות אינן נכונות בלשון המעטה. הישיבה הגבוהה שהוקמה לפני 4 שנים והנה בחסות הגרעין התורני בעיר ובני עקיבא חיים כך בכפיפה אחת כל אחד במקומו שהוקצה לו על ידי עיריית אשקלון כבר יותר מ-18 שנה. לא התבצעה שום פלישה והארגונים חיים יחד במרחב ציבורי משותף שנים רבות".

מטעם עיריית אשקלון נמסר: "הטענות אינן מדויקות, בלשון המעטה, ואין המדובר כלל בפלישה. המקום, הכולל גם חצר ציבורית משותפת, משמש את כלל הציבור, בהם גם חניכי ומדריכי הסניף והישיבה מזה שנים".

מתנועת בני עקיבא נמסר בתגובה: "למרות רצון אמתי מצד התנועה לסייע לישיבה למצוא מקום חלופי וחרף ניסיונות הידברות ומספר מפגשים של התנועה עם הנהלת הישיבה – הישיבה בחרה להשתלט דווקא על סניף בני עקיבא ולעשות בו כבתוך שלה, והיא אף מעוניינת לקיים בניה נוספת במקום ללא הסכמת בני עקיבא".

"צעדים אלו יגרמו באופן טבעי להפסקת הפעילות של החניכים והשארתם ללא קורת גג לפעילות הסניף. אנו קוראים להנהלת הישיבה להתעשת ולאפשר באופן מלא את פעילות הסניף שפועל במקום עשרות שנים למען החניכים הרבים המתגוררים בשכונה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
73 תגובות - 42 דיונים מיין לפי
1
ישיבה מיותרת מלכתחילה...יש...
יהודי | 03-01-2021 21:06
ישיבה מיותרת מלכתחילה...יש באשקלון כבר ישיבת הסדר, הקמת הישיבה הזאת - סתם התנשאות ורצון להיות בראש...
אם באמת...
אוריה | 04-01-2021 15:12
אם באמת היית מכיר מקרוב לא היית מוציא מפיך דיבורים על קטנוניות וכו'. דבריך מוכיחים שאין לך שום היכרות לא עם הרב ערן שליט''א ולא עם הישיבה שלו
דבריך מוטעים...
לעניות דעתי | 04-01-2021 13:02
דבריך מוטעים מטעים ומבזים! הרב ערן מעביר שיעור שבועי בישיבת שדרות ובטח ובטח שלא נמצא בריבים עם ראש הישיבה, שקול מילותיך כבמברק משם אתה לומד לשקול מילים בזמן שאתה מדבר, אבל דברים כאלה כשאתה כותב אותם ולא שוקל?! מעלה סברות ללא כל ביסוס למעט צורת התפיסה שלך את המציאות, שהכל מונע מכבוד ושם. הרב ערן עומד בראש ישיבה מיוחדת ( שהוא הלך להיות ראש הישיבה שלה רק לאחר התייעצות עם גדולי הרבנים) שמאירה את האור המיוחד שלה לכל העיר! ואין שום סתירה מול הישיבה הנוספת בעיר אלא אדרבה שתיהן מאדירות תורה! שתי הישיבות מכוונות לסוג אחר של בחורים ושתיהן נצרכות באותה המידה, אף אחד לא בא להכפיש ולרמוס אלא אדרבה כמו שציינתי.
תגובה למגיבים ב1
יהודי | 04-01-2021 11:15
ארנון - כשמנסים לרמוס ישיבה אחרת אז לא, בנוסף היה אפשר לשדרג את הישיבה שכבר היתה קיימת ובגלל אינטרס - הקימו חדשה. דניאל ותושב העיר - אולי כדאי לשקול לפני שפוגעים בצורה כלכך מסיבית בתח עצום כמו הרב הדאיה? כמו בישיבה שלו?? שקוע ברפש... - דבר עניינית, מדוע במקום לבוא לישיבה של הרב הדאיה ולפתח אותה היה צריך להקים חדשה?! האם זה לא מתוך הרצון להיות קרוי ראש ישיבה??! שאספר לך על ריבים קטנוניים של אותו ראש עם ראש ישיבת שדרות?! אני מכיר מקרוב את הישיבה של הרב ערן - היה עדיף להשקיע בישיבה הקיימת באשקלון מאשר להתעלם ממנה ולהקים חדשה...לצערי שיקולי אגו פעלו כאן
עצם האמירה...
דניאל | 04-01-2021 0:00
עצם האמירה שלך ''הרצון להיות בראש'' מעידה כמה אתה שקוע באוהלה של תורה. אתה יותר שקוע אולי ברפש של הציבור הדת''ל של- למי יש יותר גדול. אז כן תתפלא לא כולם שקועים ברפש הזה איתך ביחד
כדאי לשקול...
תושב העיר | 03-01-2021 23:05
כדאי לשקול מילים לפני שפוגעים בתלמידי חכמים. שה' יסלח לך
כל הקמת...
ארנון | 03-01-2021 22:46
כל הקמת בית מדרש אינו מיותר , תתבייש
2
בני עקיבא היא...
אלחנן | 03-01-2021 21:08
בני עקיבא היא תנועה רפורמית המכרסמת בערכי היהדות. רק נציגי מרכז הרב צריכים לתת את הפרשנות ההלכתית ולקבל את השטחים הציבוריים המיועדים למגזר.
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:29
כל דבר שלא הולך לפי הקו הפך להיות רפורמי. אפשר הסבר איך בדיוק בני עקיבא היא תנועה רפורמית? ואיך גזל פותר את הבעיה?
3
כוחנות של הישיבה...
אלי, אחד שיודע | 03-01-2021 21:17
כוחנות של הישיבה עולה על כל דמיון!!! חניכי והורי בני עקיבא צודקים!!!!
הם מעט...
אחד שיודע | 04-01-2021 0:28
הם מעט של קמצוץ
כל כך...
גבי | 04-01-2021 0:21
כל כך הרבה סימני קריאה.. כנראה שאתה בעצמך לא בטוח במה שאתה אומר
4
שקרים!! ...
א | 03-01-2021 21:33
שקרים!!
פרט
יוסף | 04-01-2021 9:30
תגובה נורא מפורטת. איפה לדעת מה השקר? אני עד לכך שכל מילה נכונה. פרט בבקשה!
5
כך עשו גם בגב"ש.
איתן | 03-01-2021 21:36
גרעין תורני השתלט על שטח סניף בנע בלי למצמץ
6
מצוה הבאה בעבירה......
יהודי | 03-01-2021 21:45
מצוה הבאה בעבירה...
, צדיק...
אברהם | 03-01-2021 22:44
, צדיק שקול מילים
7
לי נראה שיש רצון להילחם פה לא בישיבה אלא
אני | 03-01-2021 21:52
בתורה ומי שמנהל את המאבק מטעם בני עקיבא כנראה מקבל גיבוי מכל מיני גורמים ליברליים כמו נאמני תורה ועבודה ובית הלל שנתמכו עי הקרן החדשה. אפילו העירייההחילונית, שאין לה אינטרס דתי כלשהו, תומכת בעמדת הישיבה. וזה אומר דורשני
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:32
איזה שטויות. מדובר על הורי התנועה שרוצים להגדיל ולהאדיר תורה. הבעיה היא שיש שחושבים שתורתם של ילדים לא שווה אליהם ומידת הגאווה פורצת ויוצאת עד כדי גזל ושקרים. בואו נדע את העובדות לפני שנכתוב שקרים.
8
שקר גמור וכתב שקרן עוד יותר!!
י | 03-01-2021 21:56
שקר גמור!!!! לא היו דברים מעולם!!!
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:34
כל אותם שכותבים שקרים, הוכיחו דבריכם. הכל נכון. כל מילה. הישיבה גוזלת מחניכי הסניף אזורים השייכים לבני עקיבא. איך הדברים לא נכונים אם עוד של בני עקיבא מעורב בנושא ושלח מכתב להנהלת הישיבה?
9
*לשון הרע גמור...
בוגר הישיבה | 03-01-2021 21:57
*לשון הרע גמור והוצאת שם רע וביזוי שמו של תלמיד חכם גדול..* לכל מי שלא מכיר מאחורי הקלעים את תהליך הקמת הישיבה אלא ניזונים מכותרות של אתר שכבר מזמן משרת את התת תרבות הפוסטמודרנית לצערנו!!!
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:37
כמה מילים גבוהות וכמה שטויות. אף אחד לא בא לזלזל בתלמידי חכמים. יש בעיה שלפעמים הכל חשוב יותר מהחוק. איך מתבצעת בניה לא חוקית ובלי אישורים? תלמידי הסניף נפגעים פגיעה יומיומית ושיטתית מתלמידי הישיבה והנהלתה. הדבר נעשה בזדון וללא מקום לדיון. בושה שכך נוהגים תלמידי חכמים
10
כמה שאלות יש...
מכר הישיבה | 03-01-2021 22:01
כמה שאלות יש לי לכתב היקר. ולמערכת סרוגים: האם היית במקום? האם ראית היכן הסניף פועל והיכן הישיבה? האם שאלת את אנשי העירייה, האם השטח של הסניף והישיבה השתנה ב18 שנים האחרונות? האם מישהו יודע להגיד מה הגודל המוקצה לבני עקיבה ומה לגרעין במטרים וכמה חניכים יש וכמה תלמידים יש ? אגלה לך בסוד הסניף נמצא ברובו הגדול של המבנה. .... האם אתה יכול לבדוק שהמבנה לא שייך לא לבני עקיבא, ולא לאורות אשקלון, אלא לעריית אשקלון. שהקצתה לשני הגופים ועוד כמה שנים ההקצאה מסתיימת. כתב שמקבל צד מסוים ללא כל עובדות . לא מכבד את עצמו ודובר שקרים. לצערי אתר סרוגים ממש לא פועל כאתר דתי אובייקטיבי. וחבל. אתה מוזמן לראות בעניים של כתב. של אדם דתי שמכבד את עצמו. ולא כשופר של צד מסוים תוך פגיעה ברבנים ובמקומות של תורה. שערי תשובה לא ננעלו.
כל המבנה...
א | 03-01-2021 23:00
כל המבנה כולל כולו מוקצה לטובת בני עקיבא.מגובה במסמך. את המבנה עצמו רכשו מכספם הורי בני עקיבא. אחרי הגירוש הסניף נתן לגרעין רשות להשתמש בחציו. אחכ הישיבה הגיעה והתחילה לקבוע עובדות בשטח כמו לנסות להעביר את המבנה על שמם מאוחרי גבם של בני עקיבא..
11
ועוד תיקון...
מכר הישיבה | 03-01-2021 22:02
ועוד תיקון הישיבה נקראת אורות אשקלון בראשות הרב ערן! הם בכוונה הסתרו את העובדה הזאת להראות כאילו הכל חדש
12
תוכן הכתבה לא נכון בלשון המעטה...
אשקלונים | 03-01-2021 22:06
כדאי לברר פרטים לעומק לפני שמפרסמים כתבה ומשחירים את פניה של ישיבה ורבניה.
הישיבה צריכה...
אשקלונית | 04-01-2021 1:28
הישיבה צריכה לברר לפני שהיא מנסה לפגוע בסניף
13
השאלה העיקרית כתור...
תושב העיר | 03-01-2021 22:08
השאלה העיקרית כתור תושב העיר ,זה מה העיר צריכה ומה תורם לה? ואין ספק שהישיבה של הרב ערן טמיר זה הדבר הטוב ביותר שקם לעיר הזאת ובכלל לכל תושבי הסביבה. אגב החלק של המבנה שיש ביד בני עקיבא ופעיל לחלוטין- הרבה סניפים היו מקנאים בסניף שכזה מבחינת הגודל שלו , כנראה שישנם גורמים שבמקום לראות את טובת הכלל מעניין אותם האינטרס האישי שלהם.
14
מטעם עיריית אשקלון...
כשהכותרת עושה עליכם סיבוב | 03-01-2021 22:10
מטעם עיריית אשקלון נמסר: הטענות אינן מדויקות, בלשון המעטה, ואין המדובר כלל בפלישה. המקום, הכולל גם חצר ציבורית משותפת, משמש את כלל הציבור, בהם גם חניכי ומדריכי הסניף והישיבה מזה שנים.
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:42
בגלל זה בשבת לפני שבועיים בזמן האזעקה החניכים נאלצו לשכב על הרצפה בעוד המפתח למקלט שנמצא מטר מהם נמצא אצל הישיבה? בושה שכך נוהגים תלמידי חכמים. המבנה שייך לבני עקיבא וכך גם המקלט. הדברים מעוגנים משפטית. עיריית אשקלון והעומד בראשה עושים בצורה שיטתית עוול לחניכי הסניף בכל שמתעלמים לגמרי מדרישותיהם. כשבני עקיבא ביקשו מפתחות למקלט בשנים האחרונות הם נענו בסירוב אך כשהישיבה מבקשת הדבר נעשה בשניה. קל להבין מדוע זו תגובת העירייה. תגובה שיקרית ואינטרסנטית
15
ועוד תיקון הישיבה...
תושב אשקלון | 03-01-2021 22:13
ועוד תיקון הישיבה נקראת אורות אשקלון בראשות הרב ערן! הם בכוונה הסתרו את העובדה הזאת להראות כאילו הכל חדש
16
תהלים לז (א)...
בוגר בני עקיבא | 03-01-2021 22:13
תהלים לז (א) לְדָוִד אַל תִּתְחַר בַּמְּרֵעִים אַל תְּקַנֵּא בְּעֹשֵׂי עַוְלָה: (ג) בְּטַח בַּה' וַעֲשֵׂה טוֹב שְׁכָן אֶרֶץ וּרְעֵה אֱמוּנָה: מלבים תהלים לז, ג' ועשה טוב, שעם בטחונך תעשה טוב, לא הצלחת המרעים שעושים רע, ותנאי ההצלחה שידע המצליח שמעשיו טובים ושהוא ראוי אל ההצלחה
אני...
בוגר בני עקיבא | 03-01-2021 22:24
אני פירסמתי תגובה זאת והיא מיועדת לכתב הצעיר עם החלב על השפתיים שבינו לבין תורה אין קשר
17
נו באמת, אין...
אבנר | 03-01-2021 22:29
נו באמת, אין מה לצפות מכתב של שקל תשעים שמנסה לעשות כותרות של שקל תשעים בלי ללמוד תקשורת.
@אוהב ישראל מספיק...
שמעון | 04-01-2021 8:59
@אוהב ישראל מספיק לקרוא כמה ''כתבות'' של הבחור הזה בשביל להבין כמה הוא לוקה בחוסר מקצועיות
הוא למד...
אוהב ישראל 2 | 04-01-2021 1:26
הוא למד וחקר את העניין אם אתה תדע את כל הסיפור אתה גם תיהיה נגד הישיבה
18
הוצאת שם רע...
אוהב ישראל | 03-01-2021 22:34
הוצאת שם רע לשמה . אדוני הכתב אשר שם חנגד עיניו את חשיבות מקום המקדש , שים עיניך וליבך בעניין , אתה פועל נגד עקרונותיך , הגדלת שנאת חינם דבר אשר הרחיק אותנו בעבר מבית המקדש , בוא תקן את מעשיך והורד את הכתבה הנלוזה אשר מבזה תלמיד חכם עצום שמזכה ומקרב לבבות כבר עשרות שנים.
19
כותב הכתבה אנא...
יענקל | 03-01-2021 22:43
כותב הכתבה אנא ממך הסר את הכתבה אתה לא צשיג את המטרה שאותה הנך שם לדגל ולראש , אלא מין הפח אל הפחת , שנאת חינם מלובה בדברים אשר מרחיקים אותנו מאחדות ! תקן אץ דבריך עשה תשובה כל עוד לא נעשה נזק רב מדיי בקש סליחה מהגדולים , אל תכנע לעולם הבהמי של עולם התקשורת שיכין כתבה תמורת כל מחיר! אנחנו עם ישראל איפה הערכים? תמורת כל מחיר נמכור את תורתינו? נבקש לסגור ולכבות מקורות אש התורה הבוערת וגדלה ומגדלת לבבות לבבות עמך ישראל שעמלים ומשפרים עצמם לרצון ה' יתברך , עשה חושבים תתיעץ עם מי שצריך ובטל את הכתוב .
20
אם בני עקיבא...
אבי | 03-01-2021 22:53
אם בני עקיבא כך מתנהגים מול הישיבה, שיכנסו חזרה ויתחילו לחנך מחדש. בני עקיבא? אולי בני ישמעאל.
אם בניע קיבלו...
אוריאל כהן( אבא של קומונרית) | 04-01-2021 15:28
אם בניע קיבלו את המבנה הזה לשימושם לפני שנים רבות. למה נתנו לישיבה דריסת רגל במקום ? היה ברור שהם ינצלו את החניכים המדריכים והקומונריות וידחקו אותם החוצה בשם לימוד התורה. אם העיריה והעומד בראשה רוצים לשמוע את קול התורה בעיר, יתכבדו ויעניקו לישיבה מבנה מכובד לכבוד התורה לא על חשבון אף אחד אחר.
בני ישיבה...
מיכל דואניס | 04-01-2021 1:23
בני ישיבה אתה קורא אני קוראת להם בני ישמעאל
21
עמיחי סיבוני נציג...
אשקלוני ותיק שמעורב בעירייה | 03-01-2021 22:55
עמיחי סיבוני נציג הבית היהודי ויועצו לשעבר של בנט מנהל את כל המלחמה נגד הישיבה הגבוה בעיר בגלל שלא תמכו בו בבחירות..
22
המינימום בלפרסם כתבה...
לשון הרע לא מדבר אליי | 03-01-2021 22:59
המינימום בלפרסם כתבה הוא לבדוק את העבודות. מטריפה קלות הדעת שבא מוצאים שם רע לישיבה ולרבנים בעמי.. מטריפה קלות הדעת שבא מלבים אש ושינאה בתוכינו.. מה הועילה הכתבה?! למה לפזר רעל ושינאה על יהודים?!אבא תרחם
23
עמיחי סיבוני הוא...
רונן מאשדוד (תושב אשקלון לשעבר) | 03-01-2021 23:01
עמיחי סיבוני הוא גם בוגר הסניף המדובר. עכשיו גם ברור מי מנצח על הדבר. פשוט בושה מה אדם יכול לעשות בשביל פוליטיקה ומעמד. לעבור על איסורי תורה כמו ביזוי תלמידי חכמים ומניעת מוסדות תורה ברוח מרן הרב קוק זצל.
שטויות
יוסף | 04-01-2021 9:44
עמיחי סיבוני בוגר סניף עתיקות. העיקר לכתוב כדי לפגוע
24
אריק איינשטיין המנוח...
יוסי שורץ | 03-01-2021 23:17
אריק איינשטיין המנוח שר 'איך אתה ישן בלילה עיתונאי קטן'. כותב המלל לעיל אינו עיתונאי כלל, ולכן ככול הנראה לא חושב שהשאלה מכוונת גם כלפיו. אצר סרוגים באופן כללי סובל מרמה עיתונאית נמוכה, בידיעות יח''צ המוגדרות כחשיפות וברמת כתיבה חובבנית של עיתון בית ספר. אברהם בלוך, יהודי יקר, פעם הבאה לפחות תנסה להעמיד חזות של עיתונאי אובייקטיבי. חבל. בעבר האתר הזה היה רציני.
הרשה לי...
שמולי | 04-01-2021 7:26
הרשה לי לחלוק עליך. האתר הזה מעולם לא היה רציני.
25
הישיבה הזו השתלטה...
יקי | 04-01-2021 1:08
הישיבה הזו השתלטה על חלקים מהסניף, הכותרת נכונה לחלוטין!!!
26
בושה לקחת חלקים...
תמר | 04-01-2021 1:10
בושה לקחת חלקים מסניף של בני נוער!!! חבל שהישיבה מתנהגת בצורה כזו.
27
לא ככה מנהיגים...
אחד שמכיר | 04-01-2021 1:13
לא ככה מנהיגים ישיבה, חבל חבל חבל.
28
הדבר אינו שקר...
בוגרת הסניף | 04-01-2021 1:35
הדבר אינו שקר אם הייתם מקשיבים לסיפור והייתם מבינים כמה הישיבה מנסה לקחת לסניף את המבנה כל הזמן רצו כל פעם מישהו אחר שם עין על המבנה כאילו אין עוד מבנים בעיר כל פעם הם רצו אותו ניסו עוד ועוד לקחת בלי לחשוב בכלל וזה לא שלא ניסנו לחיות ביחד פשוט לישיבה לא באמת היה אכפת אם זה היה להעיר הערוץ כמו בני עקיבא רק עבודה זרה ואם זה להעיר למדריכות על זה שהם צריכות לקום מליד המבנה של הסניף שלה כי זה לא צנוע שמדריכה תשב ליד בני ישיבה ועוד עם החצאית שלה רק רוצה שתחשבו אם זה היה הילדה שלכם אם עדיין הייתם בעד הישיבה הזאת ברור קל להגיד ביטול תורה לשון הרע אבל אין מה לעשות 4 שנים שתקנו ולא עוד!!!
לא התקינו...
אוריאל כהן (אבא של קומונרית) | 04-01-2021 15:19
לא התקינו שרותים? או שהישיבה השתלטה על חלק מהמבנה שבו במקרה ממוקמים השרותים. בטוח שאם הישיבה היתה מקבלת חדר בסניף של הצופים הם לא היו יכולים להתפרס לאט לאט על כל הסניף. פא קל להם כי דתיים לא יגידו לא לתורה. אבל למען השם, תתקבעו במקום אחר ולא על גב החניכים.
המצאות ודמיונות!!! הישיבה...
מהשטח | 04-01-2021 14:25
המצאות ודמיונות!!! הישיבה פתוחה לכלל עמי ללא יוצא מהכלל,וכל המדריכים והחניכים בסניף יודעים את זה בפירוש! רק אציין עובדה מהשטח שכל מי שבסניף מודע לה,בסניף אין שירותים נורמלים ולכן החניכים/ת ומדריכים/ת וכל פוקדי הסניף משתמשים מאז ומתמיד בשירותים של הישיבה בשמחה רבה! אז בואו נהיה אמיתיים כלפיי עצמינו ולא כפויי טובה,לפחות קצתת..
29
סדר עדיפיות? מה...
קל | 04-01-2021 8:35
סדר עדיפיות? מה חשוב יותר? לימוד תורה או בילוי חברתי לבני הנוער ?
מגיעים...
דוד | 04-01-2021 9:58
מגיעים לישיבות בזכות החינוך בבני עקיבא. בלי בני עקיבא הייתי היום במקום אחר לגמרי. בזכות המדריך שלי הלכתי לישיבה גבוהה לכמה שנים טובות.
מה יותר חשוב
יוסף | 04-01-2021 9:45
מה יותר חשוב? חינוך הנוער על ערכים ותורה? או חינוך תלמידי ישיבה על גזל ושקר?
30
ניסו להשתלט על
תושב אשקלון | 04-01-2021 12:41
ניסו להשתלט על ישיבת ההסדר הקיימת מעל עשור , והמשיכו לסניף שקיים למעלה מעשרים שנה ... מעניין מתי הם יסיימו להרוס דברים במקום להתחיל לבנות ולאחד את הציבור באשקלון...
31
דבריך מוטעים מטעים...
לעניות דעתי | 04-01-2021 12:46
דבריך מוטעים מטעים ומבזים! הרב ערן מעביר שיעור שבועי בישיבת שדרות ובטח ובטח שלא נמצא בריבים עם ראש הישיבה, שקול מילותיך כבמברק משם אתה לומד לשקול מילים בזמן שאתה מדבר, אבל דברים כאלה כשאתה כותב אותם ולא שוקל?! מעלה סברות ללא כל ביסוס למעט צורת התפיסה שלך את המציאות, שהכל מונע מכבוד ושם. הרב ערן עומד בראש ישיבה מיוחדת ( שהוא הלך להיות ראש הישיבה שלה רק לאחר התייעצות עם גדולי הרבנים) שמאירה את האור המיוחד שלה לכל העיר! ואין שום סתירה מול הישיבה הנוספת בעיר אלא אדרבה שתיהן מאדירות תורה! שתי הישיבות מכוונות לסוג אחר של בחורים ושתיהן נצרכות באותה המידה, אף אחד לא בא להכפיש ולרמוס אלא אדרבה כמו שציינתי.
32
הישיבה באשקלון לא...
מכיר מקרוב באמת | 04-01-2021 12:59
הישיבה באשקלון לא מונעת משום מניע חוץ מהעלאת תורה ולהאדירה וכל דבר זולת זה הוא ביזוי כבוד התורה, הרבנים, התלמידים וכל העוסקים במלאכת הגרעין התורני בכללותו. הישיבה הגבוהה באשקלון עשתה ועושה כל כך הרבה טוב ומשפיעה כמויות אור אדירות לכל תושבי השכונה והעיר ובפרט הקהילה הקיימת במקום. בסוף, בין אם זה תנועות נוער כגון בני עקיבא, אריאל או עזרא, ובין אם זה ישיבות או מכינות לכולם יש מטרה אחת - לחיות אידאלים, לפעול בעולם מתוך אורה של תורה! הנקודה צריכה להיות לראות את המכנה המשותף ולהפרות אחד את השני ולא לצאת בהתנגחויות. הנקודה היא לא נדלן, היא התורה והאומה.
הכל טוב ויפה,...
אוריאל כהן( אבא של קומונרית) | 04-01-2021 15:09
הכל טוב ויפה, אבל למה לדחוק החוצה את חניכי בניע ?
33
כל החניכים והמדריכים...
אוריאל כהן (אבא של קומונרית). | 04-01-2021 15:06
כל החניכים והמדריכים כולל אלה שבאים רק בשבת הארגון, יבואו ויקיימו פעולות כל יום בתוך הסניף. אולי הרעש והצעקות שיקימו חמישים חניכים( לפחות) במשך חודש, ישכנעו את הישיבה לחפש מקום שקט יותר. אז תיפתר הבעיה והשקט יחזור לשכונה. לימוד תורה לא צריך לבא במקום חינוך בלתי פורמלי בעיר שטילים עלולים לנחות בה באופן בלתי צפוי.
34
צריך בהחלט למצוא...
צקי מאשקלון | 04-01-2021 17:37
צריך בהחלט למצוא להם מקום אחר לא על חשבון סניף של בני עקיבא, זה בטח לא תקין ולא ראוי זו לא דרכה של תורה. אולי שיתאחדו עם ישיבת ההסדר זה נראה לי הכי טוב.
35
במקום לשמוח בגידול התורה מתעסקים בשטויות.
גיא | 04-01-2021 20:12
העיקר תורה ועבודה ושזה מגיע לתכל'ס רבים על מקום ללומדי תורה. אין לי מושג מה קרה שם אבל הרב ערן רב גדול רציני ואלוף מוסר נפשו על עמי.
36
הֲבֵל הֲבָלִים...
אנונימי | 04-01-2021 23:56
הֲבֵל הֲבָלִים אָמַר קֹהֶלֶת הֲבֵל הֲבָלִים הַכֹּל הָבֶל: חוץ מלשון הרע גמור, סילוף האמת, וביזוי כבוד תלמידי חכמים אין כאן שום דבר נכון. מדובר ב״כתב״ שאפילו לא בא לבדוק את השטח, מעיד על רצון עז לחפש כותרות ולמצוץ את הדם מאחיו בני הציונות הדתית. כמו שהרב פנדל אמר על הרצח של אהוביה סנדק, שאם אפילו יש קצת מעט כוונה אז ההרג הוא לא בשוגג הוא במזיד כך גם כאן. מקווה שכתב התשקורת חי טוב עם המצפון שלו על חילול שם ה׳ שהוא עושה. שהקב״ה ישלם שכרו, ולא משנה כמה פעמים יעלה להר הבית או ישתתף בתוכניות ריאליטי בזויות עדיין לא נראה לי שיעזור לו כל כך. כמה טיפשאי שאר אינשי דקיימי מקמי ספר תורה ולא קיימי מקמיה גברא רבא
37
מי מפריע לבני...
הבנתם | 05-01-2021 3:15
מי מפריע לבני עקיבא להשתלט על שטחים רחמנא ליצלן
38
אני מתפלל בישיבה...
פרץ אברהם | 05-01-2021 9:54
אני מתפלל בישיבה עוד לפני שהוקם הגרעין התורני הנוכחי. אף פעם לא ראיתי שדחקו את חניכי בני עקיבה . אדרבא חניכי בני עקיבה היו באים להתפלל. מאז, שהישיבה החלה לפעול במתכונת הנוכחית בראשות הרב טמיר האווירה באזור השתנתה לטובה וזה רק יכול להועיל לציבור הדתי. מאז, שהחלה הקורונה ונדרש היה להתפלל בחוץ אז לפעמים השטח בחוץ נתפס על ידי המתפללים. לדעתי אפשר לפתור את המחלוקת הזו על ידי שיחות ושיתוף פעולה. גם הגרעין התורני וגם בני עקיבה מביאים ברכה לאשקלון והאזור. הגעתו של האב ערן לאשקלון היא רווח נטו לעיר מי יתן ויבואו עוד רבנים כמוהו. אמן
39
כתב יקר! מה דעתך...
שימו לב! | 05-01-2021 10:44
כתב יקר! מה דעתך לפרסם גילוי נאות שאישתך הייתה קומונרית באחד מסניפי בני עקיבא באשקלון לפני כמה שנים ושהיא שותפה למאבק של הסניף? מינימום של יושרה שמתבקשת מעיתונאי .. בטח המגדיר עצמו ירא שמים
עכשיו התמונה...
בנצי | 05-01-2021 14:54
עכשיו התמונה הרבה יותר ברורה. כתב שכל עניינו הוא להכניס טורים של אבא שלו (אולי הוא חושב שזה מוסיף לאבא שלו כבוד או משהו..) ולהכניס אינטרסים של אשתו, חייב להגיד שזו סיבה מעניינת לרצות לעבוד בתקשורת
40
נו,מה חדש?זה רב ראשון מושחת ששודד את הציבור?
תמיר | 05-01-2021 18:56
אני דתי מתנחל ורואה מהקורה סביבנו-רבנים עושים בישובים כבתוך שלהם,שודדים קופת הציבור חיים על חשבונו אוספים תרומות בלא שום חשבונות ודיווחים ועוד ועוד.אני לא מתפלא על הארוע החמור באשקלון.
הלו אבל העירייה מצדדת בישיבה, מה נסגר??
תצמדו לאמת | 05-01-2021 23:49
מה נפל על הכתב הזה
41
מה זה המבנה...
אביתר | 05-01-2021 21:44
מה זה המבנה שייך בעיקרון? זה תחקיר או משאלת לב?
42
אני חניך בסניף
חניך | 13-01-2021 13:02
זה לא נכון אני חניך בסניף והישיבה לא לקחה כלום מהסניף הם עשו הסכם ובגלל הקורונה הם לומדים בחוץ זה כל מה שקרה.