אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלפים בהפגנה מול מח"ש: "לסגור את ימ"ר ש"י"

אלפים מפגינים מול משרדי מח"ש בירושלים בדרישה להוציא את החקירה מידי המשטרה. הרב דוד פנדל: "נבלה יצאה מכם. קודם כל לעשות סטופ. ואז לחקור איך קרא המוות המיותר הזה"

אלפים בהפגנה מול מח"ש: "לסגור את ימ"ר ש"י"
  (צילום: חיים גולדברג/סרוגים)

אלפים הפגינו הערב מול משרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במתחם הר חוצבים בירושלים. האלפים קוראים "לסגור את ימ"ר ש"י" ו-"לא לטייח את רצח אהוביה סנדק ז"ל".

הרב דב ליאור פתח את ההפגנה ונשא דברים במקום. אחריו דיבר הרב דוד פנדל, ראש ישיבת ההסדר בשדרות: "גם רוצח בשגגה נקרא רוצח. קחו אחריות על הרצח הזה. איזה גוף במדינה חוקר את עצמו? איפה ראינו ששוטרים יחקרו שוטרים?. אין גוף בעולם שחוקר את עצמם. אנו קוראים לסגור את ימ"ר ש"י, נבלה יצאה מכם. קודם כל לעשות סטופ. ואז לחקור איך קרא המוות המיותר הזה. אנחנו רוצים אחדות וחיבורים. אני מהדרום מרגיש מחובר למרכז וללב. שולחים ברכה ואהבה לשומרון. אתם השליחים שלנו."

עוד באותו נושא

ראש הממשלה התקשר למשפחת אהוביה סנדק


10

לאחר מכן החלו עימותים מול השוטרים, כשכמה עשרות צעירים ניסו לחסום את שדרות גולדה. המכ"תזית התיזה מים על המפגינים, ונרשמו כמה אירועים אלימים בין השוטרים והמפגינים.

מהמשטרה נמסר: "כוחות משטרה פועלים במחאה שהחלה בכניסה להר חוצבים ובמהלכה החלה הפרת סדר על ידי מאות מפגינים תוך חסימת ציר גולדה מאיר, התפרעות אלימה שכללה יידוי אבנים מהם נפגע שוטר בידו וניסיונות פגיעה נוספים בשוטרים. כמו כן, נגרם נזק לניידת משטרתית שצמיגיה נוקבו."

המכת"זית בהר חוצבים (חיים גולדברג)
המכת"זית בהר חוצבים (חיים גולדברג)
עוד באותו נושא

הוחמרו החשדות נגד חבריו של אהוביה סנדק ז"ל


12

גם בדרום דורשים: לסגור את ימ"ר ש"י

גם בבאר שבע הפגינו כ-250 איש למען הקמת ועדת חקירה חיצונית לחקר מותו של אהוביה סנדק.

הרב יונתן סמואל שהשתתף בהפגנה אמר: אנחנו נמצאים פה עצובים על מותו של אהוביה אהובינו. אנחנו אוהבים את מדינת ישראל, משקיעים במדינת ישראל, אבל כשקורות תקלות, צריך לבדוק אותן ולתקן ואנחנו דורשים ועדת חקירה כדי לתקן את העוול הגדול".

הרב שמעון כהן ראש מוסדות בית מוריה אמר: בשנים האחרונות כל כך הרבה התנכלויות, כל כך הרבה התעללות במתיישבי ארץ ישראל באבן העשייה מול אויבי ישראל. ונדבר הזה זועק. לכן בלילה הזה אנו קוראים לשר לבטחון פנים, לראש הממשלה: יש לסגור את ימ"ר שי מיד. הלילה הזה עוד יכולה חהצקבל ההחלטה. זה צודק כיוון שבמקום שיש עוול אין מוסר ואין קיומיות"

חבר מועצת העיר גדי מזוז אמר: "חסר לנו מה לרדוף? בואו נרדוף את המחבלים שיש לנו בנגב שגונבים אותנו לילה לילה. ששודדים אותנו באתרי הבניה והמשטרה עוצמת עיניים. על מה לפתוח על ילדים טובים אידיאליסטיים שיצאו מבית המדרש והולכים ובונים את ארץ ישראל. צריכים לתת להם אות הצטיינות. ועל מה לרדוף אחרים, לגרום לתאונה, לגרום למוות של נער צעיר שאפילו לגיל 18 לא הגיע שחבריו מתגייסים לצבא, תורמים למדינה, שההורים שלהם גם מתגייסים לצבא ותורמים למדינה. לאן הגענו? אנחנו חייבים להתעורר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אבל מי שיש בו אמת ועומק
אתם לא חייבים לאהוב | 03-01-2021 2:59
למה באמת שוטרים לא נלחמים באותה עוצמה בפשיעה ערבית בנגב כמו בנוער הגבעות? למה ביוש עצמה המפלג לעבריינות לאומנית מטפל רק בחשודים יהודים, אין ביוש חשודים ערבים העברות לאומניות?? האם זה במקרה עוד שוטר סאדיסט שהיכה והתאכזר? האם במקרה כל המערכת עומדת דום ומונעת חקירה אמיתית של נסיבות מותו של אהוביה?
תגובה
דבורה | 03-01-2021 11:02
השוטרים לא נלחמים בנגב כמו אם נוער הגבעות מכיוון שהם מפחדים גיבורים על יהודים, ויותר קל להם להתנכל לנערי גבעות
מי חוקר שוטרים שסרחו באיוש
מי חוקר את השוטרים | 03-01-2021 10:17
תגובה לבאיוש בלבלן המוח למה ערבי שזורק אבנים לא נרדף עי אף אחד לא צבא לא שבכ ולא משטרה למה שוטר שמכה מפגיני ימין מגובה אוומטית, ושוטר שמכה מפגינים בלפור עומד לדין למה אתה מבלבל את המוח שאצל נוער הגבעות חוק זה לא חוק, למה אצל המשטרה חוק זה כן חוק?? שוטר יכול לשבש חקירה של מחש וזה מגובה עי ראשי המשטרה, שוטר עוצר נערה באלימות כי העזה לומר לחברה שלה שהוא פיצי, זה קשור לשבכ? מה אתה מחרטט??
, באיוש...
חלוקה ברורה | 03-01-2021 6:56
, באיוש מי שמטפל בפשיעה לאומנית זה השבכ והצבא. אל תבלבל את המוח בשטויות.
2
לסגור עכשיו!
דניאל בגוב העריות | 03-01-2021 6:38
ולתת לטרור היהודי חופש מוחלט, זה מינימום אחרי 2000 שנות גלות.
3
כתבה מאוד פושרת...
מעשה הנבלה הוא של מי שקורא לחקירה - אבל קובע מראש שהשוטרים רצחו. עלילת דם נוראה כלפי שוטרים שממלאים את תפקידם. | 03-01-2021 6:55
כתבה מאוד פושרת וחלקית בסרוגים. אתמול הייתה בירושלים התפרעות רבתי. תקיפת שוטרים, יידוי אבנים, הפיכת ניידת, הרס תמרורים ותשתיות כבישים. נערי הגבעות ותומכיהם מוכיחים בדיוק מי ומה הם - פורעים אלימים. בעיניהם חוק אינו חוק, שוטר אינו שוטר והמדינה ראויה לבוז. הרבנים קוראים לחקירה יסודית - אבל קובעים מראש שעל ידי המשטרה נעשה מעשה נבלה. אף מילה של חשבון נפש. רוכבים על הגל כמו פוליטיקאים. בושה.
שזו המציאות
מה לעשות | 03-01-2021 10:20
שוטרים מזלזלים בחוק בשיטתיות, רק כי הם שוטרים. כמה ניצבים נתפסו על הטרדה מינית וניצול סמכות? כמה עשו ולא נתפסו? כמה שוטרים היכו מפגינים ולא הועמדו לדין? כמה שוטרים הורשעו עי בתי משפט בתביעות אזרחיות אחרי שמחש סגרה את תיק החקירה מסימות עלומות? (קוראים לזה משפחה...) מספיק להגן על כל העוולות הנוראות שקורות מידי יום רק כי אתה לא חרדי/גבעון/אתיופי מה אתה שוטריסט??