משפחת גולדין עתרה לבג"ץ נגד העברת חיסוני קורונה לעזה

משפחת גולדין עתרה לבג"ץ נגד העברת חיסוני קורונה לעזה

משפחת גולדין עתרה לבג"ץ בדרישה לאסור מעבר של חיסוני קורונה לעזה וממנה עד להשבת החיילים והאזרחים הביתה: "תדע כל אם עברייה כי ממשלת ישראל מפקירה את חייליה ואזרחיה"

author-image
משפחת גולדין עתרה לבג"ץ נגד העברת חיסונים לעזה
  (צילום: גיל יוחנן)

בני משפחתו של החייל הדר גולדין הי"ד והקליניקות המשפטיות של המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" עתרו הבוקר (חמישי) לבג"ץ בדרישה לאסור מעבר אנשים, סחורות וחיסוני קורונה לרצועת עזה וממנה עד להשבת החיילים והאזרחים הביתה.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד פרופ' אביעד הכהן, טוענים לאה ושמחה  גולדין, הוריו של החייל הדר גולדין שנהרג בזמן הפסקת האש בעזה לפני כשש וחצי שנים, אך גופתו מוחזקת בידי החמאס, כי ממשלת ישראל וכוחות הביטחון מאפשרים מעבר של אנשים וסחורות בהיקף עצום לרצועת עזה וממנה, הרבה למעלה מן המתחייב מכוח כללי המשפט הבין לאומי.

עוד באותו נושא

צפו: הדר גולדין בתיעוד נדיר שלא פורסם עד היום


3

כמו כן נטען בעתירה כי המעורבים בפעילות ענפה זו מסתירים את המידע מהציבור, ולמרות שפנו אליהם שבע פעמים במהלך השנה האחרונה בדרישה לגילוי הנתונים בעניין זה לא נענו.

בפתח העתירה כתבו הוריו של הדר ואחיו קריאה מדם לבם, שבה נאמר, בין השאר: "מזה שש שנים ויותר, מסובבים אותנו ממשלת ישראל והעומדים בראשה, כמו גם אנשי מערכת הביטחון, בכחש ובכזב. רוממות הדיבורים בדבר מחויבותם להשבת בנינו בגרונם, אך אין אלה אלא דיבורי סרק, שאין מאחוריהם ולא כלום".

"מעת לעת דואגים מי מהם ל'שחרר' הצהרות – בשיחות עמנו פנים או פנים, או בהודעות לתקשורת – ולפיהן "שחרור הבנים והשבתם לישראל קרוב", אך המציאות מלמדת שאין אלה אלא דיבורים חלולים, נבובים, דברי הבאי שנועדו בעיקרם להשקטת מצופם של הדוברים או לשם מילוי צרכים פוליטיים ציניים ול'השקטת האווירה'".

"לא נעשים צעדים של ממש"

המשפחה הוסיפה כי "בפועל לא נעשים צעדים של ממש, דוגמת הצעד המתבקש מאליו: הפסקת כל מעבר של סחורות ואנשים, מרצועת עזה לישראל וממנה, עד אשר יושבו חיילי צבא ההגנה לישראל סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ועמם שני אזרחי ישראל המוחזקים ביד ה'חמאס' השופט, הלכה למעשה, ברצועה".

"הומניזם ואחיזה במידת הרחמים הם תכונות מבורכות, אך הן מחייבות את הכל. במקרה דנן, לא נוקטים המשיבים ב"הדדיות" המתחייבת מן הנסיבות, הדדיות שבה היה נוקט כל בר דעת: המבקש חסד, רחמים והומניות, יתכבד נא וינקוט גם הוא במידות אלה. מחוות הומניטריות שננקטות בכיוון חד סטרי, רק מגבירות את השנאה והרוע בצד האחר, ומביאות לכך שגם בחלוף למעלה משש שנים, טרם שבו חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל המחוזקים ברצועת עזה לביתם".

"דיבורים חלולים והבטחות סרק"

משפחת גולדין תקפה: "לנוכח מציאות זו, אך ראוי הוא ש"תֵדַע כל אם עברייה", שבשולחה את ילדיה לצה"ל, ובאמצעותו להילחם בעד ביטחון המדינה וההגנה על יושביה, מפקירה היא אותם לאנחות הוריהם, נוטשת אותם לטובת דיבורים חלולים והבטחות סרק של פוליטיקאים ואנשי צבא, ואם ח"ו יקריבו את נפשם למען המדינה, לא יהיה מי שידאג להם".

"המציאות אכן מלמדת כי מדינת ישראל, ראשיה ושריה, וראשי מערכת הביטחון, אכן "תעשה הכל". "תֵדַע כל אם עברייה" כי "מדינת ישראל תעשה הכל" כדי לטשטש את מעשיה ברצועה, ולמנוע מהציבור בישראל ומהעולם כולו מידע בסיסי בעניין פעולותיה ברצועת עזה; "תֵדַע כל אם עברייה" כי "מדינת ישראל תעשה הכל" להסתיר מעיני הציבור את מעבר הסחורות, הציוד והאנשים הסיטוני שעוברים ממדינת ישראל לתחומי רצועת עזה ולהיפך במסווה של "סיוע הומניטרי" (כאשר לא נדרשת ולו ראשית "מעשה הומניטרי" הדדי מן הצד השני, ובראשו השבת חיילי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל לביתם בישראל). "תֵדַע כל אם עברייה" כי "מדינת ישראל תעשה הכל" כדי להרדים את שימת הלב הציבורית לגורלם של חיילי צה"ל ואזרחי ישראל המוחזקים בידי החמאס ולהשכיחם מלב".

"גנץ ונתניהו אפילו לא עונים למשפחה"

המשפחה תקפה את ראש הממשלה נתניהו ואת בני גנץ: "בהקשר זה לא למותר להזכיר כי לא תמיד נהג מנהג פסול ואטום לב זה עמנו. רק לשיבור האוזן, ולשם השוואה, נזכיר כי לאחר הרצחו של נחשון וקסמן בידי מחבלים, בחודש אוקטובר 1994, טרח ראש הממשלה דאג יצחק רבין, במשך שנה שלמה (עד הירצחו בידי בן עוולה), להתקשר מדי יום ששי, כל שבוע, להוריו של נחשון, לעודדם, לדרוש בשלומם ולהבטיחם כי קורבנם לא היה לשווא וכי ממשלת ישראל מחויבת לשלום חייליה לא רק בעתות של שמחה, אלא גם בעתות צרה".

"ראש הממשלה – המכהן והחלופי – כמו גם ראשי מערכת הביטחון שמשיבים לעתירה זו, לא רק נמנעים מלנהוג כמעשהו אלא אפילו אינם טורחים להשיב – ולו מטעמי נימוס – למכתבי הוריו של הדר גולדין ולפניותיהם אליהם. "תֵדַע כל אם עברייה" כי זוהי דמותה של מדינת ישראל בשנתה ה-72, וזהו פרצופם של מנהיגיה".

פרופ׳ אביעד הכהן ב"כ העותרים מסר לסרוגים: "זוהי העתירה שמכתבה מדם ליבה של משפחת גולדין ותוכנה מדבר בעד עצמו. למרבה הצער, מרוב עיסוק בפוליטיקה קטנה, בפיטורי שרים ובהקמת מפלגות חדשות, נציגי הציבור שלנו שכחו את חובתם הבסיסית כלפי כל אזרח: להשיב את חיילי צה״ל ואזרחי מדינת ישראל הנמצאים ברצועת עזה ובשליטת החמאס הביתה. מחוות הומניטריות הן ערך ראוי ונפלא אך רק בתנאי שהצד השני ממלא תחילה את חובותיו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מה ההגיון? אם...
חבל | 31-12-2020 21:10
מה ההגיון? אם הקורונה תשתולל בעזה, היא תעבור כם לפה. הווירוס לא עוצר הגבול
2
משפחות החיילים צודקים....
Xxxxx | 31-12-2020 23:38
משפחות החיילים צודקים. בשקט בשקט משתחררים מחבלים עם דם על הידיים מהכלא בישראל . בערוצי הטלוויזיה הערבית הם מצולמים חוגגים את שחרורם עם בני המשפחת ועם ילדיהם שנולדו בזמן מאסרם. הגיע הזמן שהתקשורת תזכיר את החיילים בכל יום עד שחרורם.
3
צודקים באלף אחוז....
שמיר | 01-01-2021 13:41
צודקים באלף אחוז. נתניהו למען הסר ספק, אתה לא עושה טובה אתה חייב. לא להעביר חיסונים לעזה
4
ההיגיון פשוט. ביבי...
מלכה אלימלך | 23-01-2021 11:49
ההיגיון פשוט. ביבי מקושש קולות מערביי ישראל ונפלה בידו הזדמנות פז להתחנף. שיתבייש כמה נמוך יורד כדי להימלט ממשפט. מתו ונגוזו ערכיי היסוד של המדינה על ידי שליט על שמשתמש בכח הרב שחו לצרכיו על גופות חללים. אני מזועזעת