אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דוד פנדל: "אנחנו נערי גבעות, הרגתם אותנו" |צפו:

במהלך הפגנה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל, ראש ישיבת שדרות, הרב דוד פנדל, קרא לסגור את המחלקה היהודית: "אנחנו נערי גבעות, אנחנו אוהבי ארץ ישראל. אם סימנתם אותם סימנתם אותנו"

הרב דוד פנדל: "אנחנו נערי גבעות, הרגתם אותנו" |צפו:
  (צילום: יוטיוב / ישיבת אפיקי דעת שדרות)

ראש ישיבת שדרות, הרב דוד פנדל, הפגין היום יחד עם תלמידיו מחוץ לתחנת המטרה בשדרות במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי, לאחר שהרכב בו נסע נוגח על ידי שוטרי ימ"ר ש"י – וקרא לסגור את המחלקה היהודית.

הרב דוד פנדל, אמר: "אנחנו מבקשים שתקשיבו לנו: אנחנו נערי גבעות, אנחנו אוהבי ארץ ישראל, הם השליחים שלנו, הם זכו להיות בפרונט, לגאול את ארץ ישראל, לאהוב את ארץ ישראל. תלמדו קצת על האישיות של אהוביה על מה שקורה אצל הנוער איזו אהבה איזו מסירות, מה אנחנו עשינו למען יהודה ושומרון?".

עוד באותו נושא

"רבנים לא יודעים להכיל את הכוחות של נערי הגבעות"


23

"כשיש רצח בשגגה צריך לבדוק טוב טוב מה הרקע. אולי אם יש רק קצת שנאה אז כבר זהו זה כבר לא בשגגה. כך ההלכה אומרת. צריך לבדוק האם אנחנו באמת אוהבים. האם סימנתם קבוצה שלמה. אם סימנתם אותם סימנתם אותנו. אנחנו אחד. למה משטרת שדרות לא קמה ומוחה ובוכה?".

הרב פנדל: נתתם מכה אחת יותר מדי, תסגרו את המחלקה היהודית

הרב פנדל הוסיף: "איך אפשר לשבת בשקט כשרואים שזו שיטה לרדת ולשנוא אותם, לא לכבד אותם. אנחנו באנו לפה לתת להם כבוד, להכיר בגדלות שלהם, להכיר במציאות הזאת ששוטר שמפעיל יותר מדי כח, איך יודעים בתורה שאסור לתת מכות? כתוב את זה לשוטרים שנותנים מכות בהיתר. לא יוסיף להכותו. אם אתה עושה את זה יותר מדי חזק אפילו טיפה אתה חייב במכות. וזה נאמר לשוטרים תוך כדי עבודה".

"נתתם מכה אחת יותר מדי! הרגתם אותנו! תבקשו סליחה. תסגרו את המחלקה היהודית, זה מיותר. אנחנו באים באהבת ישראל עצומה לנוער הגבעות. אנחנו גם אשמים שהתנתקנו מהם כי הם לא בדיוק איך שאנחנו מחנכים. ולא בדיוק בסטייל. הם זה אנחנו זה הבנים שלנו".

הרב פנדל פנה לשוטרים: "אני מבקש מכל שוטר שמקשיב תסתכלו בגוגל תשמעו את האבא של אהוביה, תסתכלו על האמא תלמדו קצת מה הוא עשה ב16 וחצי השנים שלו, תראו את מי הרגתם בטעות. טעות גדולה טעות איומה. טעות שצריך לעצור את כל המערכת ולבדוק איך משנים הכל. כתוב ש'אם שכיחי רוצחים' אנשים מתחילים להרוג גם בטעות. תדעו שאנחנו זה הם והם זה אנחנו".

הרב שלמה בנימין: צריך לבטל את ימ"ר ש"י

לאחר הרב פנדל, נאם הרב שלמה בנימין: "כל שוטר בישראל, כל אדם בישראל חייב לקחת אחריות על המוות המיותר הזה. להתייחס לאותם צדיקים רק בגלל שהסימנים שלהם הם פאות וכיפה גדולה? אלו סימנים שהקדוש ברוך הוא מחפש אותם. מדברים על אהבת ה', אהבת ארץ ישראל, אהבת התורה. לחפש אנשים כאלו ולראות כל אחד מהאנשים האלה כאויב? כנראה התבלבלתם".

"ימ"ר ש"י יש להם תקציב של 60 מיליון ל-100 תיקים שברובם הם המצאות. צריכים לבטל את ימ"ר ש"י כמו שבמחלקה היהודית בשב"כ לא מבינים שהם האויבים של האחים".

הרב הוסיף: "את אחי אנוכי מבקש, כמו שאומר יוסף הצדיק. אנשים שלא מבקשים אחווה ולא רואים את האחים שלהם כנראה שהתבלבלו לגמרי. שוטרים כאלה לא אמורים להיות שוטרים. שוטרים כאלה מועלים בתפקידם. שוטר שמועל הוא יותר חמור מפושע כי הוא נושא מדים של קדושה בעוול".

"אנחנו לא מוכנים לראות את זה. לא מוכנים לראות את ילדינו מופקרים. יש פה עיוות מוסרי ברמה בלתי רגילה. אני מקווה שהנושאים באחריות יפתח לבם ויפתחו אוזנם. חייבים לדעת שאנשים האלו הם אוהבי עם ישראל, אוהבי ארץ ישראל".

"לסגור את המחלקה היהודית"

עוד אמר כי: "כמה אהוביה כמה עסק בתורה כמה עסק באהבת ארץ ישראל, אהבת עם ישראל, היה בדרכו לחופה. להפקיר נער כזה, להתנהג אליהם ככה, וזה לא פעם ראשונה אבל הפעם גדלה הסיאה.

"אני מקווה מאוד שהדברים יעברו לאותם אנשים הנושאים את האחריות. אנחנו עומדים פה מול המשטרה מתוך תקווה. השוטרים שמונו לראשונה לעם ישראל היו הצדיקים שבעם, שמסרו את גבם לחטוף את המכות בשביל עם ישראל אבל אם הם הולכים ומכים את אחיהם היהודים הם לא יכולים ללבוש את המדים האלו. אלו מדים של קדושה. מי שלא מסוגל לשאת אותם שישאיר אותם ויתן אותם לאנשים הרואיים".

הרב המשיך: "אנחנו קוראים לשר המשטרה, למח"ש, אם בכלל אפשר לסמוך עליהם, לחקור טוב טוב את העוול הגדול הזה ולהסיר את העשבים השוטים של השוטרים, לבטל את ימר שי לסגור את המחלקה היהודית. ככה נוכל לדעת שאנחנו אחים – את אחי אנוכי מבקש".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
אתם זרקתם את...
יוסי | 23-12-2020 16:44
אתם זרקתם את איתמר בן גביר שמגן בחירוף נפש על אותם נערים! בנט הרשע אמר שאיתמר הצדיק בז למוסדות המדינה ... אתם זרקתם את מוטי יוגב שנבחר ראשון בבית היהודי! תתביישו לכם שרק בגלל שנאת חינם זרקתם אותו וגרמתם שוב לגוש הימין לא להשיג 61! עכשיו אתם עסוקים במלחמה מרושעת נגד ראש הממשלה שעשה ופעל פי אלף מכם לטובת ההתיישבות ביהודה ושומרון ולטובת בניין הארץ. הגיע הזמן שהציבור ידע שימינה היא חבורה של אנשים סכסכנים ובעיקר לא ישרים. כתושב בנימין ומתנחל כיפה סרוגה אני אומר לכולם. שלא תעיזו לבחור במרכזינה!
2
אני אזרח ממוצע....
אנרכיסט בנשמה | 23-12-2020 17:11
אני אזרח ממוצע. אולי לא הכי חכם, אבל גם לא הכי טיפש. אני לא מבין : השוטרים הם אלה שלא בסדר ? כששוטר מסמן לי לעצור - אני עוצר. אני מאמין שגם הרבנים המכובדים שנאמו שם עוצרים ומצייתים להוראת שוטר. נוסעי הרכב פתחו בנסיעת הימלטות וסירבו להיענות להוראות השוטרים - מה צריך לקרות ? ובכלל, המדינה קובעת היכן יתיישבו והיכן לא. מה צריך לקרות כשמישהו מנסה לאנוס את המדינה ומתיישב במקום שמתחשק לו מבלי לרכוש את הקרקע ומבלי לקבל אישור מהרשויות ? נערי הגבעות רוצים מצב של לית דין ולית דיין, מצב בו מיעוט שולי כופה דעתו על הרוב בכוח. למה ???
נוער ?...
רונה | 30-12-2020 18:53
נוער ? זה כבר גבר ולא נער ששוטר מבקש לעצור אז עוצרים.נערי הגבעות לא מעל החוק
אתה לא מעורה במיאות
אחיך | 24-12-2020 15:28
הנערים האלה נעצרים יום יום ללא צורך בסיבה כלשהי. הנערים ידעו שהמשטרה יכולה לתפור עליהם תיקים ולענות אותם כדי שיודו. עכשיו אתה תגיד, אם היית עוצר...
פרופורציות מידתיות
זאב | 23-12-2020 22:01
מה יש להבין? אנשים בוגרים וכש נערים שוגים ועושים שטויות. הם נהגו שלא כשורה! הוויכוח הוא לגבי התוצאה הטרגית הרג נער בן 17 קל בעינך? כל נער שעובר על החוק על עברה מכל סוג נירה בו נידרוס אותו למוות! נושא נוסף מתי שמעת שמשטרה מנהלת מרדך רכוב ומסכן חיים על מיידי אבנים מדובר פה באכיפה בררנית עם הרבה שנאה.
, לא...
אנארכיסט בנשמה | 23-12-2020 20:30
, לא כולם בגיל טיפשעשרה. ברכב שבו היה הנער שנהרג - היו 4 בוגרים. כשהנכדים שלי שוכבים במארבים - הם תוקפים שוטרים ומשתוללים בדרכים. לצבא רובם לא הולכים. עבריינים לכל דבר. העובדה שיש להם אידיאולוגיה לא מכשירה את שרץ מעשיהם. יש דין ויש דיין - וכדאי שיפנימו זאת. לא מוסרים נפשם על כלום. מחפשים אקשן ומתחפשים לאידיאולוגים.
על טפשות...
מה לעשות | 23-12-2020 19:49
על טפשות ועבריינות משלמים. שיגידו תודה שהם לא ערבים, אחרת אף אחד מהם לא היה יוצא בחיים והרב פנדל היה מברך את כוחות הביטחון
לאנאכיסט בנשמה--- הנערים בגיל...
מלכי | 23-12-2020 18:53
לאנאכיסט בנשמה--- הנערים בגיל הטיפש עשרה. מוסרים את נפשם על בנין הארץ. יש להם צדדים מאוד חיובים ויש להם גם טעויות. זו לא סיבה להרוג אותם!!! מה לא ברור??? ההריגה המיותרת הזו נובעת מרדיפה של הנוער הזה והתחושה של המשטרה שדמם הפקר.
3
מה זה הא"בא
חידון | 23-12-2020 17:45
היטלר אדולף, ברק אהרן.
אדיוט זה...
רוני | 30-12-2020 18:51
אדיוט זה מחמאה מה עשית בחיים שלך עבור המדינה מלבד לחיות על ישבונה. לכו לישב את הנגב ואת הגליל שם זה גם ארץ ישראל. אבל שם לא תקבל כסף
4
חזק וברוך לרבנים...
שירן | 23-12-2020 18:53
חזק וברוך לרבנים הרב שלמה בנימין, ראש ישיבת ההסדר לב לדעת בשדרות, ולרב דוד פנדל ראש ישיבת אפיקי דעת בשדרות, שבאו יחד תלמידי שתי הישיבות, להפגין ולמחות על הרצח של אהוביה זכר צדיק וקדוש לברכה
5
עוד אנארכיסט שתומך...
עוד אחד | 23-12-2020 19:36
עוד אנארכיסט שתומך בפורעי חוק. פלא שהציבור בז לרבנים ?
6
איזה איש דוחה...
מה קראתי פה | 23-12-2020 19:48
איזה איש דוחה ומגעיל. תומך בפושעים שזרקו אבנים על ערבים. איכס. זה רב? או ערב רב?
אתה הרבה יותר דוחה
זאב | 23-12-2020 21:51
מדובר בנער צעיר שקיפח את חייו גם אם שגה. אתה מתייחס בשאת נפש כנראה אתה ערב רב. מניין השנאה והרוע איך אתה לא נגעל מעצמך.
, הרב...
שופט כדורגל | 23-12-2020 20:23
, הרב פנדל נמצא בנבדל אחרי שהכניס גול עצמי....כדאי שיחליף קבוצה ויקרא לעצמו עבריין.
7
אבל עובדה שאתה...
איך הרגו? | 23-12-2020 20:01
אבל עובדה שאתה עדיין בחיים, ואפילו ממשיך לדבר שטויות כרגיל
לסגור את המשטרה...
אמציה | 23-12-2020 23:11
לסגור את המשטרה ואת השבכ. לסגור את הפרקליטות ובתי המשפט. יהודי לא צריך שום דבר חוץ מההלכה ומהרב בשביל לנהל חיים כשרים ואמוניים.
8
מופתע לרעה לצערי מחלק מהתגובות פה
נריה | 24-12-2020 1:12
אני מכיר אותם. נערי הגבעות הם ברובם המוחלט נוער אידאליסטי שאין שני לו!! הבנתם את זה??? מיעוט שבמיעוט שלהם זורק אבנים וגם מי שכן - אלו שטויות של טיפש עשרה שבדכ גם לא עושים באמת נזק אמיתי (שמתם לב למשל שהיה זריקת אבנים אבל לא דווח על שום נזק ובטח שלא נפגעים ערבים). לכן האטרף המשטרתי ההזוי הזה, (שמקבל הזיית תוקף כשמשויים אותו לאזלת היד הנצחית כמעט שלה מול טרור האבנים הערבי שבניסי ניסים, פשוט כך (שלושה מכרים שלי חטפו סלעים לשמשה ליד תקוע, לא ברור לאף אחד איך הם יצאו מזה בחיים.) הוא בושה והמשטרה כדברי הרב שמואל אליהו צריכה פשוט לרדת על ברכיה מול המשפחה של הילד המדהים הזה. ולבקש סליחת עולמים. אחכ לבצע בדק בית יסודי ולשנות גישה ומיד.
9
יותר גרועים מהנערים התמימים. הם מסכנים אותנו
חיילים מעשני סיגריה | 24-12-2020 1:15
מסכנים אותנו בנהיגה עם סמים, אלכוהול וגם עולים לנו בהרבה כסף, כל פצוע או הרוג הופך להיות פרזיט על חשבון משרד הבטחון אני לא יכול לחצות כביש בלי לפחד מהם. גם בשבת!
הרב פנדל באופסייד....
קסאח | 24-12-2020 9:48
הרב פנדל באופסייד. ראשית אותו הנהג; חוליגן גבעות מצוי שנמלט מהמשטרה התהפך והרג, טוב יעשו אם יעצרו אותו וישפטו על הריגה. שנית; ההרוג, במקום לזרוק אבנים על מכוניות (כזכור סיבה מתאימה למעצר), מי המבוגר האחראי עליו? הורה?, מורה? טוב יעשו אם יבואו אתם בחשבון. ושלישית אותו יהויכין פנדלוביץ דמוי הרב, טוב יעשה אם יחזור בתשובה שלימה.
10
פעם היו נערי...
משה | 24-12-2020 17:18
פעם היו נערי התפילות היום בגלל הכסף ונדלן חינם או זול נקראים נערי הגבעות.בושה וחרפה וכל זה בגיבוי.
11
את הפנדל הזה החמצת
שופט הרחבה | 25-12-2020 10:08
שוטר אומר עצור עוצרים מי שנוהג בפראות שלא יתפלא שהוא מתהפך מסכנים ההורים שגידלו ילדים עבריינים ומנותקים שפוגעים בצהל ובמשטרה
12
גם שורפי משפחת דוואבשה היא מאוהבי ארץ ישראל
חינוך לרצח בשם שמים | 30-12-2020 9:06
............
13
אולי כבר תרגעו...
רוני | 30-12-2020 18:47
אולי כבר תרגעו כולכם יצאתם להפגנות. תבדקו עם המשטרה מה קרה בדרך יותר מכובדת