אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איך יצביעו המבודדים? כך יתקיימו הבחירות בקורונה

הבחירות לכנסת ה- 24 שנקבעו ל-23 במרץ לאחר פיזור הכנסת אמש, יתקיימו בצל ההתמודדות עם נגיף הקורונה. איך יממש את זכותו מי שנדבק בקורונה? ואיך ימנעו התקהלויות? כל הפרטים:

איך יצביעו המבודדים? כך יתקיימו הבחירות בקורונה
  הצבעה בקלפיות למבודדים בבחירות האחרונות (צילום: פלאש 90)

בצל נגיף הקורונה ופיזור הכנסת אמש (שלישי) בחצות, ועדת החוקה אישרה את ההצעה לניהול הבחירות בצל קורונה לקריאות השנייה והשלישית.

ההצעה עברה כהוראת השעה לניהול הבחירות לכנסת ה-24 בזמן קורונה, והיא עברה פה אחד בוועדת חוקה ולאחר מכן במליאת הכנסת. להצעה נדרש רוב מיוחד של 61 ואכן 68 ח"כים תמכו בה ללא מתנגדים.

עוד באותו נושא

בממשלה ידונו על סגר כללי גם של מוסדות החינוך

כך זה יתבצע:

בבחירות שהתקיימו ב-23 למרץ 2021. ייוחדו קלפיות ייעודיות לבוחרים אשר נדרשים לחובת בידוד. בוחר שחייב בבידוד יוכל לצאת ממקום הבידוד לצורך ההצבעה בלבד.

קלפיות נפרדות נוספות יהיו לחולים. בכל עירייה או מועצה מקומית או אזורית שרשומים בה בעלי זכות בחירה תמוקם לפחות קלפי אחת לחולים וקלפי אחת לחייבים בבידוד שאינם חולים.

את התנאים להצבת הקלפיות יקבעו יו"ר וועדת הבחירות המרכזית בהתייעצות עם סגניו ועם מנכ"ל משרד הבריאות, לרבות לעניין אופן ההגעה של המבודדים והחולים לקלפי. בנוסף הם גם יקבעו את ההוראות שיחולו על כלל הקלפיות ועל הבוחרים שיבואו להצביע: כגון הגבלות התקהלות, תפוסה מירבית, שמירה על היגיינה, תשאול בכניסה ועוד.

לראשונה יוצבו קלפיות מיוחדות בבתי אבות ובבתי דיור מוגן בהם יותר מ-30 דיירים; מתחת למספר דיירים זה פתיחת הקלפי תהיה לשיקול יו"ר ועדת הבחירות בהסכמת סגניו; תתווסף הוראה האוסרת הזזה של קלפיות בתוך בתי אבות או ביניהם וכך גם לגבי קלפיות למבודדי קורונה

הצבעה באמצע סגר

במקרה שיוטל סגר ביום הבוחר, במסגרת חוק הקורונה הגדול, ניתן יהיה לצאת ממקום המגורים לצורך ההצבעה לבחירות לכנסת ולרשות מקומית; בדומה, בוחרים באזור מוגבל יוכלו להגיע לקלפי שבתוך האזור.

יו"ר הוועדה המרכזית וסגניו יוכלו להורות על הצבעה במעטפות כפולות במקרה של זיהום קלפי בנגיף הקורונה; ועדת הקלפי תציין לצד שמו של הבוחר את שעת הצבעתו לצורך חקירה אפידמיולוגית או חקירה פלילית של טוהר בחירות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מדוע לא תהיה...
א ד ד | 23-12-2020 11:31
מדוע לא תהיה הצבעה מרחוק דרך הנייד