אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כמדינה יהודית אנו מחוייבים למגר את האלימות במגזר הערבי

הרב יובל שרלו מתייחס לתופעת האלימות בחברה הערבית ואומר כי מדינת ישראל, כמדינה יהודית, מחוייבת לפעול למיגורה: "בני אדם, בעלי צלם א-לוהים – נרצחים בה"

כמדינה יהודית אנו מחוייבים למגר את האלימות במגזר הערבי
  (צילום: אריה כץ)

הרב יובל שרלו מתייחס לתופעת האלימות בחברה הערבית ואומר כי מדינת ישראל, כמדינה יהודית, מחוייבת לפעול למיגורה: "בני אדם, בעלי צלם א-לוהים – נרצחים בה"

המאמר המלא של הרב יובל שרלו

קל מאוד לומר, כי הרציחות בחברה הערבית הן בעייתם בלבד ובאשמתם בלבד.

לתלות אותה בתרבות שפיכות הדמים; בחיים של נקמת הדם; בסלחנות כלפי הפשיעה החקלאית והכלכלית נגד יהודים; בשלילת השותפות עם שלטונות מדינת ישראל למיגור התופעה; ובכל סיבה אחרת הדוחקת את הנושא לחצר האחורית של מדינת ישראל, ובוודאי של תודעתנו הדתית.

קל מאוד לעשות זאת, כי יש בכל הנימוקים האלה יסודות של אמת. כל הכתוב לעיל נכון. התיקון צריך להתחיל אצלם. דווקא אנחנו, המחפשים את דרכה של האמת, חייבים לומר גם את זה.

אולם, הנושא הזה מונח גם לפתחנו, ואף הוא חלק מזהותה היהודית של המדינה: הוא מונח לפתחה של מדינת ישראל כי בני אדם, בעלי צלם א-לוהים – נרצחים בה.

דווקא אנו, המאמינים שאיסור רציחה הוא אחד משבע מצוות בני נוח, מחויבים להתמודד עם המצב הזה; הוא מונח לפתחה של מדינת ישראל כולה כי מדובר בהרבה טרגדיות של חפים מפשע, שנותרו ללא מטה לחם וללא אם אוהבת.

עוד באותו נושא

הרב שרלו: להתעלם מציטוטים של "רבנים מובילים"


8

דווקא אנו, ההולכים בדרכו של אברהם אבינו, אפילו כלפי סדום ואנשיה, מחויבים לעשות את שביכולתנו לעשות כדי למנוע את שפיכות הדמים הזו, ואת הטרגדיות הכואבות שהיא מביאה.

הוא מונח לפתחה של מדינת ישראל, הממונה גם מכוחה של ההלכה, על ארץ ישראל וקדושתה שאינה סובלת שפיכות דמים.

עוד באותו נושא

הרב שרלו בתגובה ראשונה לסערת הרב מלמד


11

דווקא אנו, המחוברים לקדושת הארץ צריכים לזכור כי קדושת הארץ נפגעת בשפיכות דם נקיים; ובסוף – גם השיקול הפרקטי. שפיכות דמים לא נעצרת בגבולות הלאום בלבד. היא מחלחלת כשיטה לפתרון בעיות בעולם התחתון לכל מרכיבי החברה, וממנה מטפסת לסכסוכי שכנים, ואחריתנו מי ישורה לו זכינו, הייתה האמונה בריבונו של עולם מהווה עוד נדבך בהפסקת הרציחות.

=======

המאמר הקצר פורסם בקבוצות 'זיקים' בהן מפרסם הרב שרלו מאמר קצר מדי יום בענייני השעה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ה"אדם הלבן" הקאובי, יודע מה טוב לאינדיאנים
ג'סי | 20-12-2020 20:06
אילת שקד רצתה גם להכריח את הבדויים להתגרש ולא להשאיר את אם הבנים בבית עם הילדים והמשפחה הגרעינית. האדם הלבן לא יכול להליט מה נכון, כשבתורה שלו יש עניין של גואל אדם, של דין מורידים ולא מעלין. אי אפשר לבטל את ההלכה הקדומה , בטח שלא לתרבויות אחרות.
2
למה לתת במה...
דודו | 21-12-2020 7:38
למה לתת במה לאנשים כמו שרלו הרפורמי בסרוגים,המסר הוא רע מאוד,אלא אים כן האתר של בנט הרפורמי שנותן במה לרפורמים כמוהו,
3
מנין דעות אפיקורסיות...
בנימין | 21-12-2020 10:47
מנין דעות אפיקורסיות אלה? אלה הרהורי לבו למציאת חן בעיני החילונים. אין בסוס הלכתי כלשהו. האם הערבים בכלל רשאים לדור בארצנו? היתכן כי שוטר יהודי יסכן את חייו עבור גוי? כל דברי שרלו הנם הבל הבלים.