אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סניף הבית היהודי בירושלים לבנט: תחליט כבר או שנפסיד גם את הבחירות האלה

פחות משלושה חודשים לבחירות בירושלים ולבית היהודי בבירה אין עדין רשימה. הבחירות לרשימה למועצת העיר פוצצו שעתיים לאחר שהחלו ואתמול בהוראת בית הדין של התנועה הוקפאו לזמן לא ידוע. נציגי הסניף יעלו היום לכנסת כדי לדרוש מחברי הכנסת ובעיקר מבנט לעשות סדר בסניף, לפני שגם בבחירות האלה הציונות הדתית תפסיד.

סניף הבית היהודי בירושלים לבנט: תחליט כבר או שנפסיד גם את הבחירות האלה
  בנט מול אורלב. המאבק נמשך בסניף ירושלים (יח"צ)

פחות משלושה חודשים לבחירות בירושלים ולבית היהודי בבירה אין עדין רשימה. הבחירות לרשימת הבית היהודי, שפוצצו שעתיים לאחר שהחלו הוקפאו אתמול (א') ע"פ החלטת בית הדין של המפלגה.

בסניף עצמו נשמעת ביקורת גלויה על יו"ר המפלגה נפתלי בנט, שרואה את הבלאגן ולא עושה מספיק, כך לפחות על פי הפעילים, כדי לסיים את הסאגה של בחירת הרשימה למועצת העיר.

היום (ב') ב-18:00 יתכנסו בכנסת, חברים מהסניף וחלק מפעילי המפלגה בעיר יחד עם חברי הכנסת כדי לדון במצב וכדי לקרוא להם להפסיק לשבת מהצד ולעשות סדר בסניף במטרה לגבש רשימה שתוביל את הציונית הדתית בירושלים.

כפי שפורסם ב'סרוגים' לפני שבועיים, פחות משעתיים לאחר שנפתחה ההצבעה בסניף על שיטת הבחירות, הודיע היועץ המשפטי של המפלגה כי טופס הבחירות אינו חוקי ובכך הביא לעצירת ההצבעה. המחלוקת בסניף על שיטת הבחירות היא מחלוקת בין מחנה אורלב שבלחץ אנשי הסניף חזר בו מהפרישה ומתמודד על ראשות הרשימה ובין מחנה בנט המבקש למנות את מקורביו ובהם עו"ד הרצל יחזקאל לראשות הרשימה בלא בחירות.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

במחנה אורלב רוצים להפריד בין ההצבעה על ראש הרשימה לבין ההצבעה על שאר הרשימה וזאת כדי להכניס שני אנשים שלהם למקומות הראשונים, ואילו במחנה בנט מבקשים לקבוע רשימה סגורה עליה יצביעו בסניף בעד או נגד. אורלב עצמו הודיע כי במידה ולא תתקבל הצעתו, לא יתמודד לתפקיד.

בנט, תחליט כבר

למרות ההחלטה על הפסקת הבחירות, החליט יו"ר הסניף איציק משה להמשיך את קיום הבחירות, במהלכם הגיעו יותר מ-70 אחוז מחברי הסניף להצביע ובחרו את ההצעה של מחנה אורלב, דהיינו בחירות נפרדות ליו"ר ולשאר הרשימה. משה הודיע כי הוא מקבל את תוצאות הבחירות והודיע על קיום בחירות בשבוע שלאחר מכן בניגוד לעמדת המפלגה, מה שגרר עתירה לבית הדין של המפלגה.

בדיון שהתקיים אתמול, באופן מפתיע, לא אימץ בית הדין את עמדת היועץ המשפטי של המפלגה ויודיע על בחירות חדשות אלא דן בכשירות פתק הבחירות עצמו. החלטתו טרם נתקבלה והיא צפויה בימים הקרובים, אך בינתיים הבחירות מוקפאות.

בסניף אומרים כי לאחר כשלונו של בנט בבחירות לרבנות, אסור לו לחזור על ההססנות שתוביל להפסד בבחירות למועצת העיר בירושלים ודורשים ממנו לחתוך ולקבוע בחירות כדי לחזק את המועמדים. "הציונות הדתית יכולה להיות שחקן מרכזי בבחירות, בעיקר על רקע ההתמודדות בין ניר ברקת למשה ליאון, כשהבית היהודי תשמש לשון מאזנים בעיר", אומרים בסניף.

יצוין כי על פי חוקת המפלגה רשאי הסניף לקבוע בצורה עצמאית את דרך בחירת חבריו לרשימה העירונית וראשי המפלגה אינם יכולים להתערב בהחלטת הסניף.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
די עסקנים
דן | 29-07-2013 10:26
לא רוצם את אורלב ואת משפחת משה!!!!! לא רוצים את הרצל יחזקאל!!!!! לא רוצם את קלמנוביץ!!!! כולם עסקנים שממש ירושלים לא חשובה להם!!!!
2
גם לרבנות ירושלים כבר מחכים 3 שנים
א | 29-07-2013 10:33
לצערי הציבור הדתי הלאומי חלש ואינו מסוגל להוביל. לכל השוכחים כבר 3 שנים שיש מועמד לרבנות ירושלים מו"ר הרה"ג הרב אריה שטרן, אך לצערינו נציגי הבית היהודי -תקומה אינם פועלים למען הבחירות לרבנות והם אח"כ יתמהו מדוע הפסדנו למועמד החרדי?!
3
שיתאחדו כבר עם אריה קינג
| 29-07-2013 10:48
4
בנט פועל בהססנות ובסוף בוחר גרוע - סתיו
יעקב | 29-07-2013 10:54
בנט , תמנה אנשים שמבינים בפוליטיקה..
5
רק אריה קינג ישמור על ירושלים
אבישי | 29-07-2013 12:33