והנה מה שבנימין נתניהו אמר פעם על שחרור מחבלים עם דם על הידיים

פעם בנימין נתניהו היה ראש האופוזיציה ואולמרט שיחרר 200 מחבלים כש"רק" 2 מהם עם דם על הידיים כמחווה לאבו מאזן. נתניהו אמר אז: "ואני שואל,למה? מה קרה שהממשלה הולכת ומשחררת פתאום מאות מחבלים, לרבות רוצחי ישראלים, מחבלים עם דם על הידיים? אז התשובה שקיבלנו לכאורה היא שהדבר הזה מחזק את אבו מאזן. זה לא מחזק את אבו מאזן, זה מחליש את ישראל ומחזק את גורמי הטרור.

והנה מה שבנימין נתניהו אמר פעם על שחרור מחבלים עם דם על הידיים
  דברים שרואים משם. נתניהו ב-2008 (פלאש90)

ח"כ איילת שקד פרסמה הערב את דבריו של ראש האופוזיציה בזמנו, בנימין נתניהו, ביום 20.8.08, מעל בימת הכנסת, לאחר שממשלת אולמרט אישרה את שחרורם של 199 מחבלים ביניהם "רק" שניים עם דם על הידיים, כמחווה לאבו מאזן:

"הממשלה החליטה לפני ימים אחדים לשחרר מאות מחבלים, ואני שואל שאלה אחת פשוטה: למה? תמורת מה? מה קיבלנו? בין המחבלים הללו היא החליטה לשחרר שני רוצחי ישראלים – את הרוצחים של צילה גלילי ז"ל ויהושע סלומה ז"ל, שנרצח בחברון, ואני שואל למה? מה היא קיבלה? מישהו יכול לומר לי מה קיבלנו תמורת השחרור הזה?

בכלל, חציית הקו של שחרור מרצחים הוא חצייה מאוד מסוכנת במלחמה נגד הטרור. אנחנו הבאנו, הסברנו לעולם בפעולות אין-ספור – שחלקן נחקקו בהיסטוריה העולמית – שלא נכנעים לטרור. גורמי הביטחון, כוחות הביטחון, חיילי צה"ל מסכנים את חייהם יום-יום, נכנסים למאורות הטרור, תופסים את הטרוריסטים הללו, לפעמים הורגים חלק ולפעמים כולאים חלק.

כשאנחנו שומרים אותם בכלא אנחנו משדרים לאותם מחבלים שיש מחיר לטרור, יש פה משוואה של צדק ותגמול. כשאנחנו באים ובמו-ידינו פורמים את זה, צריכה להיות סיבה מיוחדת, עודפת, יוצאת מן הכלל לעשות דבר כזה. ואני שואל,למה? מה קרה שהממשלה הולכת ומשחררת פתאום מאות מחבלים, לרבות רוצחי ישראלים, מחבלים עם דם על הידיים?

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

אז התשובה שקיבלנו לכאורה היא שהדבר הזה מחזק את אבו מאזן. זה לא מחזק את אבו מאזן, זה מחליש את ישראל ומחזק את גורמי הטרור. היום גורמי הטרור יודעים שאין שום בעיה, זו רק שאלה של זמן, ואפשר לבצע עוד פעולות טרור. אם ניתפס – נשוחרר, ובקלות יחסית.

היום נתבשרנו מעל דפי העיתונות שבירדן – שלשם הממשלה הזאת העבירה גם רוצחי ישראלים וככה כל שליט ערבי מקבל את מכסת המרצחים והמחבלים שלו – עכשיו, בעקבות השחרור הזה, כך מבשרים לנו בתקשורת, החליטה ממשלת ירדן לחון את שני רוצחי הישראלים שנמצאים שם. אנחנו פורמים את כל האיסור הזה, את כל העיקרון המוסרי של המאבק בטרור, במו-ידינו על לא כלום.

אני חושב שרוב הציבור, חלק עצום של הציבור, מבין שהדבר הזה פסול ומשקף חולשה, משקף אובדן דרך. אובדן הדרך הזה אינו מוגבל רק לנושא המחבלים, הוא אובדן דרך בשלושת התחומים העיקריים שלנו – בביטחון, בכלכלה ובחינוך הממשלה הזאת איבדה את הדרך, אם בכלל היתה לה דרך לאבד.

בביטחון אנחנו רואים כישלון רודף כישלון, מהכישלון במלחמת לבנון דרך ההסכמים שבאו אחרי מלחמת לבנון, דרך ההתחמשות של "חיזבאללה", דרך ירי הרקטות על יישובינו, וכמובן דרך אותה "תהדיה", שמאפשרת את המשך ההתחמשות של "חמאס". אבל עכשיו אתם יכולים להוסיף על הכישלון המתמשך הזה כמובן את שחרור המחבלים. ובכן, יש כאן כישלון אחד שמתלווה אליו עכשיו, כפי שאנחנו למדים – גם נכונות לוויתורים נוספים שיביאו אלינו עוד סיכונים ביטחוניים. הנכונות היא, כפי שאנחנו למדים, למסור את כל שטחי יהודה ושומרון לידיים פלסטיניות, קרי, לידי ה"חמאס", ולחלק את ירושלים. למעשה הממשלה הזאת לא למדה כלום והיא ממשיכה באותה דרך."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
חחחח זה מה שבנט שווה רק לדבר הוא יודע
אחד | 28-07-2013 23:38
2
זה המבחן האמיתי של הבית היהודי אם היא תומכת בממשלה כזאת
נתי | 28-07-2013 23:52
היא שותפה לפשע.
3
יש רק נתניהו אחד זה שאכפת לו רק מהכיסא
Brooklyn | 29-07-2013 1:21
מתח תפנימו אין כזה דבר נתניהו של האופזציה או נתניהו של הקואלציה יש רק נתניהו אחד עם דיאולגיה אחת ומשנת חיים אחת והיא הכיסא כשדואגים לכיסא או כשהוא בדרך לכיסא הכל מותר או הכל אסור זה תמיד אותו נתניהו זה נתניהו של הכיסא שדואג רק לתחת שלו ולכן הכל מותר גם לשחרר רוצחים שפלים עם הרבה דם יהודי על הידיים נתניהו הוא הראש ממשלה הכי מסוכן שהיה ויהי למדינת ישראל
4
אלי
| 29-07-2013 8:55
זהו זה. תם עידן נתניהו. האיש שהצבענו עבורו, חייב אבל חייב ללכת הביתה. כל רגע שהממשלה הזו קיימת זה נזק לביטחון המדינה ולאחדות העם. שימו לב איך הכל הולך הפוך על הפוך.
5
תמיכה ברבנים חרדים במשרד הבית היהודי זה לא שחרור מחבלים
אלוף בלקרב ולהזיק | 29-07-2013 9:10
6
מה מחבל בבית היהודי שחרור רבנים חרדים במשרדם או מחבלים?
ביבי מכה פעמים | 29-07-2013 9:39
7
5 מה זה צודק לרבנים בדרך כלל יש דמים של שנור על הידיים
רבנים עם דמים על היד | 29-07-2013 9:58
8
5,7- מי ששאל פעם איפה הם, אז הינה הם הערב רב העמלקי
גלאי | 29-07-2013 12:15
שביננו.
9
אז ככה הוא נראה, אה.. אריאל שרון לפני ההתנתקות
צעיר לימים | 29-07-2013 12:19