אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תואר בפיזיקה ומתמטיקה: המפתח האופטימלי לעולם המדע

קמפוס טל לנשים של המרכז האקדמי לב מציג: תואר ראשון בפיזיקה-מתמטיקה, הנלמד במשך 3 שנים ומשלב לימודי תיאוריה ופרקטיקה של שני תחומי המפתח המובילים בעולם המדע

תואר בפיזיקה ומתמטיקה: המפתח לעולם המדע
  (צילום: המרכז האקדמי לב)

קמפוס טל לנשים של המרכז האקדמי לב מציג: תואר ראשון בפיזיקה-מתמטיקה – "תואר המהווה כלי מצוין לכל חוקר ומדען הרוצה להשתלב בחוד החנית של תעשיית ההייטק והמחקר". התואר, הנלמד במשך 3 שנים, משלב לימודי תיאוריה ופרקטיקה של שני תחומי המפתח המובילים בעולם המדע. 

ד"ר טליה ישועה, ראש המסלול לפיזיקה-מתמטיקה במרכז האקדמי לב, מסבירה על השילוב הייחודי של פיזיקה ומתמטיקה: "הפיזיקה כמדע העוסק בחוקי הטבע היסודיים, הכרחית להבנת העולם שמסביבנו, העולם שבתוכנו והעולם שמעבר לנו. לימודי הפיזיקה מאתגרים את הדמיון ומרחיבים את גבולות הדעת בהבנת תגליות מתקדמות שעומדות בבסיס הטכנולוגיות המשנות את חיינו בכל יום. המתמטיקה היא המקצוע התיאורטי החשוב ביותר, אשר מהווה את הבסיס האנליטי והשפה בה משתמשים להבנת המודלים הקיימים בטבע ולצורך פיתוח טכנולוגיות חדשות".

עוד הסבירה כי "פתחנו את המסלול כי ראינו את הצורך בשטח ואת הביקוש בשוק לבוגרי תואר משולב שכזה. הבנו שכיום שילוב של ידע מעמיק בפיזיקה ובמתמטיקה, מהווה כלי מצויין לכל חוקר ומדען הרוצה להשתלב בחוד החנית של תעשיית ההייטק והמחקר".

(צילום: המרכז האקדמי לב)

תכנית הלימודים במסלול מציעה אתגר אינטלקטואלי וחשיפה לנושאים מתקדמים בפיזיקה ובמתמטיקה. התכנית משלבת ניסויים במעבדות עם מחקר תיאורטי שבו כלי המחקר העיקריים הם המתמטיקה והמחשב. בנוסף, התוכנית מכילה אשכול של קורסים בתכנות ואלגוריתמיקה ההכרחיים כיום לכל מדען וחוקר. 

"היתרון העצום בעיניי בתכנית קשור בכך שהתוכנית פותחת עבור הבוגרות הרבה מאוד דלתות, מסוגים שונים, כאשר מסגרת הלימודים בסביבה נשית ותומכת וברמה גבוהה" מסבירה ד"ר ישועה. "התוכנית מותאמת ללימודי המשך לתואר שני בפיזיקה, לתואר שני במתמטיקה או לתואר שני בהנדסת אלקטרו-אופטיקה, ובנוסף היא מותאמת לשילוב לימודי הוראה במתמטיקה או בפיזיקה בבתי הספר התיכוניים. במהלך התואר נרכשים כלי חשיבה שניתן ליישמם בתחומים מדעיים, אנליטיים, חישוביים וטכנולוגיים".

מסיימות התואר יוכלו להשתלב במגוון תחומי תעסוקה ביניהם: פיתוח אלגוריתמים מתמטיים ופיזיקליים בתחומים מגוונים – ממערכות ממשלתיות ובנקאיות ועד תעשיית ההייטק והרפואה; מדענית בחברות העוסקות בפיתוח מוצרים פיזיקליים בתחומי ההייטק, הביטחון והרפואה; עבודה כחוקרת, תוך שילוב המשך לימודי מחקר בתחומי הפיזיקה והמתמטיקה במוסדות להשכלה גבוהה; הוראה והגשה לבגרות בפיזיקה ובמתמטיקה, לאחר השלמת לימודי תעודת הוראה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו