אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המגשרים בפיצוץ בתנועת אמנה: הרב יעקב מדן, והשופט בדימוס דרורי

שבועיים אחרי הפרסום הראשון בסרוגים על פיצוץ בתוך תנועת אמנה בין המזכ"ל זמביש לבין חברי המזכירות, הוסכם כי הרב יעקב מדן והשופט בדימוס משה דרורי ישמשו כמגשרים בין הצדדים

נבחרו המגשרים בפיצוץ בין זמביש לתנועת אמנה
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

שבועיים אחרי הפרסום הראשון בסרוגים על פיצוץ בתנועת אמנה בין חברי המזכירות למזכ"ל התנועה הוותיק זאב חבר (זמביש), נקבעו מגשרים בסכסוך.

ראש ישיבת הר עציון הרב יעקב מדן וסגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים לשעבר השופט בדימוס משה דרורי. השניים ינסו להביא את שני הצדדים אל עמק השווה ולקיים הליך גישור בין הצדדים בכדי להמשיך את פעילות התנועה.

עוד באותו נושא

פיצוץ באמנה: המזכירות בניסיון לפטר את זמביש


31

בהודעה שנשלחה היום (שני) לכל חברי המועצה על ידי היו"ר – אליסף פרשן, נכתב:

"אנו, חברי המזכירות יחד עם זמביש ניגשים להליך הגישור מתוך הבנה ותקווה שהתהליך יצליח ונמשיך לקדם את ההתיישבות. אנו הולכים על 'חבל דק' בזהירות וטובת ההתיישבות לנגד עיננו ולכן חשוב לנו להדגיש שהפרסומים השונים בתקשורת אינם מועילים לטובת העניין ונבקש שוב להמנע מהוצאת הדברים לתקשורת".

הרב יעקב מדן בישיבה בתקופת הקורונה, אריכיון (צילום: גרשון אליסון/ פלאש 90)

פיצוץ בין חברי המזכירות לזמביש

כזכור, וכפי שפורסם בסרוגים, בזמן האחרון נוצר פיצוץ בין חברי המזכירות  לזמביש שאיימו לפטר את האחרון אשר לטענתם מקבל החלטות לבד ואינו "סופר" את חברי המזכירות.

המחלוקת העיקרית נסובה סביב נושא מורשי החתימה. בהודעה ששלח  יו"ר המזכירות של התנועה, שהגיע לידי 'סרוגים', נכתב כי: "לאחר שנים ארוכות בהם הודרה המזכירות מתהליך קבלת ההחלטות באמנה, וקיבלה מזמביש בעיקר דיווחים, החליטה כי לפחות ממחצית מורשיי החתימה יהיו חברי המזכירות, וכי כל חתימה המחייבת את האגודה, תישא לפחות חתימה של חבר מזכירות אחד". המשמעות: זמביש לא יוכל לקבל החלטות לבד ללא שיתוף עם המזכירות".

כאמור, בימים האחרונים מנסים הצדדים להגיע לגישור. לאחר הפרסום על המחלוקת נציגי ישובים רבים הביעו תמיכה במזכ"ל הוותיק זמביש והצרו על כך שהמזכירות מנסה לפטרו

כמו כן, לפני כשבוע פנו חברי מועצת אמנה שהם נציגי כלל הישובים ששייכים לתנועה להתכנס בכדי למנוע הליך גישור, שכן לטענתם ניסיון הפיטורין אינו בא בחשבון, וזמביש נשאר המזכ"ל.

במכתב כתבו נציגי הישובים ליו"ר המועצה אליסף פרשן: "אנו חברי מועצת אמנה דורשים ממך לכנס את המועצה בהקדם האפשרי תוך שבועיים לכל היותר, לאור אירועי השבועות האחרונים הנושא שברצוננו לעלות לסדר היום בנוסף לנושאים השוטפים הוא כדלקמן: מזכ"ל אמנה למעלה מ-30 השנים האחרונות הינו זאב חבר – זמביש. אנו רואים חשיבות עליונה בכך שזמביש ימשיך להוביל את התנועה במלא הסמכויות ללא כל הפרעות, ואנו סומכים את ידינו עליו.

אנו מורים לנציגנו במזכירות לפעול בהתאם לכך למען הסר ספק, אנו מודעים לנסיונות הגישור ודווקא בשל כך חשוב לנו לקבל את ההחלטה הנ"ל לפני תחילת ההליך היות ומדובר בנושא שלא עומד לדיון כלל!".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כמה מיליארדים בוזבזו בשטחים בגלל המזיקים הללו
רוצה גם וילה בחינם | 07-12-2020 16:48
מהרסייך ומחריבייך וגו'
2
נדבק לכסא כמו...
אולי די? | 07-12-2020 20:13
נדבק לכסא כמו חרא לנעל. שדדת מספיק שנים את הקופה. תשאיר קצת לאחרים.
3
לא מבין. כותבים...
אהרון הכהן | 08-12-2020 11:20
לא מבין. כותבים לכם שהוצאת ופירסום דברים בתקשורת לא מועילה לסכסוך הפנימי שלהם ואז אחר כך ממשיכים לדווח ולספר את מה שכבר פירסמתם קודם לכן. לא הבנתם את הרמז המאוד עבה שנתנו לכם? אני ממליץ לכותב המאמר ולעורכי מערכת סרוגים שאמורים להיות יהודים יראי שמיים שומרי תורה ומצוות לחזור וללמוד את ספר ״חפץ חיים״ שחיבר הרב ישראל מכהן מראדין זצ״ל המכונה ״החפץ החיים״ על שם אותו הספר. זה יתן לכם עוד להבין שאחרי שמבקשים בצורה הכי ברורה להפסיק את הפרסומים שמדובר בלשון הרע גמור וחמור ביותר.
4
אמנה היא החונטה...
נפתלי | 08-12-2020 11:47
אמנה היא החונטה שהשתלטה על ההתיישבות ומעלה מחירים כאילו שאלוהים לא רואה
5
יעקב מדן? נפגשתי עימו לקדם נושא אסטרטגי והוא
.... | 08-12-2020 12:08
קידם את עצמו בלשכת ראש הממשלה הציונות הדתית מושחתת כמו ביבי ואינטרסים משבר קשה מאד ערכית חברתית מנהיגותית שכחתם הצנע לכת טובשלא מינו את אלי סדן או יגאל לוינשטין שהציונות הדתית לא זזה בלעדיהם השתגעתם
6
איבדתי את זמביש בכפר מימון
יואל | 14-12-2020 11:12
בעבר הערצתי אותו ואת יכולותיו. בכפר מימון הוא וחבריו רימו את הפעילים הנלהבים שבאו כדי לפעול, הבטיחו פריצה לגוש קטיף וכבר ידעו מראש שהמטרה היא להצעיד אותנו במין טיול של תנועת נוער והפך אותנו לשוטים. אחר כך בנוה דקלים התחבק והתבדח עם המגרשים וביקש מהם לעשות אתו הצגה של פינוי בכח. נציג מטעמם היה בכל הישיבות של מועצת ישע!