אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכשלון: תשעה באב של יח"צני המגזר

150 בוחרים בלבד, שכולם ידועים וכולם מוכרים, הם האנשים שלכם, בהם הייתם צריכים להתרכז. ולא בידיעה מפרגנת באתרי המגזר או בכתבת מגזין ב'ישראל היום' שתכיר לכולם את הרב הבא

הכשלון: תשעה באב של יח"צני המגזר
  להשקיע בגוף הבוחר. במקום בתקשורת (פלאש90)

אז מה היה לנו? תוכנית ג' באלול ומאיפה הכסף, דיל חרדי ודיל סרוג, חוק עמאר, חוק שטרן וחוק אריאל, עמלק וצלם בהיכל, חשדות לפלילים, סיקולים, הדלפות, עולם קטן והר המור, מרכז הרב ומקור ראשון, הביאו את הסתיו והיועץ המשפטי נגד הרב שמואל, תקשורת-תקשורת-תקשורת, האתרים המגזריים חוגגים והעולם – שותק.

מי יעיז לבקר את מומחי היועצים האסטרטגיים במגזר המצומצם, את טובי היח"צנים ומשרדי הפרסום, הוגי הקמפיינים וטובי המוחות שהשקיעו ימים כלילות בשנה האחרונה בפעילות לטובת הרבנים, מי בחזית ומי מאחורי הקלעים, מי מטעם הרב הזה ומי מטעמם של רבני המחנה השני המתנגדים וחוזר חלילה – אבל רבותיי – אלו, כך ידע להגיד כל מי שקורא את המפה, לא כללי המשחק במשחקי הכס לרבנות.

150 בוחרים בלבד, 150 בוחרים שכולם ידועים וכולם מוכרים – הם האנשים שלכם, בהם הייתם צריכים להתרכז ולא בידיעה מפרגנת באתרי המגזר או בכתבת מגזין ב'ישראל היום' שתכיר לכולם את הרב המעולה הבא. מילוני שקלים נשפכו על שלטי חולצות באוטובוסים, מודעות בעיתונים ודפי פייסבוק ממומנים כשלא בטוח כמה מתוך הגוף הבוחר בכלל קראו אותם. מה שמתאים לפריימריז במרכז הליכוד לא בהכרח מתאים לבחירות לרבנים.

השחרתם את הרבנות

אנחנו נמצאים יום אחרי פרסום תוצאות הבחירות, רבים מאיתנו עומדים עם הטעם החמוץ בפה והאכזבה כבדה על הלב וכבר אמר מי שאמר שבמקום לבזבז מאות אלפי שקלים על קמפיינים, היו מחלקים מעטפות לבוחרים וסוגרים עניין כמו בימיה הטובים של אחת המפלגות החרדיות.

זה כמובן לא נכון אבל בכל זאת – הטעם החמוץ נשאר מניהול הקמפיינים שלכם. לכלוכים, השמצות והדלפות, השחרת פני הרבנות והבלטת כל החסרונות, פעילות תקשורתית בהיקף מרשים שמכוונת לעם ישראל, לציבור הדתי לאומי או כלל הציבור – גרמו נזק תדמיתי עצום הן לרבנות כלל והן לרבנים בפרט.

כמו אותו אחד שישב וחורר את החור ברצפת התא באונייה, כי "הי, זה התא שלי ואני אעשה בו מה שאני רוצה", כך גרמתם, מתוך כוונה טובה כמובן, רבים מהרבנים ואנשיהם היועצים והפרסומאים.

בסופו של יום, בסך הכול עוד כמה ימים וכבר ייעלמו ההדים. הרבנים יישבו על כיסאותיהם החדשים והשיירה תעבור. אבל האונייה – האם תגיע בשלום ליעדה?

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
טפשות היחצנות : על מאה חמשים אנשים עובדים ממוקד
סתו טעה לכתחילה | 25-07-2013 13:30
היחצנות באה ממקום של רהב והזדמנות לפאר את הדמות וזה הכעיס את 150 בעלי הזכות להצביע.
2
בנט הבייתה!!
אבי נאמן | 25-07-2013 15:57
3
הגוף הבוחר ברובו נוטה לחרדים אינו מייצג את העם
יהודי | 25-07-2013 21:08