אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקורונה בישראל: 1434 אובחנו ביממה האחרונה

מספר נשאי הקורונה החדשים אמנם ירד מעט, אך זהו היום השמיני מתוך תשעה בו אובחנו מעל 1000 נשאי קורונה. ביום ראשון צפויים לחזור לבתי הספר מאות אלפי תלמידים נוספים

הקורונה בישראל: 1434 אובחנו ביממה האחרונה
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

הקורונה בישראל.

1,434 נשאי קורונה חדשים אובחנו ביממה האחרונה במדינת ישראל, כך עולה מנתונים שמפרסם הבוקר (שישי) משרד הבריאות. מדובר בשיעור חיוביים של 2.3% מתוך 64,787 בדיקות שבוצעו.

על פי הנתונים, כעת יש במדינת ישראל 11,761 חולים פעילים. 287 מוגדרים במצב קשה שמתוכם 101 מונשמים. מניין הנפטרים מפרוץ הנגיף במדינת ישראל לפני כעשרה חודשים, עומד על 2891 בני אדם.

מניין בני האדם שנדבקו בנגיף עומד על 341,544.

וידאו: רועי אברהם, לע"מ, סאונד: בן פרץ, לע"מ

בתוך כך, בתום תקופה ממושכת של למידה מרחוק, כ- 345,000 תלמידי כיתות ז'-ט' ישובו ביום ראשון הקרוב ללימודים פיזיים בבית הספר.

על פי המתווה שגובש, וכפוף לאישור משרד הבריאות, התלמידים ילמדו לפחות יומיים בשבוע בהרכב של חצאי קבוצות (עד 20 תלמידים לכל היותר). חזרתם של תלמידי כיתות ז'-ט' לבתי הספר, משלימה למעשה את חזרתם של כלל תלמידי מערכת החינוך למסגרת של לימודים פיזיים בבתי הספר.

יצויין כי הלימודים ביישובים המכונים כתומים ואדומים יוסיפו להתקיים במתכונת של למידה מרחוק.

וידאו: רועי אברהם, לע"מ, סאונד: בן פרץ, לע"מ

מתווה הלימודים המלא

על פי המתווה, התלמידים ילמדו בחצאי קבוצות של 20 תלמידים לכל היותר, לפחות יומיים בשבוע. ביתר הזמן ילמדו מהבית ובכלל זה בלמידה מרחוק.

• פעילות בשטח פתוח תותר רק במסגרת הקבוצות הקבועות ובהתאם להנחיות. מפגש בשטח פתוח הינו חלק מ-4 קבוצות המעבר של המורים.

• טיולים חד יומיים יוכלו להתקיים עם מדריך, חובש ומאבטח. בנוסף, מעבר של תלמיד יהיה בין 2 קבוצות לכל היותר (כולל כיתה אורגנית/מגמות/הקבצות).

עוד באותו נושא

תלמידי ז'-ט' חוזרים לביה"ס: כך זה יתנהל; כל הפרטים


3

•מורה יוכל לעבור ב-4 קבוצות לכל היותר. מפגש בשטח פתוח הוא חלק מ-4 הקבוצות.

• מורה לחינוך גופני יוכל ללמד יותר מ-4 קבוצות קבועות של תלמידים, ובלבד שהשיעורים מתקיימים במרחב הפתוח או באולם ספורט ושבכל עת הוא עוטה מסכה ושומר מרחק של שני מטרים לפחות בינו לבין התלמידים.

אם לא ניתן לקיים את שיעורי החינוך הגופני בחוץ או בתוך אולם גדול דיו על מנת לאפשר שמירה על מרחקים – המורה יוכל ללמד עד 4 קבוצות לכל היותר.

• מורה לשל"ח יוכל ללמד יותר מ-4 קבוצות קבועות של תלמידים, ובלבד שהשיעורים מתקיימים במרחב הפתוח ושבכל עת הוא עוטה מסכה ושנשמר מרחק של שני מטרים לפחות בינו לבין התלמידים.

עוד באותו נושא

למידה מרחוק | שר החינוך חילק מחשבים ניידים


4

• איש צוות של חווה חקלאית ומרכז לחינוך ימי יוכל ללמד יותר מ-4 קבוצות קבועות של תלמידים, ובלבד שהשיעורים מתקיימים במרחב הפתוח ושבכל עת הוא עוטה מסכה ושנשמר מרחק של שני מטרים לפחות בינו לבין התלמידים.

ממשרד החינוך נמסר: "מערכת החינוך תפעל תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות בדגש על עטיית מסכות, הקפדה על היגיינה אישית, אוורור כיתות, שמירת מרחק ככל האפשר, בהפסקות, בזמן השיעורים, בחדרי המורים ובמרחבי הפעילות המשותפים במוסד החינוכי ובפעילויות חוץ".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו