אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: מרים פרץ ויאיר שרקי מספרים על "משפחה אחת"

שבוע לפני אירוע גיוס התרומות השנתי של ארגון ׳משפחה אחת׳ התכנסו לאירוע דיגיטלי מיוחד עשרות שגרירים אשר יובילו את הגיוס. יאיר שרקי: ״הריחוק בקורונה מבליט את הצורך בביחד שמשפחה אחת נותנת״. מרים פרץ: ״הגיע הזמן של כולנו לסייע״

צפו: מרים פרץ ויאיר שרקי מספרים על "משפחה אחת"
  באדיבות משפחה אחת

ארגון ׳משפחה אחת׳ שפועל כבר קרוב ל-20 שנה בסיוע וליווי למשפחות נפגעי טרור נערך לקראת אירוע גיוס התרומות השנתי וערך את אירוע השגרירים המסורתי אשר יובילו את הקמפיין. האירוע אשר מתקיים מדי שנה במפגש חגיגי נערך השנה בפורמט דיגיטלי ושודר מאולפן מיוחד.

את האירוע הנחו דן כנר וחברת הכנסת לשעבר עידית סילמן ונשאו דברים הגב׳ מרים פרץ ששכלה את בניה אוריאל ואלירז הי"ד, עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי ששכל את אחיו שלום יוחאי הי"ד, הרב אוהד טהר לב ששכל את בנו אלחי הי"ד וחברי הכנסת לשעבר מאיר שטרית ועידית סילמן.

מרים פרץ ויאיר שרקי מספרים על "משפחה אחת"

עיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי שצילם את דבריו לאירוע. ״זה בדיוק מה שהתקופה כופה עלינו ומכתיבה לנו – הרבה ריחוק. והריחוק הזה רק מבליט את הצורך בביחד ש'משפחה אחת' נותנת. ועכשיו כשהפעילות מתרחשת בצורה אחרת, אנחנו מרגישים כמה הפעילות הזאת נצרכת בכל שנה וגם כמה היא נצרכת עכשיו שרבים מאיתנו לבד או פחות ביחד עם פחות אנשים מבדרך כלל. זאת רק סיבה שאנחנו צריכים להתאמץ יותר ולהתגייס יותר ולתרום יותר כדי שהמפעל הנפלא הזה של משפחה אחת ימשיך.״

הגב׳ מרים פרץ סיפרה ״גם משפחתי נמנית עם משפחה אחת ואני לעולם אוקיר ואודה על הליווי והתמיכה לאחר שנפל בני השני אלירז. זכינו ונהינו מכנסי הורים, מחוגים להורים ממסעות לנכדים שלי לילדים של אלירז. הקורונה לא הפסיקה את הפעילות של משפחה אחת. ליווי המשפחות הוא הליך ארוך מתמיד וימיומי הם ממשיכים לתמוך ולסייע ועכשו הגיע הזמן של כולנו לסייע ולתרום למשפחה אחת. ברוך ה׳ נתפלל שיפסק הטרור בארץ אבל עדין מישהו ללוות את כל המשפחות גם אם עברו 20 שנה וזה מה שמפחה אחת עושה".

אין חיסון לכאב

׳משפחה אחת הוקמה׳ ע״י שנטל ומרק בלזברג למען נפגעי הטרור ובני משפחותיהם בישראל. העמותה מחבקת את מי ששכול, פציעה גופנית או פגיעה נפשית שינו את עולמו – ודואגת שלעולם לא יתמודד לבד. ובימים אלו במיוחד בצל משבר הקורונה המתמשך יוצא במבצע לגיוס תרומות תחת הכותרת – אין חיסון לכאב

בעמותה פעילים כ 500 מתנדבים, 37 אנשי צוות מומחים, 3 מרכזי סיוע ארציים. עד כה הפעילה העמותה מעל 3,550 תכניות שיקום אישיות.

מרק בלזברג באירוע של 'משפחה אחת'

מייסד העמותה מרק בלזברג אמר באירוע: ״אני גאה להיות חלק מהמשפחה הגדולה הזאת שנקראת משפחה אחת. יחד בנינו קהילה תומכת ומעצימה יחד התחזקנו כמשפחה. יחד עזרנו לנפגעי הטרור ויחד גרמנו לשינויים גדולים מאוד בחיי אלפי אנשים. משפחה אחת מלווה כמעט 20 שנה את משפחות השכול ומסייעת להם בכל דרך אפשרית בלי לשאול למה ומדוע אלא כמה ואיך."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו