אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סיפור גירוש יהודי ערב ואיראן חייב להיות מוטמע

יום גירוש יהודי ארצות ערב ואיראן: חבר הכנסת אופיר סופר קורא להטמיע את היום במערכת החינוך כפי שהמליצה וועדת ביטון, "נינו ובנותינו חייבים לקבל את הסיפור היהודי השלם"

סיפור גירוש יהודי ערב ואיראן חייב להיות מוטמע
  אופיר סופר (דוברות הכנסת)

בפוסט לכבוד ציון יום גירוש יהודי ארצות ערב ואיראן, כתב חבר הכנסת ח"כ אופיר סופר כי הסיפור של גירוש היהודים מארצות ערב ואיראן חייב להיות מוטמע במערכת החינוך.

"היום אנחנו מציינים את הגירוש מארצות ערב ואיראן. החל משנות השלושים של המאה ה- 20, החל תהליך של נישול וגירוש יהודי ארצות ערב ואיראן. היהודים שהיו בגלות נאלצו להוריד את ראשם ורובם גורשו עם הקמת מדינת ישראל בחוסר כל מבתיהם".

עוד באותו נושא

אושר בממשלה: קרן למחקרי מורשת יהודי ערב ואיראן

סופר מציין כי "היום, כשאנחנו זוכים לחיות במדינת ישראל, עם גאווה יהודית וביטחון לאומי ומדינות ערב מעוניינות לקיים איתנו קשרים ומכבדות אותנו, אנחנו מקבלים זווית נוספת ליום המיוחד הזה".

"זכינו לחיות בדור שעם ישראל לא מוריד את הראש וההשפעה של תקומת ישראל על המדינות השכנות מורגשת יותר ויותר", הוא כותב וממשיך כי "יחד עם זאת הסיפור של גירוש היהודים מארצות ערב ואיראן חייב להיות מוטמע במערכת החינוך כפי שהמליצה ועדת ביטון שהוקמה ע״י של החינוך לשעבר נפתלי בנט. בנינו ובנותינו חייבים לקבל את הסיפור היהודי השלם".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
חבר הכנסת אופיר...
א. טלר | 30-11-2020 14:42
חבר הכנסת אופיר סופר היקר; גירוש היה רק בספרד ב-1492 ואחר כך בפורטוגל עי השתלטות הנוצרים על אוכלוסיה מוסלמית עם מיעוטים יהודים. בארצות ערב; לא היה גירוש אקטיבי. היה חשש לשלומם ובטחונם של היהודים; היו התנכלויות ואף פרעות, אבל לא היו צווי גירוש. אם בחרת ללמד היסטוריה, תתעדכן ותלמד כמו שצריך. מרבית היהודים עלו בשל חשש עם קום המדינה ובצדק. היו פרעות ביהודים וגם אני בת למשפחה שעברה פרעות 1929 1936 ואילך, בארץ ישראל .
2
הבעיה האמיתית היא מכירת התינוקות בכסף
אוריאל | 30-11-2020 14:54
שוד תינוקות וניסויי אושוויץ בחלק מהם, זה הבעיה. ועדיין כל פינה במדינה קרויה על שם בן גוריון וחבריו, מוטפי התינוקות תמורת כסף, וגוזזי הפיאות, וסופר מספר על גירוש של הערבים. הפשעים של ממשלות מנפאי שעדיין מקבלים גיבוי והסתרה, הם פי מאה יותר חמורים מהפרהוד והגירוש מארצות ערב.
/שוב חוזר...
א. טלר | 30-11-2020 16:24
/שוב חוזר הניגון. זהו טרלול כמו הטרלול לקרוא לאדלשטיין מנגלה בגלל שהוא נותן הוראה לקנות חיסונים. נו באמת להתבגר קצת ולהפעיל את המוח מלבד לקונספרציות הזויות.
3
לא הבנתי כלום,...
אשכנזי, חילוני, מקפח סדרתי. | 30-11-2020 16:01
לא הבנתי כלום, תסבירו לי לאט... לפי ועדת ביטון, היהודים המזרחיים, חיו בנעימים בארצות ערב ואז באו הערבים הרעים גרשו אותם לישראל? כלומר מבחינתם הם היו מעדיפים להשאר במרוקו ועיראק במקום לבוא למדינה הציונית, אשכנזית, חילונית, מקפחת, בלה, בלה, בלה?
4
אם כן...
גלגל | 30-11-2020 17:33
תספרו לנו מה ב א מ ת עשיתם עם ילדי תימן, הבלקן וטהרן שהגיעו לארץ. אי אפשר לבנות מדינה בריאה על פשע כזה.
5
למעשה לא היה...
ד | 30-11-2020 19:02
למעשה לא היה גירוש . מצבם של יהודי מדינות ערב היה בלתי נסבל לאחר הקמת מדינת ישראל ואף היו בחשש לסכנת חיים. לא היה גירוש רשמי .נהפוך הוא, בחלק מהמדינות היה אף סירוב מצד השלטונות לצאת כמו בהתחלה בעיראק ובמצרים
6
מי גרם לגרוש
דוד | 03-12-2020 6:31
היה חבר כנסת מזרחי שהיה תפקידו לדאוג שיהודי המזרח יעלו לארץ שהיתה צריכה לעובדים שחורים שיעשו עבודות שחורות היום כמעט אין צורך בעובדים שחורים שהרי יש פליסטנים אז נותנים להם לחם לחץ שיהיה שקט